
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
______________
УХВАЛА
12 жовтня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/4155/21
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді: Ковбій О.В., розглянувши в письмовому провадженні клопотання про залучення співвідповідача до участі в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Лазурненської селищної ради Скадовського району Херсонської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, у якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення № 117 від 25.03.2021 року, прийняте 9 сесією Лазурненської селищної ради 8 скликання, в частині відмови ОСОБА_1 у задоволенні клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність (безоплатно) земельної ділянки орієнтовною площею 0,0905 га для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд, ЩО розташована на території смт. Лазурне, яка детально позначена в графічних матеріалах із відповідними розмірами та бажаним місцерозташуванням, доданих до клопотання ОСОБА_1 від 05.03.2021 року;
- зобов`язати Лазурненську селищну раду надати ОСОБА_1 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність (безоплатно) земельної ділянки орієнтовною площею 0,0905 га для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд, що розташована на території смт. Лазурне, яка детально позначена в графічних матеріалах із відповідними розмірами та бажаним місцерозташуванням, доданих до клопотання ОСОБА_1 від 05.03.2020 року;
- зобов`язати Лазурненську селищну раду подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
28.09.2021 року відповідачем надано клопотання про залучення в якості співвідповідача Виконавчого комітету Лаурненської селищної ради у якості співвідповідача. Клопотання обгрунтовано тим, що Лазурненська селищна рада Скадовського району Херсонської області не обслуговується в органах Казначейства України, тоді як виконавчий комітет наведеного органу перебуває на обслуговуванні.
Вирішуючи наведене клопотання, суд виходить з наступного.
Положеннями ч.ч.3, 4 ст.48 КАС України передбачено, що якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Разом з тим, врахуванню підлягають приписи п.4 ч.5 ст.160 КАС України, відповідно якого в позовній заяві зазначається, окрім іншого, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Таким чином, залучення особи до участі в справі в якості відповідача передбачає наявність сформованих позовних вимог до нього. В даному випадку, представник позивача, заявивши клопотання про залучення в якості відповідача Виконавчого комітету Лазурненської селищної ради не сформував жодних позовних вимог до нього, що виключає можливість задоволення такого клопотання.
Факультативно, суд зазначає, що у відповідності до п. 3 ч. 2 ст. 22 Бюджетного кодексу головними розпорядниками бюджетних коштів за бюджетними призначеннями, визначеними рішеннями про місцеві бюджети можуть бути виключно місцеві державні адміністрації, виконавчі органи та апарати місцевих рад (секретаріат Київської міської ради), структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад в особі їх керівників.
Наказом Міністерства фінансів України від 22.12.2011р. № 1691 визначено порядок формування Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів. Відповідно до даних Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів Лазурненська селищна рада Скадовського району не є ні розпорядником, ні одержувачем бюджетних коштів.
Відповідно до ст. 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", до відання виконавчих органів міських рад належать власні повноваження, зокрема щодо забезпечення виконання місцевого бюджету, а також: здійснення в установленому порядку фінансування видатків з місцевого бюджету.
Таким чином, у зв`язку з відсутністю у Лазурненської селищної ради Скадовського району Херсонської області рахунків, з яких можливе стягнення судових витрат, збору (в разі задоволення позову) та одночасно з наявністю відповідних рахунків у її виконавчого органу - Виконавчого комітету Лазурненської селищної ради, суд має законні підстави присудити стягнення понесених позивачем судових витрат з рахунків виконавчого комітету.
З урахуванням викладеного, підстави для залучення до участі в справі в якості другого відповідача Виконавчого комітету Лазурненської селищної ради відсутні.
Керуючись ст.ст. 48, 60, 243, 248 КАС України,
ухвалив:
Відмовити в задоволенні клопотання представника ОСОБА_1 про залучення в якості співвідповідача Виконавчого комітету Лазурненської селищної ради.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення, оскарженню не підлягає та є обов`язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Суддя О.В. Ковбій