Постанова № 10091449, 15.06.2010, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.06.2010
Номер справи
4586/10/2070
Номер документу
10091449
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

15 червня 2010 р. № 2-а- 4586/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді Білової О.В.,

за участю секретаря судового засідання Коваленко Н.В.,

за участю представника позивача Токар І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лозовабудмонтажторг" про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

Лозівська об'єднана державна податкова інспекція у Харківській області звернулась до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лозовабудмонтажторг" про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лозовабудмонтажторг" заборгованості до державного бюджету в сумі 1187,00 грн., обґрунтовуючи свої позовні вимоги наступним.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Лозовабудмонтажторг" перебуває на обліку як платник податків у Лозівській ОДПІ. Станом на 29.03.2010 р. Товариство з обмеженою відповідальністю "Лозовабудмонтажторг" має заборгованість перед бюджетом на загальну суму 1187,00 грн., яка складається з податку на додану вартість у сумі 1187,00 грн. по штрафним санкціям, які застосовані контролюючим органом відповідно до податкового повідомлення рішення № 0000571502/0 від 27.04.2009р.

Представник позивача Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області Токар І.В. - в судове засідання зявилася, позов просила задовольнити з підстав, зазначених у позовній заяві.

Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю "Лозовабудмонтажторг" - про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, в судове засідання свого представника не направив, причини неявки представника суду не повідомив, заперечень та клопотань не надав.

За таких умов, враховуючи неявку представника відповідача в судове засідання без поважних причин та без повідомлення про причини неявки, виходячи з рівності сторін в адміністративному судочинстві, суд вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних у ній доказів без участі представника відповідача.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Лозовабудмонтажторг" зареєстровано Виконавчим комітетом Харківської міської ради 06.04.2006 р. як юридична особа, ідентифікаційний код 34173136 (а.с. 6, 13-14,15), та перебуває на обліку як платник податків в Лозівській об'єднаній державній податковій інспекції у Харківській області з 06.04.2006 р. за № 14761020000000280(а.с. 7)

Лозівською об'єднаною державною податковою інспекцією у Харківській області була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності платника податку ТОВ "Лозовабудмонтажторг", за результатами якої складено акт від 16.03.2009 р. № 35/15-225. (21-22)

Як вбачається з акту від 16.03.2009 р. № 35/15-225, перевіркою було встановлено невиконання ТОВ "Лозовабудмонтажторг" обовязку щодо неподання декларацій з податку на додану вартість за липень 2008 року - січень 2009 року, що свідчить про недодержання приписів п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Акт Лозівської ОДПІ у Харківській області від 16.03.2009 р. № 35/15-225 було направлено відповідачу. 23.04.2009 р. було складено акт від про неможливість вручення акту від 16.03.2009 р. № 35/15-225, у звязку з поверненням листа з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання».(а.с. 24)

На підставі вказаного акту Лозівською ОДПІ у Харківській області було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000571502/0 від 27.04.09р. про нарахування штрафу відповідачу на суму 1190,0 грн.(а.с. 16). Зазначене податкове повідомлення-рішення було направлено відповідачу рекомендованим листом, яке було повернуто до позивача з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання», про що Лозівською ОДПІ у Харківській області складено акт від 03.06.2009р., після складання якого податкове повідомлення-рішення було розміщено на дошці податкових оголошень (повідомлень). (а.с. 27)

Таким чином, сума податкового зобовязання, визначена в зазначеному податковому повідомленні-рішенні, є узгодженою; ані в адміністративному, ані в судовому порядку не оскаржувалася.

На момент звернення до суду сума штрафних санкцій зменшена на 3,00 грн. у зв'язку з наявною переплатою, тому податковий борг ТОВ "Лозовабудмонтажторг" по штрафних санкціях з податку на додану вартість складає 1187,00 грн., що підтверджується розрахунком суми позову податкового боргу ТОВ "Лозовабудмонтажторг" станом на 29.03.2010 року (а.с. 5).

Позивачем було застосовано заходи з погашення податкового боргу ТОВ "Лозовабудмонтажторг", а саме: Лозівською ОДПІ у Харківській області були направлені до ТОВ "Лозовабудмонтажторг" першу та другу податкові вимоги на суму 1187,00 грн. (а.с. 25), які звязку з неможливістю вручення відповідачу, податкові вимоги були розміщені на дошці податкових оголошень (повідомлень). (а.с 26)

Відповідно до витягу № 24035776 про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, активи платника податків ТОВ "Лозовабудмонтажторг" знаходяться в податковій заставі на підставі пп. 8.2.1 п. 8.2 ст. 8 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».(а.с. 28)

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п. п. 1,11 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Підпунктом 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»визначено право державних податкових інспекцій подавати в суди до боржників позови про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до абз. 1 преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до абз. 1 п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Відповідно до п. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Відповідно до абз. 3 п. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до п. 6.1 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Відповідно до абз. 1 п.п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до п. п. 6.2.2. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених підпунктом 6.2.3 цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу.

Відповідно до п.п. 6.2.3. п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до абз. 1,3,4 п.п. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Відповідно до абз. 1,2 п.п. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги.

На підставі вищезазначеного, суд прийшов до висновку, що сума штрафних санкцій, нарахованих Лозівською ОДПІ за неподання податкових декларацій з податку на додану вартість відповідачу ТОВ "Лозовабудмонтажторг", в розмірі 1187,00 гривень, нарахована в межах повноважень контролюючого органу, з підстав, передбачених законом, є узгодженою в порядку, визначеному Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідачем не оскаржена, та у звязку з несплатою в добровільному порядку підлягає стягненню з відповідача.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищезазначеного, керуючись ст. 67 Конституції України, ст. ст. 1, 10, 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04 грудня 1990 року № 509-ХІІ, ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року № 1251-ХІІ, преамбули та ст. ст. 5, 6, 8, 10, 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ, ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лозовабудмонтажторг" про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лозовабудмонтажторг" (вул. Інтернаціональна, 8, м. Лозова, Харківська область, 64602, ідентифікаційний код34173136) заборгованість до державного бюджету в сумі 1187.00 (тисяча сто вісімдесят сім) гривень на р/р 31117029700015, одержувач: Лозівське УДК у Харківській області, код 24134414, Банк: ГУЛКУ у Харківській області, МФО 851011.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з одночасною подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.

Повний текст постанови виготовлено 18 червня 2010 року.

Суддя Білова О.В.