
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
20 жовтня 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/4783/21
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Борзаниці С.В.
за участю секретаря судового засідання Печегіної Є.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОКУС МАРКЕТ» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДПС у Луганській області (далі також – позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОКУС МАРКЕТ» (далі також – відповідач, ТОВ «КРОКУС МАРКЕТ»), в якій після уточнення позовних вимог просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОКУС МАРКЕТ» кошти за податковим боргом у загальній сумі 179386,25 грн: з податку на додану вартість у розмірі 182506,00 грн, з яких: за основним платежем у розмірі 137525,00 грн, за штрафними санкціями у розмірі 41861,25 грн в дохід Державного бюджету.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ТОВ «КРОКУС МАРКЕТ» перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у м. Сєвєродонецьку ГУ ДПС у Луганській області як платник податків за основним місцем обліку з 12.12.2019 за № 121419336364.
Станом на 18.08.2021 заборгованість відповідача перед бюджетом складає 179386,25 грн, з яких: за основним платежем у розмірі 137525,00 грн, за штрафними санкціями у розмірі 41861,25 грн.
У зв`язку з несплатою відповідачем грошових зобов`язань та з метою погашення податкового боргу контролюючим органом, відповідно до вимог пункту 59.1 статті 59 ПК України, ТОВ «КРОКУС МАРКЕТ» сформовано податкову вимогу форми «Ю» від 25.01.2021 № 1556-13, яка була направлена рекомендованим листом з повідомлення про вручення на податкову адресу ТОВ «КРОКУС МАРКЕТ», податкова вимога повернулася до контролюючого органу з причин «за закінченням терміну зберігання» (її неотримання) 01.03.2021.
Однак заходи з погашення податкового боргу, які були здійснені податковим органом, не дали позитивного результату, податковий борг відповідача залишається несплаченим, у зв`язку з чим позивач звернувся до суду з позовною заявою.
10.09.2021 ухвалою суду відкрито провадження у справі, справу визначено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, судове засідання призначено на 06.10.2021 (арк. спр. 50-51).
06.10.2021 у зв`язку з неявкою відповідача розгляд справи відкладено, судове засідання призначено на 20.10.2021 (арк. спр. 67).
Представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином (арк. спр. 55). Правом подати суду відзив на позовну заяву разом з доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, відповідач не скористався.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-76, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд встановив такі обставини справи.
Товариство з обмеженою відповідальністю «КРОКУС МАРКЕТ», ідентифікаційний код 43403295, зареєстроване у якості юридичної особи 11.12.2019, місце знаходження: вул. Менделєєва, буд. 56, кв. 58, м. Сєвєродонецьк, Луганська обл., перебуває за основним місцем обліку у ГУ ДПС у Луганській області, Сєвєродонецька ДПІ, що підтверджено довідкою про ідентифікаційні дані платника податків (арк. спр. 9-10).
30.07.2020 Головним управлінням ДПС у Луганській області проведено камеральну перевірку з питань неподання, своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість ТОВ «КРОКУС МАРКЕТ» за червень 2020 року. За результатами проведеної перевірки складено акт від 30.07.2020 № 1442/12-32-52-04-12/43403295, яким встановлено про порушення підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49. пункту 203.1 статті 203 ПК України, в частині неподання податкової звітності з ПДВ за червень 2020 року (арк. спр. 18-19).
Акт перевірки було направлено поштою рекомендованим листом з повідомленням на податкову адресу платника податків. Поштовий конверт з актом перевірки повернувся на адресу контролюючого органу 04.09.2020 «за закінченням встановленого строку зберігання» (арк. спр. 20).
За результатами перевірки контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення форми «ПС» від 22.09.2020 № 0018255204, згідно якого на підставі пункту 120.1 статті 120 ПК України застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 340,00 грн (арк. спр. 21).
Податкове повідомлення-рішення направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення, однак поштовий конверт повернувся на адресу контролюючого органу 20.10.2020 «за закінченням встановленого строку зберігання» (арк. спр. 22).
02.09.2020 Головним управлінням ДПС у Луганській області проведено камеральну перевірку з питань неподання, своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість ТОВ «КРОКУС МАРКЕТ» за червень 2020 року. За результатами проведеної перевірки складено акт від 02.09.2020 №1578/12-32-52-04-12/43403295, яким встановлено порушення підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49, пункту 203.1 статті 203 ПК України, в частині неподання податкової звітності з ПДВ за липень 2020 року (арк. спр. 23).
