Рішення № 100829232, 04.11.2021, Доброславський районний суд Одеської області (до 25.04.2025 - Комінтернівський районний суд Одеської області)

Дата ухвалення
04.11.2021
Номер справи
504/3505/20
Номер документу
100829232
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 504/3505/20

Номер провадження 2/504/1221/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.11.2021смт.Доброслав

Комінтернівський районний суд Одеської області у складі:

головуючого судді - Жовтан П.В.,

за участю секретаря судових засідань - Сокурцової Т.О.,

позивача – ОСОБА_1 ,

представника позивача – адвоката Капля Т.А.,

представника відповідача Чорноморської селищної ради – Вегержинської Н.В.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в смт.Доброслав Одеської області в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Чорноморської селищної ради Одеського району Одеської області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог – Міністерства оборони України, про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Чорноморської селищної ради Одеського району Одеської області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог – Міністерства оборони України і просить визнати протиправними дії Чорноморської селищної ради Одеського району Одеської області щодо відмови ОСОБА_1 в реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 ; зобов`язати Чорноморську селищну раду Одеського району Одеської області здійснити реєстрацію місця проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 .

Позовна заява обґрунтована тим, що з 27 грудня 2003 року він з дружиною та сином на підставі ордеру № 44 проживають в квартирі АДРЕСА_2 , відповідно до ст.58 Житлового кодексу Української РСР. Квартира була видана позивачу як військовослужбовцю військової частини А0666, де він і члени його родини були зареєстровані при військовій частині, фактично проживаючи в квартирі АДРЕСА_2 . Обставини реєстрації у в/ч обумовлені перспективою отримати квартиру від військової частини в м.Одесі, проте до позивача черга не дійшла. 31 травня 2019 року позивач був звільнений в запас ЗСУ з виходом на пенсію. За весь час проживання він сплачував комунальні послуги, на його прізвище відкрито особовий рахунок № НОМЕР_1 . Кожного року він укладає договір найму житла в будинках державного і комунального житлового фонду, останній договір був укладений з ЖКГ Чорноморської селищної ради 05.02.2020 р.

2 червня 2020 року він звернувся до Чорноморської селищної ради Лиманського району Одеської області в порядку , визначеному постановою КМУ від 2 березня 2016 року № 207 «Правила реєстрації місця проживання», надавши заяву про реєстрацію місця проживання .

За результатами розгляду вищезазначеної заяви Чорноморська селищна рада відмовила в реєстрації місця проживання листом № 150-12/120-11/02-14 від 15.07.2020 року. Тому він звернувся до суду із вказаним позовом.

Ухвалою Комінтернівського районного суду Одеської області від 02.11.2020р. провадження у справі відкрито, розгляд справи визначено проводити в порядку загального позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Ухвалою Комінтернівського районного суду Одеської області від 18.05.2021р. закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

В судових засіданнях позивач ОСОБА_1 та представник позивача-адвокат Капля Т.А. позовні вимоги підтримали в повному обсязі та наполягали на їх задоволенні, в подальшому надали заяву про розгляд справи без їх участі.

В судовому засіданні представник відповідача Чорноморської селищної ради Одеського району Одеської області Вегержинська Н.В. заперечувала проти задоволення позову (письмовий відзив не надано), посилаючись на те, що підставами для відмови в реєстрації місця проживання відповідно до п.11 Правил реєстрації місця проживання № 207 від 02 березня 2016 року є: коли особа не подала необхідних документів або інформації; у поданих документах містяться недостовірні відомості або подані документи є недійсними. Відповідно до заяви, позивач вказує на спецордер №44 від 27.12.2003р. як на підставу наявності в нього права на проживання в житлі. Вказаний ордер був виданий начальником Чорноморського гарнізону та начальником Чорноморської КЕЧ району. На даний момент відсутні підстави для реєстрації місця проживання позивача за цим ордером. Окрім цього, представник відповідача посилалася на лист КЕВ м.Одеси від 15.07.2020р., згідно якого даний будинок був збудований за кошти Міністерства оборони України, згідно ст.55 ЖК України право розподілу кімнат в даному будинку залишається за командиром військової частини А0666. Також представник позивача вказувала на ст.129 ЖК України, відповідно до якої на підставі рішення про надання жилої площі в гуртожитку адміністрація підприємства, установи, організації видає громадянинові спеціальний ордер, який є єдиною підставою для вселення на надану жилу площу та не дає можливості реєстрації місця проживання. Відповідно до ст.1 ЗУ «Про правовий режим майна Збройних Сил України», військове майно – це державне майно, закріплене за військовими частинами, закладами, установами та організаціями ЗСУ. Реєстрація місця поживання може здійснюватися тільки за згодою власника житла. Тому, враховуючи відповідь КЕВ м.Одеси, Чорноморська селищна рада не вбачає підстав для задоволення позову.

