
Справа № 947/29054/21
Провадження № 1-кс/947/13166/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.10.2021 року
Слідчий суддя Київського районного суду міста Одеси Чаплицький В.В., при секретарі Кривенка В.В., за участю прокурора Білостоцького Б.О., підозрюваної ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Одесі клопотання слідчого ОРУП №1 ГУНП в Одеській області Чорної А.О, погоджене прокурором Київської окружної прокуратури міста Одеси Сівак М.В. про відсторонення від посади
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Одеси, громадянки України, українки, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої, працюючої на посаді начальника виробничо-технічного відділу Управління капітального будівництва Одеської міської ради,
підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбачених ч.2 ст.367 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з клопотання сторони обвинувачення про відсторонення від посади, досудовим розслідуванням встановлено, що Управлінням капітального будівництва Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 04056902), 10.11.2016 у системі для здійснення публічних закупівель «Prozorro», у формі відкритих торгів оприлюднено публічну закупівлю UA-2016-11-10-001430-b за предметом: «Капітальний ремонт стадіону Одеської загальноосвітньої школи №27 по Люстдорфській дорозі, 33 у м. Одесі», ДК 021:2015: 45453000-7 — Капітальний ремонт і реставрація, з розміром бюджетного призначення за кошторисом або очікуваною вартістю 7 060 600 грн. з ПДВ.
За результатом проведеної процедури закупівлі, переможцем обрано Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрпромстрой» (код ЄДРПОУ: 32986656) (далі по тексту – ТОВ «Укрпромстрой») з ціновою пропозицією в сумі 6 690 000 гривень з ПДВ.
Так, 26.12.2016, більш точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, у невстановленому місці, між замовником: Управлінням капітального будівництва Одеської міської ради, в особі начальника управління ОСОБА_2 та підрядником: ТОВ «Укрпромстрой» в особі директора вказаного товариства, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, укладено договір № 203-16П про закупівлю підрядних робіт за державні кошти, об`єктом якого є «Капітальний ремонт стадіону Одеської загальноосвітньої школи № 27 по Люстдорфській дорозі, 33 у м. Одесі».
Відповідно до підпункту 11.4.4. Розділу ХІ «Інші умови» вказаного договору, замовник здійснює контроль і технічний нагляд за відповідністю якості об`ємів виконаних робіт проектно-кошторисній документації, будівельним нормам і правилам, а матеріалів, виробів і конструкцій, - державним стандартам і технічним умовам. При виявлені відхилень Замовник видає Підрядник письмове розпорядження про їх усунення, а при необхідності приймає рішення припинення робіт.
Крім того, додатковими угодами № 1 від 29.12.2016, № 2 від 07.03.2017, №3 від 16.05.2017, №4 від 28.11.2017 до договору № 203-16П про закупівлю підрядних робіт за державні кошти, внесені зміни, щодо ціни договору, а саме остаточна ціна договору становить 6 668, 96400 тис. грн. (шість мільйонів шістсот шістдесят вісім тисяч дев`ятсот шістдесят чотири гривні) у т.ч. ПДВ – 1 111, 49400 тис. грн., в тому числі на 2016 рік – 4050, 55800 тис. грн., на 2017 рік- 2618, 40600 тис. грн., календарного графіку виконання робіт та плану фінансування робіт, строку дії договору, які підписані замовником – Управлінням капітального будівництва Одеської міської ради та підрядником – ТОВ «Укрпромстрой» відповідно.
Також встановлено, що відповідно до «Положення про Управління капітального будівництва Одеської міської ради (Нова редакція)», затвердженого рішенням Одеської міської ради № 384-VI від 28.02.2011:
- розділ 1 «Загальні положення»: пункт 1.3.: Управління у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законодавчими та підзаконними актами, актами органів місцевого самоврядування та цим Положенням;
- розділ 2 «Завдання та функції управління»: пункт 2.2. Управління відповідно до покладених на нього завдань: підпункт 2.2.14. Здійснює технічний нагляд за будівництвом, реставрацією, реконструкцією та ремонтом об`єктів, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством та контроль за відповідністю обсягу і якості виконаних робіт згідно з проектами, технічними умовами, стандартами та іншими нормативними актами, що діють на території України; підпункт 2.2.22. Здійснює перевірку та затвердження документів, наданих до сплати підрядними організаціями, постачальниками, проектними та іншими організаціями, пов`язаними з виконанням робіт, поставкою продукції та наданням послуг;
- розділ 4 «Керівництво і апарат управління»: пункт 4.2. начальник управління: підпункт 4.2.2. здійснює керівництво діяльністю Управління , несе персональну відповідальність за виконання покладених на Управління завдань, визначає ступінь відповідальності заступників начальника Управління, керівників його структурних підрозділів; підпункт 4.2.7. Відповідно до чинного законодавства є головним розпорядником бюджетних коштів Управління, має право першого підпису на всіх грошових і банківських документах Управління; підпукт 4.2.10. Укладає договори, які забезпечують виконання покладених на Управління завдань, з юридичними та фізичними особами.