Акт перевірки було направлено поштою рекомендованим листом з повідомленням на податкову адресу платника податків. Поштовий конверт з актом перевірки повернувся на адресу контролюючого органу 02.10.2020 «за закінченням встановленого строку зберігання» (арк. спр. 24).
За результатами перевірки контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення форми «ПС» від 22.10.2020 № 0002005204, згідно якого контролюючим органом на підставі пункту 120.1 статті 120 ПК України застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 1020,00 грн (арк. спр. 25).
Податкове повідомлення-рішення направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення, поштовий конверт повернувся на адресу контролюючого органу 26.11.2020 «за закінченням встановленого строку зберігання» (арк. спр. 26).
15.09.2020 контролюючим органом проведено камеральну перевірку з питань неподання, своєчасності подання податкової звітності з ПДВ ТОВ «КРОКУС МАРКЕТ» за липень 2020 року. В результаті проведеної перевірки складено акт від 15.09.2020 № 1620/12-32-52-04- 12/43403295, який свідчить про завищення ТОВ «КРОКУС МАРКЕТ» податкового кредиту на суму ПДВ 143000,00 грн, що призвело до заниження суми позитивного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, яке сплачується до державного бюджету на суму 137525,00 грн, чим порушено пункт 198.6 статті 198 ПК України, в результаті чого занижено позитивне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового звітного (податкового) періоду в розмірі ПДВ 137525,00 грн. Таким чином, за результатами перевірки контролюючим органом було збільшено позитивне значення між сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, яке сплачується до державного бюджету, та винесено ППР форми «Р» від 04.11.2020 № 0002030413, згідно якого контролюючим органом, у відповідності до вимог пункту 54.3 статті 54 та пункту 123.1 статті 123 ПК України, відповідачу донараховано податкове зобов`язання на суму 137525,00 грн та застосовано штрафну санкцію у розмірі 25% від суми донарахованого податкового зобов`язання у сумі 34381,25 грн (арк. спр. 27-30, 32).
Податкове повідомлення-рішення направлено платнику податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення, поштовий конверт повернувся на адресу контролюючого органу 10.12.2020 «за закінченням встановленого строку зберігання» (арк. спр. 31).
05.10.2020 Головним управлінням ДПС у Луганській області проведено камеральну перевірку з питань неподання, своєчасності подання податкової звітності з ПДВ ТОВ «КРОКУС МАРКЕТ» за серпень 2020 року. За результатами проведеної перевірки складено акт від 05.10.2020 № 579/12-32-04-13- 12/43403295. Дані камеральної перевірки свідчать про порушення підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49, пункту 203.1 статті 203 ПК України, в частині неподання податкової звітності з ПДВ за серпень 2020 року. Відповідальність платника передбачена пунктом 120.1 статті 120 ПК України. (арк. спр. 37-37а).
За результатами перевірки контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення форми «ПС» від 26.11.2020 № 0004880413, згідно якого контролюючим органом на підставі пункту 120.1 статті 120 ПК України застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 1020,00 грн (арк. спр. 38 зв.), яке направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення, поштовий конверт з податковим повідомленням-рішенням повернувся на адресу контролюючого органу 30.12.2020 «за закінченням встановленого строку зберігання» (арк. спр. 38).
30.03.2021 Головним управлінням ДПС у Луганській області проведено камеральну перевірку з питань неподання, своєчасності подання податкової звітності з ПДВ ТОВ «КРОКУС МАРКЕТ» за період з вересня 2020 року по січень 2021 року. За результатами проведеної перевірки складено акт від 30.03.2021 №601/12-32-18-08-12/43403295. Дані камеральної перевірки свідчать про порушення підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49, пункту 203.1 статті 203 ПК України, в частині неподання податкової звітності з ПДВ за вересень, жовтень, листопад, грудень 2020 року та січень 2021 року (арк. спр. 41-42).
За результатами перевірки контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення форми «ПС» від 22.04.2021 № 00007001808, згідно якого на підставі пункту 120.1 статті 120 ПК України застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 5100,00 грн, яке направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення, поштовий конверт з податковим повідомленням-рішенням повернувся на адресу контролюючого органу 26.05.2021 «за закінченням встановленого строку зберігання» (арк. спр. 45, 46).
Станом на 04.10.2021 в інтегрованій картці відповідача обліковується заборгованість з податку на додану вартість на загальну суму 179386,25 грн, з яких: основне зобов`язання - 137525,00,00 грн, штрафні санкції - 41861,25 грн (арк. спр. 65).
