Рішення № 100313509, 13.10.2021, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.10.2021
Номер справи
600/4544/21-а
Номер документу
100313509
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 жовтня 2021 р. м. Чернівці Справа № 600/4544/21-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Григораша В.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

13.09.2021 року до Чернівецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (відповідач) з такими позовними вимогами:

визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо зменшення ОСОБА_1 основного розміру пенсії за вислугу років, з 90% до 70% відповідних сум грошового забезпечення, при здійсненні перерахунку пенсії з 01 грудня 2019 року, з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та "премії, зазначених у довідці про розмір грошового забезпечення за № 33/46-29/4859 від 30 квітня 2021 року, виданої Сектором із соціально-гуманітарних питань Державної установи "Територіального медичного об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області", на виконання постанови Шостого апеляційного суду від 19 листопада 2019 р. по справі №826/12704/18;

зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в" Чернівецькій області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії за вислугу років та її виплату з 01 грудня 2019 року, виходячи із 90% грошового забезпечення та виплатити різницю в доплаті по заборгованості з 01.12.2019 року, з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, зазначених у довідці про розмір грошового забезпечення за № 33/46-29/4859 від 30 квітня 2021 року, виданої Сектором із соціально-гуманітарних питань Державної установи "Територіального медичного об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області", на виконання постанови Шостого апеляційного суду від 19 листопада 2019 р. по справі №826/12704/18.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що з 2003 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області як отримувач пенсії за вислугу 34 років. Спочатку розмір моєї пенсії становив 90% від грошового забезпечення, а на даний час становить 70% від грошового забезпечення, згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року за № 2262-ХІІ (надалі - Закон № 2262-ХІІ).

Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду №600/2339/21-а від 30.07.2021 року зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, зазначених у довідці про розмір грошового забезпечення за №33/46-29/4859 від 30.04.2021 року, виданої Сектором із соціально-гуманітарних питань Державної установи "Територіального Медичного об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області, відповідно до вимог ст. ст. 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 року №2262-12 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

До винесення цього судового рішення, основний розмір пенсії складав 90% від грошового забезпечення, відповідно до прийнятого рішення Чернівецьким окружним адміністративним судом по справі №824/1229/18-а від 28 лютого 2019 року, щодо незаконного зменшення Головним управлінням, Пенсійного фонду України в Чернівецькій розміру пенсії з 90% до 70%, при перерахунку пенсії за вислугу років та її виплату з 01 січня 2016 року із розрахунком підвищення до пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

Керуючись частиною 4 ст. 78 КАС України в якій чітко написано, якщо обставини, які встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ні обставини, якщо інше не встановлено законом.

Тому я вважав, що основний відсотковий розмір моєї пенсії за вислугу у 34 роки складає й надалі буде складати 90% грошового забезпечення, та не підлягає доказуванню у новій адміністративній справі за №600/2333/21-а від 28.05.2021 року, щодо перерахунку моєї пенсії з 01.12.2019 року, яка буде проводитись за матеріалами пенсійної справи.

31 серпня 2021 року, коли набрало законної сили рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 30 липня 2021 року, справа №824/2339/21-а, щодо перерахунку з 01.12.2019 року пенсії за матеріалами пенсійної справи, позивач звернувся з письмовою заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, в якій просив здійснити перерахунок та виплату пенсії за рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 30 липня 2021 року, справа № 600/2339/21-а, з 01 грудня 2019 року, з урахуванням рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 28 лютого 2019 року, справа №824/1229/18-а - у розмірі 90% від грошового забезпечення.

Водночас, Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області умисно не взяло до уваги попереднє рішення суду щодо 90% від грошового забезпечення, таким чином, державний орган порушив чинне законодавство, знизивши розмір пенсії до 70% від грошового забезпечення.

Зменшення відсотку основного розміру пенсії суперечить чинному законодавству та правовій позиції Верховного Суду у зразковій справі № 240/5401/18. зокрема: відсоткове співвідношення, встановлене статтею 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" вже призначеної пенсії до складових грошового забезпечення - є сталим, оскільки визначається на день призначення пенсії.

Позивач вважає, що здійснення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області перерахунку моєї пенсії з 01.12.2019 року з протиправним застосуванням граничного розміру мені пенсії за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення проти 90% грошового забезпечення, вдруге, суттєво порушило мої конституційні та матеріальні права.

Відповідач, не погоджуючись з позовними вимогами, подав до суду відзив на позовну заяву в якому зазначив, що у березні 2018 року на адресу Головного управління надійшла довідка з МВС у Чернівецькій області про розмір грошового забезпечення для здійснення перерахунку виплати пенсії позивачу на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 103 21.02.2018.

З урахуванням вищезазначеної довідки, Головним управлінням проведено перерахунок виплату пенсії позивача, при цьому виплата перерахованої пенсії з 01.01.2018 року проводить позивачу згідно постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

Головним управлінням рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 30.07.2021 по справі № 600/2339/21-а виконано в межах покладених зобов`язань.

