Рішення № 101113988, 16.11.2021, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.11.2021
Номер справи
600/4185/21-а
Номер документу
101113988
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 листопада 2021 р. м. Чернівці Справа № 600/4185/21-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Анісімова О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Берегометська селищна рада та ОСОБА_3 про визнання дій протиправними, про визнання протиправними та скасування постанов, -

В С Т А Н О В И В:

І. РУХ СПРАВИ

1.1. ОСОБА_1 (далі – позивач-1) та ОСОБА_2 (далі – відповідач-2) звернулись до суду із позовом до Берегометської селищної територіальної виборчої комісії (далі – відповідач-1), у якому просять:

- визнати протиправним дії Берегометської селищної територіальної виборчої комісії щодо проведення засідання 24.08.2021 року та вирішення на ньому питань про дострокове припинення повноважень депутатів Берегометської селищної ради Вижницького району Чернівецької області ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та про визнання обраним депутатом Берегометської селищної ради VIII скликання наступного за черговістю кандидата в депутати ОСОБА_3 ;

- визнати протиправними та скасувати постанови Берегометської селищної територіальної виборчої комісії від 24.08.2021 року, №1 «Про дострокове припинення повноважень депутата Берегометської селищної ради і визнання наступного депутата Берегометської селищної ради на місцевих виборах 25.10.2020 року», №2 «Про дострокове припинення повноважень депутата Берегометської селищної ради VIII скликання, обраного на місцевих виборах 25.10.2020 року», №3 «Про реєстрацію депутата Берегометської селищної ради VIII скликання обраного на місцевих виборах 25.10.2020 року».

1.2. Ухвалою суду від 30.08.2021 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрите спрощене позовне провадження.

1.3. Ухвалою суду від 30.08.2021 року відмовлено у забезпеченні позову.

1.4. 30.09.2021 року до суду надійшов відзив на позовну заяву.

1.5. Ухвалою суду від 02.11.2021 року залучено до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Берегометську селищну раду (далі - третя особа-1) та ОСОБА_3 (далі - третя особа-2).

1.6. 08.11.2021 року від Берегометської селищної ради надійшла заява про розгляд справи за відсутності її представника.

1.7. 15.11.2021 року від ОСОБА_3 надійшли пояснення на позов.

ІІ. ОБСТАВИНИ СПРАВИ ТА ПОЗИЦІЇ УЧАСНИКІВ СПРАВИ

Позиція позивачів

2.1. Оскаржуваними рішеннями достроково припинено повноваження позивачів, як депутатів місцевої ради, у зв`язку з призначенням їх на постійні посади в Берегометській селищній раді.

2.2. Позивачі вважають такі рішенні протиправними, оскільки підстав для припинення їх повноважень немає.

2.3. Зокрема зазначають, що дійсно ОСОБА_1 , будучи депутатом селищної ради, призначений на посаду начальника відділу правового забезпечення, організаційно-кадрової роботи та зв`язків з громадськістю Берегометської селищної ради та її виконавчих органів, а ОСОБА_2 , будучи депутатом селищної ради, призначена на посаду начальника відділу освіти, культури, молоді, спорту, медицини та соціальної сфери Берегометської селищної ради та її виконавчих органів.

2.4. Однак таке призначення не є підставою для дострокового припинення повноважень депутатів селищної ради, оскільки у даному разі немає підстав для ствердження про несумісність статусу депутата місцевої ради.

2.5. Крім цього, відповідно до позовної заяви, позивачі зазначають, що оскаржувані рішення прийнятті поза межами повноважень територіальної виборчої комісії та неповноважним складом комісії із перевищенням її повноважень у відсутності внесення обов`язкових відомостей про керівника такої комісії ОСОБА_4 в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Позиція відповідача

2.6. Відповідно до наявного у справі відзиву, відповідач позов не визнає, вважає його необґрунтованим виходячи із наступного.

2.7. Так, позивачів призначено начальниками відділів Берегометської селищної ради, які є структурними підрозділами виконавчого комітету Берегометської селищної ради, що суперечить приписам чинного законодавства України.

2.8. Зокрема, відповідно до частини 3 статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування» до складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради не можуть входити депутати відповідної ради, крім секретаря ради.

2.9. У пункті 1.1. Положення про відділ правового забезпечення, організаційно-кадрової роботи та зв`язків з громадськістю виконавчого комітету Берегометської селищної ради, затвердженого Рішенням 5 сесії VIII скликання Берегометської селищної ради від 26.03.2021 року, №5-03-21/07 зазначено, що відділ правового забезпечення, організаційно-кадрової роботи та зв`язків з громадськістю виконавчого комітету є структурним підрозділом виконавчого комітету Берегометської селищної ради.

2.10. У пункті 1.1. Положення про відділ освіти, культури, молоді та спорту Берегометської селищної ради, затвердженого Рішенням 5 сесії VIII скликання Берегометської селищної ради від 26.03.2021 року, №5-03-21/05 зазначено, що відділ освіти, культури, молоді та спорту Берегометської селищної ради утворюється за рішенням Берегометської селищної ради та є структурним підрозділом виконавчого комітету Берегометської селищної ради.

2.11. Тобто у даному разі йде мова про несумісність здійснення депутатських повноважень та роботою на постійній основі начальником відділу Берегометської селищної ради, що тягне за собою дострокове припинення повноважень депутата місцевої ради.

