ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.04.10 Справа№ 16/49
Господарський суд Львівської області у складі судді Іванчук С.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом : Львівського комунального підприємства „Львівводоканал”
До відповідача: Відкритого акціонерного товариства „Львівський міський молочний завод”
Про стягнення 8297,89грн. заборгованості
Представники сторін:
Від позивача – Коваль Р.П., Гуковський П.В.
Від відповідача –не з”явився
Права та обов”язки сторін передбачені ст.ст. 20 , 22 ГПК України роз”яснено, заяв про відвід судді не поступало, клопотань про технічну фіксацію судового процесу не надходило.
Суть спору: Позовні вимоги заявлено Львівським комунальним підприємством „Львівводоканал”, м. Львів до Відкритого акціонерного товариства „Львівський міський молочний завод”, м. Львів про стягнення 6933,36грн. заборгованості за приймання наднормативно забруднених стічних вод та 1364,53грн. пені.
Ухвалою Господарського суду Львівської області від 18.03.2010р. порушено провадження у справі та призначено до судового розгляду . За клопотанням відповідача у зв”язку із необхідністю витребування додаткових доказів, з метою забезпечення принципу змагальності, розгляд справи відкладався ухвалою суду від 30.03.10р.
Представники позивача позовні вимоги підтримали повністю, вимоги ухвал суду виконали та надали суду витребувані документи, подали суду додаткові пояснення до позовної заяви та оригінали документів представили для огляду.
Відповідач будь-яких пояснень на вимогу суду по суті заявлених позовних вимог не надав, позовні вимоги по суті не оспорив, вимоги ухвали суду не виконав, представника в судове засідання не направив, хоча був належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду, що підтверджується, поштовими повідомленнями про вручення № 5152170,4693380, жодних клопотань чи заяв від відповідача на адресу суду не поступало, про поважні причини невиконання вимог ухвал суду не повідомлено. За таких обставин, з врахуванням належного повідомлення про час та місце проведення судового розгляду обох сторін, судом забезпечено сторонам рівні процесуальні можливості у захисті їхніх процесуальних прав і законних інтересів, у наданні доказів, заявленні клопотань та здійсненні інших процесуальних прав, що в свою чергу згідно до ст.4-3, ст.33 ГПК України покладає на сторін відповідальність за доведеність їхніх вимог чи заперечень.
Дослідивши матеріали справи та представлені докази в їх сукупності, господарський суд Львівської області в с т а н о в и в:
12.11.2000р. між Львівським міським комунальним підприємством „Львівводоканал” та ВАТ „Львівський міський молочний завод” укладено договір на подачу води з комунального водопроводу та приймання стічних вод до каналізаційної мережі №300079, за умовами якого Львівводоканал надає послуги у забезпеченні питною водою та прийманні стічних вод, а абонент користується послугами: здійснює забір води з водопроводу, скид стічних вод у каналізацію і сплачує вартість наданих послуг на умовах, які визначені договором та чинним законодавством України, зокрема :”Правилами користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах та селищах України”(надалі Правила користування)”Правилами технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення”(надалі Правила експлуатації),”Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації міст і селищ України ” Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальну систему каналізації Львова”.
На підставі даного договору №300079 від 12.11.2000р. ВАТ „Львівський міський молочний завод” користується послугами :здійснює забір води з водопроводу, скид стічних вод у каналізацію і сплачує вартість наданих послуг на умовах, які визначені договором та чинним законодавством України, зокрема: Правилами приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації Львова затверджених рішенням виконкому Львівської міської ради” .
Рішенням господарського суду Львівської області від 13.02.2006 року визнано чинним договір № 76 від 01.06.2005 року, укладений між ЛМКП “Львівводоканал” та ВАТ “Львівський міський молочний завод” про прийняття наднормативно забруднених стічних вод у редакції позивача. Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 19.04.2006 року та Постановою Вищого Господарського суду Львівської області №4/2923-8/262 від 28.09.2006р. рішення у справі залишено без змін.
