
Справа № 587/1915/21
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 жовтня 2021 року суддя Сумського районного суду Сумської області Черних О.М., за участю секретаря судового засідання Губарь Ю.В., прокурора Ліфиренко Р.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми матеріали, що надійшла від Національної поліції України Департамент стратегічних розслідувань відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку с. Червоне, Сумського району, Сумської області, українки, громадянка України, незаміжньої, яка була депутатом Нижньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області сьомого скликання, працюючої продавецем-консультантом ТОВ АТБ-Маркет, мешканки: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію особи, яка припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим порушила вимоги фінансового контролю, що відносяться до адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за що встановлена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що для неї були певні труднощі для подачі декларації своєчасно. По-перше, вона взагалі не знала, що їй потрібно подавати декларацію оскільки вона вже не була депутатом. По-друге, у неї брак часу, вона постійно працює. Зазначила, що коли вона дізналася про необхідність подавати декларацію то їй знадобилося досить багато часу для отримання електронного підпису. Отже, вважає, що за таких обставив відсутні підстави притягнення її до адміністративної відповідальності.
Прокурор під час розгляду протоколу про адміністративне правопорушення, зазначив, що ОСОБА_1 була депутатом Нижньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області сьомого скликання і несвоєчасно подала декларацію особи яка припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим порушила вимоги ЗУ «Про запобігання корупції», а тому просить притягнути її до адміністративної відповідальності.
Вислухавши учасників, дослідивши письмові докази приходжу до наступних висновків.
Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" та ч. 1 ст. 49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
Відповідно до рішення першої сесії Нижньосироватської сільської ради Сумського району сьомого скликання від 30.12.2016 «Про початок повноважень депутатів Нижньосироватської сільської ради» визнано повноваження депутатів Нижньосироватської сільської ради сьомого скликання, в списку серед яких ОСОБА_1 міститься під номером 16 від Політичної партії «Опозиційний блок».
Отже, відповідно до підпункту «б» пункту 1 ч. 1 статті 3 Закону, ОСОБА_1 являється суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією.
Приміткою ст. 172-6 КУпАП визначено, що суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 , відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» припинила повноваження депутата Нижньосироватської сільської ради Сумського району сьомого скликання в день відкриття першої сесії Нижньосироватської сільської ради Сумського району восьмого скликання, а саме 18.11.2020.
В абзаці другому ч. 2 ст. 45 Закону вказано, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої ст. 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Таким чином, на виконання абзацу другого ч. 2 ст. 45 Закону, ОСОБА_1 зобов`язана подати Декларацію до 01.04 2021.
Згідно публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», Депутат ОСОБА_1 , подала Декларацію, 16.06.2021 о 14 год. 37 хв.
Додатком до листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 22.07.2021 № 47-06/54770/21 послідовність дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", які вчинила ОСОБА_1 за період з 01.01.2021 по 17.06.2021, встановлено, що остання вперше протягом зазначеного періоду здійснила вхід до вищевказаного реєстру лише 16.06.2021, що є несвоєчасним.
Про технічну справність реєстру та можливість подання Декларації ОСОБА_1 свідчіть лист Національного агентства з питань запобігання корупції від 16.06.2021 №47-06/44748/21.
Крім того, відповідно до листа Нижньосироватської сільської ради від 25.11.2020 року №1617, ОСОБА_1 було повідомлено про час та тим подачі декларації, та повідомлено про наслідки не дотримання даної вимоги Закону (а.с.24).
На підставі викладеного, ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 172-6 КУпАП.
Пояснення ОСОБА_1 , що вона немала часу для заповнення декларації не є підставою для не притягнення її до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
У зв`язку з тим, що у діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 172-6 КУпАП, враховуючи особу правопорушника, обставини, що пом`якшують покарання, матеріали адміністративної справи, до неї слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі.
Крім того, відповідно дост. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 454 грн. 40 коп.
Керуючись, ст.ст. 172-6 ч.1, 283,284 КУпАП, суддя-
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян - в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні судового збору в дохід держави (Отримувач платежу: ГУК у м. Києві, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код бюджетної класифікації: 22030106, призначення платежу: «Судовий збір за рішенням суду по справі»).
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом 10 (десяти) днів з дня винесення постанови.
Суддя О.М. Черних