2.12. Крім цього, згідно частини 1 статті 7 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради, який перебуває на посаді керівника місцевого органу виконавчої влади чи на іншій посаді, на яку поширюються вимоги Конституції та законів України щодо обмеження сумісництва, не може поєднувати свою службову діяльність на цій посаді з посадою сільського, селищного, міського голови, секретаря сільської, селищної, міської ради, голови та заступника голови районної у місті, районної, обласної ради, а також з іншою роботою на постійній основі в радах, їх виконавчих органах та апараті.

2.13. Також, у відзиві на позов відповідач звернув увагу суду на те, що процедура відкликання депутатів місцевих рад врегульована Законом України «Про статус депутатів місцевих рад». Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» повноваження депутата місцевої влади припиняється достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради, зокрема, у разі обрання або призначення його на посаду, зайняття якої згідно з Конституцією України і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень.

2.14. А тому відповідач, на підставі пункту 4 частини 1 статті 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», встановивши обрання або призначення депутата місцевої ради на посаду, зайняття якої згідно з Конституцією України і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень, уповноважений прийняти відповідне рішення – про дострокове припинення повноважень депутата місцевої ради.

2.15. Офіційними документами, які засвідчують законні підстави дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради є Розпорядження №21-Р та №19-Р Берегометської селищної ради про призначення позивачів начальниками відділів Берегометської селищної ради, які є структурними підрозділами виконавчого комітету Берегометської селищної ради, що суперечить частині 9 статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

2.16. Крім цього, відповідач у відзиві зазначив, що відповідно до додатку №1 Постанови Вижницької РТВК від 22.07.2021 року, ОСОБА_4 затверджена головою Берегометської селищної територіальної виборчої комісії, а також склала присягу та отримала службове посвідчення видане Вижницькою РТВК, а отже вона має право бути головуючою засідань Берегометської ТВК та підписувати постанови, протоколи засідань та інші документи як головуюча цих засідань.

Позиція третьої особи-1

2.17. Відповідно до заяви від 08.11.2021 року Берегометська селищна рада вважає позов обґрунтованим, зважаючи на відсутність повноважень відповідача на прийняття оскаржуваних постанов (а.с.121).

Позиція третьої особи-2

2.18. Згідно пояснення, яке надійшло до суду 15.11.2021 року, ОСОБА_3 просить у задоволенні позову відмовити, оскільки на його думку керівники структурних підрозділів та органів виконавчого комітету ради входять до складу такого виконавчого комітету в силу закону, а рішення відповідної місцевої ради щодо внесення змін до кількісного або персонального складу таких виконавчих комітетів не є підставою для входження посадових осіб до складу виконавчого комітету, оскільки вони набувають статусу посадових осіб органів виконавчого комітету з моменту винесення відповідних розпоряджень про їх призначення, а не з моменту прийняття радою рішення щодо складу виконавчого комітету.

ІІІ. ОБСТАВИНИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

3.1. Так, відповідно до постанови Берегометської селищної виборчої комісії №36 від 13.11.2020 року «Про здійснення розрахунку до протоколу «Про результати виборів депутатів Берегометської селищної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі» згідно рішення суду» ОСОБА_1 та ОСОБА_2 обрані депутатами Берегометської селищної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі (а.с.10-15).

3.2. На підставі протоколу №2 засідання конкурсної комісії селищної ради по проведенню конкурсу на заміщення вакантної посади у селищній раді від 25.01.2021 року (а.с.63-67) розпорядженням Берегометської селищної ради №19-Р від 29.01.2021 року «Про призначення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 призначено на посаду начальника відділу правового забезпечення, організаційно-кадрової роботи та зв`язків з громадськістю Берегометської селищної ради та її виконавчих органів (а.с.69), а розпорядженням Берегометської селищної ради №21-Р від 29.01.2021 року «Про призначення ОСОБА_2 », ОСОБА_2 призначено на посаду начальника відділу освіти, культури, молоді, спорту, медицини та соціальної сфери Берегометської селищної ради та її виконавчих органів (а.с.68).

3.3. 24.08.2021 року на адресу Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району депутатами Берегометської селищної ради спрямовані звернення щодо дострокового припинення депутатських повноважень ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с.90-93).

3.4. 24.08.2021 року проведено засідання Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району щодо дострокового припинення повноважень депутатів, яке документоване Протоколом №1 від 24.08.2021 року (а.с.97-101).

3.5. Постановою Берегометської селищної територіальної виборчої комісії №1 від 24.08.2021 року «Про дострокове припинення повноважень депутата Берегометської селищної ради і визнання наступного депутата Берегометської селищної ради на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року» достроково припинено повноваження депутата Берегометської селищної ради VIII скликання ОСОБА_1 , у зв`язку з призначенням його на посаду начальника відділу правового забезпечення, організаційно-кадрової роботи та зв`язків з громадськістю Берегометської селищної ради та її виконавчих органів (а.с.102-103). Правовою підставою наведеного стали положення частини 5 статті 283, статті 284 Виборчого кодексу України.

3.6. Постановою Берегометської селищної територіальної виборчої комісії №2 від 24.08.2021 року «Про реєстрацію депутата Берегометської селищної ради VIII скликання обраного на місцевих виборах 25.10.2020 року» достроково припинено повноваження депутата Берегометської селищної ради VIII скликання ОСОБА_2 , у зв`язку з призначенням її на посаду начальника відділу освіти, культури, молоді, спорту, медицини та соціальної сфери Берегометської селищної ради та її виконавчих органів (а.с.104). Правовою підставою наведеного стали положення статті 283 Виборчого кодексу України.

