
Справа 165/3312/21
Провадження 3/165/976/21
НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 листопада 2021 року м. Нововолинськ
Суддя Нововолинського міського суду Волинської області Ушаков М.М., за участю секретаря Лубаєвської Л.В., прокурора Данилюка О.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , начальник відділу з організації праці, заробітної плати і планування відокремленого підрозділу «Волиньвантажтранс» ДП «Волиньвугілля» в період з 29.04.2020 по 11.03.2021,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
Із протоколу про адміністративне правопорушення №279 від 29 вересня 2021 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи начальником відділу з організації праці, заробітної плати і планування відокремленого підрозділу «Волиньвантажтранс» ДП «Волиньвугілля», відповідно до п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) є посадовою особою юридичної особи публічного права, на яку поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (щорічна декларація), чим порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».
Крім того, із протоколу про адміністративне правопорушення №280 від 29 вересня 2021 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи начальником відділу з організації праці, заробітної плати і планування відокремленого підрозділу «Волиньвантажтранс» ДП «Волиньвугілля», відповідно до п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) є посадовою особою юридичної особи публічного права, на яку поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням», чим порушила вимоги ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Виходячи з положень зазначеної статті, вказані справи підлягають об`єднанню в одне провадження з наданням номеру справи - №165/3312/21.
У судовому засіданні ОСОБА_1 винність в інкримінованих їй правопорушеннях, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнала повністю, суду пояснила, що дійсно вона у вказані строки, всупереч зазначених вимог Закону, з якими вона була ознайомлена, несвоєчасно подала щорічну декларацію за 2020 рік та декларацію «перед звільненням», у вчиненому щиро розкаялась.
Прокурор в судовому засіданні зазначив про те, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП та призначити покарання в межах санкції статті у вигляді штрафу.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, всебічно, повно та об`єктивно дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Судом встановлено, що відповідно до наказу ВП «Волиньвантажтранс» ДП «Волиньвугілля» № 43/К від 29.04.2020 ОСОБА_1 прийнято на посаду начальника відділу з організації праці, заробітної плати і планування (а.с.28).
В подальшому, наказом відокремленого підрозділу «Волиньвантажтранс» ДП «Волиньвугілля» № 26/К від 11.03.2021, ОСОБА_1 звільнено з посади начальника відділу з організації праці, заробітної плати і планування за власним бажанням, ч. З ст. 38 КЗпП України, у зв`язку з невиконанням адміністрацією законодавства про працю та умов колективного договору (а.с.25).
Відповідно до витягу з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань - 27.04.2005 під №11991200000000140 здійснено запис в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи, а саме Державне підприємство «Волиньвугілля», засновником якого є Міністерство енергетики та вугільної промисловості України. Ідентифікаційний код зазначеної юридичної особи: 32365965, юридична адреса: Волинська область, м. Нововолинськ, вулиця Луцька, 1. Окрім цього Державне підприємство «Волиньвугілля» має три відокремлені підрозділи в тому числі і відокремлений підрозділ «Волиньвантажтранс», код ЄДРПОУ - 34665171, юридична адреса: Волинська область, м. Нововолинськ.
Посадовою інструкцією начальника відділу з організації праці, заробітної плати і планування відокремленого підрозділу «Волиньвантажтранс» ДП «Волиньвугілля» зазначено, що начальник відділу зобов`язаний розробляти і здійснювати системний контроль за виконанням планових показників, витрат і використання фонду оплати праці, контролювати роботу по плануванню, організації та нормуванню праці і заробітної плати, здійснювати контроль за дотриманням трудового законодавства, брати участь у впровадженні передових методів організації праці, отримувати, вести облік і зберігати нормативно- технічну документацію, накази, постанови, листи та інші матеріали, вимагати і отримувати від працівників підрозділу, відділів та служб матеріали та обґрунтування для здійснення планування та проведення економічного аналізу виробничо-господарської діяльності підприємства собівартості наданих послуг, що свідчить про наділення начальника відділу здійснювати організаційно- розпорядчі та адміністративно-господарські функції (а.с.31-34).
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" та «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до вимог абзацу 1, частини 2 ст. 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно із п.5 розділу II «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 №3 (у редакції наказу НАЗК від 12.12.2019 №168/19, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 за №1300/34271), щорічна декларація суб`єкта декларування подається в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку. На офіційному веб-сайті Національного агентства забезпечується відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматичне оброблення електронними і особами (машинозчитування) з метою повторною використання.