В подальшому надала заяву про розгляд справи у її відсутності.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог – Міністерства оборони України, будучи належним чином повідомленим, в судові засідання не з`явився, про дату, час та місце проведення яких був сповіщений своєчасно, належним чином, що підтверджено повідомленнями про отримання судових повісток (а.с.97, 112).

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Вислухавши пояснення позивача, його представника, а також представника відповідача, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Судовим розглядом встановлено, що ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 16 жовтня 2020 року закрив провадження у справі № 420/7793/20 та роз`яснив, що дана справа підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства (а.с.45-47).

Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 21.01.2021р. ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 16 жовтня 2020 року по справі №420/7793/20 про закриття провадження у справі залишено без змін (а.с.105-107).

Так, 27.12.2003р. ОСОБА_1 було видано спецордер №44, згідно якого він із сім`єю з 3 осбі, в тому числі дружина ОСОБА_2 та син ОСОБА_3 прописані у АДРЕСА_3 та мають право зайняти БОС ( АДРЕСА_1 на період проходження служби у в/ч А0666, чи до надання жилого приміщення для постійного проживання в установленому порядку (а.с.7)

Довідкою ЖКГ Чорноморської селищної ради Комінтернівського району Одеської області №520 від 02.07.2013р. щодо мешканців, які постійно проживають в будинку АДРЕСА_4 підтверджено, що капітан запасу ОСОБА_1 разом із сім`єю на підставі спец.ордеру №44 від 27.12.2003р. проживає у квартирі АДРЕСА_5 з 2002року, проводить сплату в ЖКГ з 01.04.2004р. (а.с.98-104).

05.02.2020р. між ЖКГ Чорноморської селищної ради в особі начальника Щербича С.С. з однієї сторони і ОСОБА_1 з другої сторони на підставі спецордера №44 від 27.12.2003р. уклали договір найму житла в будинках державного і комунального житлового фонду строком на один рік (який вважається автоматично продовженим на підставі п.7.2 Договору), а саме квартири АДРЕСА_2 (а.с.38-39).

Факт постійного проживання позивача в квартирі АДРЕСА_2 з 2003р. по теперішній час підтверджений документально та не оспорюється сторонами.

02.06.2020р. позивач звернувся до Чорноморської селищної ради Лиманського району Одеської області в надавши заяву про реєстрацію місця проживання (а.с.9).

За результатами розгляду вищезазначеної заяви Чорноморська селищна рада відмовила позивачу в реєстрації місця проживання листом № 150-12/120-11/02-14 від 15.07.2020 року. Вказавши підставами для відмови в реєстрації місця проживання відповідно до п.11 Правил № 207 від 02 березня 2016 року: коли особа не подала необхідних документів або інформації; у поданих документах містяться недостовірні відомості або подані документи є недійсними». Чорноморська селищна рада враховує відповідь КЕВ м.Одеси від 15 липня 2020 року № 2943 та відмовляє в реєстрації (а.с.10-11)