3.7. Постановою Берегометської селищної територіальної виборчої комісії №3 від 24.08.2021 року «Про реєстрацію депутата Берегометської селищної ради VIII скликання обраного на місцевих виборах 25.10.2020 року» прийнято рішення про реєстрацію депутатом Берегометської селищної ради VIII скликання від Чернівецької територіальної організації ПП "Європейська солідарність" ОСОБА_3 (а.с.17).

3.8. Крім цього, у матеріалах справи наявне Положення про відділ правового забезпечення, організаційно-кадрової роботи та зв`язків з громадськістю виконавчого комітету Берегометської селищної ради, яке затверджене рішення 5 сесії VIII скликання Берегометської селищної ради від 26.03.2021 року, №5-03-21/07, згідно пункту 1.1. якого відділ правового забезпечення, організаційно-кадрової роботи та зв`язків з громадськістю виконавчого комітету є структурним підрозділом виконавчого комітету Берегометської селищної ради та є підзвітним Берегометській селищній раді, підпорядкований та підконтрольний її виконавчому комітету, селищному голові (а.с.70-78).

3.9. Також, у матеріалах справи наявне Положення про відділ освіти, культури, молоді та спорту Берегометської селищної ради, яке затверджене рішення 5 сесії VIII скликання Берегометської селищної ради від 26.03.2021 року, №5-03-21/05, згідно пункту 1.1. якого відділ освіти, культури, молоді та спорту Берегометської селищної ради утворюється за рішенням Берегометської селищної ради та є структурним підрозділом виконавчого комітету Берегометської селищної ради (а.с.80-89).

3.10. Крім цього, судом досліджено офіційний сайт Берегометської селищної ради (режим доступу http://gromady.cv.ua/vn/rada/275/document_drafts), на якому розміщено рішення Берегометської селищної ради №2-12-20/10 від 10.12.2020 року «Про затвердження персонального складу виконавчого комітету Берегометської селищної ради», згідно якого утворено виконавчий комітет в складі 21 особи, персонально за списком (додаток до рішення) (а.с.159-160). Дослідженням змісту цього списку встановлено, що до складу виконавчого комітету Берегометської селищної ради ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не входили, як і не входили будь-які інші особи, які займали посади начальника відділу правового забезпечення, організаційно-кадрової роботи та зв`язків з громадськістю Берегометської селищної ради та її виконавчих органів та начальника відділу освіти, культури, молоді, спорту, медицини та соціальної сфери Берегометської селищної ради та її виконавчих органів.

ІV. РЕЛЕВАНТНІ ДЖЕРЕЛА ПРАВА

4.1. Відповідно до статті 7 Конституції України в Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування.

4.2. Згідно частин 1,3 статті 140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об`єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

4.3. Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року, №280/97-ВР (далі – Закон №280) відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

4.4. Згідно статті 4 Закону №280 місцеве самоврядування в Україні здійснюється на принципах: народовладдя; законності; гласності; колегіальності; поєднання місцевих і державних інтересів; виборності; правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених цим та іншими законами; підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб; державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування.

4.5. Відповідно до частини 1 статті 11 Закону №280 виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

4.6. Згідно частини 1 статті 51 Закону №280 виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради є виконавчий комітет ради, який утворюється відповідною радою на строк її повноважень. Після закінчення повноважень ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради її виконавчий комітет здійснює свої повноваження до сформування нового складу виконавчого комітету.

Частиною 2 статті 51 Закону №280 визначено, що кількісний склад виконавчого комітету визначається відповідною радою. Персональний склад виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради затверджується радою за пропозицією сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - за пропозицією голови відповідної ради.

Водночас згідно частини 3 статті 51 Закону №280 зазначено, що виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - голови відповідної ради, заступника (заступників) сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб. Міська рада утворює у складі виконавчого комітету ради орган з питань містобудування та архітектури.

Відповідно до частини 7 статті 51 Закону №280 на осіб, які входять до складу виконавчого комітету ради і працюють у ньому на постійній основі, поширюються вимоги щодо обмеження сумісності їх діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені цим Законом для сільського, селищного, міського голови.

Згідно частини 9 статті 51 Закону №280 до складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради не можуть входити депутати відповідної ради, крім секретаря ради.

4.7. Згідно частини 1 статті 54 Закону №280 сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення) рада у межах затверджених нею структури і штатів може створювати відділи, управління та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад. Організаційні засади реалізації повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад щодо здійснення державної регуляторної політики визначаються Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Частиною 2 статті 54 Закону №280 передбачено, що відділи, управління та інші виконавчі органи ради є підзвітними і підконтрольними раді, яка їх утворила, підпорядкованими її виконавчому комітету, сільському, селищному, міському голові, голові районної у місті ради, а згідно частини 3 цієї ж статті керівники відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради призначаються на посаду і звільняються з посади сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради одноособово, а у випадках, передбачених законом, - за погодженням з відповідними органами виконавчої влади.

4.8. Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11.07.2002 року, №93-IV (далі – Закон №93) депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.

