
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/8972/21
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сич С.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
09 серпня 2021 року ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (надалі - відповідач, ГУ ПФУ в Полтавській області), у якій просить: визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо не зарахування до страхового стажу ОСОБА_1 періодів роботи на ЗАТ "Полтавхіммашбуд" (БМУ "Полтавхіммашбуд", АТЗТ БП "Полтавхіммашбуд") з березня 1992 року по лютий 1997 року включно з урахуванням заробітку; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період роботи на ЗАТ "Полтавхіммашбуд" (БМУ "Полтавхіммашбуд", АТЗТ БП "Полтавхіммашбуд") з березня 1992 року по лютий 1997 року включно з урахуванням заробітку за цей період; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з дати призначення пенсії - 22.07.2019, з урахуванням періоду роботи на ЗАТ "Полтавхіммашбуд" (БМУ "Полтавхіммашбуд", АТЗТ БП "Полтавхіммашбуд") з березня 1992 року по лютий 1997 року включно з урахуванням заробітку за цей період.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, 01.04.2021 ОСОБА_1 звернулась до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з врахуванням довідки про заробітну плату № 9 від 05.07.2019 з моменту призначення пенсії. ГУ ПФУ України в Полтавській області листом від 20.04.2021 №3441-3080/1/Н-02/8-1600/21 підтверджено факт подання 09.07.2019 та наявності в матеріалах пенсійної справи довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від 05.07.2019 № 9 за період роботи з березня 1992 по лютий 1997, виданої ЗАТ "Полтавхіммашбуд" за підписом голови ліквідаційної комісії, у якому вказано, що в результаті проведення умовного розрахунку заробітної плати на підставі довідки було визначено доцільність обчислення пенсії із врахуванням заробітної плати за вказаний вище період. Також вказано, що у зв`язку із тим, що запит на проведення перевірки достовірності видачі довідки було залишено без виконання, так як підприємство було ліквідовано 01.02.2012; у разі ліквідації підприємства довідка про заробітну плату для обчислення пенсії повинна видаватися його правонаступником або архівною установою, з огляду на що, довідка при призначенні позивачу пенсії врахована не була. Позивач вважає, що дії відповідача щодо не врахування ОСОБА_1 при призначенні пенсії довідки про період роботи на ЗАТ "Полтавхіммашбуд" (під час роботи назва БМУ "Полтавхіммашбуд", АТЗТ БП "Полтавхіммашбуд") з березня 1992 року по лютий 1997 року протиправні та такі, що порушують право позивача на належне пенсійне забезпечення.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 16 серпня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), витребувано докази.
01 вересня 2021 року до суду надійшов відзив на позовну заяву /а.с. 29-30/, у якому представник відповідача просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, посилаючись на те, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області як одержувач пенсії за віком згідно Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" з 22.07.2019. При зверненні за призначенням пенсії 09.07.2019 позивачем була надана довідка про заробітну плату для обчислення пенсії від 05.07.2019 №9 за період роботи з березня 1992 по лютий 1997, видана ЗАТ "Полтавахіммашбуд" за підписом голови ліквідаційної комісії. Відповідно до пункту 4 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, органи Пенсійного фонду мають право перевіряти обґрунтованість видачі документів, наданих для призначення пенсії. Для застосування даної норми щодо врахування сум заробітної плати при визначенні розміру пенсії довідка від 05.07.2019 №9 підлягає перевірці з боку органів Пенсійного фонду України. При цьому, запит на проведення перевірки достовірності видачі довідки залишено без виконання, оскільки згідно бази даних Єдиного державного реєстру ЗАТ "Полтавахіммашбуд" ліквідовано 01.02.2012. З урахуванням вищевказаного, у разі ліквідації підприємства довідка про заробітну плату для обчислення пенсії повинна видаватися його правонаступником або архівною установою, куди документи передані на зберігання.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 15 вересня 2021 року вирішено перейти до розгляду адміністративної справи №440/8972/21 у спрощеному провадженні в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, призначено по даній справі судове засідання на 12:00 12 жовтня 2021 року, витребувано докази від відповідача.