Так, розпорядженням Одеського міського голови ОСОБА_3 від 15.04.2011 №711/к-01р, ОСОБА_1 призначено на посаду начальника виробничо-технічного відділу управління капітального будівництва Одеської міської ради, як таку, що пройшла за конкурсом.
Також, відповідно до Посадової інструкції начальника виробничо-технічного відділу управління капітального будівництва Одеської міської ради ОСОБА_1 , затвердженого начальником управління ОСОБА_2 01.06.2016, встановлено наступне:
розділ 1 «Загальні положення»: пункт 1.1. Основною метою діяльності начальника виробничо-технічного відділу управління капітального будівництва Одеської міської ради (далі начальника відділу) є будівництво житлових будинків, об`єктів освіти, охорони здоров`я, зв`язку, транспорту, торгівлі, громадського харчування, комунального господарства, культурно-побутового й іншого призначення; пункт 1.7. Начальник відділу у своїй роботі керується Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», указами Президента України і постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, Положенням про управління капітального будівництва Одеської міської ради, цією інструкцією, а також іншими нормативними документами з питань будівництва.
розділ 2 «Основні завдання та обов`язки»: пункт 2.5. Здійснює контроль за виконанням документів, які надходять до відділу; пункт 2.12. Контролює якість будівельно-монтажних робіт, виконавчої документації та звітів на об`єктах будівництва; пункт 2.13. Бере участь у складанні звітів по обсягах виконаних робіт за формою КБ-3, КБ-2 та передає у сектор кошторисних норм та ціноутворення і відділ бухгалтерського обліку та звітності; пункт 2.14. Забезпечує високий технічний рівень будівництва, технологічну послідовність та строки виконання робіт підрядними та субпідрядними організаціями; пункт 2.15. Здійснює контроль за своєчасним забезпеченням будівництва проектно-кошторисною документацією, дотримання будівельних норм та правил здачі об`єктів в експлуатацію у встановлені строки; розділ 4 «Відповідальність»: пункт 4.1. Начальник відділу несе відповідальність за неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов`язків, що передбачені цими посадовими обов`язками – в межах, визначених чинним законодавством України.
З вказаною посадовою інструкцією ОСОБА_1 ознайомилась 01.06.2016 та поставила свій підпис.
Крім того встановлено, що ОСОБА_1 має кваліфікаційний сертифікат інженера технічного нагляду за спеціальністю – технічний нагляд за будівництвом будівель і споруд № АТ000591, виданий 15.05.2012 на підставі рішення Всеукраїнської громадської організації «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об`єктів архітектури» від 26.04.2012 за № 4-ТН.
У відповідності до ч. 3 ст. 18 КК України, службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом чи законом.
Також, відповідно до примітки 1 до ст. 364 КК України, службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Таким чином, ОСОБА_4 , діючи на підставі розпорядження Одеського міського голови ОСОБА_3 від 15.04.2011 №711/к-01р, «Положення про Управління капітального будівництва Одеської міської ради (Нова редакція)», затвердженого рішенням Одеської міської ради № 384-VI від 28.02.2011, Посадової інструкції начальника виробничо-технічного відділу управління капітального будівництва Одеської міської ради, затвердженої начальником управління ОСОБА_2 01.06.2016, а також кваліфікаційного сертифікату інженера технічного нагляду № АТ000591 від 15.05.2012, згідно з ч. 3 ст. 18 та відповідно до примітки 1 до ст. 364 КК України, є службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими обов`язками.