25.01.2021 контролюючим органом сформовано вимогу форми «Ю» № 1556-13 відповідно до якої загальна сума податкового боргу платника податків станом на 24.01.2021 становить 1777406,00 грн, у тому числі основний платіж 137525,00 грн та штрафні санкції 36761,25 грн. Вимога направлена рекомендованим листом з повідомлення про вручення на податкову адресу ТОВ «КРОКУС МАРКЕТ», однак повернулася до контролюючого органу з причин «за закінченням терміну зберігання» (арк. спр.12).
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з такого.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України:
- грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
- податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов`язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);
- податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1);
- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1).
У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (п. п. 49.18.1);
- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (п. п. 49.18.2);
- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п. п. 49.18.3);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (п. п. 49.18.4);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб підприємців протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п. п. 49.18.5).
Згідно з пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
Контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо:
згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов`язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган (підпункт 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України);
дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом (підпункт 54.3.5 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України).
Відповідно до підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо: згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов`язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
Згідно з пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Пунктом 58.3 статті 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно з пунктом 59.3 статті 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання.
Пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України визначено, що Порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Відповідно до пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов`язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
З вищеописаних доказів судом встановлено, що за ТОВ «КРОКУС МАРКЕТ» обліковується податковий борг з податку на додану вартість із вироблених в України товарів (робіт, послуг) у загальній сумі 179386,25 грн, за податковим повідомленням-рішенням.
Проте відповідач не виконує покладений на нього статтею 57 Податкового кодексу України обов`язок щодо погашення суми податкового зобов`язання.
За даними інтегрованої картки станом на 04.10.2021 за ТОВ «КРОКУС МАРКЕТ» продовжує обліковуватися податковий борг по податку на додану вартість в сумі 179386,25 грн, у тому числі за основним платежем 137525,00 грн, за штрафними санкціями у розмірі 41861,25 грн. що також підтверджується довідкою про суму боргу (арк. спр. 64, 65).
Відповідачем доказів сплати вказаного податкового боргу суду не надано.
Пунктом 87.1 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Джерелом самостійної сплати грошових зобов`язань з податку на додану вартість є суми коштів, джерела яких зазначені в абзаці першому цього пункту та обліковуються в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. У разі сплати податкових зобов`язань, що виникли до 1 липня 2015 року, та/або погашення податкового боргу за податковими зобов`язаннями, що виникли до 1 липня 2015 року, перерахування коштів до бюджету здійснюється безпосередньо з поточних рахунків платника податків, відкритих у банках.
Пунктами 95-1-95.3 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Головним управлінням ДПС у Луганській області доведено наявність податкового боргу ТОВ «КРОКУС МАРКЕТ» у розмірі 179386,25 грн, правомірність звернення з позовом про стягнення податкового боргу до суду та наявність підстав для його стягнення, тобто позовні вимоги відповідають положенням податкового законодавства та підтверджуються дослідженими належними та допустимими доказами, в зв`язку з чим позовні вимоги слід задовольнити повністю.
Відповідно до частини другої статті 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
З викладеного слідує, що витрати суб`єкта владних повноважень на сплату судового збору відносяться на рахунок суб`єкта владних повноважень. Такий вид судових витрат, як судовий збір, поверненню позивачу - суб`єкту владних повноважень, не підлягає.
Такі обмеження у можливостях суб`єктів владних повноважень свідчать про загальну спрямованість адміністративного судочинства на захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у спірних правовідносинах із владою.
Оскільки Головне управління ДПС у Луганській області у вказаній справі є суб`єктом владних повноважень, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для стягнення з відповідача судового збору на користь позивача.
Керуючись статтями 2, 9, 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Головного управління ДПС у Луганській області (ідентифікаційний код 44082150, місцезнаходження: вул. Енергетиків, буд. 72, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, 93401,) до Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОКУС МАРКЕТ» (ідентифікаційний код 43403295, місцезнаходження: вул. Менделєєва, буд. 56, офіс 58, м. Сєвєродонецьк, Луганська обл., 93400) про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОКУС МАРКЕТ» кошти за податковим боргом з податку на додану вартість у загальній сумі 179386,25 грн (сто сімдесят дев`ять тисяч триста вісімдесят шість гривень 25 коп.), з яких: за основним платежем у розмірі 137525,00 грн, за штрафними санкціями у розмірі 41861,25 грн в дохід Державного бюджету.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя С.В. Борзаниця