
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 жовтня 2021 року м. Київ № 640/10625/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шулежка В.П., за участю секретаря судового засідання Лук`янович В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Акціонерного товариства «Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» доГоловного управління ДПС у м. Києвіпровизнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,за участю сторін:
представника позивача - Варданян А.А.,
представника відповідача - Макаренко Ю.С.,
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Акціонерне товариство «Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» (далі - Позивач, ДАТ «Чорноморнафтогаз») з позовом до Головного управління ДПС у м. Києві (далі - відповідач, ГУ ДПС у м. Києві), в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 25.02.2021 № 00000159020701 повністю.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що висновки відповідача про порушення позивачем податкового законодавства є безпідставними, а спірне податкове повідомлення-рішення прийняте без урахування всіх обставин, що мають значення для його прийняття та є наслідком його протиправності і підставою для скасування.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.04.2021 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.
Здійснивши підготовку справи до судового розгляду ухвалою суду від 22.06.2021 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву, посилаючись на правомірність висновків контролюючого органу, зроблених при проведенні перевірки, вважає, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення прийняте відповідно до вимог чинного законодавства, просив у задоволенні позовних вимог відмовити.
Протокольною ухвалою від 08.06.2021 судом допущено заміну відповідача ГУ ДПС у м. Києві на його правонаступника - Головне управління ДПС у м. Києві як відокремленого підрозділу ДПС (код ЄДРПОУ ВП 44116011).
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.06.2021 відмовлено у задоволенні клопотання Головного управління ДПС у м. Києві про закриття провадження у справі.
В судовому засіданні відповідно до ч.1 ст.250 Кодексу адміністративного судочинства України проголошено вступну та резолютивну частини рішення (скорочене рішення).
Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Головним управлінням ДФС у м. Києві відповідно до плану-графіка проведення документальних планових виїзних перевірок платників податків на 2019 рік, наказу від 26.04.2019 № 5106, на підставі направлення та відповідно до пп. 78.1.4 п. 78.1 ст.78 Податкового кодексу України, проведена планова виїзна документальна перевірка ДАТ «Чорноморнафтогаз» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2016 по 31.03.2019, валютного законодавства за період з 01.01.2016 по 31.03.2019, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 по 31.03.2019, іншого законодавства за період 01.01.2016 по 31.03.2019.
За результатами перевірки відповідачем складено акт від 25.06.2019 №375/26-15-14-01-03/153117, згідно висновків якого, зокрема, встановлено порушення позивачем підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134, підпункту 138.3.1 пункту 138.3 статті 138, підпункту 141.2.1 пункту 141.2 статті 141 Податкового кодексу України, в результаті чого:
завищено від`ємне значення об`єкту оподаткування у сумі 101 721 472 грн., у тому числі за 1 квартал 2019 року у сумі 101 721 472 грн.,
занижено податок на прибуток всього у сумі 52 182 127 грн., у тому числі по періодах: за 2018 рік - 50 407 720 грн.; за 1 квартал 2019 року - 1 774 408 грн.
Позивачем подано заперечення на даний акт перевірки, за результатом розгляду яких відповідачем висновки акта перевірки залишено без змін, а заперечення без задоволення, про що позивача повідомлено листом від 23.07.2019 №137826/10/26-15-14-01-03.
На підставі висновків акту перевірки відповідачем прийнято податкові повідомлення-рішення
від 24.07.2019 №09712615140103, яким зменшено суму від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток у розмірі 101 721 472 грн.;
від 24.07.2019 №09702615140103, яким збільшено об`єкт оподаткування податком на прибуток на суму 65 227 660,00 грн., з яких нараховано податок на прибуток у розмірі 52 182 128,00 грн. та застосовано штрафні (фінансові) санкції - 13 045 532,00 грн.