Звертав увагу суду, що вимога позивача, щодо здійснення перерахунку пенсії за вислугу років, виходячи з розрахунку 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення та здійснення виплати пенсії в цьому розмірі з 01.04.2019 року iз врахуванням раніше виплачених сум є безпідставною, оскільки згідно Закону України від 27.03.2014 року №1166-VII "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" внесено зміни до статті 13 Закону № 2262, відповідно до яких максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення. Зміни набули чинності з 01.05.2014 року.

Таким чином, перерахунок та виплата пенсій позивачу з 01.04.2019 року обчислено відповіді до пункту "а" статті 13 Закону №2262 із застосуванням максимального відсотку розрахунку пенсії за вислугу років, передбаченого зазначеним Законом у редакції, чиннiй на час проведені перерахунку.

Враховуючи вищенаведені факти, вважає, що в діях органу Пенсійного фонду не вбачається протиправних дій по відношенню до позивача, Головним управлінням проведено перерахунок та виплату пенсії позивачу згідно вимог законодавства, що діяли на час вчинення відповідних дій. Розмір пенсії який отримує позивач станом на час розгляду даної судової справи не дає підстав для його перерахунку та виплати згідно позовних вимог.

Ухвалою суду від 15.09.2021 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Зважаючи на відсутність клопотання будь-якої зі сторін про інше, суд вважає за можливе продовжити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Перевіривши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 виданий 04.10.1996 року Ленінським РВ УМВС України в Чернівецькій області (а.с. 6-7).

Позивачу призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про грошове забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ.

Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 28.02.2019 року №824/1229/18-а зобов`язано Головне управління Пенсійного Фонду України в Чернівецькій області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" виходячи з розрахунку 90% від суми грошового забезпечення та зобов`язати виплатити ОСОБА_1 різницю між фактично отримуваною пенсією в розмірі 70% від суми грошового забезпечення та належним до виплати розміром пенсії у розмірі 90% від суми грошового забезпечення з 01.01.2016 року (а.с. 15-17).

30.04.2021 року Державною установою "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області" видано довідку за №33/46-29/4859 про розмір грошового забезпечення позивача за листопад 2019 року, відповідно до якої позивачу для обчислення пенсії враховано такі складові грошового забезпечення: посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; надбавка за стаж служби в поліції (50%); надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції (55,30%); премія (40,26%) (а.с. 22).

Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 30.07.2021 року №600/2339/21-а, яке набрало законної сили 31.08.2021 року, зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 з 01.12.2019 р. з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, зазначених у довідці про розмір грошового забезпечення за №33/46-29/4859 від 30.04.2021 р., виданої Сектором із соціально-гуманітарних питань Державної установи "Територіального медичного об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області" відповідно до вимог ст. 43, 63 Закону України від 09.04.1992 р. №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (а.с. 10-14).

27.08.2021 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області із заявою, в якій він просив здійснити перерахунок та виплату його пенсії з урахуванням рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 28.02.2019 року №824/1229/18-а у розмірі 90% грошового забезпечення (а.с. 18)

За результатами розгляду вказаної заяви відповідач листом від 09.09.2021 року №4129-3884/Л-17/8-2400/21 повідомив про відсутність підстав для перерахунку пенсії (а.с. 19).

Вважаючи протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області позивач звернувся до суду з даним позовом.

До спірних правовідносин суд застосовує наступні положення законодавства та робить висновки по суті спору.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною першою та другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року (далі – Закон №2262-ХІІ), відповідно до якого держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Судом встановлено, що позивачу призначена пенсія відповідно до Закону №2262-XII у розмірі 90% грошового забезпечення з 2003 року.

Згідно з пунктом "а" частини першої статті 13 Закону №2262-XII (у редакції, чинній на момент призначення пенсії) пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров`я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

Згідно частини другої зазначеної статті загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Дослідженням матеріалів справи, встановлено, що у відповідності до даної норми, пенсія позивачу призначена у розмірі 90% від суми грошового забезпечення, що також встановлено рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 28.02.2019 року №824/1229/18-а

Згодом, Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" №1166-VII від 27 березня 2014 року, який набув чинності 01 квітня 2014 року, внесено зміни до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” №2262-XII від 09 квітня 1992 року.

Відповідно до статті 13 Закону №2262-XII (у редакції Закону №1166-VII) максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43).

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

З системного аналізу вказаних норм вбачається, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Згідно з матеріалами справи, на виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 30.07.2021 року №600/2339/21-а, яке набрало законної сили 31.08.2021 року, Головним управлінням Пенсійного фонду України у Чернівецькій області проведено перерахунок пенсії позивача з 01 грудня 2019 року з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, зазначених у довідці про розмір грошового забезпечення за №33/46-29/4859 від 30.04.2021 року, виданої Сектором із соціально-гуманітарних питань Державної установи "Територіального Медичного об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області, однак з урахуванням 70% розміру грошового забезпечення.

