
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2021 року Справа № 160/11158/21
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боженко Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження в м.Дніпрі позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м.Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
08 липня 2021 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо зниження розміру пенсії ОСОБА_1 з 74 % до 70 % при здійсненні з 01.04.2019 року перерахунку пенсії за вислугу років відповідно до рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2020 року № 160/12620/20 на підставі довідки Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № ФД 98553 від 22.07.2020 року;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , починаючи з 01.04.2019 року, з урахуванням довідки Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № ФД 98553 від 22.07.2020 року, у розмірі 74 %, з урахуванням раніше виплачених сум;
- стягнути з відповідача суму судового збору, що був сплачений позивачем при подачі позовної заяви.
Позовна заява обґрунтована протиправними діями відповідача відносно позивача щодо зменшення розміру пенсії при здійсненні перерахунку пенсії. Позивач зазначає, що має 28 років вислуги військової служби, з 10.08.1999 року отримує пенсію у відповідності до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», та перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області. При призначенні пенсії, її основний розмір становив 74 % грошового забезпечення. Відповідачем, на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.11.2020 по справі № 160/12620/20, було проведено перерахунок пенсії позивача з 01.04.2019 в розмірі грошового забезпечення 70 відсотків. Позивач звернувся до відповідача з заявою та просив повторно перерахувати пенсію на підставі рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.11.2020 по справі № 160/12620/20, виходячи з відомостей про грошове забезпечення, зазначених у довідці Дніпропетровського ТЦКСП № ФД 98554 від 22.07.2020 року з урахуванням основного розміру пенсії 74 % відповідних сум грошового забезпечення, однак відповідач листом від 31.05.2021 року відмовив в такому перерахунку зазначивши про обмеження 70% відповідних сум грошового забезпечення незалежно від дати звільнення позивача зі служби. Відповідач повідомляє позивача, що зазначеним рішенням суду не зобов`язано органи Пенсійного фонду України перерахувати пенсію виходячи з розміру 74% відповідних сум грошового забезпечення, тому позивачу проведено перерахунок пенсії за умовами статті 13 Закону № 2262, яким максимальний розмір призначених пенсій обмежується 70% відповідних сум грошового забезпечення незалежно від дати звільнення особи зі служби. Відповідач вважає, що він виконав зобов`язання вчинити дії щодо перерахунку пенсії Позивача в порядку, та в межах повноважень, покладених на управління Пенсійного фонду України. Позивач, посилаючись на правову позицію викладеній у зразковій справі (рішення Верховного суду України від 04.02.2019 року у справі № 240/5401/18, яке 16.10.2019 року набрало законної сили) вважає, що дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо зменшення йому розміру пенсії за вислугу років з 74 % на 70 % грошового забезпечення при проведенні перерахунку пенсії є протиправними та такими, що суперечать вимогам діючого законодавства.
Справі за даним адміністративним позовом присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 160/11158/21 та у зв`язку з автоматизованим розподілом дана адміністративна справа була передана для розгляду судді Боженко Н.В.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09 липня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №160/11158/21 та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників, за наявними у справі матеріалами (письмове провадження).
Представником Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області направлено до суду відзив на позовну заяву, який одержано судом 18 серпня 2021 року, в якому відповідач заперечив проти заявлених ОСОБА_1 до суду позовних вимог. Так відповідачем вказується, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.01.2020 по справі № 160/13486/19, було проведено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018 в розмірі 74% від грошового забезпечення, яке заначено в довідці Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 07.03.2018 за № ФД 98554. Доплата за період з 01.01.2018 по 02.03.2020 становить 6419,67 грн. Доплата за період з 03.03.2020 по 31.03.2020 в сумі 351,93 грн. виплачено позивачу разом з пенсією в квітні 2020 року. Відповідачем, на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.11.2020 по справі № 160/12620/20, було проведено перерахунок пенсії позивача з 01.04.2019 в розмірі грошового забезпечення, яке зазначено у довідці від 22.07.2020 № ФД 98554, яка надана Дніпропетровським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, за умовами статті 13 Закону № 2262, яким максимальний розмір призначених пенсій за вислугу років обмежується 70% відповідних сум грошового забезпечення незалежно від дати звільнення особи зі служби. Відповідач повідомляє позивача, що зазначеним рішенням суду не зобов`язано органи Пенсійного фонду України перерахувати пенсію виходячи з розміру 74% відповідних сум грошового забезпечення, тому позивачу проведено перерахунок пенсії за умовами статті 13 Закону № 2262, яким максимальний розмір призначених пенсій обмежується 70% відповідних сум грошового забезпечення незалежно від дати звільнення особи зі служби. Відповідач вважає, він виконав зобов`язання вчинити дії щодо перерахунку пенсії позивача в порядку, та в межах повноважень, покладених на управління Пенсійного фонду України.
