Постанова № 100994149, 11.11.2021, Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
11.11.2021
Номер справи
346/5206/21
Номер документу
100994149
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 346/5206/21

Провадження № 3/346/2847/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2021 року м. Коломия

Коломийський міськрайонний суд

Івано-Франківської області

у складі головуючого судді Яремин М.П.

з участю: секретаря Максим`юк М.А.

прокурора Богака А.В.

правопорушника ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні 2 справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платників податків: НОМЕР_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , одруженого, на утриманні двоє неповнолітніх дітей, громадянина України, за ч.1 ст.172-6 КУпАП,-

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 порушив вимоги фінансового контролю.

Так, відповідно до рішення Коршівської сільської ради ОТГ № 1-І/2018 від 30.12.2018 року «Про підсумки виборів депутатів Коршівської сільської ради та сільського голови Коршівської сільської ради і визнання їх повноважень» ОСОБА_1 визнано депутатом вказаної сільської ради.

Відповідно до підпункту «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 як депутат місцевої ради є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Згідно рішення Коршівської сільської ради ОТГ №І-VIII/2020 від 27.11.2020 року ОСОБА_1 втратив повноваження депутата вказаної сільської ради.

Абзацом 1 ч.2 ст. 45 вказаного Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на функції держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з роз`ясненнями Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 03.02.2021 року № 1, декларація особи, яка припиняє діяльність (декларація “перед звільненням”) – декларація, яка подається не пізніше 20 днів з дня припинення діяльності. Декларація “перед звільненням” охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданим таким суб`єктом декларування. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані відповідно до ст. 45 Закону. Днем припинення діяльності є останній день виконання суб`єктом декларування публічних функцій. Тобто, відлік строку подачі декларації «перед звільненням» починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності.

Згідно з вищезазначеним роз`ясненням, декларація особи, яка припинила діяльність (декларація “після звільнення”) – декларація, яка подається з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація. Відлік строку подачі декларації «після звільнення» починається з 00 годин 00 хвилин 01 січня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст.3 вказаного Закону (депутат місцевої ради), несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 29.12.2020 року не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями («перед звільненням»), а фактично подав її лише 14.07.2021 року, коли граничною датою подання ним вказаної декларації було 28.12.2020 року.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст.3 вказаного Закону (депутат місцевої ради), несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01.04.2021 року не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік («після звільнення»), а фактично подав її лише 14.07.2021 року, коли граничною датою подання ним вказаної декларації було 31.03.2021 року.

Під час розгляду справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненні зазначених адміністративних правопорушень визнав, у вчиненому розкаявся.

Прокурор під час розгляду справи зазначив, що по справі зібрано достатньо доказів на підтвердження наявності у діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки ОСОБА_1 як депутат місцевої ради, будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст.3 вказаного Закону, несвоєчасно без поважних причин не подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями («перед звільненням»), а також за 2020 рік («після звільнення»), а саме подав її лише 14.07.2021 року, коли необхідною граничною датою подання ним вказаних декларації було відповідно 28.12.2020 року та 31.03.2021 року. Просить призначити ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення на підставі ст. 36 КУпАП в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Відповідно до пункту 14 ст. 1 цього Закону суб`єкти декларування – особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до вимог ч.2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), то стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи наведене, а також те, що вказані правопорушення вчинені однією особою, справи про адміністративні правопорушення надійшли одночасно до суду та передані для розгляду одному судді, вважаю, що ці справи слід об`єднати в одне провадження і по них має бути прийняте одне рішення.

Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, та прокурора, вивчивши письмові докази, суд приходить до висновку про наявність в діянні ОСОБА_1 складу адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Враховуючи особу правопорушника, який позитивно характеризується за місцем проживання, до адміністративної відповідальності притягується вперше, щиро розкаявся, суд вважає, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення.

На підставі наведеного, ст.ст.3, 52 Закону України "Про запобігання корупції", та, керуючись ст.ст. 33, 36, 40-1, 283-287, 294 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

об`єднати в одне провадження справи № 346/5206/21 та № 346/5212/21 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Об`єднаній справі присвоїти № 346/5206/21.

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та відповідно до ст. 36 КУпАП визначити ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 454 гривні у дохід держави: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною пятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків,передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Суддя Яремин М. П.