Учасники справи у судове засідання 12 жовтня 2021 року не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України, про причини неявки в судове засідання не повідомили.
Представник позивача подав до суду заяву про розгляд справи без його участі та без участі позивача /а.с. 149/.
Відповідно до частини 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
З огляду на наведену норму, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Відповідно до частини 1 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Пунктом 1 частини 3 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Згідно з частиною 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Зважаючи на вищевикладене, суд вирішив розглядати справу за відсутності учасників справи в письмовому провадженні.
Дослідивши письмові докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини та спірні правовідносини.
Рішенням Полтавського ОУПФУ №163750005767 від 07.08.2019 ОСОБА_1 призначено пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" з урахуванням загального стажу роботи 42 роки 5 місяців 2 дні, до якого зараховано також стаж роботи позивача за період з 01 березня 1992 року по 28 лютого 1997 року /а.с. 138-139/.
01.04.2021 позивачем направлено звернення до пенсійного органу (вх. №3080/Н-1600-21 від 02.04.2021) /а.с. 127/, у якому зазначено, що ознайомившись з матеріалами пенсійної справи ОСОБА_1 стало відомо, що до розрахунку пенсії не врахована довідка про заробітну плату №9 від 05.07.2019, яка була надана з документами для призначення пенсії. В описі пенсійної справи та розписці-повідомленні така довідка зазначена та є наявна в матеріалах пенсійної справи. Просила надати детальне роз`яснення чому дана довідка не врахована при призначенні пенсії, та терміново зробити перерахунок пенсії з врахуванням довідки про заробітну плату № 9 від 05.07.2019 з моменту призначення пенсії.
Листом ГУ ПФУ в Полтавській області від 20.04.2021 №3441-3080/1/Н-02/8-1600/21 /а.с. 53-54/ позивача повідомлено, що як показала перевірка, ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області як одержувач пенсії за віком, призначеної згідно Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058, з 22.07.2019. Відповідно до статті 40 Закону передбачено, що за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв. При зверненні на призначення пенсії 09.07.2019 позивачем була надана довідка про заробітну плату для обчислення пенсії від 05.07.2019 №9 за період роботи з березня 1992 по лютий 1997, видана ЗАТ "Полтавахіммашбуд" за підписом Голови ліквідаційної комісії. В результаті проведення умовного розрахунку заробітної плати на підставі довідки було визначено доцільність обчислення пенсії із врахуванням заробітної плати за вказаний вище період. Відповідно до пункту 4 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, органи Пенсійного фонду мають право перевіряти обґрунтованість видачі документів, наданих для призначення пенсії. Для застосування даної норми щодо врахування сум заробітної плати при визначенні розміру пенсії довідка від 05.07.2019 №9 підлягає перевірці з боку органів Пенсійного фонду України. При цьому, запит на проведення перевірки достовірності видачі довідки залишено без виконання, оскільки згідно бази даних Єдиного державного реєстру ЗАТ "Полтавахіммашбуд" ліквідовано 01.02.2012. З урахуванням вищевказаного, у разі ліквідації підприємства довідка про заробітну плату для обчислення пенсії повинна видаватися його правонаступником або архівною установою, куди документи передані на зберігання. Додатково зазначено, що врахувати суми заробітної плати та визначити їх доцільність при розрахунку пенсії можливо лише за умови їх підтвердження первинними документами.
Не погодившись з діями відповідача щодо відмови врахувати при розрахунку пенсії заробітної плати за період березень 1992 року - лютий 1997 року на підставі довідки ЗАТ "Полтавхіммашбуд" №9 від 05.07.2019, позивач звернувся до суду даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та відповідним доводам сторін, суд дійшов наступних висновків.
Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Пунктом 6 частини 1 статті 92 Конституції України визначено, що основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Призначення і виплата пенсії в Україні здійснюється згідно із Законом України від 09.07.2003 р. № 1058-IV "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (надалі - Закон № 1058-IV), іншими законами і нормативно-правовими актами та міжнародними договорами (угодами), що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення.
