
Справа №317/3223/21
Провадження №1-кп/317/283/2021
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 листопада 2021 року м. Запоріжжя
Запорізький районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Ткаченко М.О.,
за участю секретаря судового засідання Колесник Ю.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання в.о. начальника державної установи “Біленьківська виправна колонія (№99)” про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Мелітополь Запорізької області, одруженого, до арешту проживав за адресою: АДРЕСА_1 ,
раніше судимий:
31.07.2014 Мелітопольським міськрайонним судом Запорізької області за ч. 3 ст. 185, ст. 75 КК України до 3 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік 6 місяців;
11.09.2015 Мелітопольським міськрайонним судом Запорізької області за ч. 1 ст. 194-1, ст. 69 КК України до штрафу 510 грн;
засуджений:
20.01.2017 Мелітопольським міськрайонним судом Запорізької області за ч. 2 ст. 342 КК України до штрафу 1 700 грн. Вироком Апеляційного суду Запорізької області від 29.08.2017 вирок Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 20.01.2017 в частині призначення покарання скасовано та засуджено до 4 місяців арешту. На підставі ч. 1 ст. 71 КК України шляхом часткового приєднання невідбутої частини покарання за вироком Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 31.07.2014, до відбуття — 3 роки 1 місяць позбавлення волі;
27.10.2017 Мелітопольським міськрайонним судом Запорізької області за ч. 2 ст. 186 КК України до 4 років позбавлення волі. На підставі ч. 4 ст. 70 КК України частково приєднано покарання за вироком Апеляційного суду Запорізької області від 29.08.2017, до відбуття — 4 роки 1 місяць позбавлення волі, -
В С Т А Н О В И В:
В.о. начальника ДУ «Біленьківська виправна колонія (№ 99)» звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі пункту «б» статті 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі".
У поданні зазначено, що засуджений ОСОБА_1 в місцях позбавлення волі знаходиться з 12.10.2017. Під час тримання у Запорізькому слідчому ізоляторі стягнень та заохочень не мав.
В ДУ «Біленьківська виправна колонія (№99») відбуває покарання з 12.01.2018. За період відбування покарання отримав 1 заохочення правами начальника установи та допустив 57 порушень режиму тримання.
11.11.2021 ОСОБА_1 звільняється з ДУ «Біленьківська виправна колонія (№99)» по відбуттю строку покарання.
Адміністрація ДУ «Біленьківська виправна колонія (№99») просить встановити адміністративний нагляд відносно засудженого відповідно до п. «б» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» як особі, яка вперто не бажає стати на шлях виправлення і залишається небезпечною для суспільства, строком на 24 місяці, із встановленням обмежень: заборони виходу з будинку з 21:00 години до 05:00 години наступного дня без отримання письмового дозволу керівництва ВНП; заборони перебувати у розважальних закладах, де реалізуються алкогольні напої на розлив; заборони виїзду за межі населеного пункту, в якому мешкає, без узгодження з органами МВС України; покладенням обов`язку реєстрації у поліції 1 раз на місяць.
Від засудженого надійшла заява про розгляд подання про встановлення щодо нього адміністративного нагляду без його участі.
Прокурор надав заяву про розгляд подання без його участі, проти подання не заперечує.
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалося.
Суд, дослідивши подання та додані до нього матеріали, дійшов наступних висновків.
За змістом ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» №264/94-вр від 01.12.1994, адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
За нормою ст. 2 вищевказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «б» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону №264/94-вр від 01.12.1994, адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 засуджений вироком Апеляційного суду Запорізької області від 29.08.2017 за ч. 2 ст. 342 КК України, вироком Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 27.10.2017 за ч.2 ст. 186 КК України.
З наданої ДУ «БВК (№99») характеристики та довідки на засудженого вбачається, що за час тримання в установі виконання покарань ОСОБА_1 характеризується негативно, допустив 57 порушень вимог відбування покарання, які виразилися у: порушенні форми одягу, порушенні розпорядку дня, палінні у невідведеному місці, порушенні локалізації, перешкоджанні проведенню обшуку, навішуванні оглядового вікна в ДІЗО, намаганні винести продукти харчування з їдальні для засуджених, нетактовній поведінці, перешкоджанні проведенню особистого обшуку, пошкодженні державного майна, невиконанні законних вимог, підбурюванні інших до протиправних дій, порушенні режиму утримання в ДІЗО, чиненні опору законним представникам адміністрації, стягнення не зняті та не погашені у встановленому законом порядку, за виконання обов`язків та дотримання дисципліни має одне заохочення.
Тобто засуджений ОСОБА_1 на протязі всього часу відбування покарання порушував установлений порядок відбування покарання . Зважаючи на характер порушень та частоту їх вчинення, вбачається, що засуджений ОСОБА_1 ігнорував установлений порядок відбування покарання та не реагував на заходи стягнення.
Відповідно до ч. 2, 4, 5 ст. 123 КВК України, участь засуджених у виховних заходах, які проводяться в колоніях, враховується при визначенні ступеня їхнього виправлення, а також при застосуванні заходів заохочення і стягнення. Стимулювання правослухняної поведінки засуджених здійснюється за допомогою програм диференційованого виховного впливу з урахуванням їхньої поведінки, психічного стану і ступеня соціальної занедбаності. Програми диференційованого виховного впливу на засуджених повинні враховувати можливості виховної функції режиму відбування покарання, загальноосвітнього і професійно-технічного навчання, заходів заохочення і стягнення, які застосовуються до осіб, позбавлених волі, самодіяльних організацій засуджених, громадських, благодійних і релігійних організацій, а також залучення засуджених до самовиховання.
Однак ОСОБА_1 не бере участі у програмах диференційовано-виховного впливу до засуджених та не прагне до підвищення свого загальноосвітнього рівня, не бере участі у роботі самодіяльних організацій.
Адже, відповідно до ч. 2 ст. 127 КВК України, участь у самодіяльних організаціях є добровільною справою кожного засудженого, його соціально корисна активність заохочується адміністрацією колонії і враховується при визначенні ступеня його виправлення.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що ОСОБА_1 засуджений два рази до позбавлення волі за умисні злочини та своєю поведінкою не довів, що став на шлях виправлення, а навпаки його поведінка свідчить, що він вперто не бажає стати на шлях виправлення і залишається небезпечним для суспільства, задля виконання завдань адміністративного нагляду, судом встановлено підстави для встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду строком на 24 місяці, із застосуванням обмежень, вказаних у поданні, що відповідають переліку, наведеному у ст. 10 Закону України №264/94-вр від 01.12.1994.
Керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 369-372, 395 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В:
Подання в.о. начальника державної установи “Біленьківська виправна колонія (№99)” про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на 24 місяці, із застосуванням таких обмежень:
-заборонити вихід з будинку з 21:00 години до 05:00 години наступного дня без отримання письмового дозволу керівництва відділу Національної поліції;
-заборонити перебування в розважальних закладах, де алкогольні напої реалізуються на розлив;
-заборонити виїзд за межі населеного пункту, в якому мешкає, без узгодження з органами Національної поліції;
-реєструватися у відділенні поліції за місцем проживання 1 раз на місяць.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали про встановлення адміністративного нагляду.
Ознайомити піднаглядного з обов`язками, передбаченими ст. 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» №264/94-врвід 01.12.1994.
Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Запорізький районний суд Запорізької області протягом семи днів з дня її оголошення
Суддя М.О. Ткаченко