
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №380/8633/21
УХВАЛА
про закриття підготовчого провадження
та призначення справи до судового розгляду
26 листопада 2021 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М. провів підготовку до судового розгляду адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Львівської міської ради за участі Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 31.05.2021 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до виконавчого комітету Львівської міської ради з такими вимогами:
- визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Львівської міської ради «Про надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань учасника антитерористичної операції/операції об`єднаних сил - мешканцям м. Львова» №324 від 29.04.2021 в частині відмови ОСОБА_1 у наданні одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань згідно поданої ним заяви від 17.10.2017 (що заначено у пункті 19 додатку 2 до рішення виконкому від 29.04.2021 №324);
- зобов`язати виконавчий комітет Львівської міської ради надати ОСОБА_1 одноразову матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань в сумі 100000 гривень згідно поданої ним заяви від 17.10.2017.
Суд ухвалою від 07.06.2021 відкрив провадження в адміністративній справі за цим позовом. Цією ж ухвалою суд залучив до участі у справі Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача (а.с. 40-42).
На стадії підготовчого провадження суддя провів засідання, заслухав пояснення позивача, представників сторін та отримав від учасників справи заяви по суті спору і з`ясував таке:
Позивач, ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) є учасником бойових дій, що підтверджується посвідченням серія НОМЕР_2 від 19.05.2015 (а.с. 12).
17.10.2017 ОСОБА_1 подав до Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій заяву вх. №1-2736 про надання йому як учаснику бойових дій на сході України одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань відповідно до Програми про захист інтересів учасників антитерористичної операції.
Громадська комісія із захисту інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових (далі – громадська комісія) на своєму засіданні 25.03.2021 рекомендувала відмовити ОСОБА_1 у наданні одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, посилаючись на норми пункту п.3.15 ухвали міської ради від 23.04.2015 №4520, в останнього відсутня реєстрація проживання в м. Львові з 21.02.2017 по теперішній час та не подано достатніх документів, які б підтверджували фактичність проживання у м. Львові без реєстрації з 21.02.2017 (а.с. 25-26).
З урахуванням рекомендацій громадської комісії із захисту інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення №324 від 29.04.2021, відповідно до пункту 2 якого відмовив у наданні ОСОБА_1 (за порядковим номером 19) одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань. Як підставу відмови зазначено, що такий не відповідає вимогам ухвали міської ради від 23.04.2015 №4520, як виняток згідно з п.3.15 у зв`язку з відсутністю достатніх документів, які підтверджують фактичність проживання на території Львівської міської територіальної громади (а.с. 27-28, 29).
Відповідно до довідки військової частини А2736 №2458/01-40 від 26.08.2021 капітан ОСОБА_1 з 14.10.2014 перебуває на військовій службі в військовій частині А2736, яка перебуває за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 97).
Позивач з рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради в частині відмови у наданні йому одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань не погоджується, вважає, що має право на отримання такої допомоги згідно з Програмою. Позивач вказує, що на момент прийняття Львівською міською радою ухвали №4520 від 23.04.2015 він був зареєстрований та проживав у місті Львові з 12.01.15, про що свідчить відповідна відмітка в його паспорті. Вказує, що хоча на час подання заяви на отримання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань він вже не був зареєстрований у місті Львові, проте фактично проживав/проживає у АДРЕСА_2 , що підтверджується актом ЛКП «Південне» №288 від 02.10.2017, а також довідкою дошкільного навчального закладу ясла - садок №163 від 19.09.2017 №47 про відвідування ОСОБА_2 (його дочкою) дошкільного навчального закладу №163 м. Львова. Позивач вказує, що на момент розгляду його заяви він продовжує проживати у АДРЕСА_2 , що підтверджується актом правління ОСББ «Наукова 46» від 27.01.2021, довідкою ліцею імені Василя Симоненка Львівської міської ради №12 від 26.01.2021 про навчання ОСОБА_2 , а також довідкою військової частини А2736 №602/01-40 від 29.03.2021 про перебування капітана ОСОБА_1 на військовій службі у військовій частині А2736 з 17.11.2014 . Наведені обставини, на переконання позивача, свідчать, що на момент прийняття участі в АТО, на час прийняття міською радою Ухвали №4520, подання позивачем заяви на отримання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та розгляду цієї заяви ОСОБА_1 був зареєстрований та проживав і надалі проживає у місті Львові.
Відповідач, виконавчий комітет Львівської міської ради позов не визнає. Представник відповідача надав відзив на адміністративний позов (а.с.57-58). Зазначив, що рішенням виконавчого комітету №324 від 29.04.2021 позивачу відмовлено у наданні одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань керуючись п. 3.15 ухвали міської ради №4520 від 23.04.2015, із змінами в редакції від 25.03.2021, у зв`язку з відсутністю достатніх документів, які б підтверджували фактичне проживання на території Львівської територіальної громади. Відповідач посилається на те, що ОСОБА_1 не подано копію довідки про включення інформації про заявника до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, за місцем фактичного проживання на території Львівської міської територіальної громади.