Як зазначено вище, на момент призначення позивачу пенсії відповідно до положень Закону №2262-XII максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 13 Закону №2262-XII, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Водночас, на час здійснення відповідачем перерахунку пенсії позивача на виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 30.07.2021 року №600/2339/21-а, яке набрало законної сили, діяла вже інша редакція Закону №2262-XII, яка передбачала, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 13 Закону №2262-XII, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Тобто, відповідачем при проведенні перерахунку пенсії застосована норма Закону №1166-VІІ, відповідно до якого максимальний відсоток розрахунку пенсії за вислугу років обчислений відповідно до статті 13 Закону №2262–ХІІ, згідно якої він не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

При цьому варто зазначити, що зміни, що відбулись в законодавстві, стосуються саме призначення, а не перерахунку пенсії.

Стаття 13 Закону №2262-ХІІ врегульовує порядок призначення пенсій, а не її перерахунок. Слова “призначення” та "перерахунок" не є тотожними і відповідно носять різний зміст. Зокрема, під "призначенням" в Законі №2262–ХІІ необхідно розуміти первинні дії органів Пенсійного фонду України щодо соціально-фінансового забезпечення особи, яка вийшла на пенсію, тоді як, під "перерахунком" необхідно розуміти вторинні дії органів Пенсійного фонду України щодо поліпшення соціально-фінансового забезпечення особи. Призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом та механізмом процедурами їх проведення.

Підстави, умови і порядок перерахунку пенсії визначено статтею 63 Закону №2262-XII.

У зв`язку із цим, суд зазначає, що у даному випадку повинен здійснюватися саме перерахунок пенсії, і тому розмір пенсії повинен розраховуватись відповідно до законодавства чинного на момент її призначення, тобто в розмірі 90% від суми грошового забезпечення позивача, що також встановлено рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 28.02.2019 року №824/1229/18-а, яким визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного Фонду України в Чернівецькій області щодо застосування при перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року граничного розміру пенсії 70% від грошового забезпечення та зобов`язано Головне управління Пенсійного Фонду України в Чернівецькій області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" виходячи з розрахунку 90% від суми грошового забезпечення.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що при перерахунку пенсії має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому внесені Законом №1166-VII зміни до статті 13 Закону №2262-XII щодо обмеження максимального розміру пенсії до 70% стосувалися порядку призначення пенсії, а не перерахунку вже призначеної пенсії.

Наведене узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною в рішенні від 04 лютого 2019 року у справі №240/5401/18, залишеним без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 16 жовтня 2019 року.

З урахуванням наведеного суд вважає, що відповідачем в порушення вимог чинного законодавства протиправно при перерахунку розміру пенсії позивача на виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 30.07.2021 року №600/2339/21-а, яке набрало законної сили 31.08.2021 року, не застосовано 90% грошового забезпечення, право на який він набув на момент виходу на пенсію, а тому такий розмір не може бути зменшено наступними змінами в законодавстві.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про протиправність дій відповідача щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії з 90% до 70% сум грошового забезпечення.

Отже, з метою захисту прав позивача у спірних правовідносинах, на виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 30.07.2021 року №600/2339/21-а, яке набрало законної сили 31.08.2021 року, суд зобов`язує Головне управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області здійснити позивачу з 01.12.2019 року перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, виданої ДУ "Територіального медичного об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області", від 30.04.2021 року №33/46-29/4859, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 90% сум грошового забезпечення, та здійснити виплату пенсії з урахуванням виплачених сум.

Приписами частин 1, 2 ст. 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Оцінивши належність, допустимість, достовірність вказаних вище доказів окремо, а також достатність і взаємний зв`язок цих доказів у їх сукупності, зважаючи на встановлені в ході судового розгляду фактичні обставини справи та враховуючи вищенаведені норми законодавства, якими урегульовано спірні відносини, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення заявлених позовних вимог. Відповідачем у спірних правовідносинах не доведено суду правомірність вчинених дій щодо проведення перерахунку пенсії з 01.12.2019 року з розрахунку 70% грошового забезпечення призначеної пенсії.

Відповідно до положень частин першої, третьої, сьомої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії, - задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо зменшення ОСОБА_1 основного розміру пенсії за вислугу років, з 90% до 70% відповідних сум грошового забезпечення, при здійсненні перерахунку пенсії з 01 грудня 2019 року, з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та "премії, зазначених у довідці про розмір грошового забезпечення за № 33/46-29/4859 від 30 квітня 2021 року, виданої Сектором із соціально-гуманітарних питань Державної установи "Територіального медичного об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області", на виконання постанови Шостого апеляційного суду від 19 листопада 2019 р. по справі №826/12704/18.

3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в" Чернівецькій області на виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 30.07.2021 року №600/2339/21-а, яке набрало законної сили 31.08.2021 року, провести з 01.12.2019 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, виданої Сектором із соціально-гуманітарних питань Державної установи "Територіального медичного об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області", від 30.04.2021 року №33/46-29/4859, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 90% сум грошового забезпечення, та здійснити виплату пенсії з урахуванням виплачених сум.

4. Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області. судовий збір у сумі 908 (дев`ятсот вісім) гривень 00 коп., сплачений згідно фіскального чека №1017083717 від 12.09.2021 року.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач – ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 );

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (код ЄДРПОУ 40329345, площа Центральна, 3, м. Чернівці, Чернівецька область, 58002).

Суддя В.О. Григораш