Так, ТВО начальника КЕВ м.Одеси підполковник Бондаренко С. листом за № 2943 від 15.07.2020р. відповів, що будинок АДРЕСА_4 на балансі КЕВ м.Одеси не перебуває, але, як він вважає, зміна реєстрації (прописки) визначеної родини в даному будинку є безпідставною (а.с.14)

Згідно акту прийому-передачі від 14 листопада 2003 року Чорноморська КЕЧ здала, а Чорноморська селищна рада Комінтернівського району Одеської області прийняла житловий фонд, комунальні споруди, мережі тепло-водопостачання та каналізації військових містечок № 1, 3 смт.Чорноморське. Зокрема, згідно додатку № 1 до зазначеного Акту прийому –передачі під порядковим номером 22 по списку зазначений і житловий будинок АДРЕСА_4 (а.с.22).

Рішенням І сесії Чорноморської селищної ради ХХІІІ скликання від 17 квітня 1998 року № 8-ХХІІІ «Про затвердження назв вулиць у смт.Чорноморське Комінтернівського району Одеської області» присвоєно назву АДРЕСА_4 , 12, АДРЕСА_6 , з 31 по 49 включно (а.с.31).

Рішенням № 132 від 24.04.2003 року 15 сесії Чорноморської селищної ради ХХІУ скликання «Про прийом закріпленого на праві оперативного управління за Чорноморською КЕЧ району військового майна – цілісного житлового комплексу, об`єктів соціального інфраструктури, нежитлових приміщень, іншого майна, техніки, а також земель оборони в межах населеного пункту разом з передачею житлового фонду у комунальну власність Чорноморської селищної ради» прийнято у комунальну власність Чорноморської селищної ради військове майно - державне майно, яке вилучається за прийнятим рішенням МО України з оперативного управління Чорноморської КЕЧ району Південного оперативного командування з метою безоплатної передачі у комунальну власність цілісного житлового комплексу, що розташовано по вулицях Сонячної, Гвардійської, Верхня Чабанка, Нижня Чабанка смт.Чорноморське (а.с.15-17).

28.08.2003 року Державна установа - Чорноморська квартирно-експлуатаційна частина району Південного оперативного командування та Чорноморська селищна рада уклали договір про передачу до комунальної власності житлового фонду та об`єктів соціальної інфраструктури Чорноморського гарнізону, земельних ділянок в межах територіальної громади та земельних ділянок для суспільних потреб разом з передачею житлового фонду із земель оборони, додатком в якому був акт прийому-передачі житлового фонду , комунальних споруд, мереж тепло-водопостачання та каналізації військових містечок № 1, 3 смт.Чорноморське (а.с.18-21).

Крім того, актом прийому-передачі будівлі(споруди) від 14 листопада 2003 року військових містечок № 2, 3 смт.Чорноморське комісія у складі представників Чорноморського КЕЧ району та Чорноморської селищної ради провела обстеження будівлі – житловий будинок АДРЕСА_4 , який передали до Чорноморської селищної ради (а.с.26).

Рішенням № 25 від 07 квітня 2004 року виконавчого комітету Чорноморської селищної ради Комінтернівського району Одеської області «Про затвердження переліку житлових будинків АДРЕСА_7 було затверджено перелік житлових будинків, які знаходяться на балансі житлово-комунального господарства смт.Чорноморське. В переліку житлових будинків вказана за АДРЕСА_8 будівля за генпланом - житловий будинок АДРЕСА_4 (а.с.28).

Довідкою № 28 від 17.01.2013 року начальник Житлово-комунального господарства Чорноморської селищної ради підтвердив, що будинок АДРЕСА_4 знаходиться на балансі в ЖКГ Чорноморської селищної ради (а.с.32).

23 листопада 2015 р. Житлово-комунальне господарство виготовило технічний паспорт на квартирний (багатоповерховий) житловий будинок АДРЕСА_4 (а.с.40).

