Постанова № 10085174, 22.06.2010, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.06.2010
Номер справи
2а-2497/10/2370
Номер документу
10085174
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-2497/10/2370 22.06.2010 р. м. Черкаси

10 год. 40 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Тимошенко В.П.

при секретаріКулику О.П.,

за участю представників позивача Лисенка Ю.М., Трохименко Н.О.за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Звенигородському районі Черкаської області до комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Звенигородської міської ради про стягнення податкового боргу,

встановив:

У травні 2010 року до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась державна податкова інспекція у Звенигородському районі Черкаської області, в якому просить стягнути із комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Звенигородської міської ради заборгованість зі сплати збору за спеціальне використання водних ресурсів в розмірі 8511грн. 98 коп.

Представники позивача позовні вимоги підтримали повністю, обґрунтовуючи їх тим, що відповідач зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності Звенигородською районною державною адміністрацією Черкаської області 21.10.2005 та перебуває на обліку в органах державної податкової служби з 26.10.2005 як платник податків та платежів до бюджету. Станом на 27.05.2010 за відповідачем обліковується заборгованість зі сплати збору за спеціальне використання водних ресурсів в розмірі 8511грн. 98 коп., яку позивач просить стягнути в судовому порядку.

Відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, в судове засідання не зявився, про причину своєї неявки не повідомив, заперечення на позов не надав, а тому суд вирішив провести розгляд справи за його відсутності на підставі наявних матеріалів справи.

Заслухавши пояснення та доводи представників позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Єдині правила обчислення і справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту встановлені Порядком справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1494 від 16.08.1999 (далі Порядок).

Збір за спеціальне використання водних ресурсів згідно п. 2 цього Порядку справляється за використання води з водних об'єктів, що забрана із застосуванням споруд або технічних пристроїв та скидання в них зворотних вод.При цьому об'єктом обчислення збору за спеціальне використання водних ресурсів є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання.

За змістом п. 3 означеного Порядку платниками збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, а також громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, що використовують водні ресурси та користуються водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту.

Судом встановлено, що відповідач комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства Звенигородської міської ради зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності Звенигородською районною державною адміністрацією Черкаської області 21.10.2005, ідентифікаційний код 33679885 (свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 561052), та перебуває на обліку в державній податковій інспекції у Звенигородському районі Черкаської області як платник податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування»№ 1251-XII від 25.06.1991р., в тому числі збору за спеціальне використання водних ресурсів, з 26.10.2005 за № 1231 (довідка про взяття на облік платника податків № 397 від 28.10.2005).

Відповідно до пункту 14 Порядку збір обчислюється за спеціальне використання водних ресурсів та збір за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту платниками збору самостійно.

Порядок обчислення і справляння збору за спеціальне водокористування в частині використання води, складання розрахунків, їх подання до органів державної податкової служби та сплату до бюджетів встановлено Інструкцією про порядок обчислення і справляння збору за спеціальне водокористування в частині використання води, затвердженою наказом Міністерства фінансів України, Державної податкової адміністрації України, Міністерства економіки України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України № 231/539/118/219 від 01.10.1999.

Згідно з п. 6.1. цієї Інструкції водокористувачі самостійно обчислюють збір за спеціальне використання водних ресурсів та збір за користування водами для потреб гідроенергетики щоквартально наростаючим підсумком з початку року, а за користування водами для потреб водного транспорту - починаючи з I півріччя.

При цьому обчислюється збір за спеціальне використання водних ресурсів, виходячи з обсягів фактично використаної води (підземної, поверхневої, отриманої води, в установленому законодавством порядку, від інших водокористувачів) з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання, установлених лімітів, нормативів збору та коефіцієнтів.

Розрахунки збору, базовий податковий (звітний) період для якого дорівнює календарному кварталу, подаються платниками збору органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації.

Сплачується збір водокористувачами протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку збору за місцем податкової реєстрації.

Контроль за повнотою обчислення і своєчасністю сплати до бюджетів збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту здійснюється органами державної податкової служби.

Згідно наданого позивачем розрахунку суми боргу щодо комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Звенигородської міської ради станом на 13.05.2010 обліковується заборгованість зі сплати збору за спеціальне використання водних ресурсів з урахуванням переплати за попередні періоди складає 8511грн. 98 коп.

Відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків і сплати збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту відповідно до п. 20 Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1494 від 16.08.1999 несуть платники відповідно до законодавства.

Оскільки суму збору за спеціальне використання природних ресурсів (водокористування) відповідачем розраховано самостійно в поданому останнім розрахунку, відповідне податкове зобовязання згідно п. 5.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-III від 21.12.2000р. (далі по тексту Закон №2181), який є спеціальним законом з питань оподаткування, що установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення тощо, єузгодженим.

За змістом п.п. 5.4.1 п. 5.4 статті 5 Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Керуючись п. 6.2. статті 6 Закону № 2181 у звязку з несплатою комунальним підприємством водопровідно-каналізаційного господарства Звенигородської міської ради узгоджених сум податкових зобовязань в установлені строки позивачем на його адресу були направлені податкові вимоги: перша № 1/233 від 03.11.2008 на суму 2431 грн. 97 коп. та друга №2/283 від 10.12.2008 на суму 8 780 грн. 41 коп., отримані уповноваженою особою відповідача 07.11.2008 та 15.12.2008 відповідно.

Також судом встановлено, що до відповідача на підставі податкового повідомлення-рішення від 09.03.2010 № 0000671501/0 застосовані штрафні санкції за несвоєчасно сплачену узгоджену суму податкового зобовязання із плати за спеціальне користування водними ресурсами у розмірі 127 грн. 62 коп.

19 листопада 2008 року державною податковою інспекцією у Звенигородському районі Черкаської області на підставі п.п. 8.2.1 п. 8.2 статті 8 Закону № 2181 у звязку з несплатою суми податкового зобовязання в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна зареєстровано податкову заставу активів платника податків комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Звенигородської міської ради.

13 січня 2009 року начальником державної податкової інспекції у Звенигородському районі Черкаської області винесено рішення № 2/24-014/33679885 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків - комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Звенигородської міської ради в рахунок погашення його податкового боргу.

Таким чином, враховуючи відповідне право органів державної податкової служби на звернення до суду з позовом про стягнення боргу, яке передбачено статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», суд вважає доведеним право позивача на стягнення з відповідача заборгованості зі сплати збору за спеціальне використання водних ресурсів в розмірі 8511грн. 98 коп.

Керуючись ст.ст. 86, 159, 162, 163, 254 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Звенигородської міської ради, що знаходиться за адресою: 20200, Черкаська область, Звенигородський район, місто Звенигородка, вулиця Кримського, 37, ідентифікаційний код 33679885, на користь бюджету через державну податкову інспекцію у Звенигородському районі Черкаської області, що знаходиться за адресою: 20200, м..Звенигородка, вулиця Енгельса, будинок 142, ідентифікаційний код 34342405, податковий борг в розмірі 8511 (вісім тисяч пятсот одинадцять) гривень 98 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі.

В разі проголошення постанови у відсутності особи, яка бере участь у справі, строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

СуддяВ.П. Тимошенко

Повний текст постанови виготовлено 24 червня 2010 року