Згідно з абзацом 1 частини 1 статті 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Відповідно до абзацу четвертого та п`ятого частини 1 статті 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07.07.2014 № 13-1), зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846 (надалі Порядок № 22-1).
Відповідно до підпунктів 1 та 2 пункту 2.1 Розділу ІІ Порядку №22-1 до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган і мають відмітку у паспорті) або свідоцтво про загальнообов`язкове державне соціальне страхування; документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року N 637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу). За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, структурний підрозділ, відповідальний за ведення персоніфікованого обліку (далі - відділ персоніфікованого обліку), надає структурному підрозділу, відповідальному за призначення пенсії, довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) за формою згідно з додатком 4 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року N 10-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за N 785/25562 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 27 березня 2018 року N 8-1) (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення.
Згідно з підпунктом 3 пункту 2.1 Розділу ІІ Порядку № 22-1 до заяви про призначення пенсії за віком додається для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року (додатки 3, 4 до Положення).
За бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 1) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.
Як встановлено судом, 09.07.2019 ОСОБА_1 звернулася із заявою про призначення/перерахунок пенсії (зареєстрована за №1706) до Полтавського об`єднаного УПФУ Полтавської області про призначення пенсії за віком /а.с. 85/ та пакетом документів.
Як вбачається з розписки-повідомлення до заяви №1706 від 09.07.2019 та матеріалів пенсійної справи позивача, останнім до своєї заяви про призначення пенсії було додано, зокрема, довідку про заробітну плату за період страхового стажу до 01.07.2000 (№9) /а.с. 86/.
Згідно довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від 05.07.2019 №9, виданої ЗАТ "Полтавахіммашбуд" (ідентифікаційний код 01270606), за період роботи з березня 1992 року по лютий 1997 року заробітна плата ОСОБА_1 складає 6715 грн. 42521 коп. /а.с. 55/.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що рішенням Полтавського ОУПФУ №163750005767 від 07.08.2019 ОСОБА_1 призначено пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" з урахуванням загального стажу роботи 42 роки 5 місяців 2 дні, до якого зараховано також стаж роботи позивача за період з 01 березня 1992 року по 28 лютого 1997 року /а.с. 138-139/.
Отже, відповідачем було зараховано до страхового стажу ОСОБА_1 при призначенні пенсії її період роботи на ЗАТ "Полтавахіммашбуд" (під час роботи назва БМУ "Полтавхіммашбуд", АТЗТ БП "Полтавхіммашбуд") з 13 квітня 1991 року по 02 квітня 2001 року, у тому числі період роботи з 01 березня 1992 року по 28 лютого 1997 року.
Відтак, суд відхиляє доводи позивача у позові про те, що період роботи з березня 1992 року по лютий 1997 року пенсійним органом не був зарахований до стажу роботи позивача, що дає право на призначення пенсії.
Водночас, пенсійним органом не була врахована при розрахунку пенсії довідка про заробітну плату для обчислення пенсії від 05.07.2019 №9, видана ЗАТ "Полтавахіммашбуд" /а.с. 55/.
Судом встановлено, що ухвалою господарського суду Полтавської області від 19 січня 2012 року у справі №18/223 затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Закритого акціонерного товариства "Полтавхіммашбуд", пров. Перспективний, 8, м. Полтава, 36007, код ЄДРПОУ 01270606. Ліквідовано Закрите акціонерне товариство "Полтавхіммашбуд", пров. Перспективний, 8, м. Полтава, 36007, код ЄДРПОУ 01270606. Ухвалено державному реєстратору внести запис до Єдиного державного реєстру про припинення юридичної особи Закритого акціонерного товариства "Полтавхіммашбуд", пров. Перспективний, 8, м. Полтава, 36007, код ЄДРПОУ 01270606. Вимоги всіх кредиторів, не задоволені в зв`язку з відсутністю майна, вирішено вважати погашеними. Зобов`язано ліквідатора у разі наявності оригіналів установчих документів та свідоцтва про державну реєстрацію Закритого акціонерного товариства "Полтавхіммашбуд", пров. Перспективний, 8, м. Полтава, 36007, код ЄДРПОУ 01270606, передати їх державному реєстратору. Припинено провадження у справі /а.с. 150-152/.