Так, ОСОБА_4 , будучи службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими обов`язками, виступаючи у якості Замовника, достовірно знаючи обсяг покладених на неї обов`язків з контролю якості будівельно-монтажних робіт, виконавчої документації та звітів на об`єктах будівництва, забезпечення високого технічного рівня будівництва, за проведенням робіт з «Капітального ремонту стадіону Одеської загальноосвітньої школи № 27 по Люстдорфській дорозі, 33 у м. Одесі», діючи зі злочинною самовпевненістю, передбачаючи можливість настання суспільно небезпечних наслідків свого діяння, але легковажно розраховуючи на їх відвернення, неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, не дотримуючись покладених на неї обов`язків, не перевіривши відповідність обсягів та якості виконаних будівельно-монтажних робіт проектно-кошторисній, первинно-звітній документації з будівництва на об`єкті «Капітального ремонту стадіону Одеської загальноосвітньої школи №27 по Люстдорфській дорозі, 33 у м. Одесі», підписала та засвідчила печаткою УКБ ОМР акти приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в № 1 за грудень 2016 року, № 1 за травень 2017 року, Акту б/н. за травень-2 2017 року, Акту б/н. за жовтень 2017 року, в які, особою матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, внесено завідомо неправдиві відомості щодо виконання робіт згідно з договором № 203-16/11 від 26.12.2016 про закупівлю підрядних робіт за державні кошти, підтвердивши відповідність виконаних робіт, а саме:
-акт № 1 за грудень 2016 року на суму 4 050 558, 00 грн., щодо об`єму використаної з`єднувальної стрічки 856 метрів (фактично 225,6), клею двокомпонентного 240 кг (фактично 135,36), улаштування дорожніх корит до 250 мм об`ємом 4,2 (одиниця виміру 100 м2) (фактично 3,73).
Фактична вартість виконаних будівельних робіт за актом № 1 за грудень 2016 складає 3 617 791, 2 гривень.
- акт № 1 за травень 2017 року на суму 1 560 000,00 грн., щодо проведення наступних робіт: влаштування підстилаючих та вирівнюючих шарів із щебеню (40-70 мм), об`ємом 0,12 (одиниця виміру 100 м3) (фактично 0).
Фактична вартість виконаних будівельних робіт за актом № 1 за травень 2017 року складає 1 386 168, 00 гривень.
- акт б/н за травень-2 2017 року на суму 865 918,00 грн., щодо проведення наступних робіт: улаштування підстилаючи та вирівнювальних шарів з піску, об`ємом 0,83092 (одиниця виміру 100 м3) (фактично дана робота та об`єм включені в акт б/н за травень 2017), улаштування основ та покриття з піщано-гравійних сумішей, на кожні 1см зміни товщини, об`ємом 2,42 (одиниця виміру 100 м2) (фактично 0, ці роботи враховані в акті № 1 до договору № 169-17/П від 29.11.2017), улаштування основ з піщано-гравійних сумішей двошаровий, об`ємом 8,28 (одиниця виміру 100 м2) (фактично 0, робота врахована в акті б/н за жовтень 2017 року), на кожні 1см зміни товщини, об`ємом 8,28 (одиниця виміру 100 м2) (фактично 0, робота врахована в акті б/н за жовтень 2017 року).
Фактична вартість виконаних будівельних робіт за актом б/н за травень-2 2017 року складає 637 710, 0 гривень.
- акт б/н за жовтень 2017 року на суму 192 487,20 грн., щодо проведення наступних робіт: влаштування підстилаючих та вирівнюючих шарів із щебеню (20-40 мм), об`ємом 0,5775 (одиниця виміру 100 м3) (фактично 0,32), розбирання колодязів каналіз., об`ємом 0,8 (одиниця виміру м3) (фактично 0, робота врахована в акті б/н за травень-2 2017 року), влаштування підстилаючих та вирівнюючих шарів із щебеню (40-70), об`ємом 0,21726 (одиниця виміру 100 м3) (фактично 0,63), влаштування підстилаючих та вирівнюючих шарів із щебеню (20-40), об`ємом 2,4927 (одиниця виміру 100 м3) (фактично 0,63).
Фактична вартість виконаних будівельних робіт за актом б/н за жовтень 2017 складає 243 673, 2 гривень.
Так, на підставі Акту № 1 за грудень 2016 року, Акту № 1 за травень 2017 року, Акту б/н. за травень-2 2017 року, Акту б/н. за жовтень 2017 року до договору № 203-16П про закупівлю підрядних робіт за державні кошти на суму 6 668 964 гривень, з внесеними до них завідомо недостовірними відомостями, зазначена сума грошових коштів, у повному обсязі, а саме:
- 27.12.2016 відповідно до платіжного доручення № 2385 від 26.12.2016 на суму 1 050 558,00 гривень, № 2386 від 26.12.2016 на суму 3 000 000,00 гривень;
- 22.05.2017 відповідно до платіжного доручення № 62 від 18.05.2017 на суму 1 560 000,00 гривень;
- 29.05.2017 відповідно до платіжного доручення № 90 від 26.05.2017 на суму 865 918,80 гривень;
- 26.10.2017 відповідно до платіжного доручення № 219 від 25.10.2017 на суму 192 487,20 гривень, перерахована з розрахункового рахунку № 35425147034555 відкритого на балансі Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області на ім`я Управління капітального будівництва Одеської міської ради на розрахунковий рахунок № 26008310942701 підприємства ТОВ «Укрпромстрой», відкритого в АБ «Південний».
