
Дата документу 19.10.2021
Справа № 937/8084/21
Провадження 3/937/2727/21
Справа № 937/8085/21
Провадження 3/937/2728/21
Справа № 937/8904/21
Провадження 3/937/2939/21
Справа № 937/8905/21
Провадження 3/937/2940/21
Справа № 937/9750/21
Провадження 3/937/3177/21
Справа № 937/9752/21
Провадження 3/937/3178/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
«19» жовтня 2021 року м. Мелітополь
Суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Колодіна Л.В., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Мелітопольського РУП ГУНП в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого,
за ч. 3 ст. 130, ч. 3 ст. 126 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
20 серпня 2021 року о 18 годині 30 хвилин, громадянин ОСОБА_1 , знаходячись на 400 км а/д Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта, керував транспортним засобом ВАЗ-2101 н/з НОМЕР_1 , з явними ознаками наркотичного сп`яніння, а саме: розширені зіниці ока, які не реагують на світло, неприродна блідість. Від проходження огляду для встановлення стану наркотичного сп`яніння у закладі охорони здоров`я відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України, за що ч. 3 ст. 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.
Крім того, 20 серпня 2021 року о 18 годині 30 хвилин, громадянин ОСОБА_1 , знаходячись на 400 км а/д Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта, керував транспортним засобом ВАЗ-2101 н/з НОМЕР_1 , який тимчасово обмежений у праві керування транспортними засобами, згідно ВП №3228303 від 20.03.2018, Мелітопольський ВДВС, чим порушив вимоги ст. 15 Закону України «Про дорожній рух», за що ч. 3 ст. 126 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.
Також, 13 вересня 2021 року о 14 годині 20 хвилин, громадянин ОСОБА_1 , знаходячись в с. Терпіння Мелітопольського району по вул. Трудова, керував транспортним засобом ВАЗ-2101 н/з НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: млява мова, нестійка зода, запах з порожнини рота. Від проходження експертизи на стан сп`яніння відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України, за що ч. 3 ст. 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.
Крім того, 13 вересня 2021 року о 14 годині 20 хвилин, громадянин ОСОБА_1 , знаходячись в с. Терпіння Мелітопольського району по вул. Трудова, керував транспортним засобом ВАЗ-2101 н/з НОМЕР_1 , будучи обмеженим на право керування, згідно ВП №3228303 від 20.03.2018, чим порушив вимоги ст. 15 Закону України «Про дорожній рух», за що ч. 3 ст. 126 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.
Також, 07 жовтня 2021 року о 12 годині 50 хвилин, громадянин ОСОБА_1 , знаходячись в м. Мелітополі по вул. Ломоносова, керував транспортним засобом ВАЗ-2101 н/з НОМЕР_1 , з явними ознаками наркотичного сп`яніння, а саме: розширені зіниці, які не реагують на світло, порушення мови, поведінка, що не відповідає дійсності. Від проходження огляду в медичному закладі з метою встановлення наркотичного сп`яніння відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України, за що ч. 3 ст. 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність. Від керування відсторонений.
Крім того, 07 жовтня 2021 року о 12 годині 50 хвилин, громадянин ОСОБА_1 , знаходячись в м. Мелітополі по вул. Ломоносова, керував транспортним засобом ВАЗ-2101 н/з НОМЕР_1 , будучи тимчасово обмеженим у праві керування транспортним засобом, Мелітопольський ВДВС ВП №3228303 від 20.03.2018, чим порушив вимоги ст. 15 Закону України «Про дорожній рух», за що ч. 3 ст. 126 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.
На розгляд адміністративних матеріали громадянин ОСОБА_1 19 жовтня 2021 року о 10 годині 00 хвилин не з`явився, будучи повідомленим належним чином про судовий розгляд, про що свідчить особистий підпис у протоколі серії ААБ №253826 від 07.10.2021 про адміністративне правопорушення, щодо ознайомлення його з місцем та часом розгляду справи.
Як вбачається з положень п. 7 ч. 2 ст. 129 Конституції України, однією з основних конституційних засад судочинства є розумність строків розгляду справи судом.
Розгляд справи протягом розумного строку гарантовано і ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Згідно ч. 1 ст. 277 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається у п`ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Виходячи з положень ст. 268 КУпАП, під час розгляду даної категорії справ присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов`язковою.
В п. 41 рішення Європейського суду з прав людини від 3 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України» зазначено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (див., mutatis mutandis, рішення у справі "Олександр Шевченко проти України" ( 974_256 ) (Aleksandr Shevchenko v. Ukraine), заява N 8371/02, п. 27, рішення від 26 квітня 2007 року, та "Трух проти України" (Trukh v. Ukraine) (ухвала), заява N 50966/99, від 14 жовтня 2003 року).
Верховним Судом в п. 34 постанови від 12 березня 2019 року по справі № 910/9836/18 також зазначено, що вжиття заходів для прискорення процедури розгляду є обов`язком не тільки для держави, а й в осіб, які беруть участь у справі. Так, Європейський суд з прав людини в рішенні від 07.07.1989 у справі "Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії" зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватись від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
В рішенні першої дисциплінарної палати Вищої Ради правосуддя від 25 січня 2019 року № 194/1дп/15-19 зазначено, що з огляду на принцип судочинства, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суди мають проводити розгляд справ за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання КУпАП, яким є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП).
Незважаючи на обізнаність громадянина ОСОБА_1 щодо дати, часу та місця розгляду справи, ОСОБА_1 станом судового провадження не цікавився, в судове засідання не з`явився.