Частиною 1 статті 104 Цивільного кодексу України передбачено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Відповідно до частини 5 статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо Закритого акціонерного товариства "Полтавхіммашбуд" підтверджено, що 01.02.2012 в Єдиний державний реєстр внесено запис про припинення юридичної особи Закритого акціонерного товариства "Полтавхіммашбуд" у зв`язку з визнанням її банкрутом, номер запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи 15881170008001674 /а.с. 153- 160/.
Таким чином, довідка про заробітну плату для обчислення пенсії №9 від 05 липня 2019 року /а.с. 55/ була складена від імені ЗАТ "ПОЛТАВХІММАШБУД" (ідентифікаційний код 01270606) після внесення 01 лютого 2012 року до Єдиного державного реєстру запису про припинення юридичної особи ЗАТ "ПОЛТАВХІММАШБУД" /а.с. 153-160/, тобто після фактичного припинення юридичної особи ЗАТ "ПОЛТАВХІММАШБУД".
Згідно з пунктом 2.10 розділу ІІ Порядку №22-1 довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.
У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.
Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об`єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії.
Таким чином, оскільки ЗАТ "ПОЛТАВХІММАШБУД" припинено без правонаступника ще 01 лютого 2012 року, належна довідка про заробітну плату для призначення пенсії підлягала видачі архівною установою, а не юридичною особою, яка була припинена за сім років до видачі довідки №9 від 05.07.2019.
Суд зазначає, що відповідно до частини 3 статті 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", який був чинним на час припинення Закритого акціонерного товариства "Полтавхіммашбуд" та на час видачі довідки №9 від 05.07.2019, з дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута.
Отже, ліквідатор має права керівника юридичної особи - банкрута з для його призначення та до припинення юридичної особи - банкрута.
Однак, довідка про заробітну плату для обчислення пенсії №9 від 05 липня 2019 року /а.с. 55/ була складена від імені ЗАТ "ПОЛТАВХІММАШБУД" (ідентифікаційний код 01270606) не тільки після припинення юридичної особи ЗАТ "ПОЛТАВХІММАШБУД" (після 01 лютого 2012 року), а й видана та підписана від імені голови ліквідаційної комісії ЗАТ "ПОЛТАВХІММАШБУД", повноваження якого як керівника ЗАТ "ПОЛТАВХІММАШБУД" припинилися з моменту припинення юридичної особи.
Враховуючи викладене, довідка ЗАТ "ПОЛТАВХІММАШБУД" №9 від 05 липня 2019 року про заробітну плату для обчислення пенсії, яка видана юридичною особою через сім років після припинення цієї юридичної особи та підписана неповноважною особою, не є допустимим та достовірним доказом в розумінні Кодексу адміністративного судочинства України та не підлягає врахуванню при призначенні/перерахунку пенсії позивачу.
Підсумовуючи вищевикладене, враховуючи встановлені обставини справи та наведені вище норми права, якими врегульовані спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що у спірних правовідносинах відповідач діяв у межах повноважень, на підставі, у спосіб, що визначені законодавством України, та обґрунтовано.
При вирішенні даної справи судом враховано позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи), сформовану, зокрема у справах "Салов проти України" (№65518/01; пункт 89), "Проніна проти України" (№ 63566/00; пункт 23) та "Серявін та інші проти України" (№ 4909/04; пункт 58): принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torija v.Spain) серія A. 303-A; пункт 29).
Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо не зарахування до страхового стажу ОСОБА_1 періодів роботи на ЗАТ "Полтавхіммашбуд" (БМУ "Полтавхіммашбуд", АТЗТ БП "Полтавхіммашбуд") з березня 1992 року по лютий 1997 року включно з урахуванням заробітку, а також похідні від них вимоги про зобов`язання вчинити певні дії, - є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.
Підстави для розподілу судових витрат відсутні.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 7, 9, 77, 139, 205, 229, 243-246, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (ідентифікаційний код 13967927, вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, а також з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених підпунктом 15.5 підпункту 15 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя С.С. Сич