Рішенням № 374-VІІ від 24.10.2017 р. 34 сесії Чорноморської селищної ради УІІ скликання «Про затвердження Акту комісії (стосовно житлового будинку АДРЕСА_4 » затверджено акт, в якому комісія прийшла до висновку, що житловий будинок АДРЕСА_4 , прийнятий у комунальну власність відповідно до рішення Чорноморської селищної ради № 132- ХХІУ від 24.04.2003 у складі цілісного житлового комплексу (згідно акту) та з 07.04.2004 року знаходиться на балансі Житлово- комунального господарства Чорноморської селищної ради, обслуговується ЖКГ Чорноморської селищної ради. У мешканців будинку відкриті особові рахунки та укладені відповідні договори про надання житлово-комунальних послуг. З 2004 року мешканці будинку сплачують кошти за спожиті житлово-комунальні послуги на адресу ЖКГ Чорноморської селищної ради (а.с.33).

Отже, суд приходить до висновку, що житловий будинок АДРЕСА_4 прийнятий до комунальної власності відповідно до Рішення Чорноморської селищної ради № 132-ХХІУ від 24.04.2003 року і знаходиться на балансі Житлово-комунального господарства Чорноморської селищної ради та Міністерство оборони України не є власником даного будинку.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" від 11 грудня 2003 року № 1382-ІV (далі - Закон № 1382-IV) громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом.

За приписами статті 3 зазначеного Закону, реєстрація - це внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Статтею 6 Закону № 1382-IV визначено, що громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов`язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.

Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена органом реєстрації з одночасним зняттям з попереднього місця проживання.

Для реєстрації особа або її представник подає органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг): письмову заяву; документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження; квитанцію про сплату адміністративного збору; документи, що підтверджують право на проживання в житлі, перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту, проходження служби у військовій частині, адреса яких зазначається під час реєстрації; військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання подання особою інших, ніж передбачених цією статтею, документів.

Механізм здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб в Україні, а також форми необхідних для цього документів встановлено Правилами реєстрації місця проживання та Порядком передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207 (далі - Правила).

Відповідно до пункту 1 ці Правила визначають механізм здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб в Україні, а також встановлюють форми необхідних для цього документів.

Пунктами 3-4 Правил передбачено, що реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) (далі - орган реєстрації) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.

Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов`язані протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.

Реєстрація місця проживання/перебування або зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється в день подання особою або її представником документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена одночасно із зняттям з попереднього місця проживання.

Відповідно до пункту 8-9 Правил документи для здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи подаються до органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) з урахуванням вимог Закону України "Про адміністративні послуги".

Пунктом 11 Правил передбачено, що орган реєстрації відмовляє в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання, якщо:

- особа не подала необхідних документів або інформації;

- у поданих документах містяться недостовірні відомості або подані документи є недійсними;

- звернулася особа, яка не досягла 14 років.

Рішення про відмову в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання приймається в день звернення особи або її представника шляхом зазначення у заяві про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання підстав відмови. Зазначена заява повертається особі або її представнику.

Згідно з пунктом 18 Правил для реєстрації місця проживання особа або її представник подає:

1) заяву за формами, наведеними відповідно у додатках 6, 7 або 8;

2) документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження. Реєстрація місця проживання дітей, які є іноземцями чи особами без громадянства, здійснюється за умови внесення даних про дітей до посвідки на постійне або тимчасове проживання їх батьків та копії свідоцтва про народження. Документи, видані компетентними органами іноземних держав, підлягають легалізації в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами;

3) квитанцію про сплату адміністративного збору (у разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір стягується лише за одну послугу);

4) документи, що підтверджують:

- право на проживання в житлі, - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім`ї (зазначені документи або згода не вимагаються при реєстрації місця проживання неповнолітніх дітей за адресою реєстрації місця проживання батьків/одного з батьків або законного представника/представників);

- право на перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи, - довідка про прийняття на обслуговування в спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи за формою згідно з додатком 9, копія посвідчення про взяття на облік бездомної особи, форма якого затверджується Мінсоцполітики (для осіб, які перебувають на обліку у цих установах або закладах);

- проходження служби у військовій частині, адреса якої зазначається під час реєстрації, - довідка про проходження служби у військовій частині, видана командиром військової частини за формою згідно з додатком 10 (для військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби);

5) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);

6) заяву про зняття з реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 11 (у разі здійснення реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання).

Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання особи інші документи.

Відповідно до статті 29 Цивільного кодексу України місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.

За правилами пункту 19 Правил № 207, працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг перевіряє належність документа, до якого вносяться відомості про місце проживання (або документа, до якого вносяться відомості про місце перебування, - у разі реєстрації місця перебування), особі, що його подала, його дійсність, правильність заповнення заяви про реєстрацію місця проживання/перебування (у разі потреби надає допомогу особі в заповненні бланка заяви) та наявність документів, необхідних для реєстрації місця проживання/перебування, про що ним вчиняється відповідний запис у цій заяві.

Отже, до повноважень працівника органу реєстрації не належить перевірка достовірності документів, поданих особою для реєстрації місця проживання.

Даючи оцінку листу Чорноморської селищної ради № 150-12/120-11/02-14 від 15.07.2020 року, суд враховує, що відповідачем не зазначено яким саме вимогам не відповідає заява ОСОБА_1 про реєстрацію місця проживання, при цьому невиконання відповідачем покладених на нього Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" обов`язків призводить до порушення прав позивача. Крім цього, це суттєво обмежує і здійснення інших цивільних, громадських та політичних прав позивача, які підлягають безумовному захисту.

Аналогічна правова позиція висловлена у постанові Верховного суду від 03.09.2019р. (справа №1540/4474/18), постанові Верховного суду від 06.02.2020р. (справа №440/2600/19).

Суд також надає критичну оцінку посиланням відповідача на лист ТВО начальника КЕВ м.Одеси підполковника Бондаренко С. № 2943 від 15.07.2020р., згідно якого останній вважає, що зміна реєстрації (прописки) родини позивача в даному будинку є безпідставною, оскільки з цього ж листа вбачається, що будинок АДРЕСА_4 на балансі КЕВ м.Одеси не перебуває, тому ТВО начальника КЕВ м.Одеси Бондаренко С. ніякого відношення до вказаної справи не має та його думка не може бути врахована під час вирішення питання про реєстрацію місця проживання позивача.

Враховуючи наведене, виходячи з системного аналізу діючого законодавства, суд не приймає до уваги доводи відповідача щодо правомірності відмови у реєстрації місця проживання позивача, отже позові вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до ч.1 ст.76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно ч.1 та ч.2 ст. 77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні рішення.

Достовірними, відповідно до ст.79 ЦПК України, є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Відповідно до ч.1 ст. 80 ЦПК України, достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмету доказування.

Згідно ч.1 та ч.6 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених законом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно до ч.1 ст.141 ЦПК України, судовий збір необхідно стягнути із відповідача на користь позивача.

Керуючись ст.ст.2, 4, 5, 11, 13, 133, 141, 223, 247, 258, 259, 263-265, 272, 273 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Чорноморської селищної ради Одеського району Одеської області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог – Міністерства оборони України, про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити.

Визнати протиправними дії Чорноморської селищної ради Одеського району Одеської області щодо відмови ОСОБА_1 в реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 .

Зобов`язати Чорноморську селищну раду Одеського району Одеської області здійснити реєстрацію місця проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 .

Стягнути з Чорноморської селищної ради Одеського району Одеської області (код ЄДРПОУ 05583176, Одеська область Одеський район смт.Чорноморське вул.Гвардійська, 19) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_2 , 840 (вісімсот сорок) гривень 80 коп. в рахунок відшкодування понесених судових витрат по оплаті судового збору.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Відповідно до п. 15 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи можуть ознайомитись з судовим рішенням на офіційному веб-порталі Єдиного державного реєстру судових рішень. Веб-адреса сторінки: http://reyestr.court.gov.ua.

Суддя Жовтан П. В.