Постанова № 100541435, 30.09.2021, Дарницький районний суд міста Києва

Дата ухвалення
30.09.2021
Номер справи
753/18146/21
Номер документу
100541435
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/18146/21

провадження № 3/753/8092/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"30" вересня 2021 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Цимбал І.К. розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 163-1 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючої на посаді головного бухгалтера ТОВ «Ковальська-Житлосервіс», проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,-

ВСТАНОВИВ:

До Дарницького районного суду м. Києва надійшов адміністративний протокол відносно ОСОБА_1 , в якому зазначено, що ОСОБА_1 , працюючи на посаді головного бухгалтера ТОВ «Ковальська-Житлосервіс» вчинила правопорушення, а саме ведення податкового обліку з порушенням податкового законодавства, а саме не виконала обов`язку з подання аудиторського звіту разом із річною оприлюдненою фінансовою звітністю до контролюючого органу за 2020 рік у строк до 10.06.2021, що встановлений абзацом 4 п.46.2 ст. 46 Податкового кодексу України ат Закону України від 16.07.1999 №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні) про що відображено в акті перевірки від 04.08.2021 №61745/Ж5/26-15-04-12/32912720 за результатами 2020, за що передбачена відповідальність за ст.163-1 КУпАП.

В судовому засіданні адвокат Тарасенко Ю.Д., пояснив, що справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, оскільки протокол складено безпідставно та ТОВ «Ковальська-Житлосервіс» не є підприємством, що становить суспільний інтерес на загальнодержавному ринку, оскільки не займається жодним із видів діяльності перерахованих у ст. 1 ЗУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до наступного.

Згідно пп.20.1.4 п. 20.1 ст.20 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Відповідно до п.75.1 ст.75 ПКУ контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Згідно підпункту 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 ПКУ камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов`язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

Відповідно до п. 76.1 ст. 76 ПКУ камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення.

Відповідно до пункту 46.2 статті 46 ПКУ, платники податку на прибуток, які відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" зобов`язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом, подають контролюючому органу річну фінансову звітність, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним.

Відповідно до частини 3 статті 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підприємства, що становлять суспільний інтерес (крім великих підприємств, які не є емітентами цінних паперів), публічні акціонерні товариства, суб`єкти природних монополій на загальнодержавному ринку та суб`єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, зобов`язані не пізніше ніж до 30 квітня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі) та в інший спосіб у випадках, визначених законодавством.

Методикою визначення монопольного (домінуючого) становища суб`єктів господарювання на ринку затверджено Розпорядженням Антимонопольного комітету України №49-р від 05.03.2002 року. Відповідно до Методики:

-загальнодержавний ринок - це ринок товару, територіальні (географічні) межі якого охоплюють територію держави.

-регіональний ринок товару - це ринок товару, територіальні (географічні) межі якого охоплюють територію окремого регіону (Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя), у тому числі частин відповідного регіону; ринок товару, територіальні (географічні) межі якого охоплюють територію декількох регіонів (Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя), у тому числі частин декількох регіонів.

ТОВ «Ковальська-Житлосервіс» зареєстровано в державному реєстрі з 05.04.2004 року, про що внесені відповідні відомості до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, громадських формувань та фізичних осіб-підприємців 19.08.2005 року, номер запису 10651200000003544.

Основними видами діяльності Товариства є: 81.10 комплексне обслуговування об`єктів (основний); 43.39 інші роботи із завершення будівництва; 69.10 діяльність у сфері права; 69.20 діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з питань оподаткування; 70.22 консультування з питань комерційної діяльності й керування; 35.13 розподілення електроенергії; 35.30 постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря; 41.20 будівництво житлових і нежитлових будівель.

На підставі Розпорядження Київської міської державної адміністрації від 02.09.2015 №852, Товариством було отримано ліцензію серії АГ №596091 від 02.09.2015 року на транспортування теплової енергетики товарної групи: магістральні та місцеві (розподільні) теплові мережі.