За результатами оскарження в судовому порядку податкового повідомлення-рішення ГУ ДПС у м. Києві від 24.07.2019 №09712615140103, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.08.2020 у справі №640/22072/19 позовну заяву ДАТ «Чорноморнафтогаз» задоволено частково: визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у м. Києві від 24.07.2019 № 09712615140103 в частині зменшення від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток у розмірі 68 165 214,00 грн. У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.
Зокрема, суд першої інстанції дійшов висновку, що відповідачем правомірно зменшено суму від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток на суму 33 556 258,00 грн.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 10.02.2021 залишено без змін рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.08.2020 по справі №640/22072/19.
На підставі висновків акту перевірки від 25.06.2019 №375/26-15-14-01-03/153117, постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 10.02.2021 по справі №640/22072/19, ГУ ДПС у м. Києві прийнято податкове повідомлення-рішення від 25.02.2021 № 00000159020701, яким зменшено суму від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток у розмірі 33 556 258,00 грн.
Не погоджуючись із прийнятим податковим повідомленням-рішенням, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
ДАТ «Чорноморнафтогаз» створене внаслідок реорганізації Державного виробничого підприємства по видобутку, сховищу і транспортуванню нафти та газу «Чорноморнафтогаз» шляхом перетворення в акціонерне товариство відповідно до Указу Президента України від 25.02.1998 №151/98 «Про реформування нафтогазового комплексу України» та постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.1998 №747 «Про утворення Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України». 100 відсотків акцій державного акціонерного товариства, майно якого не підлягає приватизації, передане до статутного капіталу Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».
Згідно з наказом Державного комітету нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України від 18.08.1998 №184 «Про створення ДАТ «Чорноморнафтогаз» було сформовано активи ДАТ «Чорноморнафтогаз». Адресою місцезнаходження Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» було визначено: Автономна Республіка Крим, м. Сімферополь, пр. Кірова/пров. Совнаркомівський, 52/1.
Внаслідок подій щодо тимчасової окупації Автономної Республіки Крим ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» втрачено доступ до рухомого та нерухомого майна, розташованого на території Республіки Крим.
Рішенням загальних зборів акціонерів публічного акціонерного товариства «Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз», оформленим протоколом від 11.07.2014 №2/2014, змінено місцезнаходження ДАТ «Чорноморнафтогаз» з тимчасово окупованої території на іншу територію України.
В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 04.08.2014 проведено державну реєстрацію змін місцезнаходження позивача з тимчасово окупованої території (Автономна Республіка Крим, м. Сімферополь, пр. Кірова/пров. Совнарокомівський, 52/1) на іншу територію України за адресою: 01030, Україна, м. Київ, вул. Б. Хмельницького 26,оф.505.
При цьому, відповідно до вимог статті 12 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 № 1636-VII, ДАТ «Чорноморнафтогаз» був звільнений від сплати загальнодержавних податків і зборів, визначених ст. 9 Податкового кодексу України, ст. 271 Митного кодексу України, єдиного внеску, встановленого Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» з доходів, отриманих на тимчасово окупованій території, а згідно ст. 15 цього ж Закону України від 12.08.2014 № 1636-VII суми податкового боргу, суми розстрочених (відстрочених) грошових зобов`язань за будь-якими податками (зборами, обов`язковими платежами), що виникли з моменту тимчасової окупації, підлягали списанню.
Положення Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 № 1636-VII, Закону України від 16.07.1999 № 996-XIV не визначали процедури відновлення бухгалтерського та податкового обліку юридичної особи - резидента України, який змінює (змінив) своє місцезнаходження з тимчасово окупованої території на іншу територію України.
Відповідно до вимог пункту 6.10 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 24.05.1995 № 88, ДАТ «Чорноморнафтогаз» повідомлено про протиправне заволодіння майном підприємства, у зв`язку з цим 10.10.2014 Генеральною прокуратурою України внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення 42014000000001102, що відкрито відповідно до ч.3 ст.206-2 КК України за ознаками кримінального правопорушення пов`язаного з неправомірним заволодінням майном ДАТ «Чорноморнафтогаз ».
