
308/12626/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.09.2021 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Дергачова Н.В., за участі представника Закарпатської митниці Держмитслужби Зубенка І.І., розглянувши матеріали адміністративної справи про порушення митних правил, які надійшли з Закарпатської митниці Держмитслужби, відносно громадянина Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження – Румунія, місце роботи – тимчасово не працює, місце проживання – АДРЕСА_1 ( АДРЕСА_1 ), паспорт гр. Румунії для виїзду за кордон – НОМЕР_1 , ідентифікаційний код суду не відомий, -
за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України,
ВСТАНОВИВ:
14.08.2021 року о 22 год. 09 хв. в зону митного контролю на ділянку «Виїзд з України» митного поста «Солотвино» Закарпатської митниці заїхав легковий автомобіль марки «VOLKSWAGEN», моделі «TOURAN», ідентифікаційний номер кузова № НОМЕР_2 , реєстраційний номерний знак Румунії НОМЕР_3 під керуванням громадянина Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), який прямував у приватних справах з України в Румунію.
Формою проходження митного контролю гр. Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) обрав порядок проходження митного контролю по каналу “зелений коридор”.
До митного контролю гр. Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) в підтвердження права власності було подано свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу у відповідних державних реєстраційних органах №М00394131М від 16.05.2018 року та закордонний паспорт номер - НОМЕР_1 від 19.11.2020 року.
Згідно ч. 5 ст. 366 МК України обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну
територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Згідно ч. 6 даної статті громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов`язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.
При усному опитуванні гр. Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) заперечив наявність будь-яких товарів, в тому числі тих, що підлягають декларуванню, а також повідомив, що жодних прихованих від митного контролю товарів не переміщує.
Відповідно ч. 1 ст. 318 МК України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.
Згідно ч. 2 Типової технологічної схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої ПКМУ від 21.05.2012 №451 - митний контроль автомобільних транспортних засобів і товарів здійснюється виключно митними органами відповідно до законодавства, вибірково, у формах та обсязі, що визначені на підставі результатів системи управління ризиками.
Відповідно до п. 7 ПКМУ «Про затвердження вичерпного переліку підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення митними органами України» від 23.05.2012 №467, на підставі наявності ознак облаштування товарів, транспортних засобів комерційного призначення спеціально виготовленими сховищами (тайниками) або використання інших засобів чи способів, що утруднюють виявлення товарів – проводиться митний огляд.
Керуючись пунктом 6 Типової Технологічної схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 №451, на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, транспортний засіб було виведено з загального потоку та направлено на поглиблений митний огляд.
В ході здійснення митного огляду зазначеного транспортного засобу були виявлені приховані від митного контролю товари - тютюнові вироби, а саме: 1) Цигарки з фільтром, виробництва Республіки Білорусь, з акцизними марками Міністерства Фінансів РБ, по 20 штук у кожній пачці, торговельної марки «CREDO», виробник Гродненська тютюнова фабрика «Неман», загальною кількістю 60 пачок; 2) Цигарки з фільтром, без акцизних марок України, по 20 штук у кожній пачці, торговельної марки «JIN LING» з надписом «FOR DUTY FREE ONLY» кількістю 60 пачок;Загальна кількість виявлених тютюнових виробів становить 120 пачок.
Виявлені сигарети знаходились в конструктивних порожнинах під заднім сидінням автомобіля, доступ до них став можливий після зняття другого ряду сидінь.
Виявлення сигарет здійснювалось за допомогою технічних засобів митного контролю, а саме: ліхтаря, оглядового дзеркала, набору інструментів.
Відповідно до п. 53 ст. 4 Митного кодексу України «спеціально виготовлене сховище (тайник) - сховище, виготовлене з метою незаконного переміщення товарів через митний кордон України, а також обладнані та пристосовані з цією метою конструктивні ємності чи предмети, які попередньо піддавалися розбиранню, монтажу тощо».
Вартість виявлених тютюнових виробів потребує додаткової оцінки із залученням спеціаліста-експерта.
Згідно інформації, отриманої з мережі Інтернет (сайт «mobile.de») від 14.08.2021 року, вартість аналогічного/подібного легкового автомобіля марки «VOLKSWAGEN», моделі «TOURAN», рік виготовлення - 2008, тип двигуна - дизель, об`єм двигуна - 1896 см3, становить 4490,0 євро, що станом на 14.08.2021 року за курсом НБУ складає 141080,29 грн. (сто сорок одна тисяча вісімдесят грн. 29 коп.).