4.9. Статтею 5 Закону №93 визначені підстави для дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради.

Зокрема, повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради у разі: обрання або призначення його на посаду, зайняття якої згідно з Конституцією України і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень (пункт 4, частина 1 стаття 5).

4.10. Відповідно до частини 1 статті 6 Закону №93 депутат місцевої ради здійснює свої повноваження, не пориваючи з виробничою або службовою діяльністю.

4.11. Частиною 1 статті 7 Закону №93 передбачено, що депутат місцевої ради, який перебуває на посаді керівника місцевого органу виконавчої влади чи на іншій посаді, на яку поширюються вимоги Конституції та законів України щодо обмеження сумісництва, не може поєднувати свою службову діяльність на цій посаді з посадою сільського, селищного, міського голови, секретаря сільської, селищної, міської ради, голови та заступника голови районної у місті, районної, обласної ради, а також з іншою роботою на постійній основі в радах, їх виконавчих органах та апараті.

4.12. Відповідно до статті 1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 року, №2493-ІІІ (далі – Закон №2493) служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом, а згідно статті 2 цього ж Закону посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

4.13. Статтею 12 Закону №2493 визначені обмеження, пов`язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходженням служби.

Зокрема на службу в органи місцевого самоврядування не можуть бути прийняті особи: 1) визнані судом недієздатними; 2) які мають судимість за вчинення умисного кримінального правопорушення, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку; 3) які за рішенням суду позбавлені права займати посади в органах державної влади та їх апараті або в органах місцевого самоврядування протягом установленого строку; 5) які у разі прийняття на службу в органи місцевого самоврядування будуть безпосередньо підпорядковані близьким особам.

На посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції".

Інші обмеження, пов`язані із проходженням служби в органах місцевого самоврядування, встановлюються виключно законами України.

4.14. Виборчим кодексом України відповідно до Конституції України визначено гарантії права громадян на участь у виборах, регулювання підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, сільських, селищних, міських, районних у містах рад, сільських, селищних, міських голів.

4.15. Згідно частини 1 статті 283 Виборчого кодексу України особа, обрана депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради, сільським, селищним, міським головою, для її реєстрації зобов`язана подати до територіальної виборчої комісії з відповідних місцевих виборів протягом двадцяти днів з дня офіційного оприлюднення результатів виборів заяву про реєстрацію її депутатом, сільським, селищним, міським головою, а у разі наявності в неї іншого представницького мандата - копію зареєстрованої заяви про припинення дії іншого представницького мандата, поданої відповідно до Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим або відповідної місцевої ради.

Особа, обрана депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, сільським, селищним, міським головою, також подає документ про звільнення з роботи (посади), припинення діяльності, несумісної з депутатським мандатом депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим, посадою сільського, селищного, міського голови.

У разі якщо така особа не займає посаду, не здійснює діяльність, яка несумісна з відповідним депутатським мандатом, посадою сільського, селищного, міського голови, та/або у разі відсутності у неї іншого представницького мандата, про це зазначається в заяві про реєстрацію.

Відповідно до частини 5 статті 283 Виборчого кодексу України у разі невиконання особою, обраною депутатом за виборчим списком місцевої організації партії, у строки, зазначені у частинах першій і другій цієї статті, вимог частини першої цієї статті або подання цією особою до виборчої комісії заяви про відмову від депутатського мандата, або виникнення (виявлення) обставин, зазначених у пунктах 3-6 частини першої та частині четвертій статті 231 цього Кодексу, виборча комісія приймає рішення про визнання її такою, яка не набула депутатського мандата, та визнає обраним депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) наступного за черговістю кандидата у депутати у відповідному територіальному або єдиному багатомандатному виборчому списку кандидатів від відповідної організації партії, за яким було обрано особу, яка не набула мандата.

У разі вичерпання відповідного територіального виборчого списку черговість отримання мандата передається єдиному багатомандатному виборчому списку цієї ж організації партії. У разі вичерпання єдиного виборчого списку організації партії такий мандат залишається вакантним.

4.16. Згідно пунктів 3-6 частини 1 статті 231 Виборчого кодексу України територіальна виборча комісія приймає рішення про скасування реєстрації кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, окремого кандидата у депутати, включеного до єдиного та/або єдиного та територіального виборчих списків організації партії (під час виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) із виключенням його з відповідних виборчих списків, про скасування реєстрації окремого кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі (під час виборів депутатів сільських, селищних, міських рад (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч) у разі: 3) отримання від уповноваженого органу інформації, що підтверджує факт припинення громадянства України кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови; 4) отримання від уповноваженого органу інформації, що підтверджує факт виїзду кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови за межі України для постійного проживання; 5) отримання від суду належним чином засвідченої копії судового рішення, яким кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови визнано недієздатним; 6) набрання щодо кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови законної сили обвинувальним вироком суду за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, кримінального правопорушення проти виборчих прав громадян чи корупційного кримінального правопорушення або виявлення територіальною виборчою комісією факту наявності у кандидата судимості за такий злочин, не погашеної або не знятої в установленому законом порядку.

Частиною 4 статті 231 Виборчого кодексу України передбачено, що у разі смерті кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови територіальна виборча комісія приймає рішення про вибуття такого кандидата з балотування, а щодо кандидатів, включених до виборчих списків місцевих організацій партій, - також про виключення його з єдиного та територіального виборчих списків організації партії.

