
Справа № 182/7938/21
Провадження № 2-а/0182/76/2021
У Х В А Л А
Іменем України
23.11.2021 року м. Нікополь
Суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Рунчева О.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту Нікопольської міської ради про визнання дій протиправними та зобов`язанні вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
19.11.2021 року ОСОБА_1 звернувся до Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області з адміністративним позовом до Управління соціального захисту Нікопольської міської ради про визнання дій протиправними та зобов`язанні вчинити дії.
Відповідно до приписів ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Суддя, розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , приходить до висновку, що даний адміністративний позов підлягає передачі за предметною підсудністю до Дніпропетровського окружного адміністративному суду.
Частиною 1 ст. 20 КАС України визначений вичерпний перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1 - 3 частини першої зазначеної статті.
Згідно ч. 2 ст. 20 КАС України , усі інші адміністративні справи, крім визначених частиною першою статті 20 КАС України, підсудні окружним адміністративним судам.
Адміністративний позов у вище вказаній справі не належить до жодної з категорій, вичерпно передбачених ч. 1 ст. 20 КАС України, а тому в силу ч. 2 ст. 20 КАС України належить до юрисдикції окружного адміністративного суду, яким у даному випадку, враховуючи суб`єктний склад сторін, є Дніпропетровський окружний адміністративний суд. За таких обставин, слід зробити висновок, що позовна заява ОСОБА_1 предметно не підсудна Нікопольському міськрайонному суду Дніпропетровської області.
Статті 169,170 КАС України не передбачають порушення правил підсудності при зверненні з позовом до суду в якості підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Даний пункт статті не регулює питання щодо дій суду у випадку порушення правил предметної підсудності.
За таких обставин, нормами КАС України не визначено необхідних дій суду у випадку надходження до відповідного місцевого суду позовної заяви, яка йому предметно не підсудна.
В той же час, за нормами частини 6 статті 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Таким чином, з метою недопущення порушення права ОСОБА_1 на справедливий і публічний розгляд його справи, відсутністю норм процесуального законодавства, які чітко регулюють дії суду у випадку надходження позовної заяви, яка йому предметно не підсудна, суд вважає за необхідне застосувати до правовідносин, що склалися, аналогію закону, яким є положення, наведені в п.2 ч.1ст.29 КАС України, та з урахуванням даних обставин направити справу до Дніпропетровського окружного адміністративному суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 20, ч.1 ст.29 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту Нікопольської міської ради про визнання дій протиправними та зобов`язанні вчинити дії - передати Дніпропетровському окружному адміністративному суду (49000, м. Дніпро, вул. Академіка Янгеля, 4).
Ухвалу може бути оскаржено до Третього апеляційного адміністративного суду через Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала не була вручено у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя: О. В. Рунчева