Постанова № 10090741, 24.06.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.06.2010
Номер справи
2а-3428/10/1370
Номер документу
10090741
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Львів

24 червня 2010 р. р. № 2а-3428/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Тертичного В.Г.

при секретарі судового засідання Козьміна А.М.

за участю представників сторін:

від позивача Харамбура Н.С. (дов.№112/10/10-015 від 17.09.2009 року)

від відповідача не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом

Державна податкова інспекція у Яворівському районі Львівської області

до ПП "МАІН ВЕСТ ПЛЮС"

пропро стягнення податкового боргу ,

В С Т А Н О В И В :

ДПІ у Яворівському районі звернулася до адміністративного суду з позовом про стягнення податкової заборгованості з ПП «МАІН ВЕСТ ПЛЮС». Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач належним чином не виконує вимоги чинного законодавства щодо сплати податкового боргу, який становить 27115 грн. 00 коп.

В судовому засіданні представник позивач підтримав адміністративний позов з підстав, зазначених у позовній заяві, просить позов задовольнити.

В судовому засіданні 17.06.2010 року представником позивача було подано заяву про уточнення та збільшення позовних вимог, а саме просить стягнути з Приватного підприємства «Маін Вест Плюс»35183, 22 грн. податкового боргу.

Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, не повідомив суд про причини неявки останнього, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, а тому, справа розглядається у відповідності до вимог ч.6 ст.71 КАС України, на основі наявних доказів, без участі представника відповідача, як передбачено ч.2 ст.128 КАС України.

Заслухавши представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.

ПП «МАІН ВЕСТ ПЛЮС»зареєстроване виконавчим комітетом Львівської міської ради 10.01.2007 року, підтвердженням чого є копія Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи № 198402.

Як вбачається з матеріалів справи, податковий борг Приватного підприємства «Маін Вест Плюс»перед бюджетами та державними цільовими фондами становить 35183 грн. 22 коп.

Даний податковий борг виник внаслідок несплати податкового зобовязання з орендної плати за земельні ділянки, який підтверджується податковим деклараціями орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності на 2009 та 2010 роки. Відповідачем самостійно визначено податкове зобовязання на 2009 рік в сумі 45712,28 грн. та податкове зобовязання на 2010 рік в сумі 48409,31 грн.

Як вбачається із облікової картки платника Приватного підприємства «Маін Вест Плюс»(зворотній бік) станом на 15.06.2010 року, відповідачем не сплачено 35183 грн. 22 коп.

Згідно норм Закону України «Про систему оподаткування»від 25 червня 1991 року №1251-ХІІ, платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.

Відповідно до п.п 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до цього закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв будь-яке інше рішення, що не суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення. Остаточне рішення вищого (центрального) контролюючого органу за заявою платника податків не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку.

Відповідно до п.п. 5.2.1 статті 5 Закону «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Згідно з підпунктом 5.4 статті 5 Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачене платником податків у строки. Визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Отже, безспірними вимогами органів стягнення слід вважати узгоджену суму податкового зобовязання, не сплачену платником податків у строки, визначені статтею 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»

Відповідно до преамбули Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21.12.0 о. (із наступними змінами і доповненнями), цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до п. 1.12 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21.12.00 р. (із наступними змінами і доповненнями), контролюючий орган державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю і повнотою нарахування податків і зборів (обовязкових платежів) та погашенням податкових зобовязань чи податкового боргу. Податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.

Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обовязкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.

Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Оскільки відповідачем у встановлений термін не сплачено податкові зобовязання, згідно п.п. 6.2.3 п.6.3 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»ДПІ у Яворівському районі Львівської області було виставлено податкові вимоги:

- першу податкову вимогу № 1/30 від 03 лютого 2009 року, яким загальна сума боргу платника податків за узгодженим податковим зобовязанням станом на 03.02.2009 рік становить 3058,58 грн.;

- другу податкову вимогу № 2/61 від 10 березня 2009 року, яким загальна сума боргу платника податків за узгодженим податковим зобовязанням станом на 10.03.2009 року становить 6867,94 грн.

Перша та друга податкові вимоги надіслані відповідачу, про що свідчать поштові квитанції №568418 та 579304-579410, наявні в матеріалах справи.

Всупереч наведеним нормам чинного законодавства, платник податків не вжив жодних заходів для погашення податкового зобовязання.

На даний час суми податків та штрафних санкцій відповідача є узгодженими та у встановлені законом строки до бюджету не сплаченими, тобто визнаються сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у термін).

Вжиті податковим органом заходи, передбачені чинним законодавством щодо погашення податкової заборгованості не мали позитивних результатів.

Так як боржником не вживається заходів щодо погашення заборгованості, то на підставі п.п. 3.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21.12.00 р. (із наступними змінами і доповненнями), податковий борг підлягає стягненню в примусовому порядку.

Суд, оцінивши матеріали справи, пояснення представника позивача прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки подані позивачем докази в сукупності дають достатньо підстав для висновку щодо задоволення позовних вимог.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 122, 123, 127, 130, 135, 143, 151-154, 160, 161, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 року № 2747-IV (із змінами та доповненнями), суд

П О С Т А Н О В И В:

1.Адміністративний позов задовольнити.

2.Стягнути з Приватного підприємства «Майн Вест Плюс»( місцезнаходження: 79040, м. Львів, вул. Патона, 31/50, ідентифікаційний код 34857803) в дохід державного бюджету 35183 (тридцять пять тисяч сто вісімдесят три) грн. 22 коп. податкового боргу.

3.Судовий збір зі сторін стягувати не слід.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Львівському апеляційному адміністративному суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Повний текст постанови виготовлено 25.06.2010 року.

Суддя Тертичний В.Г.