
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про прийняття адміністративної справи до провадження
22 жовтня 2021 рокум. Ужгород№ 0740/851/18
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Маєцька Н.Д. розглянувши матеріали адміністративної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Ужгородської міської ради, Ужгородської міської ради про визнання бездіяльності протиправною, визнання протиправним і скасування рішень, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Ужгородської міської ради, Ужгородської міської ради, яким просить суд: 1) Визнати протиправною бездіяльність виконавчого комітету Ужгородської міської ради по невнесенню з метою подальшого затвердження Ужгородською міською радою змін до генерального плану міста Ужгорода, затвердженого рішенням ХХІХ сесії Ужгородської міської ради IV скликання №313 від 04.06.2004р., щодо змін функціонального призначення території міста Ужгород в межах пров. Мостовий, 2 та 3, з врахуванням існуючого права власності з “зеленої зони загального користування” на землі з цільовим призначенням “для будівництва та обслуговування об`єктів торгівлі”; 2) Визнати протиправним і скасувати: Рішення І сесії VІІ скликання Ужгородської міської ради №119 від 10.03.2016р. в частині що стосується земельних ділянок за адресою Ужгород за адресою: АДРЕСА_1 та 3 за кадастровим номером 2110100000:01:001:0110 та 2110100000:01:001:0111 (п.17 Додатку до рішення “Перелік територій м. Ужгород щодо яких встановлено мораторій на прийняття рішень сесії міської ради до затвердження в установленому порядку містобудівної документації “Внесення змін до генерального плану” та плану зонування території міста”), Рішення ХVІІ сесії VІІ скликання Ужгородської міської ради №846 від 09.11.2017р. “Про зміни та доповнення Рішення Ужгородської міської ради №119 від 10.03.2016р.”, Рішення ХХІV сесії VІІ скликання Ужгородської міської ради № 1141 від26.06.2018р. “Про зміни та доповнення Рішення Ужгородської міської ради №119 від 10.03.2016р.”
Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2018 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 06 червня 2019 року залишено без змін рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2018 року.
Ухвалою Верховного Суду від 23 вересня 2021 року скасовано рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2018 року та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 06 червня 2019 року, направлено справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
Згідно Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Закарпатського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2021 року, справу передано на розгляд судді Маєцькій Н.Д.
Верховний Суд в ухвалі від 23 вересня 2021 року в даній справі зазначив, що рішення І сесії VІІ скликання Ужгородської міської ради №119 від 10.03.2016 “Про затвердження містобудівної документації”, яким затверджено містобудівну документацію: “Коригування генерального плану м. Ужгорода” та “План зонування території м. Ужгорода”, Рішення ХVІІ сесії VІІ скликання Ужгородської міської ради №846 від 09.11.2017 “Про зміни та доповнення Рішення Ужгородської міської ради №119 від 10.03.2016”, Рішення ХХІV сесії VІІ скликання Ужгородської міської ради № 1141 від 26.06.2018 “Про зміни та доповнення Рішення Ужгородської міської ради №119 від 10.03.2016” є нормативно-правовими актами органу місцевого самоврядування, оскільки містять правові приписи нормативного характеру, які розраховані на широке коло осіб та застосовуються неодноразово.
Стаття 264 КАС України визначає особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування та інших суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 264 КАС України правила цієї статті поширюються на розгляд адміністративних справ щодо: 1) законності (крім конституційності) постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України (крім рішень Кабінету Міністрів України, визначених частиною першою статті 266-1 цього Кодексу), постанов Верховної Ради Автономної Республіки Крим; 2) законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, інших суб`єктів владних повноважень.
Право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб`єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт (ч. 2 ст. 264 КАС України).
Згідно з ч. 3 ст. 264 КАС України нормативно-правові акти можуть бути оскаржені до адміністративного суду протягом всього строку їх чинності.
Відповідно до ч. 4 ст. 264 КАС України у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов`язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
Оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи (ч. 5 ст. 264 КАС України).
Відповідно до ч. 6 ст. 264 КАС України оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання, а у випадку, визначеному частиною десятою цієї статті, - у строк, визначений судом.
Якщо оголошення опубліковано своєчасно, вважається, що всі заінтересовані особи належним чином повідомлені про судовий розгляд справи. Скарги на судові рішення в цій справі заінтересованих осіб, якщо вони не брали участі у справі, залишаються без розгляду (ч. 7 ст. 264 КАС України).
Відповідно до ч. 8 ст. 264 КАС України адміністративна справа щодо оскарження нормативно-правових актів вирішується за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ч.3 ст.12 КАС України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. У зв`язку з обсягом та характером доказів у даній справі, остання підлягає розгляду у порядку загального позовного провадження.
Керуючись статтями 173-180, 248 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, -
УХВАЛИВ:
Прийняти до провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Ужгородської міської ради, Ужгородської міської ради про визнання бездіяльності протиправною, визнання протиправним і скасування рішень.
Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 22 листопада 2021 року на 14:00 год., яке відбудеться у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду за адресою: 88017, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Б.Хмельницького, буд. 21.
Зобов`язати Ужгородську міську раду опублікувати оголошення про прийняття даної справи Закарпатським окружним адміністративним судом до провадження у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений, у порядку, встановленому ст. 264 КАС України.
Справу буде розглянуто суддею Маєцькою Н.Д. одноособово.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяН.Д. Маєцька