За умовами договору № 76 від 01.06.2005 року про прийняття наднормативно забруднених стічних вод, у зв'язку з тим, що абонент за деякими показниками якості не може забезпечити виконання Правил приймання стічних вод підприємств у комунальну систему каналізації Львова (далі Правила), уклали даний договір згідно якого водоканал приймає наднормативно забруднені стічні води Абонента, а Абонент здійснює скид наднормативно забруднених стічних вод у каналізацію і сплачує додаткову плату за приймання цих вод на умовах, які визначені договором згідно з «Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальну систему каналізації м.Львова».Водоканал зобов”язується на час дії договору надавати Дозвіл на скид стічних вод в систему міської каналізації та забезпечувати приймання стічних вод в (об'ємі лімітів, встановлених Договором про водопостачання) у яких не перевищено допустимі концентрації згідно з Правилами, у т.ч. забруднених понад граничні норми (ГН-додатки10.1і10.2 Правил), а саме: 2.1.1. З об'єкту Абонента за адресою Рудненська, 8 (код 756): з коефіцієнтом 0,37 у розмірі 0,54 грн./куб.м.( розрахунок №80).Абонент зобов”язується, сплачувати додаткову плату за приймання наднормативно забруднених стічних вод. Не перевищувати Тимчасового ліміту на скид. Кількість стічних вод з об”єктів абонента визначається згідно з груповим рахунком, що виставлений Водоканалом на виконання Договору про водопостачання за розрахунковий місяць. На підставі угоди №76 від 10.11.05р. затверджено Тимчасовий ліміт №804 від 04.05.2006р. Відповідно до п.4.5 договору №76 від 10.11.05р.сплата здійснюється згідно з поданими водоканалом рахунками шляхом перерахування абонентом на рахунок водоканалу коштів 25 числа місяця, наступного за розрахунковим. Відповідачем на адресу позивача скеровано лист вих.№642 від 13.07.09р. ,отриманий позивачем 13.07.09р.,яким відповідач просить розірвати угоду №76 від 10.11.05р. про приймання наднормативно забруднених стічних вод. Позивач листом вих.36-2705 від 16.07.09р. погодився на розірвання договору №76 від 01.11.05р. з 01.08.09р. Як вбачається із матеріалів справи, на виконання умов даного договору водоканал приймав наднормативно забруднені стічні води, однак абонент свої зобов”язання щодо оплати виконував неналежним чином, внаслідок чого у відповідача перед позивачем станом на 01.08.2009р. виникла заборгованість в розмірі 6933,36грн.,що підтверджується актами про здавання –приймання робіт складених сторонами згідно договору №76 від 10.11.05р., рахунками на оплату послуг згідно договору №76 від 10.11.05р.,, а також рахунками згідно до договору №300079 , загальною довідкою Львівського міського комунального підприємства „Львівводоканал” (копії названих документів долучені до матеріалів справи). Наказом Держбуду України від 19.02.2002 року № 37 затверджені Правила приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України та Інструкція про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів. Згідно до п.2.3, 2.4 Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України затверджених наказом Держбуду України від 19.02.02р. №37 , зареєстрованих Мінюстом України 26.04.02о №403/6691 підприємства зобов'язані виконувати в повному обсязі вимоги цих Правил, місцевих Правил приймання та договору на послуги водовідведення, своєчасно оплачувати рахунки Водоканалу за надані послуги; дотримуватись установлених Водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках Підприємства; оплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників; виконувати на вимогу Водоканалу до визначеного терміну попереднє очищення забруднених стічних вод на локальних очисних спорудах з обов'язковою утилізацією або вивозом утворених при цьому осадів, якщо стічні води Підприємства не задовольняють вимоги місцевих Правил приймання. (Якщо Підприємство не може забезпечити на даний час виконання місцевих Правил приймання за деякими показниками, воно може укласти угоду про тимчасове приймання таких стічних вод на окремих умовах згідно з пунктом 6.5 цих Правил); при збільшенні об'ємів стічних вод - звернутися до Водоканалу за одержанням нових технічних умов на приймання стічних вод Підприємства до міської каналізації та переоформленням договору; надавати працівникам Водоканалу необхідну інформацію щодо своєї системи каналізації, допомогу при відборі проб стічних вод підприємства, вивченні режиму їх скиду, обстеженні