Як пояснив позивач, у серпні 2014 року проведено евакуацію бізнесу з тимчасово окупованої території ДАТ «Чорноморнафтогаз» розпочато відновлення бухгалтерського та податкового обліку, разом з тим, єдиними матеріальними активами, повернутими після незаконного захоплення Збройними Силами Російської Федерації та залишилися на балансі ДАТ «Чорноморнафтогаз» є об`єкти державної власності: «Пункт очистки та заміру газу Стрілкового газового родовища» (ПОЗ-3), що розташований за адресою: Херсонська область, Генічеський район, с. Стрілкове, вул. Берегова, 147, а також об`єкти МСП -112, МСП - 115 Стрілкового газового родовища, свердловина 79 на МСП -112, свердловина 80 на МСВ - 115, свердловина 81 на МСП -112, свердловина 82 на МСП -112, свердловина 83 на МСП -115, свердловина 84 на МСП -115, свердловина 96 на МСП -115 та інші, що знаходяться у виключній морській економічній зоні України. У структурі вказаних активів цілісного майнового комплексу наявні об`єкт права державної власності.
Разом з тим, станом на 30.09.2014, на дату відновлення процедури подання фінансової звітності ДАТ «Чорноморнафтогаз», доступу до вищезазначених активів не мало.
Зазначене відповідачем не заперечується та не спростовано.
АТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» отримано сертифікат про форс-мажорні обставини від 03.12.2014 №2018, виданий Торгово-промисловою палатою України, що відповідачем не заперечується.
На запит відповідача від 10.06.2019 №3, направлений позивачу під час перевірки останнім надано відповідь б/н від 11.06.2019, в якій зазначено про те, що Торгово-промислова палата України підтвердила настання обставин непереборної сили щодо ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» Сертифікатом №2018 про форс-мажорні обставини від 03.12.2014. У позивача відсутні оригінали первинних документів та договорів з ПАТ «НАК «Нафтогаз України» по господарським відносинам, що виникли до моменту зміни місцезнаходження Товариства, тобто до серпня 2014 року. Дані бухгалтерського обліку в Товаристві почали формуватись з серпня 2014 року. Дебіторську та кредиторську заборгованість відновлено в четвертому кварталі 2014 року за даними ПАТ «НАК «Нафтогаз України».
Відповідачем підтверджено отримання позивачем Сертифіката №2018 про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) №5592/05-4, виданого 03.12.2014 Торгово-промисловою палатою України на звернення ПАТ «Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» №20-1102 від 25.11.2014, в якому зазначено, що на підставі наданих документів, Торгово-промислова палата України засвідчує настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) з 27.02.2014 ПАТ «Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз». На момент видачі сертифікату Торгово-промисловою палатою України форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) тривають та дату закінчення їх терміну встановити неможливо.
Як зазначено в акті перевірки від 25.06.2019 №375/26-15-14-01-03/153117, в порушення пункту 44.2 статті 44, підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134, пунктів 138.1, 138.2, 138.3 статті 138, підпункту 141.2.1 пункту 141.2 статті 141 Податкового кодексу України ДАТ «Чорноморнафтогаз» визначено вартість основних засобів, що амортизується в податковому обліку, з урахуванням переоцінки, а не первісної вартості.
Контролюючим органом встановлено завищення суми амортизації основних засобів, на яку зменшено фінансовий результат до оподаткування на суму 33 062 032 грн., у тому числі у періодах: за 2016 рік - 12 653 574 грн.; за 2017 рік - 10 667 535 грн.; за 1 квартал 2018 року - 2 007 509 грн.; за півріччя - 3 976 031 грн.; за 3 квартал 2018 року - 5 901 045 грн.; за 2018 рік - 7 974 976 грн.; за 1 квартал 2019 року - 1 765 947 грн.
