Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 червня 2010 р. справа № 2а-8665/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11 год 00 хв
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Тарасенка І.М.
при секретаріКушек Н.А.
за участю
представника позивача Захараш Я.В. діє за дов. від 11.05.2010р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області до Територіального міжгалузевого обєднання «Словянськ» про стягнення штрафних санкцій -
ВСТАНОВИВ:
Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області (надалі позивач, Інспекція ДАБК у Донецькій області) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Територіального міжгалузевого обєднання «Словянськ» (надалі відповідач, ТМО «Словянськ») про стягнення штрафних санкцій у розмірі 850,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що Інспекцією ДАБК у Донецькій області був складений протокол за невиконання припису згідно п.п.2 п.4 «Положення про державний архітектурно-будівельний контроль» від 25.03.1993 року №225, що тягне відповідальність за правопорушення у сфері містобудування. 28.08.2009 року, у звязку з чим позивачем була винесена Постанова № 136 про накладення штрафу правопорушення у сфері містобудування. Оскільки штраф відповідач у встановлений законодавством строк не сплатив, позивач просив стягнути з нього штрафні санкції у розмірі 850,00 грн.
У судовому засіданні представник позивача надав пояснення аналогічні тим, що викладені в позові, вимоги підтримав та просив їх задовольнити у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не зявився, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що 16.06.2009 року Інспекцією ДАБК у Донецькій області був винесений Припис відносно ТМО «Словянськ», згідно якого, у звязку із встановленням порушення, відповідачу запропоновано надати довідку про вартість будівельно-монтажних робіт. Зазначений припис отриманий відповідачем 20.06.2009р., про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення.
08.07.2009 року був складений повторний припис, яким вказано: надати довідку про вартість будівельних робіт.
13.08.2009 року був складений третій припис, яким вказано: надати довідку про вартість будівельних робіт.
Всі три приписи відповідачем були проігноровані.
Відповідно до пункту 1 Положення «Про Державну архітектурно-будівельну інспекцію» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2006 р. № 1434 встановлено, що Державна архітектурно-будівельна інспекція (Держархбудінспекція) є урядовим органом державного управління, що діє у складі Мінрегіонбуду і йому підпорядковується.
Згідно пункту 3 зазначеного Положення встановлено, що основними завданнями Держархбудінспекції є :участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері архітектури та будівництва; виконання дозвільних, реєстраційних функцій та здійснення контролю і нагляду у сфері будівництва, містобудування та архітектури.
У відповідності до пунтку 5 вказаного Положення, Державна архітектурно-будівельна інспекція має право складати протоколи про правопорушення у сфері містобудування і накладати штрафи відповідно до законодавства; здійснювати захист у суді своїх прав та законних інтересів, звертатися до суду у разі виявлення правопорушень у сфері будівництва, містобудування та архітектури.
Згідно пунтку 2 Положення «Про державний архітектурно-будівельний контроль» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 1993 р. № 225 встановлено, що државний архітектурно-будівельний контроль і нагляд з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція та її територіальні органи
Пунктом 3 зазначеного положення встановлено, що Держархбудінспекція та її територіальні органи розгляд справ про правопорушення у сфері містобудування і прийняття відповідних рішень.
У відповідності до п.4 вказаного Положення встановлено, що інспекціям державного архітектурно-будівельного контролю надається правдавати у межах своїх повноважень замовникам, проектним і будівельним організаціям, підприємствам, що виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень законодавства, державних стандартів, норм і правил, архітектурних вимог, технічних умов, затверджених проектних рішень, місцевих правил забудови населених пунктів, вносити замовникам пропозиції про припинення фінансування об'єктів до усунення виявлених недоліків; складати протоколи про правопорушення у сфері містобудування та накладати штрафи відповідно до чинного законодавства.
Згідно статтей 2 та 3 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» 14 жовтня 1994 року№ 208/94-ВР встановлено, що справи про правопорушення, передбачені цим Законом, розглядаються Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами.
Посадові особи інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю мають право: безперешкодного доступу на будівництво об'єктів і підприємства будівельної індустрії незалежно від форм власності; давати у межах своїх повноважень учасникам будівництва та виробникам будівельних матеріалів, виробів і конструкцій обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень будівельних норм, державних стандартів, норм і правил, а так само технічних умов або затверджених проектних рішень;
Рішення посадової особи інспекції державного архітектурно-будівельного контролю про накладення штрафу оформляється постановою про накладення на підприємство штрафу за правопорушення у сфері містобудування відповідно до цього Закону.
Штраф підлягає сплаті підприємством у п'ятнадцятиденний термін з дня його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.
28.08.2009 року начальником Інспекції ДАБК у Донецькій області на підставі протоколу від 03.08.2009 р. прийнята Постанова № 136 про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудування, згідно якої до ТМО «Словянськ» за порушення пп. 2 п. 4 Положення «Про державний архітектурно-будівельний контроль» - невиконання припису обовязкового до виконання застосовано штраф у сумі 850,00 грн., який підлягає сплаті до 11.09.2009 року.
Відповідно до ст. 1 зазначеного Закону встановлено, що підприємства, їх об'єднання, установи та організації (далі - підприємства) незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту (далі - будівельні роботи), виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю - у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Таким чином, Постанова № 136 від 28.09.2009р. прийнята відповідно до норм законодавства, та штраф у розмірі 850,00 грн. підлягає стягненню у примусовому порядку на підставі рішення суду.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості та наявності достатніх підстав для задоволення позовних вимог.
Нормою ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області до Територіального міжгалузевого обєднання «Словянськ» про стягнення штрафних санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з Територіального міжгалузевого обєднання «Словянськ» (84100, Донецька область, м. Словянськ, вул. Краматорська, 77) штрафні санкції у розмірі 850 (вісімсот пятдесят) гривень до Державного бюджету на рахунок №31116106700075 в ГУ ДКУ у Донецькій області; ЄДРПОУ 34686605, код платежу 21081100; МФО 834016.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини 09 червня 2010 року в присутності представника позивача.
Повний текст постанови виготовлений 14 червня 2010 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає чинності після закінчення цього строку.
Постанова виготовлена в нарадчій кімнаті в одному примірнику.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Тарасенко І.М.