Рішення № 100401871, 04.10.2021, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.10.2021
Номер справи
280/5474/21
Номер документу
100401871
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

04 жовтня 2021 року о/об 14 год. 57 хв.Справа № 280/5474/21 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судці Татаринова Д.В., за участю секретаря судового засідання Малої Т.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЛАРГА-М» (Україна, 71100, Запорізька обл., місто Бердянськ, ВУЛИЦЯ МОРСЬКА, будинок 21, код ЄДРПОУ 35602400)

до УПРАВЛІННЯ ВИКОНАВЧОЇ ДИРЕКЦІЇ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ (Україна, 69000, Запорізька обл., місто Запоріжжя, ВУЛИЦЯ СЄДОВА, будинок 12, код ЄДРПОУ 41320207)

про визнання протиправним та скасування рішення

за участі представників сторін:

від позивача - Кабанцов О.Ю.

від відповідача - Маркова Н.В.

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЛАРГА-М" (надалі - позивач) до УПРАВЛІННЯ ВИКОНАВЧОЇ ДИРЕКЦІЇ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ (далі по тексту, відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати Рішення Управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України у Запорізькій області від 04 червня 2021 року № 218 в частині висновку про порушення ТОВ "Ларга-М" вимог частини 1 статті 21, частини 1 статті 24, абзацу 2 частини 3 статті 30, частини 1 статті 31 Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування", та повернення Товариством з обмеженою відповідальністю "Ларга-М" до Фонду соціального страхування України неправомірно витрачених страхових коштів Фонду у сумі 13245,12 грн., по листку непрацездатності ОСОБА_1 , серія АГШ№ 887112 виданому з 12 червня 2017 року до 15 жовтня 2017 року застосування до ТОВ "Ларга-М" фінансових санкцій (штрафу) у розмірі 50% неправомірно витрачених страхових коштів в сумі 6622,56 грн., а разом 19867,68 грн.

05 липня 2021 року ухвалою суду відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Ухвалою суду від 04 серпня 2021 року за ініціативи суду постановлено ухвалу про призначення розгляду справи за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 21 вересня 2021 року.

Протокольною ухвалою суду від 21 вересня 2021 року підготовче засідання по справі №280/5474/21 закрито, а справу призначено до розгляду по суті на 04 жовтня 2021 року.

У судовому засіданні 04 жовтня 2021 року, на підставі статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Позовна заява обґрунтована тим, що настання страхового випадку по листку непрацездатності серії АГШ №887112, який виданий 12 червня 2017 року до 15 жовтня 2017 року не ставиться під сумнів Відповідачем. Листок непрацездатності належно оформлений, і тому позивач не вбачає підстав для повернення коштів Фонду, які були виплачені відповідно до вказаного листка непрацездатності. Також, під час опрацювання заяви-розрахунку позивача по спірному листку непрацездатності, відповідачем не було встановлено порушень. Позивач вважає, що зазначений листок непрацездатності правомірно отримав статус первинного документу обліку позивача та став основою для відповідних господарських операцій з коштами підприємства та Фонду соціального страхування.

В судовому засіданні представник ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ЛАРГА-М просив суд позовні вимоги задовольнити повністю.

Представник УПРАВЛІННЯ ВИКОНАВЧОЇ ДИРЕКЦІЇ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ проти позову заперечив з підстав вискалених у письмовому відзиві вх.№41600 від 22 липня 2021 року, відповідно до якого зазначає, що перевіркою виявлено, що допомога по тимчасовій непрацездатності призначена та сплачена згідно протоколу комісії соціального страхування застрахованій особі ОСОБА_1 за листком непрацездатності серії АГШ № 887112, виданому з 12 червня 2017 року по 15 жовтня 2017 року відсутній штамп закладу охорони здоров`я, який видав листок непрацездатності. Бухгалтерією нараховано та виплачено допомогу по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду 126 календарних днів у сумі 13245,12 грн. (заява-розрахунок від 05 липня 2017 року № 13671). Допомога призначена у липні 2017 році, профінансовано та виплачено застрахованій особі у липні 2017 року. Таким чином вказує на те, що в ході проведення перевірки встановлено, що позивачем нараховано та виплачено допомогу по тимчасовій непрацездатності в сумі 13245,12 грн. відповідно листка непрацездатності на якому відсутній штамп закладу охорони здоров`я, що є порушенням статті 31 Закону № 1105, пункту 3.1., пункту 3.13 Інструкції № 532/274/136-ос/1406 в частині використання страхових коштів.