Згідно із ч. 2 ст. 47 Закону інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігаються упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п`яні років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.
Відповідно до вимог ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Диспозиція цієї статті є бланкетною, сама стаття міститься в главі 13-А КУпАП «Адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією».
Тому, для визначення усіх ознак протиправного діяння необхідно керуватись Законом України «Про запобігання корупції».
Визначення терміну «правопорушення, пов`язаного з корупцією», міститься у ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» і є діянням, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 Закону.
Судом встановлено, що начальник відділу з організації праці, заробітної плати і планування ВП «Волиньвантажтранс» ДП «Волиньвугілля» ОСОБА_1 була зобов`язана до 00 годин 00 хвилин 01.04.2021 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, а також, припиняючи виконання повноважень начальника відділу 11.03.2021, була зобов`язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням» не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, а саме не пізніше 08.04.2021.
В ході опрацювання відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (щорічна декларація), подана несвоєчасно, а саме 11.06.20210 (а.с.38-42).
Крім того, в ході опрацювання відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням» подана несвоєчасно, а саме 17.09.2021 о 14:39 год. (а.с.32-36).
Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мала реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік та декларацію «перед звільненням» у зв`язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.
Наданим листом управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації Національного агентства з питань запобігання корупції за № 71- 03/35108/21 від 21.05.2021 року встановлено, що у зв`язку з проведенням програмно-технічного обслуговування ІТС реєстр, доступ до нього було обмежено 15.01.2021 у період з 17:00 до 22:58, та 21.01.2021 у період з 09:00 до 12:28. У зв`язку із проведенням переналаштування комутаційного обладнання ІТС Реєстр, доступ до нього було обмежено 02.02.2021 у період з 13:09 до 14:19. Через помилки у роботі програмного забезпечення ІТС Реєстр, у період з 15:43 по 22:02 25.03.2021 доступ до його публічної частини та частини для доступу до персонального електронного кабінету суб`єкта декларування було частково обмежено. Помилку із некоректним відображенням розділу II декларацій у публічній частині ІТС Реєстр було усунуто 26.03.2021 о 15:00. Помилку із некоректним відображенням розділу II декларацій у персональному електронному кабінеті суб`єкта декларування в ІТС Реєстр було усунуто 30.03.2021 о 14:54. Інших технічних несправностей та перебоїв в роботі ІГС Реєстр, які б завадили поданню документів до ІТС Реєстр у період з 01.01.2021 по 01.04.2021, не зафіксовано (а.с.47).
Наданим поясненням ОСОБА_1 повідомила, що вищевказані декларації подав несвоєчасно у зв`язку із недостатньою обізнаністю з діючим законодавством, та не приділивши даному обов`язку належної уваги (а.с.8).
В ході проведення перевірки встановлено, що 16.02.2021 листом-роз`ясненням ознайомлено посадових осіб ВП «Волиньвантажтранс» з вимогами антикорупційного законодавства в частині порядку та строків подачі щорічних декларацій, в тому числі ОСОБА_1 (а.с.35).
За таких обставин, суд вбачає в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки вона, будучи суб`єктом декларування, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, та декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням», чим порушила вимоги ч.ч.1, 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
До обставин, які пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 , суд відносить щире розкаяння, обставин, які обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , суд по справі не вбачає.
Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, яка щиро розкаялась, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалась, суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті Закону, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП підлягає до стягнення з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 454,00 грн., що встановлено пунктом 5 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір".
Керуючись ст.ст.36, 40-1, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
постановив:
ВизнатиОСОБА_2 винною у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, і на підставі ч.2 ст.36 КУпАП накласти на неї стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що становить 867 (вісімсот шістдесят сім) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні судового збору.
Копію постанови протягом трьох днів вручити або надіслати особі, щодо якої її винесено.
Роз`яснити, що штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови — не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника, відповідно до ст. 308 КУпАП, стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП.
Строк пред`явлення постанови до виконання - три місяці з дня її винесення.
Постанову можна оскаржити в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду з моменту її винесення відповідно до ст.294 КУпАП.
Суддя підпис М.М. Ушаков