4.17. Відповідно до частини 1 статті 284 Виборчого кодексу України у разі дострокового припинення повноважень депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) на підставах і в порядку, передбачених Конституцією та законами України, за рішенням виборчої комісії Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, міської, сільської, селищної виборчої комісії депутатом визнається наступний за черговістю кандидат у депутати у відповідному територіальному або єдиному виборчому списку від цієї організації партії у порядку, передбаченому частиною п`ятою статті 283 цього Кодексу.

Згідно частини 2 статті 284 Виборчого кодексу України реєстрація особи, зазначеної у частині першій цієї статті, депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) здійснюється відповідною територіальною виборчою комісією у порядку, передбаченому статтею 283 цього Кодексу.

V. ПОЗИЦІЯ СУДУ

5.1. Надаючи оцінку цим правовідносинам, суд насамперед має визначити проблему, яка породила наявний правовий конфлікт (яким є публічно-правовий спір).

5.2. Сутністю цього спору є те, що оскаржуваними рішеннями припинено повноваження депутатів Берегометської селищної ради VIII скликання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , оскільки останні працевлаштовані на посади начальників відділів Берегометської селищної ради, що в розумінні відповідача свідчить про призначення їх на посади, зайняття яких згідно з Конституцією України і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень.

При цьому суд звертає увагу, що в оскаржуваних постановах Берегометської селищної територіальної виборчої комісії як нормативне обґрунтування підстав для їх прийняття зазначені виключно положення Виборчого кодексу України, тоді як у відзиві на позов відповідач наводить інше нормативне обґрунтування, а саме положення законів України №280 та №93.

5.3. Крім цього, у відзиві на позов відповідач, обґрунтовуючи свою позицію, зазначає, що посади начальників відділів, на які призначені позивачі, відповідно до Положення про відділ правового забезпечення, організаційно-кадрової роботи та зв`язків з громадськістю виконавчого комітету Берегометської селищної ради та Положення про відділ освіти, культури, молоді та спорту Берегометської селищної ради, автоматично відносять осіб які на них працюють, до складу виконавчого комітету селищної ради, що є неприпустимим відповідно до частини 9 статті 51 Закону №280.

5.4. Отже, у цій справі суд має перевірити:

- чи дійсно позивачами порушено правило щодо несумісності з виконанням депутатських повноважень;

- чи входили до складу Виконавчого комітету Берегометської селищної ради за посадою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ;

- чи уповноважений відповідач був приймати оскаржуване рішення.

5.5. Водночас суд звертає увагу, що в цій справі позивачем оскаржується три постанови Берегометської селищної територіальної виборчої комісії, зокрема від 24.08.2021 року, №1 «Про дострокове припинення повноважень депутата Берегометської селищної ради і визнання наступного депутата Берегометської селищної ради на місцевих виборах 25.10.2020 року», №2 «Про дострокове припинення повноважень депутата Берегометської селищної ради VIII скликання, обраного на місцевих виборах 25.10.2020 року», №3 «Про реєстрацію депутата Берегометської селищної ради VIII скликання обраного на місцевих виборах 25.10.2020 року».

5.6. Постанови №1 та №2 від 24.08.2021 року стосуються питань дострокового припинення повноважень депутатів Берегометської селищної ради ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , а також визнання наступного депутата Берегометської селищної ради на місцевих виборах 25.10.2020 року ОСОБА_3 ; тоді як постанова №3 від 24.08.2021 року стосується реєстрації депутатом Берегометської селищної ради VIII скликання ОСОБА_3 .

5.7. Суд звертає увагу, що постанова №3 від 24.08.2021 року щодо реєстрації депутатом Берегометської селищної ради VIII скликання ОСОБА_3 , є похідною від постанови №1 від 24.08.2021 року «Про дострокове припинення повноважень депутата Берегометської селищної ради і визнання наступного депутата Берегометської селищної ради на місцевих виборах 25.10.2020 року», оскільки ОСОБА_3 претендував на місце депутата селищної ради, яке займав ОСОБА_1 .

5.8. Отже, у разі визнання протиправною та скасування постанови №1 від 24.08.2021 року «Про дострокове припинення повноважень депутата Берегометської селищної ради і визнання наступного депутата Берегометської селищної ради на місцевих виборах 25.10.2020 року», має бути визнано протиправною та скасована постанова №3 від 24.08.2021 року, «Про реєстрацію депутата Берегометської селищної ради VIII скликання обраного на місцевих виборах 25.10.2020 року», в силу відсутності правових передумов для реєстрації депутатом, оскільки депутатом залишається та особа, повноваження якої протиправно припинені.

Щодо порушення правил несумісності

5.9. Так, статтею 7 Закону №93 визначено правила несумісності статусу депутата місцевої ради з деякими посадами та видами діяльності.

Зокрема, частина 1 статті 7 Закону №93 передбачає, що депутат місцевої ради, який перебуває на посаді керівника місцевого органу виконавчої влади чи на іншій посаді, на яку поширюються вимоги Конституції та законів України щодо обмеження сумісництва, не може поєднувати свою службову діяльність на цій посаді з посадою сільського, селищного, міського голови, секретаря сільської, селищної, міської ради, голови та заступника голови районної у місті, районної, обласної ради, а також з іншою роботою на постійній основі в радах, їх виконавчих органах та апараті.