Третя особа, Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій подав пояснення на позов (а.с. 47-48), просить суд відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позову. Посилається на те, що 17.10.2017 ОСОБА_1 звернувся до Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій із заявою №1-2736 про надання одноразової допомоги на вирішення соціально-побутових питань. Згідно доданих до заяви документів у ОСОБА_1 відсутня реєстрація місця проживання у м. Львові з 20.02.2017 по теперішній час. Отже, на момент подання заяви до центру та на момент розгляду заяви Комісією у ОСОБА_1 відсутня реєстрація проживання у м. Львові, відповідно, подана заява розглядалася, як виняток, у порядку передбаченому пп.3.4. та 3.15 Програми. Особи, які розглядаються, як виняток, повинні подати документи передбачені п.3.15 Програми. Третя особа вказує, що заява ОСОБА_3 розглянута на засіданні громадської комісії із захисту інтересів учасників антитерористичної операції 25.03.2021. Комісією прийнято рішення (Протокол №3/2021) не включати ОСОБА_1 у список осіб для отримання одноразової матеріальної допомоги, керуючись п. 3.15 ухвали міської ради від 23.04.2015 №4520, зі змінами в редакції від 25.03.2021, так як ним не подано достатніх документів, які б підтверджували проживання у м. Львові без реєстрації з 20.02.2017. Третя особа зауважує, що Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій звернувся 14.06.2021 до управляння соціального захисту населення Львівської районної РДА Львівської області із запитом про перебування ОСОБА_1 в Єдиному державному автоматизованому реєстрі як пільговика за місце його реєстрації. У відповідь отримано інформацію, що ОСОБА_4 включений до ЄДАРП як пільговик за місцем реєстрації проживання, а саме, за адресою: АДРЕСА_3 , згідно відмітки в паспорті. Третя особа стверджує, що ця інформація підтверджує, що ОСОБА_1 проживає та отримує житлово-комунальні послуги за місцем реєстрації проживання та в свою чергу користується пільгами на такі послуги в с. Солонка, Пустомитівського району Львівської області.
Представник позивача подав відповідь на пояснення третьої особи від 08.07.2021 та на відзив від 15.07.2021 (а.с. 80-82, 84-86), в якому висловив свої міркування щодо позиції третьої особи та відповідача стосовно позовних вимог. Представник позивача вважає, що наданими документами (акт ЛКП «Південне» №288 від 02.10.2017, акт правління ОСББ «Наукова 46») підтверджено факт проживання ОСОБА_1 у АДРЕСА_2 . Представник позивача вказує, що Програмою про захист інтересів учасників антитерористичної операції не передбачено права відповідача у виплаті одноразової грошової допомоги у зв`язку з отриманням пільг не за місцем проживання.
Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України) доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами, зокрема, письмовими, речовими і електронними доказами.
Згідно з частинами першою, другою статті 94 КАС України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом. Відповідно до частини четвертої статті 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Стаття 80 КАС України визначає, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Для повного з`ясування всіх обставин справи та перевірки обставин, що входять в предмет доказування у цій справі, суду необхідні всі відомості щодо ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) як пільговика з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (адреса зареєстрованого місця проживання або адреса фактичного місця проживання, склад сім`ї, характеристика житла, документа, що підтверджує право на пільги та категорія пільговика, інформація про те, якими пільгами фактично користується) за період 2017-2021 рр.
Суд на стадії підготовчого провадження на підставі частини четвертої статті 173 КАС України продовжив строк підготовчого провадження на тридцять днів.
Сторони примирення не досягли.
Суд вважає, що підготовка справи до розгляду закінчена, а тому її слід призначити до розгляду в судовому засіданні.
Керуючись ст.ст. 9, 14, 72, 80, 94, 173, 180, 183, 248, 256, 295 КАС України, суддя
У Х В А Л И В:
Витребувати в Управління соціального захисту населення Львівської районної державної адміністрації Львівської області (79008, Львівська область, місто Львів, вул. В.Винниченка, буд. 18) відомості з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги щодо ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) як пільговика (адреса зареєстрованого місця проживання або адреса фактичного місця проживання, склад сім`ї, характеристика житла, документа, що підтверджує право на пільги та категорія пільговика, інформація про те, якими пільгами фактично користується) за період 2017-2021 рр.
Встановити для виконання цієї ухвали спосіб та строк – витребувані докази (належно засвідчені на відповідність оригіналу письмові копії доказів) повинні бути надані суду в строк до 18.12.2021 включно шляхом надіслання рекомендованим поштовим відправленням. У випадку неможливості надання витребуваних доказів слід завчасно повідомити про це суд у письмовій формі, зазначивши причини неможливості подання таких доказів. Попередити, що у випадку невиконання ухвали суду без поважних причин суд застосує передбачені статтею 149 КАС України заходи процесуального примусу (штраф в розмірі трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб).
Підготовче провадження у справі закрити та призначити її до судового розгляду по суті, який відбудеться 23 грудня 2021 року о 09:00 в приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, буд.2, перший поверх, зал засідань №8).
Судовий розгляд справи буде здійснювати суд у складі судді Москаля Ростислава Миколайовича одноособово.
Надіслати копію цієї ухвали учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремо не оскаржується.
Суддя Москаль Р.М.