В судовому засіданні представник фонду просила суд у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Розглянувши матеріали справи, судом встановлено наступне.

На підставі наказу Управління від 21 травня 2021 року № 47-ОД та направлення від 21 травня 2021 року № 31, спеціалістами відділу по роботі зі страхувальниками Бердянського відділення Управління, яке є відокремленим підрозділом Управління проведена планова перевірка дотримання порядку використання, своєчасності та повноти повернення невикористаних страхових коштів Фонду ТОВ «ЛАРГА-М» за період з 01 січня 2017 року по 31 березня 2021 року. За результатами перевірки складено Акт перевірки дотримання страхувальником вимог законодавства у сфері загальнообов`язкового державного соціального страхування від 31 травня 2021 року № 31.

Зазначений Акт перевірки позивачем підписано позивачем з запереченнями, оскільки він вважав, що в Акті перевірки необґрунтовано зазначено про неправомірне здійснення перерахування по листкам непрацездатності на загальну суму 13 245,12 грн.

У Акті від 31 травня 2021 року № 31 перевірки визначено порушення:

- абзацу 1 частини 2 статті 22, частини 1 статті 21, частини 1 статті 24, абзацу 2 частини 3 статті 30, частини 1 статті 31, частини 2 статті 33 Закону України від 23 вересня 1999 року №1105-ХІV «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (в редакції Закону України від 28 грудня 2014 року № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов`язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці»);

- пункту 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26 вересня 2001 року № 1266;

- пунктів 3.1., 3.13. Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров`я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03 листопада 2004 року № 532/274/136-ос/1406;

- пункту 10 Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів ФСС України, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 19 липня 2018 року № 12.

Неправомірно витрачена сума страхових коштів Фонду склала 14514,62 грн.

31 травня 2021 року до Управління надійшли заперечення на Акт перевірки від ТОВ «ЛАРГА- М» про незгоду з висновками Акту перевірки.

Листом Бердянського відділення Управління від 02 червня 2021 року № 07-04-586 надано відповідь ТОВ «ЛАРГА-М» на зазначені заперечення позивача до Акту перевірки.

За результатами розгляду вказаного акту Управлінням прийнято рішення від 04 червня 2021 року № 218 про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Позивач не погоджуючись з прийнятим рішенням відповідача звернувся до суду з позовом.

Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд виходить з наступного.

У частині 1 статті 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Положеннями статті 18 Закону України від 23 вересня 1999 року №1105-XIV «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон №1105-XIV) передбачено, що страхуванню у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів або у фізичних осіб, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах.

Згідно із частиною 1 статті 19 Закону №1105-XIV право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), якщо інше не передбачено законом.

Абзацами 1, 2 частини 2 статті 22 Закону №1105-XIV закріплено, що допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов`язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі - МСЕК) інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності) незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Оплата перших п`яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов`язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Виключний перелік підстав для відмови в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності визначені в статті 23 Закону №1105-XIV. Так, допомога по тимчасовій непрацездатності не надається:

1) у разі одержання застрахованою особою травм або її захворювання при вчиненні нею злочину;

2) у разі навмисного заподіяння шкоди своєму здоров`ю з метою ухилення від роботи чи інших обов`язків або симуляції хвороби;

3) за час перебування під арештом і за час проведення судово-медичної експертизи;

4) за час примусового лікування, призначеного за постановою суду;

5) у разі тимчасової непрацездатності у зв`язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп`яніння або дій, пов`язаних з таким сп`янінням;

6) за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв`язку з навчанням.

Суд врахував, що наявності вказаних підстав для відмови в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності відповідачі не встановили. Інших підстав для такої відмови Закон №1105-XIV не містить.

Зі змісту частини 1 статті 31 Закону №1105-XIV вбачається, що підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

Порядок і умови видачі, продовження та обліку документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, здійснення контролю за правильністю їх видачі визначає Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджену наказом Міністерства охорони здоров`я України від 13 листопада 2001 року № 455 (далі - Інструкція №455).

За приписами пункту 1.4.1 Інструкції № 455 право видачі листків непрацездатності надається лікуючим лікарям державних і комунальних закладів охорони здоров`я.

Відповідно до пункту 2.1 Інструкції № 455 у разі захворювання чи травми на весь період тимчасової непрацездатності до відновлення працездатності або до встановлення групи інвалідності медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) видається листок непрацездатності, що обраховується в календарних днях.

