Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 червня 2010 року Справа № 2а-2824/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді Ірметової О.В.
при секретарі Ліпко Т.М.,
за участю сторін:
представник позивача: Кривошеєва О.В.,
відповідач: Рогожкіна І.О., Гончаренко Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м.Первомайську Луганської області до Комунального підприємства «Первомайськтеплокомуненерго» про стягнення суми податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В :
13 квітня 2010 року до суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у м.Первомайську Луганської області до Комунального підприємства «Первомайськтеплокомуненерго» про стягнення суми податкового боргу у розмірі 518086,69 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що протягом 2009 р. ДПІ в м.Первомайську були проведені документальні перевірки КП «Первомайськтеплокомуненерго», за наслідками яких були складені акти.
За результатами документальних перевірок, проведених протягом 2009 року, підприємству 6уло донараховано 518086 грн. 69 коп., у т.ч. по податку на прибуток - 302 687,01 грн., по податку на додану вартість - 188 970,68 грн., по податку з доходів найманих працівників 2102,00 грн. Штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки склали 24327,00 грн.
На підставі актів перевірок ДПІ в м. Первомайську були прийняті податкові повідомлення-рішення.
Крім того, за актом перевірки №464/23/32082152 від 07.10.2009 року було донараховано податковий борг по пені у розмірі 1574.00 грн.
Податковий борг до теперішнього часу відповідачем не сплачено, у звязку з чим, позивач просив суд стягнути з Комунального підприємства «Первомайськтеплокомуненерго» на суму податкового боргу у розмірі 518086,69 грн.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив суд стягнути з відповідача зазначену суму боргу, дав пояснення аналогічні викладеним у позові.
Представники відповідача в судовому засіданні не заперечували щодо порушення строків погашення податкового зобовязання.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, представників відповідача, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що Державне підприємство «Первомайськтеплокомуненерго» зареєстроване Первомайською міською радою 28.08.2002 р., та має статус юридичної особи, що підтверджується довідкою Виконавчого комітету Первомайської міської ради.
Згідно довідки Головного управління статистики у Луганській області від 04.09.2002 року КП «Первомайськтеплокомуненерго» внесено до Єдиного державного реєстру підприємців та організацій України за кодом 32082152 та взято на облік як платник податків 20.09.2002 року за №853.
КП «Первомайськтеплокомуненерго» зареєстроване платником податків на додану вартість 04.01.2005 року відповідно до свідоцтва № №16494811 серія НБ № 306047, індивідуальний податковий номер 320821512109 та є юридичною особою, має самостійний баланс та розрахункові рахунки, знаходиться
З матеріалів адміністративної справи вбачається, що протягом 2009 року ДПІ в м. Первомайську були проведені документальні перевірки відповідача - КП «Первомайськтеплокомуненерго», за наслідками яких були складені акти, яким було встановлено несвоєчасність сплати податку на прибуток, по податку з доходів найманих працівників та податку на додану вартість.
У звязку з чим, за результатами документальних перевірок, проведених протягом 2009 року, підприємству було донараховано 518086 грн. 69 коп., у т.ч. по податку на прибуток - 302 687,01 грн., по податку на додану вартість - 188 970,68 грн., по податку з доходів найманих працівників у розмірі 2102,00 грн. Штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки склали 24 327,00 грн.
На підставі акту перевірки ДПІ в м. Первомайську були прийняті податкові повідомлення рішення, а саме:
- повідомлення-рішення від 19.06.09 р. № 0000641500, відповідно до якого до відповідача було застосовано штрафні санкції за затримку на 153 календарних дні граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання на суму 138 939,49 грн.;
- повідомлення-рішення від 12.10.09 р. №0001281500, відповідно до якого до відповідача було застосовано штрафні санкції за затримку на 61 календарний день граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання на суму 93 805.52 грн.;
- повідомлення-рішення від 12.10.09 р. №0000312301, відповідно до якого відповідачу було донараховано податок на прибуток та штрафні санкції на підставі акту перевірки №464/23/32082152 від 07.10.2009 року, на суму 69 942,00 грн.;
- повідомлення-рішення від 12.10.09 р. №0000131602, відповідно до якого до відповідача було застосовано штрафні санкції за затримку на 268 календарних дні граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання на суму 107 775.68 грн.;
- повідомлення-рішення від 12.10.09 р. №0000322301, відповідно до якого відповідачу було донараховано податок на додану вартість та штрафні санкції на підставі акту перевірки №464/23/32082152 від 07.10.2009 року, на суму 81 195,00 грн.;
- повідомлення-рішення від 12.10.09 р. № 0002801700, відповідно до якого відповідачу було донараховано податок з доходів найманих працівників та штрафні санкції на підставі акту перевірки №464/23/32082152 від 07.10.2009 року, на суму 528,00 грн.;
- повідомлення-рішення від 12.10.09 р. №0000802303, відповідно до якого до відповідача були застосовані фінансові санкції за порушення норм з регулювання обігу готівки на підставі акту перевірки №464/23/32082152 від 07.10.2009 року на суму 24 327,00 грн.;
Крім того, за актом перевірки №464/23/32082152 від 07.10.2009 було донараховано податковий борг по пені у розмірі 1574.00 грн.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п.п. 5.3.1, 5.4.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у 10-денний термін з дня отримання податкового повідомлення вважається податковим боргом.
Згідно п.п. 16.1.2 п. 16.1 ст.16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за несвоєчасне погашення податкового зобов'язання нараховується пеня, починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.
Відповідно до п.11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року № 509-ХІІ (зі змінами та доповненнями) органи податкової служби мають право подавати позови до підприємств, установ, організацій про стягнення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність стягнення податкового боргу, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Оскільки позивачем не були здійснені судові витрати, та відповідач звільнений від їх сплати, питання про розподіл судових витратах не вирішується.
Керуючись ст. ст. 17, 87, 89, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м.Первомайську Луганської області до Комунального підприємства «Первомайськтеплокомуненерго» про стягнення суми податкового боргу задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства «Первомайськтеплокомуненерго» (вул. Куйбишева, 28, м. Первомайськ, Луганська область, код ЄДРПОУ 32082152, філія Первомайське відділення ВАТ Ощадбанк м. Первомайськ, р/р 2600330100403, №2600930100409, МФО 364207) на користь Державного бюджету України суму податкового боргу у розмірі 518086,69 грн. (пятсот вісімнадцять тисяч вісімдесят шість гривень 69 коп.)
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяІрметова О.В.