5.10. Аналізуючи зміст цієї норми, слід прийти до висновку, що несумісність статусу депутата місцевої ради з деякими посадами та видами діяльності, має місце за сукупністю наступних ознак:

- особа є депутатом місцевої ради;

- особа перебуває на посаді керівника місцевого органу виконавчої влади чи на іншій посаді, на яку поширюються вимоги Конституції та законів України щодо обмеження сумісництва;

- особа перебуває на посаді сільського, селищного, міського голови, секретаря сільської, селищної, міської ради, голови та заступника голови районної у місті, районної, обласної ради, або на іншій роботі на постійній основі в радах, їх виконавчих органах та апараті.

За відсутності однієї з наведених ознак, мова про несумісність статусу депутата місцевої ради з деякими посадами та видами діяльності, йти не може.

5.11. Для розуміння зазначеного наведемо ситуацію несумісності відповідно до статті 7 Закону №93. Зокрема, особа, яка є депутатом місцевої ради, працює на посаді голови районної державної адміністрації та одночасно є секретарем районної ради.

5.12. Дослідженням матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 були депутатами місцевої ради та працювали на постійній основі на посадах начальників відділу Берегометської селищної ради. Разом з цим, вони не перебували на посаді керівника місцевого органу виконавчої влади чи на іншій посаді, на яку поширюються вимоги Конституції та законів України щодо обмеження сумісництва.

5.13. Отже, у даному разі відсутня сукупність ознак несумісності, яка наведена в пункті 5.10. цього рішення, а тому стверджувати, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 порушили правило щодо несумісності з виконанням депутатських повноважень не можна.

5.14. Крім цього, у розумінні Закону №2493 особа яка займає посаду начальника відділу місцевої ради є посадовою особою місцевого самоврядування і на неї поширюються обмеження, пов`язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходженням служби, які визначені в статті 12 Закону №2493.

5.15. Так, на службу в органи місцевого самоврядування не можуть бути прийняті особи: 1) визнані судом недієздатними; 2) які мають судимість за вчинення умисного кримінального правопорушення, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку; 3) які за рішенням суду позбавлені права займати посади в органах державної влади та їх апараті або в органах місцевого самоврядування протягом установленого строку; 5) які у разі прийняття на службу в органи місцевого самоврядування будуть безпосередньо підпорядковані близьким особам.

5.16. Аналізуючи наведений перелік обмежень, слід прийти до висновку, що наявність статусу депутата місцевої ради, не позбавляє особу права на службу в органах місцевого самоврядування.

5.17. Таким чином, підсумовуючи наведене, слід прийти до висновку, що чинні нормативні акти не забороняють депутатам місцевої ради ОСОБА_1 та ОСОБА_2 працевлаштуватись на посади начальників відділів Берегометської селищної ради.

Щодо входження позивачів до складу Виконавчого комітету Берегометської селищної ради

5.18. Проблематика наведеного полягає у тому, що відповідач вважає, що призначення депутата місцевої ради ОСОБА_1 на посаду начальника відділу правового забезпечення, організаційно-кадрової роботи та зв`язків з громадськістю Берегометської селищної ради та її виконавчих органів та депутата місцевої ради ОСОБА_2 на посаду начальника відділу освіти, культури, молоді, спорту, медицини та соціальної сфери Берегометської селищної ради та її виконавчих органів, автоматично включає їх до складу виконавчого комітету ради за посадою, що суперечить частині 9 статті 51 Закону №280, згідно якої до складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради не можуть входити депутати відповідної ради, крім секретаря ради.

5.19. Законом №280 врегульовані питання діяльності виконавчих органів місцевих рад, в тому числі питання утворення та функціонування виконавчих комітетів.

5.20. Так, виконавчий комітет ради є виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, який утворюється відповідною радою на строк її повноважень (частина 1 статті 51 Закону №280).

5.21. Частиною 3 статті 51 Закону №280 визначено, що виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - голови відповідної ради, заступника (заступників) сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб.

5.22. Отже, аналізуючи наведене, слід прийти до висновку, що особа, яка займає посаду начальника відділу, може входити до складу виконавчого комітету місцевої ради.

5.23. Однак, частиною 2 статті 51 Закону №280 визначено порядок створення виконавчого комітету, згідно якого кількісний склад виконавчого комітету визначається відповідною радою, а персональний склад виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради затверджується радою за пропозицією сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - за пропозицією голови відповідної ради.

5.24. Аналізуючи наведене, слід прийти до висновку, що як кількісний склад виконавчого комітету, так і його персональний склад затверджується місцевою радою, відповідним рішенням. У даному разі місцева рада реалізує свої дискреційні повноваження.

5.25. У пункті 3.10 цього рішення встановлено, що рішенням Берегометської селищної ради №2-12-20/10 від 10.12.2020 року «Про затвердження персонального складу виконавчого комітету Берегометської селищної ради», утворено виконавчий комітет в складі 21 особи, персонально за списком (додаток до рішення). Дослідженням змісту цього списку встановлено, що до складу виконавчого комітету Берегометської селищної ради ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не входили, як і не входили будь-які інші особи, які займали посади начальника відділу правового забезпечення, організаційно-кадрової роботи та зв`язків з громадськістю Берегометської селищної ради та її виконавчих органів та начальника відділу освіти, культури, молоді, спорту, медицини та соціальної сфери Берегометської селищної ради та її виконавчих органів.

