Рішення № 101393628, 26.11.2021, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.11.2021
Номер справи
480/9747/21
Номер документу
101393628
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 листопада 2021 року Справа № 480/9747/21

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Павлічек В.О.,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/9747/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі по тексту - відповідач), в якій просить:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо не зарахування при призначенні пенсії ОСОБА_1 до страхового стажу періоду його роботи водієм в ТОВ «Радуга - С» з 01.07.2007 року по 31.07.2012 року, а також періоду його роботи водієм в ТОВ «СтройТранс» з 01.08.2012 по 28.12.2018 року та щодо неврахування при обчисленні та нарахуванні пенсії його заробітної плати за цей період;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 28.10.2020 року, зарахувавши до його страхового стажу періоди роботи водієм в ТОВ «Радуга - С» з 01.07.2007 року по 31.07.2012 року та в ТОВ «СтройТранс» з 01.08.2012 по 28.12.2018 року, а також врахувавши при обчисленні пенсії його заробітну плату за цей період відповідно до наданої довідки про заробітну плату ТОВ «Радуга - С» від 31.07.2012 року № 14 за період роботи з 01.07.2007 року по 31.07.2012 року, та довідок про заробітну плату виданих ТОВ «Стройтранс» від 29.05.2015 року № 11, від 28.12.2018 року № 2018-12-18 та від 07.05.2019 року № 2019-05-07 за період роботи з 01.08.2012 по 28.12.2018.

Позовні вимоги обгрунтовуються тим, що позивачу було призначено пенсію з 28.10.2020 року відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". При цьому при призначенні пенсії, відповідач не зарахував до страхового стажу позивача періоду роботи на території Російської Федерації, а також не врахував при обчисленні пенсії заробітну плату, що зазначена в довідках про заробітну плату ТОВ «Радуга - С» від 31.07.2012 року № 14 та ТОВ «Стройтранс» від 29.05.2015 року № 11, від 28.12.2018 року № 2018-12-18 та від 07.05.2019 року № 2019-05-07. Позивач вважає таку бездіяльність відповідача протиправною та такою, що порушує його права на належне пенсійне забезпечення.

Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) та встановлено відповідачу 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. Крім того даною ухвалою було витребувано у Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області належним чином завірену копію матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 .

На виконання вимог суду представником відповідача було надано належним чином завірену копію матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 . Проте відзиву на позовну заяву, відповідачем суду надано не було.

Відповідно до ч. 1, 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. У разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач з 28.10.2020 року перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області та отримує пенсію за віком у відповідності до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", про що зазначено у листі Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 18.08.2021 року № 6455-7944/Б-02/8-1800/21 (а.с. 11).

При цьому при призначенні пенсії, відповідачем не було зараховано до страхового стажу позивача періодів його роботи водієм в ТОВ «Радуга - С» з 01.07.2007 року по 31.07.2012 року та в ТОВ «СтройТранс» з 01.08.2012 по 28.12.2018 року. Також при визначенні розміру пенсії позивача, відповідачем не було враховано довідки про заробітну плату ТОВ «Радуга - С» від 31.07.2012 року № 14 та ТОВ «Стройтранс» від 29.05.2015 року № 11, від 28.12.2018 року № 2018-12-18 та від 07.05.2019 року № 2019-05-07.

На звернення позивача з цього приводу, листом від 18.08.2021 року № 6455-7944/Б-02/8-1800/21 Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області, зокрема, повідомило позивача, що до заяви про призначення пенсії ним додано довідки про страховий стаж та заробітну плату на території Російської Федерації від 31.07.2012 № 14, видану ТОВ "Радуга - за період роботи з 01.03.2007 по 31.07.2012, від 29.05.2015 № 11, від 28.12.2018 № 2018-12-18 та від 07.05.2019 № 2019-05-07 за періоди роботи з 01.08.2012 по 28.12.2018, видані ТОВ "Стройтранс". Інформація про нараховані та сплачені страхові внески до Пенсійного фонду Російської Федерації у вищезазначених довідках відсутня. Зарахування до страхового стажу з 01.01.2004 відповідних періодів роботи позивача на території Російської Федерації та врахування заробітної плати за такі періоди можливо здійснити при підтвердженні сплати страхових внесків (зборів) до відповідного фонду Російської Федерації, або за умови сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України. У зв`язку з цим, відділом обслуговування громадян № 1 (сервісним центром) Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, були направлені відповідні запити 24.03.2021 та 21.06.2021 до Державної установи - Пенсійного фонду Російської Федерації про надання відповідної інформації про сплату внесків до Пенсійного фонду Російської Федерації. На підставі отриманої відповіді буде вирішуватись питання зарахування до страхового стажу та заробітної плати періодів роботи на території Російської Федерації (а.с. 11).