Технологічні, організаційні, кваліфікаційні та спеціальні (особливі) вимоги провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами на момент отримання ліцензії ТОВ «Ковальська-Житлосервіс», встановлювались Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами затвердженими Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 10.08.2012 № 277 (далі - Ліцензійні умови).

Відповідно до вимог пункту 1.5. Ліцензійних умов, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації здійснюють ліцензування господарської діяльності з транспортування теплової енергії суб`єктів господарювання у разі, якщо протягом останнього року дії попередньої ліцензії на провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії суб`єкт господарювання здійснював таку господарську діяльність на території однієї області України (або лише на території Автономної Республіки Крим, міст Києва чи Севастополя) та при цьому із теплових мереж і теплових пунктів суб`єкта господарювання для потреб споживачів відпускалася теплова енергія в обсязі до 18 тисяч Гкал на рік включно.

Тобто, факт видачі Товариству ліцензії саме місцевим органом самоврядування (Київською міською державною адміністрацією) є беззаперечним доказом оформлення діяльності останнього тільки на території окремого регіону - міста Києва. В усіх інших випадках органом який видає ліцензії виступає Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

Інформація про м. Київ як територію здійснення діяльності Товариства також вказана Зведеному переліку суб`єктів природних монополій, що розміщується на офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету України (http://www.amc.gov.ua). Водночас, посилання контролюючого органу на інформацію про те, що відповідно до Зведеному переліку суб`єктів природних монополій Товариство має ліцензію, що затверджена Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг не відповідає дійсності, оскільки, відповідно до Порядку складання та ведення зведеного переліку суб`єктів природних монополій затвердженого, Розпорядженням Антимонопольного комітету України від 28.11.2012 № 874-р, у Зведеному реєстрі зазначається орган, що склав та веде цей реєстр, а не орган який видав/затвердив ліцензію.

Отже, посилання ГУ ДПС у м. Києві на інформацію розміщену у Зведеному переліку суб`єктів природних монополій щодо органу видачі ТОВ «Ковальська-Житлосервіс» ліцензії на такий вид діяльності не можна вважати достатнім та достовірним доказом. Даний документ є лише узагальнюючим ресурсом, який містить обмежену кількість інформації щодо суб`єкта та органу який веде цей реєстр відповідно до затвердженого порядку. У Зведеному переліку зазначені суб`єкти природних монополій як на державному так і на регіональному ринку. Відповідний висновок також присутній також у Листі Аудиторської палати України, схваленому рішенням Ради Аудиторської палати України від 21.02.2019

ТОВ «Ковальська-Житлосервіс» не є підприємством, що становить суспільний інтерес на загальнодержавному ринку, оскільки не займається жодним із видів діяльності перерахованих у статті 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

За показниками річної фінансової звітності за період 2018-2019 років ТОВ «Ковальська-Житлосервіс» виходячи з показників балансової вартості активів (2018 рік - 19 392 грн., 2019 - 21 820 грн.), балансової вартості активів у Євро (2018 рік - 603,3, 2019 рік - 753,7), чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (2018 рік - 73 081 грн., 2019 рік - 90 398 грн.), чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) у Євро (2018 рік - 2 273,6, 2019 рік - 3 122,4) та середньої кількості працівників (2018 рік - 182 осіб, 2019 рік - 192 осіб) є малим підприємством у розумінні Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», та не зобов`язане подавати разом з податковою декларацією за відповідний податковий (звітний) період звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний доходів (звіт про фінансові результати), складені до перевірки фінансової звітності аудитором.

Згідно п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю якщо у діях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності відсутні події і склад адміністративного правопорушення.

Враховуючи те, що ТОВ «Ковальська-Житлосервіс» не є підприємством, що становить суспільний інтерес на загальнодержавному ринку, оскільки не займається жодним із видів діяльності перерахованих у статті 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», суд приходить до висновку, що в ОСОБА_1 відсутні подія і склад адміністративного правопорушення, у зв`язку з чим провадження у справі підлягає закриттю.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 163-1, 247, 283, 284, 285 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст. 163-1 КУпАП закрити у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: