
Справа № 364/876/21
Провадження № 3/364/328/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.11.2021 року, суддя Володарського районного суду Київської області Ткаченко О.В., за участі прокурора Місюри Я.І., секретаря судового засідання Бондаренко Л.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Київській області ДСР Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працює Косівський філіал Володарської бібліотеки, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 1726 ч. 1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Володарської селищної ради Білоцерківського району Київської області, є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ст. 1726 ч. 1 КУпАП.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Володарської селищної ради Білоцерківського району Київської області є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язаних з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та приміткою до ст. 1726 КУпАП на якого поширюється його дія, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону та пп. 1 п. 5 Розділу ІІ Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації реєстру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року № 959/29089, несвоєчасно без поважних причин подала щорічну декларацію за 2020 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Так, відповідно до рішення Володарської селищної ради Білоцерківського району Київської області VIIІ скликання від 11.11.2020 року № 16-01(ІІ)-VІІ «Про визнання повноважень депутатів Володарської селищної ради VIIІ скликання» за громадянкою ОСОБА_1 визнано повноваження депутата зазначеної ради.
Відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року повноваження депутата ради починається з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії нового скликання.
Відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови, є суб`єктами, на яких поширюється дія цього закону.
Згідно абз. 2 ч. 3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження встановлені Законом України «Про запобігання корупції» – депутати місцевих рад зобов`язані щороку до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік відповідно до Закону, а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю, передбачених Законом.
У відповідності до абз. 15 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єкти декларування – особи, зазначені у п. 1 п.п. «а» і «в» п. 2, п. 4 ч. 1 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
У відповідності до підпункту 1 пункту 5 Розділу ІІ Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації реєстру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року № 959/29089, щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Враховуючи вищевикладене, відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови, є суб`єктами, на яких поширюється дія цього закону і у відповідності до абз. 15 ч. 1 ст. 1 даного Закону зобов`язані подавати декларацію. Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Володарської селищної ради Білоцерківського району Київської області є суб`єктом, на яку поширюється дія Закону та суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Крім того, ОСОБА_1 будучи уповноваженоою на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування подала зазначену декларацію лише о 19 год 54 хв 25.04.2021 року.
Письмові пояснення ОСОБА_1 , які містяться в матеріалах справи (а.с. 10), вказують, що правопорушник не заперечувала про факт подання нею декларації із запізненням, що виникло у зв`язку з власної необізнаності, а тому вчасно до 01.04.2021 року не подала свою декларацію за 2020 рік в 2021 році. Свою вину у несвоєчасній подачі декларації за 2020 рік визнає.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала повністю, ствердила обставини вчинення правопорушення зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Прокурор у судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 1726 ч. 1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у мінімальному розмірі передбаченому санкцією статті.
Своїми умисними діями, які виразились у несвоєчасному поданні щорічної декларації за 2020 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 вчинила адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ст. 1726 ч. 1 КУпАП.
Визначаючи вид адміністративного стягнення суддя враховує, що громадянка ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності за даною статтею. Відповідно ст.ст. 34, 35 КУпАП, обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Поважних причин несвоєчасного подання ОСОБА_1 , яка є особою уповноваженою на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, щорічної декларації у визначений законом строк судом не встановлено. Тому, беручи до уваги вище викладене, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, з метою виховання і запобігання вчинення нових правопорушень, суддя прийшов до переконання, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді мінімального розміру штрафу передбаченого санкцією статті, оскільки саме такий вид стягнення зможе забезпечити її виправлення.
На підставі ст. 40-1 КУпАП з правопорушника слід стягнути судовий збір у розмірі, визначеному Законом України « Про судовий збір».
Враховуючи, що факт скоєння правопорушення знайшов своє підтвердження у суді, керуючись ст. 40-1, ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 1726 ч. 1 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу, який становить 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та складає суму 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у у розмірі 454 гривень на такий рахунок: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача - 899998; рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Копію постанови направити до Управління стратегічних розслідувань в Київській області ДСР Національної поліції України та прокурору – для відому.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду через Володарський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О. В. Ткаченко
Постанова набрала законної сили з "_____" _____20__ року.
Строк предявлення постанови до виконання три місяці.