Єдиний державний реєстр судових рішень Cправа № 2а-1292/10/0770
Ряд стат. звіту № 6.6.4
Код - 11
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2010 р. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючої: судді Маєцької Н.Д.
при секретарі судового засідання Рибак Т.В.
та сторін, які беруть участь у справі:
позивача: представника Барановської В.В. (довіреність №3489/20/20 від 31.05.2010р.)
відповідача: представника Гайовича К.П.(довіреність №19 від 20.05.2010 р.)
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді адміністративну справу за позовною заявою державної податкової інспекції у м. Ужгороді до товариства з обмеженою відповідальністю «Мед парк Україна»про стягнення заборгованості за рахунок активів боржника в розмірі 13940 гривень,-
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 17 червня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 21 червня 2010 року.
Позивач суб'єкт владних повноважень Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю «Мед парк Україна»про стягнення заборгованості за рахунок активів у сумі 13940 грн.
Позов мотивовано тим, що відповідач допустив порушення вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг”, внаслідок чого згідно рішення податкового органу щодо нього були застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 13940 гривень, які відповідач в установленому законом порядку добровільно не сплатив, що призвело до виникнення заборгованості.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги з обставин викладених у позовній заяві підтримала та просила суд задовольнити позов, стягнувши з відповідача вищевказану заборгованість.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечив проти позову, посилаючись на обставини викладені в запереченні на позовну заяву. Пояснив суду, що державною податковою інспекцією перевірка проведена незаконно, з грубим порушення чинного законодавства, а отже рішення про застосування штрафних санкцій № 0027972350 від 14.10.2009 року, що прийняте на підставі акту про результати перевірки № 00682/1240/01/12/2336486954 від 17.06.2009 року є неправомірним, оскільки жодного повідомлення про проведення перевірки органами державної податкової служби ТОВ «Мед парк Україна»не надсилалося, а отже вказана перевірка не була плановою. Позапланова виїзна перевірка може проводитися лише на підставі рішення суду, але таке рішення не ухвалювалося. Також пояснив, що жодним нормативним актом не встановлено обов»язок фіскалізації лічильників обліку часу. При реєстрації реєстратора розрахункових операцій (Міні 500 02) з податковим органом було узгоджено порядок роботи Ялтинської філії ТОВ „Мед Парк" у сфері надання паркувальних послуг, що підтверджується зокрема реєстраційним посвідченням № 0112000778 від 11.06.2009 року, яким зафіксовано, що сферою застосування вказаного реєстратора розрахункових операцій є паркувальні послуги, що проводяться через касу офісу.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення сторін, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Мед парк Україна»зареєстроване як юридична особа з 18.04.2007 року і знаходиться за адресою Закарпатська область м.Ужгород, вул.Льва Толстого,5-А, про що свідчить Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та перебуває на обліку в державній податковій інспекції у м.Ужгороді як платник податків.
17.06.2009 року Державною податкової інспекцією у м.Ялті проведено перевірку дотримання норм Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 року Ялтинською Філією товариства з обмеженою відповідальністю «Мед парк Україна».
В результаті перевірки виявлено порушення вимог п.1 ст.3 3акону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг”, а саме проведення відповідачем розрахункових операцій через не зареєстровані, не опломбовані у встановленому порядку та не переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, про що складено акт перевірки №00682/1240/01/12/23/ 36486954 від 18 .06.2009 року, від підпису про ознайомлення з яким директор Ялтинської філії товариства з обмеженою відповідальністю «Мед парк Україна»відмовився.
На основі вказаного акту прийнято рішення про застосування штрафних санкцій № 0027972350 від 14.10.2009 року, яким на підставі п.2 ст.17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 року відповідачу визначено обовязкову до сплати суму штрафної санкції за вказані вище порушення у розмірі 13940 грн. та надіслано відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, яке йому вручено поштою 20.10.2009 року.
П. п 5.2.1. п. 5.2. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податкове зобовязання нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 даного Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, крім випадків, визначених підпунктом 5.2.2 даного Закону.
Враховуючи те, що відповідачем вказана сума не оскаржувалася в адміністративному та судовому порядку, то вона являються узгодженою.
У відповідності до ст.25 Закону України Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 року суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб»єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави і коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Пунктом 3 ч.1 ст. 9 цього ж Закону України встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги державноїподатковоїінспекціїу м. Ужгороді задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Мед парк Україна»(м. Ужгород, вул. Льва Толстого,5-А код ЄДРПОУ 35066484 р/р 26000060495008, 26051060459509, 26150060197386 Кримське РУПАТ «ПРИВАТБАНК», Сімферополь,МФО 384436, р/р 26007060220182, 2600206022079, 26052053901355 Закарпатське РУ КБ «Приватбанк»м.Ужгород, МФО 312378 р/р 26006054206212, 26002054205552, 260550542026 Миколаївське РУ «Приватбанк», м.Миколаїв, МФО 326610 на користь державного бюджету 13940 (тринадцять тисяч дев»ятсот сорок) гривень заборгованості.
Постанованабирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Маєцька Н.Д.