При цьому, загальна вартість фактично виконаних будівельних робіт з капітального ремонту стадіону Одеської загальноосвітньої школи № 27 по Люстдорфській дорозі, 33 у м. Одесі до договору № 203-16П про закупівлю підрядних робіт за державні кошти, становить 5 885 342, 4 грн.
Крім того встановлено, що 29.11.2017 між ТОВ «Укрпромстрой» в особі директора вказаного товариства, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження та Управлінням капітального будівництва Одеської міської ради, в особі начальника управління ОСОБА_2 укладено договір № 169-17/П про закупівлю підрядних робіт за державні кошти, об`єктом якого є «Капітальний ремонт стадіону Одеської загальноосвітньої школи № 27 по Люстдорфській дорозі, 33 у м. Одесі. Коригування».
Відповідно до підпункту 11.4.4. Розділу ХІ «Інші умови» вказаного договору, замовник здійснює контроль і технічний нагляд за відповідністю якості об`ємів виконаних робіт проектно-кошторисній документації, будівельним нормам і правилам, а матеріалів, виробів і конструкцій, - державним стандартам і технічним умовам. При виявлені відхилень Замовник видає Підрядник письмове розпорядження про їх усунення, а при необхідності приймає рішення припинення робіт.
Так, ОСОБА_4 , будучи службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими обов`язками, виступаючи у якості Замовника, достовірно знаючи обсяг покладених на неї обов`язків з контролю якості будівельно-монтажних робіт, виконавчої документації та звітів на об`єктах будівництва, забезпечення високого технічного рівня будівництва, за проведенням робіт з «Капітального ремонту стадіону Одеської загальноосвітньої школи № 27 по Люстдорфській дорозі, 33 у м. Одеса. Коригування.», діючи зі злочинною самовпевненістю, передбачаючи можливість настання суспільно небезпечних наслідків свого діяння, але легковажно розраховуючи на їх відвернення, неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, не дотримуючись покладених на неї обов`язків, не перевіривши відповідність обсягів та якості виконаних будівельно-монтажних робіт проектно-кошторисній, первинно-звітній документації з будівництва на об`єкті «Капітального ремонту стадіону Одеської загальноосвітньої школи №27 по Люстдорфській дорозі, 33 у м. Одеса. Коригування.», підписала та засвідчила печаткою УКБ ОМР акти приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в, - Акту б/н за грудень 2017 року, Акту № 2 за травень 2018 року, акту здачі змонтованого устаткування за травень 2018 року, тобто всього на загальну суму 3 333 900 гривень в які, особою матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, внесено завідомо неправдиві відомості щодо виконання робіт згідно з договором № 169-17/П від 29.11.2017 про закупівлю підрядних робіт за державні кошти, підтвердивши відповідність виконаних робіт, а саме:
- акт б/н за грудень 2017 року на суму 3 122 619, 60 грн., щодо проведення наступних робіт: улуштування прошарку суцільного в земляному полотні об`ємом 0,903 (одиниця виміру 1000 м2) (фактично 0,779), об`єму використаної з`єднувальної стрічки 110,21 м. (фактично 29 м), клею двокомпонентного об`ємом 30,9 кг. (фактично 17,4 кг), влаштування підстилающих шарів з піску об`ємом 0,898437 (одиниця виміру 100м3) (фактично 0,119), об`єму поліуретанового клею, розчиннику бутилацетат, поліуретаного компоненту, поліуретаном ґрунтовки, гумової крихти, поліуретанової розміточної фарби, розробки грунту в траншеях та котлованах об`ємом 0,623 (одиниця виміру 100м3) (дані матеріали списані в акті №1 за грудень 2016 року), улаштування основ з піску об`ємом 0, 477 (одиниця виміру 100м3), улаштування основ із щебеню 40-70 мм об`ємом 0, 7155 (одиниця виміру 100м3), улаштування основ із щебеню 20-40 мм об`ємом 0, 7155 (одиниця виміру 100м3), улаштування покриттів із холодної асфальтобетонної суміші об`ємом 4,77 (одиниця виміру 100м2), суміші асфальтобетонні об`ємом 33,0561 (одиниця виміру т), улаштування покриттів із гарячої асфальтобетонної суміші об`ємом 4,77 (одиниця виміру 100м2), суміші асфальтобетонні об`ємом 46,0782 (одиниця виміру т), суміші бетонні готові об`ємом 39,168 (одиниця виміру м3), монтаж трибун об`ємом 2,8 (одиниця виміру т) (фактично 1,919), металоконструкції індивідуальні об`ємом 2,8 (одиниця виміру т) (фактично 1,919), укладання труб поліетиленових 110 об`ємом 0,37 (одиниця виміру 100м) (фактично 0,2), труби зовнішні 110*32 об`ємом 37 (одиниця виміру м) (фактично 20).