Згідно з пунктом 1 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров`я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 3 листопада 2004 року №532/274/136-ос/1406, (далі - Інструкція № 532) листок непрацездатності (далі - ЛН) - це багатофункціональний документ, який є підставою для звільнення від роботи у зв`язку з непрацездатністю та з матеріальним забезпеченням застрахованої особи в разі тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів.

Лицьовий бік бланка ЛН заповнюється лікуючим лікарем або молодшим медичним працівником з медичною освітою. Зворотний бік бланка ЛН заповнюється за місцем роботи застрахованої особи. Записи в ЛН здійснюються розбірливим почерком, без помарок, синім, фіолетовим або чорним чорнилом.

Відповідно до пункту 3.1. Інструкції № 532 підкреслюється слово "первинний" або "продовження" із зазначенням номера та серії попереднього ЛН у разі його продовження. Чітко вказуються: назва і місцезнаходження закладу охорони здоров`я (повністю), що підтверджуються штампом та печаткою закладу охорони здоров`я "Для листків непрацездатності"; дата видачі ЛН (цифрою вказується число, після чого літерами - назва місяця, цифрою вказується рік), прізвище, ім`я, по батькові непрацездатного (повністю); число повних років (цифрами); стать підкреслюється; місце роботи: назва і місцезнаходження підприємства, установи, організації (повністю).

За приписами пункту 9 Інструкції № 532 у графі "Діагноз первинний" позначається термін вагітності на час звернення, у графі "Діагноз заключний" - орієнтовний термін пологів, у графі "Причина непрацездатності:" - "вагітність та пологи"; у графі "Режим:" - "амбулаторний та стаціонарний"; у графі "Звільнення від роботи" одним рядком записується сумарна тривалість відпустки з відміткою дати відкриття ЛН, у графі "Стати до роботи" - дата закінчення відпустки. ЛН затверджується підписом лікуючого лікаря, завідувача жіночої консультації, для іногородніх жінок - додатково керівником закладу охорони здоров`я. ЛН завіряється печаткою закладу охорони здоров`я. Додаткові дні післяпологової відпустки при патологічних пологах і багатоплідній вагітності оформлюються окремим (додатковим) бланком ЛН.

Нормами пункту 8.1. Інструкції №455 передбачено, що контроль за виконанням цієї Інструкції закладами охорони здоров`я усіх відомств здійснюють у межах своєї компетенції Міністерство охорони здоров`я України, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, профспілки та їх об`єднання.

Відповідно до матеріалів справи встановлено, що листок непрацездатності АГШ№ 887112 виданий з 12 червня 2017 року містить всі обхідні реквізити визначені інструкцією.

Однак, суть спору полягає у тому що перевіркою виявлено, що на думку відповідача допомога по тимчасовій непрацездатності призначена та сплачена згідно протоколу комісії соціального страхування застрахованій особі ОСОБА_1 за листком непрацездатності серії АГШ № 887112, виданому з 12 червня 2017 року по 15 жовтня 2017 року на якому відсутній штамп закладу охорони здоров`я, який видав листок непрацездатності.

Суд розглядаючи справу по суті дослідив копії листків непрацездатності АГШ№ 887112, наданих як позивачем так і відповідачем та встановив, що на копії яку надано УПРАВЛІННЯМ ВИКОНАВЧОЇ ДИРЕКЦІЇ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ відсутній штамп закладу охорони здоров`я, який видав листок непрацездатності , однак на копії яку надав позивач такай штам присутній.

Позивачем, на вимогу суду в судовому засідання надано оригінал листка непрацездатності АГШ№ 887112, з якого судом становлено, що штамп закладу охорони здоров`я, який видав листок непрацездатності присутній в оригіналі, а напис кульковою ручкою здійснено поверх штампу закладу охорони здоров`я.

При цьому, за порушення порядку видачі та заповнення документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян не передбачено відповідальності пацієнтів, оскільки відповідальними особами за таке заповнення визначено саме лікарів (п. 8.3 Інструкції № 455).

Таким чином, навіть у випадку який встановили у акті перевірки перевіряючі відповідача то, як і позивач так і фонд не вправі позбавляти ОСОБА_1 страхових коштів.