Не погодившись з даними діями відповідача, позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

В статті 46 Конституції України закріплено право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Тобто, право на отримання пенсії в Україні є конституційним правом громадянина України.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом, визначає Закон України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 8 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

За визначеннями, наведеними у статті 1 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески; страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов`язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше, надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Частинами 1-3 статті 24 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" визначено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

До страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності або у зв`язку з втратою годувальника, крім наявного страхового стажу, зараховується також на загальних підставах відповідно період з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, та період з дня смерті годувальника до дати, коли годувальник досяг би віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Частиною 1 ст. 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Разом з тим відповідно до частини 2 статті 4 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", якщо міжнародним договором України, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші норми, ніж ті, що передбачені законодавством України про пенсійне забезпечення, то застосовуються норми міжнародного договору.

Міжнародним документом у галузі пенсійного забезпечення громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав є Угода про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року, яка підписана Україною та Російською Федерацією, набула чинності 13.03.1992.

Відповідно до статті 1 Угоди про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року, пенсійне забезпечення громадян держав - учасниць цієї Угоди та членів їхніх сімей здійснюється за законодавством держави, на території якої вони проживають.

Статтею 5 Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 встановлено, що ця Угода поширюється на всі види пенсійного забезпечення громадян, які встановлені або будуть встановлені законодавством держав - учасниць Угоди.

Отже дія цієї угоди розповсюджується на всі види пенсійного забезпечення громадян, які встановлені чи будуть установлені законодавством держав-учасниць угоди. Таким чином, норми Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" без обмежень розповсюджуються на громадян України, що набули трудовий стаж на території держав-учасниць вказаної Угоди.

В силу положень статті 6 Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992, призначення пенсій громадянам держав - учасниць Угоди проводиться за місцем проживання.

Для встановлення права на пенсію, в тому числі пенсію на пільгових умовах і за вислугу років, громадянам держав - учасниць Угоди враховується трудовий стаж, набутий на території будь-якої з цих держав, а також на території колишнього СРСР за час до набуття чинності цією Угодою.

Обчислення пенсій проводиться з заробітку (доходу) за періоди роботи, які зараховуються до трудового стажу.

Відповідно до статті 11 зазначеної Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992, необхідні для пенсійного забезпечення документи, видані у належному порядку на території держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав і держав, що входили до складу СРСР або до 1 грудня 1991 року, приймаються на території держав - учасниць Співдружності без легалізації.

З огляду на викладене, цією Угодою визначено стаж, який підлягає безумовному врахуванню при призначенні пенсії, а відтак і заробіток за відповідний період підлягає включенню при обчисленні пенсії.

Відповідно до абзаців 2, 3 статті 6 Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації "Про трудову діяльність і соціальний захист громадян України і Росії, які працюють за межами кордонів своїх країн" від 14 січня 1993 року, трудовий стаж, включаючи стаж, який обчислюється у пільговому порядку, і стаж роботи за спеціальністю, набутий у зв`язку з трудовою діяльністю на територіях обох Сторін, взаємно визначається Сторонами. Обчислення стажу здійснюється згідно з законодавством Сторони, на території якої відбувалась трудова діяльність.

Аналіз вищенаведених норм вказує на те, що стаж, набутий на території будь-якої з держав-учасниць Угоди, та заробіток (дохід) за періоди роботи, які зараховуються до трудового стажу, враховуються при встановленні права на пенсію і її обчисленні. При цьому, обчислення стажу здійснюється згідно з законодавством Сторони, на території якої відбувалась трудова діяльність, а пенсійне забезпечення громадян держав-учасниць проводиться по законодавству держави, на території якого вони проживають.

Статтею 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" визначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу за відсутності такої книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637 передбачено, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Відповідно до пункту 3 цього Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Разом з тим згідно до підпункту 3 пункту 2.1 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 (далі - Порядок №22-1) (в редакції, чинній на момент призначення пенсії) особи, яким пенсія призначається відповідно до міжнародних договорів (угод) у галузі пенсійного забезпечення, надають документи про стаж, визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу, та довідку згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Як встановлено судом, підставою для неврахування до страхового стажу позивача періодів роботи водієм у ТОВ «Радуга - С» з 01.07.2007 року по 31.07.2012 року та в ТОВ «СтройТранс» з 01.08.2012 по 28.12.2018 року, а також підставою для неврахування при обчисленні розміру пенсії позивача його заробітну плату за цей період, відповідно до наданих довідок про заробітну плату ТОВ «Радуга - С» від 31.07.2012 року № 14 та ТОВ «Стройтранс» від 29.05.2015 року № 11, від 28.12.2018 року № 2018-12-18 та від 07.05.2019 року № 2019-05-07, стало відсутність підтвердження сплати страхових внесків у вказані періоди роботи на території Російської Федерації.

