Постанова № 10121356, 26.05.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.05.2010
Номер справи
2а-12495/09/0470
Номер документу
10121356
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ц

ПОСТАНОВА

Іменем України

26 травня 2010 року справа № 2а-12495/09/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючий суддя: Букіна Л.Є.

при секретарі судового засідання: Росітюк Є.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську адміністративний позов Нікопольської об’єднаної державної податкової інспекції до Комунального підприємства Житлово-експлуатаційна контора-4про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ :

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду 25.09.2009 року надійшов адміністративний позов Нікопольської об’єднаної державної податкової інспекції, в якому позивач просить стягнути на користь держави з Комунального підприємства Житлово-експлуатаційна контора-4заборгованість (з урахуванням уточнень) в сумі 564014,20 грн.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач є платником податків та зборів, але є боржником перед бюджетом, податковий борг якого, становить 564014,20 грн.

Представник позивача до судового засідання надав клопотання про розгляд справи без участі представника.

Відповідач у судове засідання двічі не з’явився, про дату, час та місце судового засідання належним чином повідомлений, що підтверджується матеріалами справи, заперечення на позов не надав.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.08.2008 р. у справі № 2-а-4165/08 адміністративний позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції до КП ЖЕК-4про стягнення податкового боргу задоволено, звернуто стягнення на активи КП ЖЕК-4в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 245114,24 грн.

Станом на 09.02.2010 р. КП ЖЕК-4має податковий борг з податку на додану вартість у сумі 564014,20 грн., який утворився в результаті наступного.

Відповідно до ст. 14 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами№ 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. (далі - Закон України № 2181-ІІЇ) розстроченням податкових зобов'язань є надання платнику податків бюджетного кредиту на основну суму його податкових зобов'язань без урахування сум пені під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеної згідно з пунктом 16 .4 статті 16 цього Закону.

Платник податків, який звертається до податкового органу з заявою про розстрочення, відстрочення податкових зобов'язань, вважається таким, що узгодив суму такого податкового зобов'язання. Розстрочення податкових зобов'язань надається на умовах податкового кредиту, за якими основна сума кредиту та нараховані на неї проценти погашаються рівними частками, починаючи з податкового періоду, наступного за періодом надання такого кредиту. Заступником начальника Нікопольської ОДПІ за заявою відповідача прийнято наступні Рішення про розстрочення податковою зобов'язання:

- № 87 від 01.07.2008 р., згідно якого КП ЖЕК - 4надано розстрочення сплати податкового зобов'язання під проценти з податку на додану вартість по строкам сплати 18 .08.2008 р., 08.09.2008 р.. 08.10.2008 р., 07.11.2008 р., 08.12.2008 р. у сумі 19024.16 грн., залишок несплаченої суми становить 19024,16 грн.;

- № 77 від 30.05.2008 р., згідно якого КП ЖЕК-4надано розстрочення сплати податкового зобов'язання під проценти з податку на додану вартість по строкам сплати 11.08.2008 р., 10.09.2008 р., 10.10.2008 р., 10.11.2008 р:, 10.12.2008 р. у сумі 11761,42 грн. з алишок несплаченої суми становить 11761,41 грн.;

- № 62 від 30.04.2008 р., згідно, якого КП ЖЕК - 4надано розстрочення сплати податкового зобов'язання під проценти з податку на додану вартість по строкам сплати 15.08.2008 р., 15.09.2008 р., 15.10.2008 р., 14.11.2008 р., 15.12.2008 р. у сумі 9870,00 грн., залишок несплаченої суми становить 9870,00 грн.;

- № 44 від 31.03.2008 р., згідно якого КП ЖЕК-4надано розстрочення сплати податкового зобов'язання під проценти з податку на додану вартість по строкам сплати 4.09.2008 р., 03.10.2008 р., 04.11.2008 р., 04.12.2008 р. у сумі 8101,35 грн., залишок несплаченої суми становить 8101,35 грн.;

- № 7 від 30.01.2009 р., згідно якого КП ЖЕК - 4надано розстрочення сплати податкового зобов'язання під проценти з податку на додану вартість по строкам сплати 10.02.2009 р. 10.03.2009 р., 10.04.2009 р., 08.05.2009 р., 10.06.2009 р., 10.07.2009 р., 10.08.2009 р., 10.09.2009 р., 09.10.2009 р., 10.11.2009 р., 10.12.2009 р. у сумі 28954,00 грн., залишок несплаченої суми становить 28954,00 грн.;

- № 27 від 02.03.2009 р., згідно якого КП ЖЕК - 4надано розстрочення сплати податкового зобов'язання під проценти з податку на додану вартість по строкам сплати 10.04.2009 р., 08.05.2009 р., 10.06.2009 р., 10.07.2009 р., 10.08.2009 р., 10.09.2009 р., 09.10.2009р., 10.11.2009 р., 10.12.2009 р. у сумі 22104,00 грн., залишок несплаченої суми становить 22104,00 грн.

№ 40 від 30.03.2009 р., згідно якого КП ЖЕК-4надано розстрочення сплати податкового зобов'язання під проценти з податку на .додану вартість по строкам сплати 10.04.2009 р., 08.05.2009 р., 10.06.2009 р., 10.07.2009 р., 10.08.2009 р., 10.09.2009 р., 09.10.2009 р.,

10.11.2009 р., 10.12.2009 р. у сумі 20790,00 грн., залишок несплаченої суми становить 20790,00 грн.

