
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Справа № 279/5191/21
Провадження № 3/279/2494/21
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"12" жовтня 2021 р.
Суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Шульга О.М. розглянувши справу, яка надійшла з Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Коростень, Житомирської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 виданий 10.05.1992 року Коростенським МВ УМВС України в Житомирській області, РНОКПП НОМЕР_2 ,
за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , 09.09.2021 року близько 16:00 години, перебуваючи у громадському місці біля будинку №2 по вул. Каштанова м.Коростень, Житомирської області, висловлювався словами нецензурної лайки на адресу ОСОБА_2 , чим порушив громадський порядок та спокій громадян, вчинивши дрібне хуліганство, тобто правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП.
При розгляді справи ОСОБА_1 доказів на спростування зазначеного у протоколі факту не подав. Пояснив, що у нього стався конфлікт ОСОБА_2 , яка є його сусідкою в ході якого він не стримався та посварився із останньою.
ОСОБА_2 пояснила, що сусід ОСОБА_3 виражався на її адресу словами нецензурної лайки, при цьому висловлював погрози, оскільки вона зробила йому зауваження щодо постійного порушення громадського спокою. Одночасно ОСОБА_3 ображав нецензурною лайкою її дочку та малолітню дитину, що стало підставою для виклику поліції.
Опитавши порушника та дослідивши додані до протоколу матеріали встановлено наступне.
Відповідно до диспозиції ст.173 КУпАП відповідальність за вказаною нормою закону настає за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Отже, з аналізу вказаної норми закону слідує, що до дрібного хуліганства відносять нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Саме вказані дії утворюють об`єктивну сторону правопорушення.
Статтею 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушення (проступком) визнається протиправна винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян на встановлений порядок управління за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
При накладенні стягнення враховуються дані про особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами (стаття 23 КУпАП).
На підтвердження вини ОСОБА_1 в справі наявний протокол про вчинення адміністративного правопорушення серії ВАБ №785878, рапорт працівника Коростенського РУП ОСОБА_4 , протокол прийняття заяви від ОСОБА_2 про вчинене правопорушення, письмові пояснення ОСОБА_2 та ОСОБА_1 .
Обставиною, яка пом`якшує відповідальність, є щире розкаяння винного.
Обтяжуючі відповідальність обставин відсутні.
Дані про те, що правопорушник раніше притягувався до адміністративної відповідальності в справі відсутні.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи характер вчиненого правопорушення, наявність пом`якшуючої обставини та відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, наявні підстави для застосування адміністративного стягнення в межах санкції статті у виді штрафу.
Керуючись ст.ст. 173, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП та застосувати відносно нього адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 51 (п`ятдесят одна) гривня, який підлягає зарахуванню до спеціального фонду Державного бюджету України (отримувач ГУК Житомирська обл. м.Житомир /21081300/, код за ЄДРПОУ 37976485, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок отримувача 31111149006001, код класифікації доходів бюджету 21081300).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок, який підлягає зарахуванню до спеціального фонду Державного бюджету України (отримувач ГУК у м.Києві /22030106/, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку через Коростенський міськрайонний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: Шульга О.М.
Примітка: У разі несплати правопорушником штрафу у 15 денний строк з дня отримання
копії постанови про накладення штрафу вказана постанова надсилається до примусового виконання в ході якого стягується подвійний розмір штрафу
(ст.308 КУпАП).
Строк пред`явлення постанови до виконання до 12.01.2022 року.