З матеріалів справи, а саме з копії трудової книжки, суд вбачає, що позивач з 01.03.2007 року по 31.07.2012 року працював у ТОВ «Радуга - С» на посаді водія. Разом з тим у періоди з 01.08.2012 по 29.05.2015 року, з 16.06.2015 року по 30.04.2018 року та з 21.05.2018 року по 28.12.2018 року працював у ТОВ «Стройтранс» на посаді водія (а.с. 9-10). При цьому дані записи в трудовій книжці, жодних виправлень, закреслень тощо, не містять.

Відтак суд зазначає, що трудова книжка є належним та достатнім доказом для підтвердження роботи позивача з 01.03.2007 року по 31.07.2012 року у ТОВ «Радуга - С» та у періоди з 01.08.2012 по 29.05.2015 року, з 16.06.2015 року по 30.04.2018 року та з 21.05.2018 року по 28.12.2018 року у ТОВ «Стройтранс» на посаді водія. Отже, увесь набутий трудовий стаж позивача на території Російської Федерації підлягає зарахуванню до страхового стажу.

Разом з тим, суд вважає безпідставними посилання відповідача у листі від 18.08.2021 року № 6455-7944/Б-02/8-1800/21, що довідки про страховий стаж та заробітну плату на території Російської Федерації від 31.07.2012 № 14, видану ТОВ "Радуга - за період роботи з 01.03.2007 по 31.07.2012, від 29.05.2015 № 11, від 28.12.2018 № 2018-12-18 та від 07.05.2019 № 2019-05-07 за періоди роботи з 01.08.2012 по 28.12.2018, видані ТОВ "Стройтранс", не містять інформації про нараховані та сплачені страхові внески до Пенсійного фонду Російської Федерації, оскільки зазначені довідки містять інформацію про сплату страхових внесків в Пенсійний фонд Російської Федерації. Крім того дані довідки підписані генеральним директором і головним бухгалтером та скріплені печаткою підприємств (а.с. 12-15). А отже, відсутні підстави щодо не врахування для обчислення розміру пенсії позивача заробітної плати, вказаної у вище зазначених довідках.

Враховуючи вище викладене, беручи до уваги докази, наявні в матеріалах справи, суд доходить висновку, що відповідачем протиправно при призначенні позивачу пенсії, не було зараховано до страхового стажу періоди його роботи водієм в ТОВ «Радуга - С» з 01.07.2007 року по 31.07.2012 року та в ТОВ «СтройТранс» з 01.08.2012 по 28.12.2018 року, а також при обчисленні розміру пенсії не було враховано довідки про заробітну плату ТОВ «Радуга - С» від 31.07.2012 року № 14 та ТОВ «Стройтранс» від 29.05.2015 року № 11, від 28.12.2018 року № 2018-12-18 та від 07.05.2019 року № 2019-05-07. А відтак, позовні вимоги ОСОБА_1 , є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи положення ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за необхідне стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області суму судового збору в розмірі 908,00 грн., сплаченого згідно з квитанцією від 24.09.2021 № 11 (а.с. 5).

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо не зарахування при призначенні пенсії ОСОБА_1 до страхового стажу періоду його роботи водієм в ТОВ «Радуга - С» з 01.07.2007 року по 31.07.2012 року, а також періоду його роботи водієм в ТОВ «СтройТранс» з 01.08.2012 по 28.12.2018 року та щодо неврахування при обчисленні та нарахуванні пенсії його заробітної плати за цей період.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) з 28.10.2020 року, зарахувавши до його страхового стажу періоди роботи водієм в ТОВ «Радуга - С» з 01.07.2007 року по 31.07.2012 року та в ТОВ «СтройТранс» з 01.08.2012 по 28.12.2018 року, а також врахувавши при обчисленні пенсії його заробітну плату за цей період відповідно до наданої довідки про заробітну плату ТОВ «Радуга - С» від 31.07.2012 року № 14 за період роботи з 01.07.2007 року по 31.07.2012 року, та довідок про заробітну плату виданих ТОВ «Стройтранс» від 29.05.2015 року № 11, від 28.12.2018 року № 2018-12-18 та від 07.05.2019 року № 2019-05-07 за період роботи з 01.08.2012 по 28.12.2018.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) суму судового збору в розмірі 908,00 грн. (дев`ятсот вісім гривень 00 коп.).

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя В.О. Павлічек