системи каналізації підприємства та локальних очисних споруд; при порушенні місцевих Правил приймання вживати необхідних заходів для усунення порушень, а також інформувати про це Водоканал та органи охорони природи; компенсувати збитки, заподіяні стічними водами системам міської каналізації, водному об'єкту або іншим абонентам міської каналізації; брати участь у ліквідації аварій і заміні аварійних мереж своїми силами та засобами, а також у відшкодуванні капітальних витрат на відновлення системи міської каналізації у разі погіршення технічного стану та аварійних руйнувань системи міської каналізації з вини Підприємства; здійснювати регулярний лабораторний контроль за якістю, кількістю, режимом скиду стічних вод та на вимогу Водоканалу надавати відповідні звітні дані. Відповідно до п. .п. 1.5, 1.6 Правил Водоканал розробляє місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту, в яких встановлюються допустимі концентрації(ДК) для кожної конкретної забруднюючої речовини, що може скидатися в систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод у каналізацію. Місцеві Правила затверджуються виконавчими органами місцевих рад. Водоканали встановлюють кожному конкретному підприємству режими і нормативи скиду забруднюючих речовин у систему каналізації. Рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 18.09.2002 року № 292 затверджені Правила приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації міста Львова. Відповідно до п. 2.1 "Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів" затвердженої Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 р № 37, у разі повної відповідності якості та режиму скиду стічних вод місцевим Правилам та умовам договору, послуги за водовідведення сплачуються підприємствами за тарифом. Нормативи плати за скид понаднормативних забруднень встановлюються місцевими Правилами на рівні виробничої собівартості очищення 1 куб. м. стічних вод з умістом забруднень у межах встановлених в місцевих Правилах приймання допустимих концентрацій забруднюючих речовин.
За правилами ст.526 ЦК України, ст.193 ГК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Згідно ст.530 ЦК України, якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Станом на день прийняття рішення у суду відсутні докази в спростування наведених обставин чи в підтвердження здійснення оплати заборгованості.
Відповідно до ст.611 ЦК України, у разі порушення зобов”язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки . В силу ст.216 ГК України, учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених кодексом, іншими законами та договором. Відповідно до п.4.6 ,4.8 договору №76 від 10.11.05р. за несвоєчасну сплату за договором, абоненту починаючи з 26-го числа наступного за розрахунковим місяця, за кожен день прострочення нараховується пеня в розмірі 1% від несплаченої суми. Кошти, які надходять від абонента, зараховуються спочатку на погашення заборгованості абонента за отримані послуги, потім-на погашення пені за весь час цієї заборгованості. Такий порядок застосовується до кожного з виставлених водоканалом рахунків, починаючи з найстаршого. Якщо договір втрачає чинність, пеня на залишок не сплаченої згідно з договором суми продовжує нараховуватись від дня, наступного за днем розірвання договору у розмірі 1% від несплаченої суми за кожен день прострочення сплати. Згідно до умов п.4.6 договору №76 від 10.11.05р. позивачем нараховано пеню в розмірі 1364,53грн.
В порядку ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Однак, відповідач позов не заперечив, не представив доказів які б спростовували наведені обставини, доказів сплати заборгованості не надав .
З огляду на вищевикладене, подані докази в їх сукупності, позовні вимоги є обгрунтованими не спростованими і такими що підлягають задоволенню.
Судові витрати покладаються на відповідача, згідно ст.49 ГПК України.
Керуючись ст.ст.22, 33, 36, 43, 49, 75, 82-85 ГПК України, господарський суд –
В И Р І Ш И В:
1. Позов задоволити .
2.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Львівський міський молочний завод" (79052 м. Львів, вул..Рудненська,8 ЄДРПОУ 00446368 )на користь ЛМКП "Львівводоканал" (79017 м.Львів, вул..Зелена,64 ЄДРПОУ 03348471) 6933,36грн. основного боргу , 1364,53 грн. пені, 102грн. державного мита та236грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. Наказ видати відповідно до ст. 116 ГПК Україні.
Суддя