
Справа № 420/11588/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд під головуванням судді Андрухіва В.В., за участю секретаря судового засідання Рижук В.І., представника позивача – адвоката Свиди К.В., відповідачі – не з`явилися, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю “ВЕЛВСТРОЙ” до Головного управління ДПС в Одеській області, ДПС України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю “ВЕЛВСТРОЙ” звернулося до суду з позовом до Головного управління ДПС в Одеській області як відокремленого підрозділу ДПС України, ДПС України про визнання протиправним та скасування неправомірного рішення комісії регіонального рівня (ГУ ДПС в Одеській області) про реєстрації/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних 23.03.2021 року № 2492702/43761043 про відмову в реєстрації податкової накладної № 3 від 05.11.2020 року в ЄРПН; зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати податкову накладну № 3 від 05.11.2020 року в ЄРПН датою надсилання її на реєстрацію (26.11.2020 року).
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ТОВ “ВЕЛВСТРОЙ” 26.11.2020 року надіслало на реєстрацію податкову накладну №3 від 05.11.2020 року на загальну суму 53469,00 грн. (у т.ч. ПДВ 8 911,50 грн.), покупець Товариство з обмеженою відповідальністю "ОРБІТА-КИЇВ" (31088085). Проте реєстрація податкової накладної була зупинена.
Позивач вказав, що між ТОВ "ВЕЛВСТРОЙ” та ТОВ "ОРБІТА-КИЇВ" було укладено договір від 26.10.2020 р. №1, предметом якого є поставка Товарів “Комплект обладнання для дитячого майданчика” у кількості однієї одиниці з подальшим монтажем загальною вартістю 127125,00 грн., у т.ч. ПДВ 21187,50 грн.
На підставі зазначеного договору ТОВ "ВЕЛВСТРОЙ" було виставлено рахунок на оплату від 27.10.2020 року №4, на загальну вартість договору, а ТОВ " ОРБІТА-КИЇВ " було сплачено грошові кошти в національній валюті в безготівковій формі на поточний рахунок підприємства частинами, що цілком відповідає умовам договору в частині порядків розрахунків, а саме: 27.10.2020 року - 53469,00 грн.; 05.11.2020 року - 53469,00 грн., а також складено та підписано двома сторонами видаткову накладну від 01.12.2020 року №1 та Акт надання послуг від 01.12.2020 року №1.
Позивач зазначив, що факт здійснення оплати та безпосередньо поставки та монтажу, що є предметом договору (реальності події, що є безпосередньо передумовою для складання та реєстрації податкової накладної), підтверджується платіжними дорученнями від 27.10.2020 року №87, від 05.11.2020 №14 та видатковою накладною від 01.12.2020 року №1 й Актом надання послуг від 01,12.2020 року №1, тобто виконані вимоги абз. 11 ст.1 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” (первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію) та ч.1 ст.9 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” (підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи).
Позивач вказав, що у реєстрації податкової накладної було відмовлено з наступних підстав: “Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 09.04.2020 №3 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 43.29, 9508, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію ./відмову в реєстрації накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних”.
Позивач зазначив, що на дату блокування податкової накладної не надавав відповідачу зазначену таблицю (так як її надання є згідно законодавства правом, а не обов`язком Товариства), а тому посилання на відсутність у ній будь-яких даних є незаконним, так як неможливо зазначити дані у неіснуючому документі.
Позивачем було надіслано контролюючому органу пояснення № 2 з усіма необхідними додатками договорів та первинних документів, а також пояснення щодо походження податкової накладної, але не зважаючи на вичерпну інформацію, відповідач відмовив у реєстрації податкової накладної.
Ухвалою від 19.07.2021 року прийнято до розгляду вказану позовну заяву та відкрито провадження у справі. Ухвалено розглядати справу в порядку загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 16 вересня 2021 року об 11:00 год.
У підготовчому засіданні 16.09.2021 року продовжено строк підготовчого провадження у справі на 30 днів.
Ухвалою від 28.09.2021 року закрито підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду по суті на 28.10.2021 року о 15 год. 00 хв.
У судове засідання, призначене на 28.10.2021 року на 15 год. 00 хв., з`явився представник позивача (у режимі відеоконференції згідно ухвали суду від 26.10.2021 року).
Відповідачі у судове засідання не з`явилися, про дату, час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином, про причини неявки суд не повідомили.
Під час судового розгляду справи у судовому засіданні 28.09.2021 року представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.
19.08.2021 року представником відповідачів подано до суду відзив на позовну заяву, в якому відповідачі зазначили таке.
