
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про закриття провадження у справі
22 листопада 2021 року №320/13713/20
Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., при секретарі судового засідання - Спасібко Ю.М.,
за участю:
позивача - ОСОБА_1 ,
представника позивача - Мурашов А.Ю.,
відповідача - не з`явився,
третьої особи - не з`явилась,
розглянувши в місті Києві у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, третя особа - ОСОБА_2 , в якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області щодо неприйняття рішення про надання ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої на розі АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 , площею 0.07 га. кадастровий №3222486601:01:003:5230;
- зобов`язати Тарасівську сільську раду Києво-Святошинського району Київської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою з відведення земельної ділянки розташованої на розі АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 , площею 0.07 га. кадастровий №3222486601:01:003:5230 та прийняти рішення відповідно до законодавства.
Ухвалою суду від 04 січня 2021 року в зазначеній справі відкрито загальне позовне провадження.
19.11.2021 до суду надійшло клопотання третьої особи - ОСОБА_2 , у якому просить суд закрити провадження по справі за позовом ОСОБА_1 , до Боярської міської ради про зобов`язання вчинити певні дії (№320/13713/20).
Клопотання обгрунтоване тим, що ОСОБА_2 набула право власності на спірну земельну ділянку, що виключає вирішення даного спору за правилами адміністративного судочинства, оскільки між сторонами виникає спір про право.
Позивач та представник позивача у судовому засіданні заявлене клопотання не підтримали, просили суд в його задоволенні відмовити.
Розглянувши клопотання третьої особи про зупинення провадження у справі, суд вважає за необхідне звернути увагу на наступні обставини справи та норми законодавства.
Відповідно до частини 2 статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Згідно статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, порядок здійснення адміністративного судочинства встановлюється Конституцією України, цим Кодексом та міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до частини 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: 1) спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження; 2) спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спорах між суб`єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спорах, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) за зверненням суб`єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб`єкту законом; 6) спорах щодо правовідносин, пов`язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; 7) спорах фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації; 8) спорах щодо вилучення або примусового відчуження майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності; 9) спорах щодо оскарження рішень атестаційних, конкурсних, медико-соціальних експертних комісій та інших подібних органів, рішення яких є обов`язковими для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших осіб; 10) спорах щодо формування складу державних органів, органів місцевого самоврядування, обрання, призначення, звільнення їх посадових осіб; 1) спорах фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", за винятком спорів, пов`язаних із укладенням договору з переможцем переговорної процедури закупівлі, а також зміною, розірванням і виконанням договорів про закупівлю; 12) спорах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів охорони державного кордону у справах про правопорушення, передбачені Законом України "Про відповідальність перевізників під час здійснення міжнародних пасажирських перевезень".
Згідно з положеннями частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа це - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір; публічно-правовий спір - спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов`язує надавати такі послуги виключно суб`єкта владних повноважень, і спір виник у зв`язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб`єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв`язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб`єкта владних повноважень або іншої особи.
В пункті 7 частини 1 зазначеної статті визначено, що суб`єкт владних повноважень це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно, прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.
Так, Рішенням Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 11.10.2018 №6/2 ОСОБА_2 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 0,0700 га, кадастровий номер №3222486601:01:003:5230 для ведення особистого селянського господарства за адресою АДРЕСА_2 , за рахунок земель запасу Тарасівської сільської ради.
Цим же рішенням Тарасівська сільська ради Києво-Святошинського району Київської області запропонувала ОСОБА_2 звернутись до суб`єкта господарювання, що є виконавцем робіт із землеустрою, для розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та після розроблення проекту подати його для затвердження та передачі земельної ділянки у власність.
На підставі вказаного дозволу, Товариством з Обмеженою Відповідальністю «НАУКОВО- ВИРОБНИЧА ФІРМА «ГЕОКАДАСТР ПЛЮС» за замовленням позивача був розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_2 для ведення особистого селянського господарства за адресою АДРЕСА_2 .
04 грудня 2018 року Головне управління Держгеокадастру у Рівненській області надало висновок №14049/82-18 про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_2 для ведення особистого селянського господарства за адресою АДРЕСА_2 .
18 грудня 2018 року земельну ділянку, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 , було зареєстровано у Державному земельному кадастрі, присвоївши їй кадастровий номер 3222486601:01:003:5230, що підтверджується витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.
18.03.2019 року ОСОБА_2 звернулась до Тарасівської сільської ради Києво- Святошинського району Київської області із заявою про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність.
Розглянувши вказану заяву, Тарасівська сільська рада Києво-Святошинського району Київської області не затвердила проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність земельної ділянки, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 .
04.06.2019 року ОСОБА_2 звернулася до Київського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просила визнати протиправною бездіяльність Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, яка виявилася у неприйнятті рішення за результатами розгляду заяви ОСОБА_2 від 18.03.2019 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_2 , кадастровий номер 3222486601:01:003:5230 та зобов`язати Тарасівську сільську раду Києво-Святошинського району Київської області затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_2 , кадастровий номер 3222486601:01:003:5230.
19.09.2019 року Київський окружний адміністративний суду, розглянувши справу №320/2734/19 за позовом ОСОБА_2 вирішив адміністративний позов задовольнити та визнати протиправною бездіяльність Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, яка виявилася у неприйнятті рішення за результатами розгляду заяви ОСОБА_2 від .03.2019 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність я ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_2 , кадастровий номер 3222486601:01:003:5230. Також, зобов`язав Тарасівську сільську у Києво-Святошинського району Київської області затвердити проект землеустрою щодо ведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства гр. ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_2 , кадастровий номер 3222486601:01:003:5230.
27.02.2020 року Тарасівська сільська рада на засіданні чергової LVІІ сесії VII скликання прийняла рішення затвердити проект землеустрою та передачу у приватну власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства ОСОБА_2 .
03.03.2020 року сільський голова ОСОБА_3 видав розпорядження № 3-ОД про зупинення рішення чергової LVІІ сесії VII скликання Тарасівської сільської ради № 21/44 від 27.02.2020 року у зв`язку з невідповідністю даного рішення вимогам чинного законодавства України, а саме порушення вимог ст.83 Земельного Кодексу України.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду 13.09.2021 року у справі № 320/11139/20, яке набрало законної сили 19.10.2021 року, адміністративний позов було задоволено повністю та визнано протиправним та скасовано розпорядження Тарасівської сільського голови Сизона В.Г. № 3-ОД від 03.03.2020 року про зупинення рішення чергової LVІІ сесії VII скликання Тарасівської сільської ради № 21/44 від 27.02.2020 року «Про затвердження проекту землеустрою та передача в приватну власність земельної ділянки гр. ОСОБА_2 ».
Таким чином це підтверджує набуття ОСОБА_2 права власності на спірну земельну ділянку, що виключає вирішення даного спору за правилами адміністративного судочинства, оскільки між сторонами виникає спір про право.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 238 КАС України Суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
З огляду на викладене, є наявність правових підстав для закриття провадження у справі.
Керуючись статтями 238, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Клопотання ОСОБА_2 про закриття провадження у справі, - задовольнити.
Провадження в адміністративній справі №320/13713/20 за позовом ОСОБА_1 до Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити певні дії, - закрити.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного ухвали.
Суддя Терлецька О.О.
Дата виготовлення та підписання повного тексту ухвали 24.11.2021.