Відповідно до п.З ч.1 ст.9 Закону України Про систему оподаткуваннявід 25.06.1991р. № 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. Відповідно до ст.14 вказаного Закону до переліку загальнодержавних податків належить податок на додану вартість.

КП ЖЕК-4до Нікопольської ОДПІ було подано наступні декларації з податку на додану вартість:

- за липень 2008 р., згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 29575,00 грн.;

- за серпень 2008 р. згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 30067,00 грн.;

- за вересень 2008 р., згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 31434,00 грн.;

- за жовтень 2008 р., згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 28744,00 грн.;

- за листопад 2008 р., згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 22613,00 грн.;

- за березень 2009 р., згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 21803,00 грн.;

- за квітень 2009 р., згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 22225,00 грн.;

- за травень 2009 р., згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 26138,00 грн.;

- за червень 2009 р., згідно якої сума ПДВ, яка піддягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 19773,00 грн.;

- за липень 2009 р., згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 24262,00 грн.;

- за серпень 2009 р., згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 6704,00 грн.;

- за вересень 2009 р., згідно якої сума ПДВ, яка піддягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 178,00 грн.;

- за жовтень 2009 р., згідно якої сума ПДВ; яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 1230,00 грн.;

- за листопад 2009 р., згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 1564,00 грн.;

- за грудень 2009 р., згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 2125,00 грн.

11.06.2009 р. фахівцями Нікопольської ОДПІ проведено перевірку своєчасності внесення до бюджету сум податку на додану вартість КП ЖЕК-4за період з 01.08.2006 р. по 11.06.2009р., про що складено Акт № 956/152.31760963 від 11.06.2009 р. Зазначеною перевіркою встановлено порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ, а саме несвоєчасна сплата суми узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 272825,00 грн.

Таким чином, на підставі Акту № 956/152.31760963 від 11.06.2009 р. Нікопольською ОДПІ було винесено податкове повідомлення-рішення № 0001461520/0/27201 від 22.06.2009р.,яким визначено платнику до сплати суму штрафу у розмірі 136 412,76 грн. Сума штрафу визначена в цьому податковому повідомленні-рішенні на підставі пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України № 2181-ІП у розмірі 50 % узгодженої суми податкового зобов'язання, сплаченого з затримкою.

Зазначене податкове повідомлення-рішення отримано представником КП ЖЕК-4, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

В десятиденний термін з дня отримання податкового повідомлення-рішення КП ЖЕК-4не зверталось з відповідною скаргою до Нікопольської ОДПІ або до суду з позовом про скасування податкового повідомлення-рішення та не сплатило донараховану суму податкових зобов'язань з податку на додану вартість.

За рахунок часткової сплати/погашення у сумі 0,01 грн. податковий борг був зменшений. Додатково на суму податкового боргу була нарахована пеня у сумі 38561,52 грн.

Згідно з вимогами ст.6 Закону України № 2181- ІІІ Нікопольською ОДПІ на адресу КП -ЖЕК-4були виставлені перша і друга податкові вимоги, але податковий борг платником податків у добровільному порядку сплачений не був.

Підприємством своєчасно не сплачені податкові зобов’язання, чим порушено вимоги п.5.3 ст.5, ст..7, п.п.19.3.3, 19.3.4 ст.19 абз.3п.п.10.1.1 ст.10 Закону України Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами.

Відповідно до ст.ст. 67 , 68 Конституції України , кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку та у розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України. Відповідно до п.2 ч.1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991р. , п.п.4.1.1, 4.1.4 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. , платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно до п.3 ч.1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" , платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п.1, п. 10 ч.1 ст. 14 Закону України "Про систему оподаткування" , податок на додану вартість належить до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до абз. "а" пп.4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 - ІІІ від 21.12.2000 р. (далі - Закон України № 2181), податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно п.п.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України № 2181, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.

Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 від 21.12. 2000 р., податкове зобов’язання , самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації. Узгоджена сума податкового зобов’язання , не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" , узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно пункту 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу України" , державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднанні державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами з а рахунок їх майна.

У відповідності до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. Закону України № 2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду, що відповідно до п. 1.6 ст. 1 цього ж Закону, є зверненням на активи платника податків в рахунок погашення податкового боргу.

У відповідності до пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону України № 2181, джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України , до компетенції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

З огляду на викладене, суд доходить висновку про задоволення адміністративного позову Нікопольської об’єднаної державної податкової інспекції до Комунального підприємства Житлово-експлуатаційна контора-4про стягнення заборгованості.

Керуючись ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Нікопольської об’єднаної державної податкової інспекції – задовольнити повністю .

Стягнути з Комунального підприємства Житлово-експлуатаційна контора-4заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 564014,20 грн. (п’ятсот шістдесят чотири тисячі чотирнадцять грн., 20 коп.) на р/р 31115029700029, код платежу 14010100, отримувач відділення ДКУ у м.Нікополь, банк УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012) на користь держави.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі у строк, встановлений статтею 186 КАС України, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова складена у повному обсязі 01.06.2010р.

Головуючий суддя (підпис) Л.Є. Букіна