Таким чином, порушення визначене відповідачем у Акті від 31 травня 2021 року № 31 в частині висновку про порушення ТОВ "Ларга-М" вимог частини 1 статті 21, частини 1 статті 24, абзацу 2 частини 3 статті 30, частини 1 статті 31 Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування", та повернення Товариством з обмеженою відповідальністю "Ларга-М" до Фонду соціального страхування України неправомірно витрачених страхових коштів Фонду у сумі 13245,12 грн., по листку непрацездатності ОСОБА_1 , серія АГШ№ 887112 виданому з 12 червня 2017 року до 15 жовтня 2017 року застосування до ТОВ "Ларга-М" фінансових санкцій (штрафу) у розмірі 50% неправомірно витрачених страхових коштів в сумі 6622,56 грн., а разом 19867,68 грн. - не знаходять свого підтвердження.

Суд врахував висновки Верховного Суду у постанові від 17 липня 2020 року у справі №812/1267/17 відповідно до яких саме лікарі несуть відповідальність згідно із законодавством України за порушення порядку видачі та заповнення документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, тоді як вичерпні підстави для відмови у наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності передбачені статтею 23 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування».

Відповідно до частини 5 статті 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Оскільки відповідач не довів, а суд не встановив наявності визначених статтею 23 Закону №1105-XIV підстав для відмови ОСОБА_1 в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності, а ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЛАРГА-М», не несе відповідальності за оформлення та видачу листків непрацездатності, зважаючи, що штамп закладу охорони здоров`я, який видав листок непрацездатності наявний на оригіналі листка непрацездатності, суд дійшов висновку про протиправність Рішення Управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України у Запорізькій області від 04 червня 2021 року № 218 в частині повернення Товариством з обмеженою відповідальністю Ларга-М до Фонду соціального страхування України неправомірно витрачених страхових коштів Фонду у сумі 13245,12 грн., по листку непрацездатності ОСОБА_1 , серія АГШ№ 887112 виданому з 12 червня 2017 року до 15 жовтня 2017 року застосування до ТОВ Ларга-М фінансових санкцій (штрафу) у розмірі 50% неправомірно витрачених страхових коштів в сумі 6622,56 грн., а разом 19867,68 грн., а як наслідок необхідність його скасування.

Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб,

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

За приписами статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідач, як суб`єкт владних повноважень, не надав суду доказів, які спростовували б доводи позивача, а відтак, не довів правомірності своїх рішень, а тому заявлені позивачем вимоги є такими, що підлягають задоволенню.

Частиною першою статті 139 КАС України передбачено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у розмірі 2270,00 грн, що підтверджується копією платіжного доручення №390 від 17 червня 2021 року.

Враховуючи наведене та керуючись статтями 2, 5, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ЛАРГА-М (Україна, 71100, Запорізька обл., місто Бердянськ, ВУЛИЦЯ МОРСЬКА, будинок 21, код ЄДРПОУ 35602400) до УПРАВЛІННЯ ВИКОНАВЧОЇ ДИРЕКЦІЇ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ (Україна, 69000, Запорізька обл., місто Запоріжжя, ВУЛИЦЯ СЄДОВА, будинок 12, код ЄДРПОУ 41320207) про визнання протиправним та скасування рішення - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати Рішення Управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України у Запорізькій області від 04 червня 2021 року № 218 в частині повернення Товариством з обмеженою відповідальністю Ларга-М до Фонду соціального страхування України неправомірно витрачених страхових коштів Фонду у сумі 13245,12 грн., по листку непрацездатності ОСОБА_1 , серія АГШ№ 887112 виданому з 12 червня 2017 року до 15 жовтня 2017 року застосування до ТОВ Ларга-М фінансових санкцій (штрафу) у розмірі 50% неправомірно витрачених страхових коштів в сумі 6622,56 грн., а разом 19867,68 грн.

Стягнути на користь ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ЛАРГА-М (Україна, 71100, Запорізька обл., місто Бердянськ, ВУЛИЦЯ МОРСЬКА, будинок 21, код ЄДРПОУ 35602400) за рахунок бюджетних асигнувань УПРАВЛІННЯ ВИКОНАВЧОЇ ДИРЕКЦІЇ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ (Україна, 69000, Запорізька обл., місто Запоріжжя, ВУЛИЦЯ СЄДОВА, будинок 12, код ЄДРПОУ 41320207) судові витрати, у вигляді судового збору у сумі 2270 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Згідно з вимогами статті 297 КАСУ, апеляційні скарги подаються безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Рішення виготовлено та підписано 18 жовтня 2021 року.

Суддя Д.В. Татаринов