Позивачем направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну №3 від 05.11.2020 року на покупця ТОВ “ОРБІТА КИЇВ” (код 31088085) з номенклатурою товару “пісочниця дерев`яна, карусель, гойдалка” та з номенклатурою послуга “монтажні роботи” на суму 53469,00 грн. у т.ч ПДВ 8911,50 грн.
У квитанцій про зупинення реєстрації податкової накладної контролюючий орган вказує на наявну податкову інформацію щодо позивача та надає право на спростування вказаної інформації. Вказане право відображається у формі пояснення платника податку та копіях документів, які підтверджують відомості, зазначені у поясненні.
Таким чином, обов`язок довести реальність господарської операції та підтвердити її належними документами покладається виключно на позивача. Вказані первинні документи мають відповідати стандартам бухгалтерського обліку та вимогам Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність”.
За вказаних вище обставин за результатами обробки податкової накладної №3 від 05.11.2020 року, реєстрація “ДОКУМЕНТ ПРИЙНЯТО. РЕЄСТРАЦІЯ ЗУПИНЕНА. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 43.29, 9508, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних” (а.с.20).
Позивачу було запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПК/РК для розгляду питання прийняття рішення щодо реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної.
Позивачем в підтвердження реальності відображених у податковій накладній господарських операцій також не було надано жодного бухгалтерського документа (наприклад, оборотно-сальдових відомостей, аналізів або карток по субрахункам рахунків 10, 15, 30, 31, 36, 66, 90, 93 тощо Плану рахунків бухгалтерського обліку (або їх аналогів відповідно до Спрощеного плану рахунків), які б свідчили про зміну активів та пасивів підприємства внаслідок проведення зазначених господарських операцій, що б сприяло підтвердженню настання реального економічного ефекту для позивача від господарських операцій, відображуваних у ПН позивача (наявність ділової мети)).
У свою чергу, Комісією з питань зупинення податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН Головного управління ДПС в Одеській області було прийнято рішення № 2492702/43761043 від 23.03.2021 року про відмову в реєстрації вказаної податкової накладної, у зв`язку із тим, що позивачем не подано документи, передбачені п.5 Порядку №520.
Заслухавши вступне слово представника позивача, дослідивши наявні у справі докази, суд встановив такі обставини.
Згідно Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ТОВ “ВЕЛВСТРОЙ” зареєстроване 08.09.2020 року за №1005437770001004540 (а.с. 39-40).
Основним видом економічної діяльності ТОВ “ВЕЛВСТРОЙ” є: “Неспеціалізована оптова торгівля” (код КВЕД 46.90).
26.10.2020 року між ТОВ "ВЕЛВСТРОЙ” (Постачальник) та ТОВ "ОРБІТА-КИЇВ" (Замовник) було укладено договір №1, предметом якого є поставка Товарів “Комплект обладнання для дитячого майданчика” у кількості однієї одиниці з подальшим монтажем загальною вартістю 127125,00 грн., у т.ч. ПДВ 21187,50 грн. (а.с. 7-11).
На підставі зазначеного договору ТОВ "ВЕЛВСТРОЙ" було виставлено рахунок на оплату від 27.10.2020 року №4, на загальну вартість договору, а ТОВ " ОРБІТА-КИЇВ " було сплачено грошові кошти в національній валюті в безготівковій формі на поточний рахунок підприємства частинами, що відповідає умовам договору в частині порядків розрахунків, а саме: 27.10.2020 року - 53469,00 грн.; 05.11.2020 року - 53469,00 грн., а також складено та підписано двома сторонами видаткову накладну від 01.12.2020 року №1 та Акт надання послуг від 01.12.2020 року №1 (а.с. 13-17).
05.11.2020 року позивач склав податкову накладну №3 на поставку ТОВ "ВЕЛВСТРОЙ” “пісочниця дерев`яна, карусель, гойдалка” та з номенклатурою послуга “монтажні роботи” на загальну суму 53469 грн., у тому числі ПДВ 8911,50 грн. та направив її для реєстрації у встановленому законодавством порядку (а.с. 18-19).
26.11.2020 року на адресу позивача з Автоматизованої системи “Єдине вікно подання електронних документів” ДПС України, версія 2.3.4.79, надійшла Квитанція №1 про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, згідно з якою податкова накладна № 3 від 05.11.2020 року доставлена до центрального рівня ДПС України. Документ прийнято. Реєстрація зупинена (а.с. 20-21).
Як підставу зупинення реєстрації ПН зазначено: “Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 05.11.2020 №3 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 43.29, 9508, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних”.