5.26. Отже, виходячи з того, що питання визначення кількісного та персонального складів виконавчого комітету, віднесено до дискреційних повноважень ради, слід прийти до висновку, що посада начальника відділу автоматичного не включає його до складу виконавчого комітету.

5.27. У цій справі позиція відповідача ґрунтується на змісті Положення про відділ правового забезпечення, організаційно-кадрової роботи та зв`язків з громадськістю виконавчого комітету Берегометської селищної ради, яке затверджене рішення 5 сесії VIII скликання Берегометської селищної ради від 26.03.2021 року, №5-03-21/07, згідно пункту 1.1. якого відділ правового забезпечення, організаційно-кадрової роботи та зв`язків з громадськістю виконавчого комітету є структурним підрозділом виконавчого комітету Берегометської селищної ради та є підзвітним Берегометській селищній раді, підпорядкований та підконтрольний її виконавчому комітету, селищному голові (а.с.70-78) та Положення про відділ освіти, культури, молоді та спорту Берегометської селищної ради, яке затверджене рішення 5 сесії VIII скликання Берегометської селищної ради від 26.03.2021 року, №5-03-21/05, згідно пункту 1.1. якого відділ освіти, культури, молоді та спорту Берегометської селищної ради утворюється за рішенням Берегометської селищної ради та є структурним підрозділом виконавчого комітету Берегометської селищної ради (а.с.80-89).

Наведене дало підстави відповідачу стверджувати, що посади начальників цих відділів входять автоматично до виконавчого комітету, оскільки такі відділи є структурними підрозділами виконавчого комітету Берегометської селищної ради.

5.28. З даного приводу суд звертає увагу на те, що виконавчий комітет ради кількісно та персонально формується рішенням ради і складається з фізичних осіб (в тому числі посадових осіб), які до нього включені. Структурні підрозділи ради, якими є відділи та які віднесені до виконавчих органів ради, не входять до складу виконавчого комітету, а виключно є підпорядковані йому, як те передбачено частиною 2 статті 54 Закону №280.

5.29. Підхід відповідача, який застосований при прийнятті оскаржуваних рішень та формуванні відзиву, є помилковий, оскільки за його логікою до складу виконавчого комітету ради мали б входити не тільки начальники наведених вище відділів, а інші посадові особи які працюють в цих відділах.

При цьому суд звертає увагу на не припустимість ототожнення "виконавчого органу ради" з "виконавчим комітетом", оскільки останній входить до складу першого.

Щодо повноважень відповідача приймати оскаржувані рішення.

5.30. Як зазначалось судом вище, відповідно до пункту 4 частини 1 статті 5 Закону №93 повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради у разі: обрання або призначення його на посаду, зайняття якої згідно з Конституцією України і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень.

5.31. Вище судом встановлено, що депутати Берегометської селищної ради ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не обирались та не призначались на посади, зайняття яких згідно з Конституцією України і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень, а отже підстав для прийняття оскаржуваних рішень не було.

5.32. Водночас суд звертає увагу, що нормативною підставою для дострокового припинення повноважень депутата Берегометської селищної ради VIII скликання ОСОБА_1 , стали положення частини 5 статті 283, статті 284 Виборчого кодексу України, а нормативною підставою для дострокового припинення повноважень депутата Берегометської селищної ради VIII скликання ОСОБА_2 , стали положення статті 283 Виборчого кодексу України.

5.33. У пунктах 4.15.- 4.17. цього рішення наведено зміст статей 283,284 Виборчого кодексу України, дослідженням яких встановлено, що вони не уповноважують територіальну виборчу комісію на прийняття рішень щодо дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради у зв`язку із обрання або призначенням його на посаду, зайняття якої згідно з Конституцією України і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень.

5.34. Відповідно до пункту 5.9. Роз`яснення щодо порядку реєстрації обраних депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у місті, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів, яке затверджене Постановою Центральної виборчої комісії від 28.10.2020 року, №433 (на наведене Роз`яснення посилається відповідач в оскаржуваних постановах) у разі дострокового припинення повноважень депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) на підставах і в порядку, передбачених Конституцією та законами України, за рішенням відповідної територіальної виборчої комісії депутатом визнається наступний за черговістю кандидат у депутати у відповідному територіальному або єдиному виборчому списку від цієї місцевої організації політичної партії в порядку, передбаченому частиною п`ятою статті 283 Кодексу (пункт 5.4 цього Роз`яснення).

Указане рішення ухвалюється територіальною виборчою комісією не пізніш як у тридцятиденний строк з дня надходження:

від відповідної ради - належним чином засвідченої копії рішення ради про дострокове припинення повноважень депутата цієї ради або документа, що свідчить про дострокове припинення повноважень депутата ради (у разі дострокового припинення повноважень депутата без рішення ради);

від інших осіб - належним чином засвідченої копії документа уповноваженого органу, що свідчить про дострокове припинення повноважень депутата відповідної ради.

У разі необхідності перевірки інформації територіальна виборча комісія може звернутися до відповідного уповноваженого органу, який видав такий документ, для отримання належним чином засвідченої копії відповідного документа.

Підстави для дострокового припинення повноважень депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим визначено статтею 4 Закону України "Про статус депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим", а депутата обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради - статтею 5 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад".

