Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 травня 2010 р. справа № 2а-5056/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Шинкарьової І.В.
при секретаріМалій С.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом
прокурора Гірницького району м.Макіївки в інтересах держави в особі
Макіївської обєднаної державної податкової інспекції
до Відкритого акціонерного товариства «Донбасшахтобуд»
про стягнення податкового боргу
за участі представника позивача: Колосової Ж.Ю. за дов.
представника відповідача Логвін З.М. за дов.
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Гірницького району м.Макіївки звернувся до суду в інтересах держави в особі Макіївської обєднаної державної податкової інспекції з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Донбасшахтобуд» про стягнення податкового боргу, мотивуючи вимоги тим, що відповідач зареєстрований рішенням виконавчого комітету Донецької міської ради 05.01.1998 року, взятий на податковий облік до Макіївської обєднаної державної податкової інспекції. У відповідача виникла заборгованість перед бюджетом з земельного податку і станом на 26.02.2010 рік складає, з урахуванням залишку несплаченої пені, 23268,98 грн. Просив стягнути з відповідача зазначену суму.
Прокурор в судове засідання не зявився, був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи. Від нього не надходило заяв про перенесення слухання справи.
В судовому засіданні представник Макіївської обєднаної державної податкової інспекції позовні вимоги підтримала, надала пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві. Просила стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 23268,98 грн.
Представник відповідача в судовому засіданні надала заяву про визнання позову.
Згідно ч. 3 ст. 136 КАС України, судове рішення, в тому числі, у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
За таких підстав, суд визнав за можливе розглянути справу за відсутністю прокурора, на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов прокурора Гірницького району м.Макіївки в інтересах держави в особі Макіївської обєднаної державної податкової інспекції до Відкритого акціонерного товариства «Донбасшахтобуд» про стягнення податкового боргу обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності ст.361 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Прокурор Гірницького району м.Макіївки у даному випадку представляє інтереси держави в суді, оскільки його дії спрямовані на захист інтересів держави шляхом заяви вимог про стягнення заборгованості на користь державного бюджету.
У відповідності до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Макіївська обєднана державна податкова інспекція, в інтересах якої виступає прокурор Гірницького району м.Макіївки, є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідач Відкрите акціонерне товариство «Донбасшахтобуд» здійснює підприємницьку діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, виданого виконавчим комітетом Донецької міської ради 05.01.1998 року та статуту Відкритого акціонерного товариства «Донбасшахтобуд».
Податковий борг по земельному податку з юридичних осіб, станом на 26.02.2010 року складає 23268,98 грн., який складається з заборгованості основного платежу та суми нарахованої пені.
Податковий борг по земельному податку утворився у звязку з несплатою узгоджених податкових зобовязань згідно:
-податкового розрахунку №344 від 21.01.2009 року по строку сплати 30.12.2009 року на суму 1615,26 грн.;
-податкового розрахунку №787 від 28.01.2009 року по строку сплати 30.12.2009 року на суму 4448,84 грн.;
-уточнюючого розрахунку №37661 від 18.11.2009 року по строку сплати 30.12.2009 року на суму 4448,84 грн.;
-податкового розрахунку №344 від 21.01.2009 року по строку сплати 01.02.2010 року на суму 3469,03 грн.;
-податкового розрахунку №787 від 28.01.2009 року по строку сплати 01.02.2010 року на суму 4448,84 грн.;
-уточнюючого розрахунку №37661 від 18.11.2009 року по строку сплати 01.02.2010 року на суму 4448,84 грн.
Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про плату за землю», податок обовязків платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками. Платниками земельного податку згідно ст. 2 цього Закону є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів учасників угоди про розподіл продукції. Статтею 14 цього Закону передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обовязку подання щомісячних декларацій.
У відповідності до п. 8 ч. 1 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування”, податок на землю є загальнодержавним податком.
Відповідно до ст. 67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Судом встановлено, що відповідач подав податкові розрахунки земельного податку до податкового органу, в якому самостійно визначив суму податку. Після перерахунку у відповідача виникла заборгованість по несплаті земельного податку відповідно до законодавства у розмірі 22879,73 грн.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 зазначеного Закону, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Крім того, відповідач має заборгованість з залишку не сплаченої пені у сумі 389,25 грн.
Згідно з п.п.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами» після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу по податковому зобовязанню нараховується пеня.
Пеня утворилась 26.11.2009 року на підставі:
-94,89 грн. 26.11.2009 року нараховано пені з 01.09.2009 року за розрахунком №344 від 21.01.2009 року;
-10,85 грн. 26.11.2009 року нараховано пені з 15.09.2009 року за податковим повідомленням-рішенням №0007161500 від 02.09.2009 року;
-85,45 грн. 26.11.2009 року нараховано пені з 01.10.2009 року за розрахунком пені №344 від 21.01.2009 року;
-25,79 грн. 26.11.2009 року нараховно пені з 31.10.2009 року за розрахунком №344 від 21.01.2009 року;
-37,48 грн. 26.11.2009 року нараховано пені з 31.10.2009 року за розрахунком №787 від 21.01.2009 року;
-1,13 грн. 26.11.2009 року нараховано пені з 10.11.2009 року за податковим повідомленням-рішенням №0008771500/0 від 28.10.2009 року;
-1,83 грн. 30.12.2009 року нараховано пені з 10.11.2009 року за податковим повідомленням-рішенням №0008771500/0 від 28.10.2009 року;
-35,07 грн. 30.12.2009 року нараховано пені з 01.12.2009 року за розрахунком №344 від 21.01.2009 року;
-8,83 грн. 30.12.2009 року нараховано пені з 01.12.2009 року за розрахунком №787 від 28.01.2009 року;
-12,22 грн. 06.01.2010 року нараховано пені з 01.12.2009 року за розрахунком №344 від 21.01.2009 року;
-75,71 грн. 01.02.2010 року нараховано пені з 01.12.2009 року за розрахунком №787 від 28.01.2009 року.
Оскільки відповідач у встановлений законом строк не сплатив узгоджені суми податкових зобовязань з податку на додану вартість, позивачем у відповідності до п.п.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону України на суму боргу нарахована пеня в загальному розмірі 389,25 грн.
З метою погашення податкового боргу були прийняті заходи щодо стягнення податкового боргу, а саме:
-направлялись перша №1/202 від 02 жовтня 2007 року та друга №2/234 від 05 листопада 2007 року податкові вимоги;
-прийнято рішення №17 від 13.12.2007 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Проте вжиття всіх сих заходів не призвели до погашення відповідачем податкового боргу.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
З урахуванням викладених обставин, суд задовольняє позовні вимоги про стягнення податкового боргу та стягує з відповідача на користь місцевого бюджету заборгованість з податку на землю у сумі 23268,98 грн.
Згідно вимог ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов прокурора Гірницького району м.Макіївки в інтересах держави в особі Макіївської обєднаної державної податкової інспекції до Відкритого акціонерного товариства «Донбасшахтобуд» про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Донбасшахтобуд» заборгованість з у розмірі 23268 (двадцять три тисячі двісті шістдесят вісім) грн. 98 коп. на р/р №33214812700065, код платежу 13050200, одержувач: банк ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код ОКПО банку 34686736.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 12 травня 2010 року в присутності представника позивача. Постанова у повному обсязі складена 17 травня 2010 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шинкарьова І.В.