19 серпня 2021 року від позивача до суду надійшла відповідь на відзив, в якій підтримано правову позицію викладену в позові та зазначено, зокрема, що при перерахунку пенсії ГУ ПФУ в Дніпропетровській області повинно розраховувати основний розмір пенсії у відсотках від суми грошового забезпечення, право на які позивач набув на момент виходу на пенсію, а саме в розмірі 74 % від суми грошового забезпечення і розмір розрахунку відсотків пенсії не може бути зменшений рішенням відповідача.
Згідно положень ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у ній матеріалами.
Дослідивши матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію за вислугу років (28 років) призначену відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», з грошовим забезпеченням 74%.
30 березня 2021 року позивач звернувся із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій зазначив, що при перерахунку його пенсії з 01 січня 2018 року Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області неправомірно зменшило розмір пенсії за вислугу років з 74 % до 70 %. Вважає, що Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області під час перерахунку пенсії, знову протиправно зменшило основний розмір його пенсії. Вказує, що згідно ст.129-1 Конституції України, судове рішення є обов`язковим для виконання. Просить повторно здійснити перерахунок пенсії на підставі рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2020 у справі № 160/12620/20 виходячи з відомостей про грошове забезпечення зазначених в довідці Дніпропетровського обласного ТЦКСП № ФД 98554 від 22.07.2020 року та з урахуванням основного розміру пенсії у розмірі 74 % відповідних сум грошового забезпечення відповідно до рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31 січня 2020 року у справі № 160/13486/19.
31 травня 2021 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надано відповідь №17856-10629/Б-01/В-0400/21, в якій зазначено, що на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.01.2020 по справі № 160/13486/19 проведено перерахунок пенсії Позивача з 01.01.2018 в розмірі 74 % від сум грошового забезпечення, яке зазначено в довідці від 07.03.2018 за № ФД 98554. Доплата за період з 01.01.2018 по 02.03.2020 становить 6419,67грн. Доплату за період з 03.03.2020 по 31.03.2020 в сумі 351,93 грн. виплачено ОСОБА_1 разом з пенсією в квітні 2020 року. На виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.11.2020 по справі № 160/12620/20 проведено перерахунок пенсії з 01.04.2019 з розміру грошового забезпечення, яке зазначено у довідці від 22.07.2020 № ФД 98554, яка надана Дніпропетровським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, за умовами статті 13 Закону № 2262, якими максимальний розмір призначених пенсій за вислугу років обмежується 70% відповідних сум грошового забезпечення незалежно від дати звільнення особи зі служби. Доплата за період з 01.04.2019 по 28.02.2021 становить 139059,35грн. Одночасно повідомлено ОСОБА_1 , що рішенням суду від 23.11.2020 по справі №160/12620/20 не зобов`язано органи Пенсійного фонду його не зобов`язано перерахувати пенсію виходячи із розміру 74 % відповідних сум грошового забезпечення, тому Позивачу проведено перерахунок пенсії за умовами статті 13 Закону № 2262, за якими максимальний розмір призначених пенсій за вислугу років обмежується 70 % відповідних сум грошового забезпечення незалежно від дати звільнення особи зі служби, на підставі довідки від 22.07.2020 за № ФД 9854, яка надана Дніпропетровським територіальним центром комплектування та соціальної підтримки. Доплату на виконання рішення суду, винесеного на користь позивача, буде здійснено після надходження бюджетних асигнувань, виділених на цю мету. З 01.03.2021 виплата пенсії здійснюється у розмірі 12588,28грн., який обчислено на виконання рішення суду. Відповідач зазначає, що вчинив дії в порядку, встановленому судовим рішенням, в межах повноважень, покладених на управління Пенсійного фонду України.
Не погоджуючись з такими діями відповідача щодо визначення відсотку від грошового забезпечення на рівні 70%, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Частиною другою статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Статтею 13 Закону від 09.04.1992 № 2262-XII було передбачено, що пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:
а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров`я 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення;
б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ (пункт "б" статті 12): за загальний трудовий стаж 25 років 50 процентів і за кожний рік стажу понад 25 років один процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43);
в) особам, зазначеним у пунктах "а" і "б" цієї статті, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшується на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2, 3 на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення.
Загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, 100 процентів, до категорії 2, 95 процентів.
Перерахунок призначених пенсій визначено ст. 63 Закону від 09.04.1992 № 2262-XII відповідно до якої, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України (редакція, чинна на час проведення перерахунку пенсії).
Відповідно до частини другої статті 63 Закону від 09.04.1992 № 2262-XII у разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
08.07.2011 прийнято Закон України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" № 3668-VI (далі Закон від 08.07.2011 № 3668-VI), який набрав чинності 01.10.2011. Підпунктом 8 Прикінцевих та перехідних положень цього Закону внесено зміни до Закону від 09.04.1992 № 2262-XII, зокрема в частині другій статті 13 цифри " 90" замінено цифрами " 80".
27.03.2014 прийнято Закон від 27.03.2014 № 1166-VII, який набрав чинності з 01.04.2014, крім деяких положень, пунктом 23 Розділу ІІ якого внесено зміни до Закону від 09.04.1992 № 2262-XII: у частині другій статті 13 цифри " 80" замінено цифрами " 70". Ці зміни набрали чинності з 01.05.2014.