17.03.2021 року ТОВ "ВЕЛВСТРОЙ" було направлено на адресу ГУ ДПС в Одеській області Повідомлення №2 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, та копії документів, що підтверджують поставку товару (а.с. 22-27).
23.03.2021 року комісією Головного управління ДПС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення №2492702/43761043 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку із ненаданням платником податку копій документів (а.с. 28-29).
Частиною 2 ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Постановою КМ України від 11.12.2019 року №1165 затверджено, зокрема, Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі за текстом – Порядок № 1165).
Відповідно до п.1 Порядку №1165 цей Порядок визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов`язки їх членів.
Відповідно до пункту 7 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Згідно пунктів 10, 11 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Згідно абз. 2 пункту 25 Порядку № 1165 Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначає Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 року № 520 (далі за текстом - Порядок № 520).
Відповідно до п.4 Порядку №520 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Пункт 5 Порядку №520 зазначає, що Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Згідно приписів пункту 6 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.
Відповідно до пункту 7 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронні довірчі послуги” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Пунктом 9 Порядку №520 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.
Ця ж Комісія згідно пункту 10 Порядку №520 приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.
Згідно пункту 11 Порядку №520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;
та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;
та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Суд зазначає, що зауважень з боку контролюючого органу щодо неправильного оформлення первинних документів не було.
Також суд зазначає, що за результатами розгляду поданих позивачем пояснень та первинних документів відповідачем прийнято оскаржуване рішення про відмову в реєстрації податкової накладної без визначення конкретних первинних документів, які не надані.
Так, рішення Комісії повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної.
В оскаржуваному рішенні про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, як підставу для прийняття рішення вказано - ненадання платником податку копій документів.
У свою чергу зі змісту оскаржуваного рішення не вбачається, які саме документи, передбачені п.5 Порядку № 520, не було надано позивачем, оскільки жодного з перелічених документів зазначено не було.
При цьому, у самій формі рішення (додаток 10 до Порядку № 520) зазначається, що документи, які не надано, необхідно підкреслити.
Зазначене, на думку суду, є підставою вважати оскаржуване рішення Комісії регіонального рівня (комісії ГУ ДПС в Одеській області) таким, що прийняте із порушенням норм законодавства.
Вищенаведена підстава для прийняття оскаржуваного рішення (без зазначення того, які саме документи не було надано) є формальною, оскільки неможливо встановити, що конкретно не надав суб`єкт підприємницької діяльності, а відповідно неможливо встановити і конкретну підставу прийняття оскаржуваного рішення.
Стосовно відсутності в таблиці даних платника податку на додану вартість Коду УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 43.29,9508 як товару/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), суд зазначає, що позивач взагалі не надавав відповідачу зазначену таблицю (так як її надання згідно законодавства є правом, а не обов`язком Товариства), а тому посилання на відсутність у ній будь-яких даних є безпідставним.
Враховуючи викладене, оскаржуване рішення Комісії ГУ ДПС про відмову в реєстрації зазначеної податкової накладної в ЄРПН є протиправним та таким, що підлягає скасуванню, що в свою чергу є передумовою зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №3 від 05.11.2020 р.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Враховуючи вищевикладені судом доводи, суд дійшов висновку, що відповідач (ГУ ДПС в Одеській області) не довів правомірність оскаржуваного рішення, у той час як позивач довів його протиправність, а тому позов Товариства з обмеженою відповідальністю “ВЕЛВСТРОЙ” підлягає повному задоволенню.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, згідно ч.1 ст.139 КАС України, суд присуджує позивачу всі здійснені ним документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань відповідача – ГУ ДПС в Одеській області, у складі якого утворено Комісію, що прийняла оскаржувані рішення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 5-6, 9, 72, 77, 90, ч.1 ст.139, ст.ст. 241-246 КАС України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю “ВЕЛВСТРОЙ” (адреса: вул. 40-річчя Перемоги, 58, смт. Таїрове, Овідіопольський район, Одеська область, 65496, код ЄДРПОУ 43761043) до Головного управління ДПС в Одеській області (адреса: вул. Семінарська, 5, м. Одеса, 65044, код ЄДРПОУ ВП 44069166), Державної податкової служби України (адреса: Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) – задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області № 2492702/43761043 від 23.03.2021 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 3 від 05.11.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну № 3 від 05.11.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних датою надсилання її на реєстрацію - 26.11.2020 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Одеській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “ВЕЛВСТРОЙ” сплачений судовий збір у розмірі 2270 грн. (дві тисячі двісті сімдесят гривень).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до П`ятого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складено 08 листопада 2021 року.
Суддя В.В. Андрухів