Виявлені тютюнові вироби громадянин Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) визнав своєю власністю, пояснюючи, що вказані цигарки придбав та власноручно здійснив приховування з метою перевезення через митний кордон та продажу в Румунії за ціною, дорожчою ніж в Україні, у зв`язку із скрутним матеріальним становищем.
Таким чином, громадянин Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю.
Зазначені дії мають ознаки порушення (порушень) митних правил, передбаченого (передбачених) ч. 1 статтею 483 Митного кодексу України.
Представник Закарпатської митниці Держмитслужби Зубенко І.І. у судовому засіданні зазначив, що гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) винен у вчиненні адміністративного правопорушення, його вина підтверджується зібраними у справі доказами, і тому його необхідно притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України та застосувати до нього стягнення відповідно до санкції вказаної статті.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) у судове засідання не прибув, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, разом з тим в матеріалах справи наявна його заява про розгляд справи за його відсутності.
Частиною 1 ст. 458 МК України визначено, що порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Відповідальність за ч. 1 ст. 483 МК України настає внаслідок переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості. Відповідно до ч. 1 ст. 486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.
Частиною 1 статті 489 МК України посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов`язана з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина громадянина Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) підтверджується даними протоколу про порушення митних правил № 1184/30500/21 від 14.08.2021 року, його письмовими поясненнями, копією контрольного талону, копією акту про проведення огляду, фотоматеріалами, копіями сторінок паспорта ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, витягом з мережі Інтернет щодо вартості аналогічного/подібного транспортного засобу розрахунком митних платежів, доповідною запискою старшого державного інспектора відділу митного оформлення № 2 митного проста «Солотвино» Закарпатської митниці Держмитслужби Неймета В. від 14.08.2021 року, постановою про призначення експертизи від 18.08.2021 року, висновком експерта №1420003800-0268 від 02.09.2021 року.
Виходячи з наведеного, до громадянина Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) з врахуванням обставин справи та його особи, можливе застосування адміністративного стягнення у вигляді виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару, що був безпосереднім предметом порушення митних правил, з його конфіскацією та конфіскацією транспортного засобу на користь держави, що буде достатньою мірою відповідальності для досягнення мети адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 4, 29, 283, 284 КУпАП, 465, 527, ч. 1 ст. 483, 528 МК України,
П О С Т А Н О В И В:
Громадянина Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження – Румунія, місце роботи – тимчасово не працює, місце проживання – АДРЕСА_1 ( АДРЕСА_1 ), паспорт гр. Румунії для виїзду за кордон – НОМЕР_1 , ідентифікаційний код суду не відомий, визнати винним в порушенні митних правил за ч. 1 ст. 483 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 5 333,40 (п`ять тисяч триста тридцять три гривні) 40 копійок, з конфіскацією шляхом безоплатної передачі у власність держави безпосередніх предметів порушення митних правил, а саме:
- Цигарки з фільтром, виробництва Республіки Білорусь, з акцизними марками Міністерсва Фінансів РБ, по 20 штук у кожній пачці, торговельної марки «CREDO», виробник Гродненська тютюнова фабрика «Неман», загальною кількістю 60 пачок;
- Цигарки з фільтром, без акцизних маркок України, по 20 штук у кожній пачці, торговельної марки «JIN LING» з надписом «FOR DUTY FREE ONLY» кількістю 60 пачок;
- легковий автомобіль марки «VOLKSWAGEN», моделі «TOURAN», ідентифікаційний номер кузова № НОМЕР_2 , реєстраційний номерний знак Румунії НОМЕР_3 .
Стягнути з громадянина Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження – Румунія, місце роботи – тимчасово не працює, місце проживання – АДРЕСА_1 ( АДРЕСА_1 ), паспорт гр. Румунії для виїзду за кордон – НОМЕР_1 , ідентифікаційний код суду не відомий, на користь держави судовий збір в розмірі 454 /чотириста п`ятдесят чотири гривні/ грн. 00 копійок.
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справі, до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Ужгородського міськрайонного суду
Закарпатської області Н.В. Дергачова