Законом від 27.03.2014 № 1166-VІІ внесені зміни до статті 13 Закону від 09.04.1992 № 2262-XII та змінено до 70 % максимальний розмір пенсії від сум грошового забезпечення.
Суд зазначає, що відсоткове співвідношення, установлене статтею 13 Закону від 09.04.1992 № 2262-XII, уже призначеної пенсії до складових грошового забезпечення (окладу) є сталим, оскільки визначається на день призначення пенсії, а не перерахунку раніше призначених, так і з огляду на те, що законодавчо діє принцип незворотності нормативно-правових актів у часі в силу прямих приписів статті 58 Конституції України.
Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 10.02.2021 по справі № 0940/2217/18.
Суд зазначає, що стаття 13 Закону від 09.04.1992 № 2262-XII регулює порядок призначення пенсій, а стаття 63 визначає підстави, умови і порядок їх перерахунку.
Зміни до статті 63 Закону від 09.04.1992 № 2262-XII ні Законом від 08.07.2011 № 3668-VI, ні Законом від 27.03.2014 № 1166-VII у частині підстав, умов, розміру або порядку перерахунку пенсій не вносилися.
Системний аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що внесені Законом від 08.07.2011 № 3668-VI та Законом від 27.03.2014 № 1166-VII зміни до статті 13 Закону від 09.04.1992 № 2262-XII щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.
Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років є норми статті 63 Закону від 09.04.1992 № 2262-XII, яка змін у зв`язку з прийняттям Закону від 08.07.2011 № 3668-VI та Закону від 27.03.2014 № 1166-VII не зазнала.
Аналогічні правові висновки викладені у рішенні Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 04.02.2019 за результатами розгляду зразкової адміністративної справи № 240/5401/18, яке залишено без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 16.10.2019.
Тому, застосування відповідачем статті 13 Закону від 09.04.1992 № 2262-XII, яка регулює призначення пенсій, до правовідносин із перерахунку пенсії позивачу, є протиправним.
Крім того суд зазначає, що рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.01.2020 року №160/13486/19 визнано протиправними дії головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо зменшення раніше призначеної ОСОБА_1 відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсії за вислугу років з 74% на 70% відповідних сум грошового забезпечення під час проведення перерахунку пенсії з 01.01.2018р. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , яка призначена відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням основного розміру пенсії у розмірі 74% відповідних сум грошового забезпечення з 01.01.2018р., з урахуванням проведених виплат. Визнано протиправними дії Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до головного управління пенсійного фонду України Дніпропетровській області оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05.03.2019р. у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992р. №2262-ХІІ, положень постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017р. №704, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019р. основного розміру пенсії пенсії ОСОБА_1 . Зобов`язано Дніпропетровський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки підготувати та надати до головного управління пенсійного фонду України Дніпропетровській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019р. у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992р. №2262-ХІІ, ст.9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017р. №704, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019р. основного розміру пенсії пенсії ОСОБА_1 .
Цим рішенням суду звернуто увагу відповідача на неправомірність зменшення відсоткового значення розміру пенсії позивача під час її перерахунку. Однак висновки суду відповідачем залишено поза увагою, та під час перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки повторно всупереч закону зменшено відсоткове значення розміру пенсії.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2020 року № 160/12620/20 визнано протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 09.09.2020 року № 17563-18190/Б-02/8-0400/20 у нездійсненні з 01.04.2019 року перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити з 01.04.2019 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премій, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, та деяких інших осіб" від 30.08.2017 року № 704 згідно з оновленою довідкою Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № ФД 98554 від 22.07.2020 року.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для зменшення відсоткового значення розміру пенсії позивача із 74 % до 70 % відповідних сум грошового забезпечення.
Як наслідок, підлягає задоволенню і вимога зобов`язального характеру, шляхом зобов`язання відповідача здійснити з 01.04.2019 перерахунок та виплату позивачу пенсії виходячи із 74 % сум грошового забезпечення з 01.04.2019 року, з урахуванням виплачених сум.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Оскільки, у відповідача не було підстав для зменшення розміру пенсії позивача з 74 % до 70 % сум грошового забезпечення при здійсненні перерахунку, то відповідач протиправно відмовив позивачу у задоволенні його заяви про проведення перерахунку та виплати пенсії з 01.04.2019 у розмірі 74% сум грошового забезпечення на підставі наданої довідки, отже позовні вимоги підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд керується нормами ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м.Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо зниження розміру пенсії ОСОБА_1 з 74 % до 70 % при здійсненні з 01.04.2019 року перерахунку пенсії за вислугу років відповідно до рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2020 року № 160/12620/20 на підставі довідки Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № ФД 98554 від 22.07.2020 року.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , починаючи з 01.04.2019 року, з урахуванням довідки Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № ФД 98554 від 22.07.2020 року, у розмірі 74 %, з урахуванням раніше виплачених сум.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м.Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати у розмірі 908,00 гривень (дев`ятсот вісім гривень 00 копійок).
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Боженко