Документами, що свідчать про дострокове припинення повноважень депутата відповідної ради (у разі дострокового припинення повноважень депутата без рішення ради), можуть бути, зокрема, такі документи або засвідчені в установленому порядку їх копії: рішення про обрання або призначення особи на посаду, зайняття якої є несумісним відповідно до закону з виконанням депутатських повноважень.

5.35. Аналізуючи наведене, слід прийти до висновку, що територіальна виборча комісія, за наявності рішення про обрання або призначення особи на посаду, зайняття якої є несумісним відповідно до закону з виконанням депутатських повноважень, уповноважена прийняти рішення про визнання депутата наступним за черговістю кандидата у депутати у відповідному територіальному або єдиному виборчому списку від цієї місцевої організації політичної партії в порядку, передбаченому частиною п`ятою статті 283 Кодексу.

Питання припинення повноважень депутата відповідної ради не віднесено до компетенції ТВК, а вирішується без ухвалення відповідного рішення, автоматично, за наявності рішення про обрання або призначення особи на посаду, зайняття якої є несумісним відповідно до закону з виконанням депутатських повноважень.

VІ. ВИСНОВКИ СУДУ

6.1. Аналізуючи матеріали адміністративної справи у своїй сукупності, суд вважає, що відповідач приймаючи ухвалені постанови діяв протиправно, оскільки депутати Берегометської селищної ради ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не обирались та не призначались на посади, зайняття яких згідно з Конституцією України і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень, а також вони не входили до складу виконавчого комітету Берегометської селищної ради.

6.2. При цьому суд звертає увагу, що постанова Берегометської селищної територіальної виборчої комісії від 24.08.2021 року, №3 «Про реєстрацію депутата Берегометської селищної ради VIII скликання обраного на місцевих виборах 25.10.2020 року» за своєю правовою природою є похідною від постанови Берегометської селищної територіальної виборчої комісії від 24.08.2021 року, №1 «Про дострокове припинення повноважень депутата Берегометської селищної ради і визнання наступного депутата Берегометської селищної ради на місцевих виборах 25.10.2020 року», а тому, в силу протиправності останньої, вона також є протиправною та підлягає скасуванню.

6.3. Водночас суд звертає увагу, що запропонований відповідачем спосіб тлумачення законодавства України щодо дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради, не тільки суперечить вимогам чинного законодавства України, а також може розбалансувати діяльність органів місцевого самоврядування, оскільки суміщення статусу депутата місцевої ради з постійною посадою в виконавчому органі місцевої ради, притаманне не тільки смт. Берегомету, а м. Чернівцям, м. Вінниця, м. Києв, тощо.

6.4. За таких обставин позов підлягає задоволенню повністю.

VІІ. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ

7.1. Статтею 139 КАС України вирішено питання розподілу судових витрат. Зокрема, відповідно до її частини 1 при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

7.2. У цій справі ОСОБА_1 сплатив судовий збір у розмірі 908,00 грн (квитанція про сплату №90902 від 27.08.2021 року, а.с.7) та ОСОБА_2 сплатила судовий збір у розмірі 908,00 грн (квитанція про сплату №90845 від 27.08.2021 року, а.с.31), а оскільки позов задоволено повністю, суд стягує за рахунок бюджетних асигнувань Берегометської селищної територіальної виборчої комісії судові витрати у вигляді сплаченого судового збору, на загальну суму 1816,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 73-77, 90, 241-246, 250 КАС України, суд -

В И Р І Ш И В:

1. Позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Берегометської селищної територіальної виборчої комісії про визнання дій протиправними, про визнання протиправними та скасування постанов, задовольнити у повному обсязі.

2. Визнати протиправним дії Берегометської селищної територіальної виборчої комісії щодо проведення засідання 24.08.2021 року та вирішення на ньому питань про дострокове припинення повноважень депутатів Берегометської селищної ради Вижницького району Чернівецької області ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та про визнання обраним депутатом Берегометської селищної ради VIII скликання наступного за черговістю кандидата в депутати ОСОБА_3 .

3. Визнати протиправними та скасувати постанови Берегометської селищної територіальної виборчої комісії від 24.08.2021 року, №1 «Про дострокове припинення повноважень депутата Берегометської селищної ради і визнання наступного депутата Берегометської селищної ради на місцевих виборах 25.10.2020 року», №2 «Про дострокове припинення повноважень депутата Берегометської селищної ради VIII скликання, обраного на місцевих виборах 25.10.2020 року», №3 «Про реєстрацію депутата Берегометської селищної ради VIII скликання обраного на місцевих виборах 25.10.2020 року».

4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району на користь ОСОБА_1 судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у розмірі 908,00 грн (квитанція про сплату №90902 від 27.08.2021 року) та на користь ОСОБА_2 судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у розмірі 908,00 грн (квитанція про сплату №90845 від 27.08.2021 року).

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - 1 - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 )

Позивач - 2 - ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 )

Відповідач - Берегометська селищна територіальна виборча комісія Вижницького району (вул. Центральна, 129, смт. Берегомет, Вижницький район, Чернівецька область, 59233 код ЄДРПОУ 43777226)

Третя особа-1 - Берегометська селищна рада (вул. Центральна, 20, смт. Берегомет, Вижницький район, Чернівецька область, 59233, код ЄДРПОУ 04416996)

Третя особа-2 - ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_3 ).

Суддя О.В. Анісімов