Відповідно до акту перевірки, ГУ ДФС у м. Києві встановлено, що позивачем нараховано амортизацію в бухгалтерському обліку на вартість основних засобів, визначену у висновках ТОВ «Консалтингова компанія «Увекон» станом на 01.07.2015. Згідно з наданих до перевірки відомостей нарахування амортизації в бухгалтерському обліку, наданих в електронному вигляді, нарахування амортизації товариством здійснювалось із застосуванням прямолінійного методу. В наданих відомостях вказана графа, в якій зазначена первісна вартість основних засобів.
В податковому обліку позивачем прийнято оцінену станом на 01.07.2015 вартість основних засобів як первісну, незважаючи на те, що, як зазначено вище, інформацію про первісну вартість основних засобів у позивача відображено у відомостях бухгалтерського обліку.
Відповідно абзаців 1-3 підпункту 138.3.1 пункту 138.3 статті 138 Податкового кодексу України розрахунок амортизації основних засобів та нематеріальних активів здійснюється відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності з урахуванням обмежень, встановлених підпунктом 14.1.138 пункту 14.1 статті 14 розділу I цього Кодексу, підпунктами 138.3.2-138.3.4 цього пункту. При такому розрахунку застосовуються методи нарахування амортизації, передбачені національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.
Для розрахунку амортизації відповідно до положень цього пункту визначається вартість основних засобів та нематеріальних активів без урахування їх переоцінки (уцінки, дооцінки), проведеної відповідно до положень бухгалтерського обліку.
Згідно зі статтею 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-ХІV первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
Відповідно до частин 1, 2 статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов`язкові реквізити: назву документа (форми); дату складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції (з урахуванням змін, внесених згідно із Законом України від 03.11.2016 №1724-VIII). До внесення змін Законом України від 03.11.2016 №1724-VIII, у попередній редакції частин 1 та 2 статті 9 Закону від 16.07.1999 №996-XIV визначено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов`язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції: посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис, аналог власноручного підпису або підпис, прирівняний до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис», або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Згідно з пунктом 2.1 та 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 за №168/704 (далі - Положення від 24.05.1995 № 88), в редакції чинній на момент виникнення спірних відносин, первинні документи - це документи, створені у письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення. Первинні документи повинні мати такі обов`язкові реквізити: найменування підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), дата і місце складання, зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції (у натуральному та/або вартісному виразі), посади і прізвища осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий чи електронний підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Будь-яких документів, які відповідають вищезазначеним критеріям статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та пунктам 2.1, 2.4 Положення від 24.05.1995 №88, у ДАТ «Чорноморнафтогаз» не було.
До органів державної статистики 31.10.2014 був поданий баланс ДАТ «Чорноморнафтогаз» станом на 30.09.2014, що сформований без первинних документів бухгалтерського обліку, з урахуванням єдиного реєстру об`єктів державної власності щодо державного майна та наявної у акціонера (Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України») інформації.
Контролюючим органом залишено поза увагою фактичну обставину справи, що після евакуації ДАТ «Чорноморнафтогаз» з тимчасово окупованої території АР Крим, у ДАТ «Чорноморнафтогаз» були відсутні будь-які документи щодо визначення методів нарахування амортизації основних засобів або нематеріальних активів ДАТ «Чорноморнафтогаз».
Також відповідачем не взято до уваги, що ДАТ «Чорноморнафтогаз» перебуває під дією обставин непереборної сили (форс-мажору), що підтверджується Сертифікатом про форс-мажорні обставини від 03.12.2014 № 2018, виданий Торгово-промисловою палатою України, а також визначено на законодавчому рівні Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації діяльності Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» у зв`язку з тимчасовою окупацією території України» та Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення діяльності Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» від 22.11.2018 № 2618-VІІІ.
