
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
04 листопада 2021 року м. Київ № 320/7928/20
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В. розглянувши заяву представника позивача про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі
за позовом ОСОБА_1
до Управління соціального захисту населення Макарівської РДА
про визнання дій протиправним та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі по тексту – позивач, ОСОБА_1 ) з позовом до Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації (далі по тексту – відповідач, УСЗН Макарівської РДА), у якому позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Макарівської РДА щодо перерахунку та виплати ОСОБА_1 щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня у розмірі меншому, ніж передбачено ч.5 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
- зобов`язати Управління соціального захисту населення Макарівської РДА здійснити перерахунок, нарахувати і виплатити ОСОБА_1 щорічну разову грошову допомогу до 5 травня як особі з інвалідністю внаслідок війни 2 групи за 2020 рік відповідно до ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком, виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, визначеної частиною 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2020 рік» на момент проведення виплат, з урахуванням раніше виплачених сум.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 16.04.2021 адміністративний позов задоволено повністю. Визнано протиправними дії Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації щодо перерахунку та виплати ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 5 травня 2020 року у розмірі меншому, ніж передбачено статтею 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Зобов`язано Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації (ідентифікаційний код: 03193850; місцезнаходження: 08001, Київська область, смт. Макарів, провул. Гетманський, 2) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ; місце проживання: АДРЕСА_1 ) щорічну разову грошову допомогу до 5 травня як особі з інвалідністю внаслідок війни 2 групи за 2020 рік, відповідно до статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком, виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, визначеної ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» на момент проведення виплат, з урахуванням раніше виплачених сум.
На адресу суду надійшла заява Управління соціального захисту населення Бучанської районної державної адміністрації Київської області про заміну сторони виконавчого провадження, зокрема щодо заміни божника у виконавчому провадженні ВП № 66017465 з примусового виконання виконавчого листа № 320/7913/20 виданого Київським окружним адміністративним судом 09.06.2021 – Управління соціального захисту населення Макарівської РДА на його правонаступника - Управління соціального захисту населення Бучанської районної державної адміністрації Київської області, з приводу чого суд зазначає таке.
Згідно з частинами першою-другою статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування тощо щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.
Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
Згідно з частиною першою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;2) найменування суду, до якого вона подається;3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;5) підстави заяви (клопотання, заперечення);6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Відповідно до приписів частини другої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Розділом ІV Кодексу адміністративного судочинства України обумовлено процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах. Норми статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України регулюють питання заміни сторони виконавчого провадження та пов`язані з виконанням судових рішень.
Однак, дослідивши заяву Управління соціального захисту населення Бучанської районної державної адміністрації Київської області про заміну сторони виконавчого провадження, суд констатує, що вказана заява не містить доказів надіслання вказаної заяви іншим учасникам справи, отже, заява не відповідає вимогам статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини другої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Враховуючи вказане, суд вважає за необхідно повернути Управлінню соціального захисту населення Бучанської районної державної адміністрації Київської області заяву про заміну сторони виконавчого провадження від 19.10.2021 № 1865 без розгляду.
Керуючись статтями 167, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву Управління соціального захисту населення Бучанської районної державної адміністрації Київської області про заміну сторони виконавчого провадження від 19.10.2021 № 1865 повернути заявнику без розгляду.
Копію ухвали направити заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Панова Г. В.