За таких обставин, враховуючи встановлені законодавством строки розгляду справ про адміністративні правопорушення та положення ст. 268 КУпАП, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 ..
Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Порядок проходження огляду на стан сп`яніння врегульовано ст. 266 КУпАП, а також Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України № 1452/735 від 09.11.2015, та Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1103 від 17.12.2008.
Факт скоєння громадянином ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 130, ч. 3 ст. 126 КУпАП підтверджується наступними доказами:
- протоколами про адміністративні правопорушення серії ААБ № 252324, ААБ № 252325 від 20 серпня 2021 року, серії ААБ № 253237, ААБ № 253238 від 13 вересня 2021 року, серії ААБ № 253826, ААБ № 253827 від 07 жовтня 2021 року;
- направленнями на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 28.08.2021, 13.09.2021 та 07.10.2021;
- актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використання спеціальних технічних засобів;
- поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 від 20.08.2021, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 від 13.09.2021, ОСОБА_6 , ОСОБА_7 від 07.10.2021;
- DVD-R дисками від 13.09.2021 та 07.10.2021;
- формою виводу з Реєстру постанов боржників обмежених в правах, згідно якої ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , встановлено тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами відповідно до постанови ВП 3228303 від 20.03.2018.
Судом встановлено, що постановою Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 01 квітня 2021 року постановлено: Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 130, ч. 3 ст. 126 КУпАП. Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 34 000 /тридцяти чотирьох/ гривень 00 копійок в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 /три/ роки. Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 454 грн. 00 коп.
Окрім того, постановою Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 27 квітня 2021 року постановлено: Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 130, ч. 3 ст. 126 КУпАП. Призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 34 000 /тридцяти чотирьох/ гривень 00 копійок в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 /три/ роки. Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 454 грн. 00 коп.
Також, постановою Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 20 серпня 2021 року постановлено: Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 130, ч. 3 ст. 126 КУпАП. Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 000 /п`ятдесят одна тисяча/ гривень 00 копійок в дохід держави. Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 454 грн. 00 коп.
Пунктом 2.5 Правил дорожнього руху передбачено, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Оцінюючи зібрані у справі докази в їх сукупності та взаємозв`язку, суд вважає доведеною вину ОСОБА_8 у вказаному вище правопорушенні та факт порушення ним 20.08.2021 о 18:30 год., 13.09.2021 о 14:20 год. та 07.10.2021 о 12:50 год. вимог п. 2.5 ПДР України.
Дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що в діях водія ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 130, ч. 3 ст. 126 КУпАП, виходячи з наступного.
Стаття ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідальність за частиною 3 ст. 130 КУпАП настає за дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Частиною 3 статті 126 КУпАП передбачено, керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).
Відповідно до ст. 36 КпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає необхідним об`єднати адміністративні справи в одне провадження присвоївши їм єдиний унікальний номер справи №937/8084/21 (провадження №3/937/2727/21).
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу ОСОБА_1 , який притягається до адміністративної відповідальності, ступінь суспільної небезпеки скоєних правопорушень та їх наслідки, суддя вважає за необхідне накласти на правопорушника стягнення у вигляді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 3 ст. 130 КпАП України з позбавленням права керування транспортним засобом.
Таким чином, враховуючи, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 126, ч. 3 ст. 130 КУпАП, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності, оскільки він, двічі протягом року піддавався адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, керував транспортним засобом з ознаками алкогольного сп`яніння та відмовився від проходження відповідно до встановленого законом порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння.
Згідно інформації Мелітопольського РУП ГУНП в Запорізькій області, ОСОБА_1 позбавлено права керування транспортним засобом строком на 36 місяців, а тому суд вважає недоцільним застосування до нього стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами.
На підставі вищевказаного, з урахуванням особи, ступеню вини, а також характеру вчинених правопорушень, суд вважає, що ОСОБА_1 слід призначити стягнення в межах санкції частини третьої статті 130 КУпАП у виді штрафу у розмірі 3000 (трьох тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51000 (п`ятдесят одна тисяча) грн. 00 коп.
Відповідно до ст. 40-1 КпАП України, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Пунктом 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454,00 грн., які слід стягнути з ОСОБА_1 на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. ст. 23, 24, 33, 36, 124, 130, 221, 283, 284 КпАП України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Об`єднати в одне провадження адміністративні матеріали за № 937/8084/21 (3/937/2727/21), № 937/8085/21 (3/937/2728/21), № 937/8904/21 (3/937/2939/21), № 937/8905/21 (3/937/2940/21), № 937/9750/21 (3/937/3177/21), № 937/9752/21 (3/937/3178/21), щодо притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 130, ч. 3 ст. 126 КУпАП, в одне провадження присвоївши їм єдиний унікальний номер справи № 937/8084/21 (провадження № 3/937/2727/21).
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 130, ч. 3 ст. 126 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 000 /п`ятдесят одна тисяча/ гривень 00 копійок в дохід держави.
Реквізити для сплати штрафу: р/р UA708999980313000149000008001, код ЄДРПОУ 37941997, МФО 899998, отримувач - ГУК у Запорізькій області/Запорізька область/21081300, банк отримувача (ГУДКСУ) - Казначейство України (ЕАП), найменування коду класифікації доходів бюджету - Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху).
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу в 15-денний термін з дня повідомлення про винесення вказаної постанови, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави в розмірі 454 /чотириста п`ятдесят чотири/ гривні 00 копійок.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106; призначення платежу: судовий збір, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з дня її винесення.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Мелітопольський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя: Л.В. Колодіна