Водночас, аналіз положень спеціального законодавства України дає підстави для висновку про відсутність встановленого порядку (механізму) відновлення втрачених документів податкового та бухгалтерського обліку юридичними особами, які знаходяться на тимчасово окупованій території чи після евакуації останньої на територію України.
Обліковий підхід до основних засобів, щоб користувачі фінансової звітності могли розуміти інформацію про інвестиції суб`єкта господарювання в його основні засоби та зміни в таких інвестиціях. Основні питання обліку основних засобів - це визнання активів, визначення їхньої балансової вартості та амортизаційних відрахувань, а також збитків від зменшення корисності, які слід визнавати у зв`язку з ними, визначено Міжнародним стандартом бухгалтерського обліку 16 (МСБО 16).
Згідно із пунктом 6 МСБО 16, амортизація - це систематичний розподіл суми активу, що амортизується, протягом строку його корисної експлуатації; основні засоби - це матеріальні об`єкти, що їх: а) утримують для використання у виробництві або постачанні товарів чи наданні послуг для надання в оренду або для адміністративних цілей; б) використовуватимуть, за очікуванням, протягом більше одного періоду; сума, що амортизується, - це собівартість активу або інша сума, що замінює собівартість, за вирахуванням його ліквідаційної вартості; собівартість - це сума сплачених грошових коштів чи їх еквівалентів або справедлива вартість іншої форми компенсації, наданої для отримання активу на час його придбання або створення або (якщо прийнятно) сума, яку розподіляють на цей актив при первісному визнанні згідно з конкретними вимогами інших МСФЗ, наприклад, МСФЗ 2 «Платіж на основі акцій»; справедлива вартість - це сума, за якою можна обміняти актив або погасити заборгованість в операції між обізнаними, зацікавленими та незалежними сторонами.
Враховуючи викладене, визначення вартості основних засобів ДАТ «Чорноморнафтогаз» на підставі висновку про оцінку окремо визначеного майна, складеного суб`єктом оціночної діяльності Товариством з обмеженою діяльністю «Консалтингова компанія «Увекон» станом на 01.07.2015, що проведено в рамках процедури відновлення ДАТ «Чорноморнафтогаз» бухгалтерського і податкового обліку, не є переоцінкою (уцінкою, дооцінкою) у розумінні положень пп.138.3.1 п.138.3 ст.138 Податкового кодексу України.
В той час, висновок про оцінку окремо визначеного майна, складений суб`єктом оціночної діяльності Товариством з обмеженою діяльністю «Консалтингова компанія «Увекон» станом на 01.07.2015, є первинним документом, що відображає відновлені дані про первинну вартість основних засобів або нематеріальних активів ДАТ «Чорноморнафтогаз», та не за вказаних обставин немає ознак переоцінки.
Таким чином, відповідач дійшов помилкового висновку, що позивачем нараховано амортизацію у податковому обліку за період з 01.01.2016 по 31.03.2019, яку визначено не із первісної вартості основних фондів, а висновки акту перевірки в цій частині свідчать про протиправність податкового повідомлення-рішення від 25.02.2021 № 00000159020701, яким зменшено суму від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток у розмірі 33 556 258,00 грн.
Згідно положень статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Згідно зі статтею 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачем, як суб`єктом владних повноважень, не доведена правомірність та обґрунтованість прийнятого ним оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.
Натомість, позивачем надано достатньо доказів в підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги.
За таких обставин, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Відповідно, беручи до уваги положення частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, на користь позивача підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача всі здійсненні ним судові витрати.
Керуючись ст.ст. 6, 9, 72-77, 90, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Акціонерного товариства «Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 25.02.2021 № 00000159020701.
Стягнути на користь Акціонерного товариства «Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» понесені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 22700,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у м. Києві.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 КАС України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295-297 КАС України з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 частини першої Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції згідно з Законом України від 03.10.2017 № 2147-VIII.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 01.11.2021.
Суддя В.П. Шулежко