Фактична вартість виконаних будівельних робіт за актом б/н за грудень 2017 складає 2 999 038, 8 гривень.
- акт № 2 за травень 2018 року на суму 112820,40 грн., не розраховано обов`язковий коефіцієнт, що враховує зміну витрат на заробітну плату працівників, зайнятих на управлінні та обслуговуванні будівельного виробництва при розрахунку загальновиробничих витрат – 0,4123, а також коефіцієнт, що враховує зміну інших витрат, загальновиробничих витрат та величину, яка відноситься до утримання та обслуговування апарату управління відокремлених виробничих структурних підрозділів будівельної організації – 0,7821.
Фактична вартість виконаних будівельних робіт за актом № 2 за травень 2018 із урахуванням розрахунку вказаних коефіцієнтів складає 110 833,20 гривень.
В подальшому на підставі Акту б/н за грудень 2017 року, Акту № 2 за травень 2018 року, акту здачі змонтованого устаткування за травень 2018 року до договору № 169-17/П про закупівлю підрядних робіт за державні кошти на суму 3 333 900 гривень, з внесеними до них завідомо недостовірними відомостями, зазначена сума грошових коштів, у повному обсязі, а саме:
- 07.12.2017 відповідно до платіжного доручення № 240 від 06.12.2017 на суму 3 122 619,60 гривень,
- 18.05.2018 відповідно до платіжного доручення № 85 від 17.05.2018 на суму 211 280,40 гривень, перерахована з розрахункового рахунку № 35425147034555 відкритого на балансі Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області на ім`я Управління капітального будівництва Одеської міської ради на розрахунковий рахунок № 26008310942701 підприємства ТОВ «Укрпромстрой», відкритий в АБ «Південний».
При цьому, загальна вартість фактично виконаних будівельних робіт з капітального ремонту стадіону Одеської загальноосвітньої школи № 27 по Люстдорфській дорозі, 33 у м. Одесі до договору № 169-17 П про закупівлю підрядних робіт за державні кошти (коригування), становить 3 208 332, 0 грн.
Отже, при виконанні технічного нагляду за об`єктом «Капітальний ремонт стадіону Одеської загальноосвітньої школи № 27 по Люстдорфській дорозі, 33 у м. Одеса.», ОСОБА_1 , будучи службовою особою неналежно виконала свої службові обов`язки з контролю якості будівельно-монтажних робіт, виконавчої документації та звітів на об`єктах будівництва, забезпечення високого технічного рівня будівництва за виконанням вище вказаних будівельних робіт, через несумлінне ставлення до них, що спричинило територіальній громаді міста Одеси майнову шкоду в сумі 909 189,6 грн. (дев`ятсот дев`ять тисяч сто вісімдесят дев`ять гривень 60 копійок), яка в 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину та відповідно до ч. 4 примітки 1 до ст. 364 КК України є тяжкими наслідками.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 , яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення у сфері службової діяльності, перебуваючи на посаді начальника виробничо-технічного відділу Управління капітального будівництва Одеської міської ради, може негативно впливати на хід досудового розслідування та судового розгляду шляхом знищення або підроблення документів і речей, які мають значення для досудового розслідування, а також продовжувати вчиняти протиправні дії на своєму робочому місці.
Прокурор в судовому засіданні подане клопотання підтримав у повному обсязі та просив клопотання задовольнити, посилаючись на доводи, викладені у клопотанні.
Захисник підозрюваної в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання в повному обсязі, просив відмовити в задоволенні клопотання, посилаючись на те, що підозрювана перебуває на посаді начальника виробничо-технічного відділу Управління капітального будівництва Одеської міської ради. Здійснення технічного нагляду можуть здійснювати особи, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат. У зв`язку з тим, що у ОСОБА_1 був такий сертифікат на неї були покладені обов`язки по здійсненню технічного нагляду. Виконання зазначених обов`язків по здійсненню технічного нагляду жодним чином не пов`язано з виконанням її обов`язків на посаді, від якої просить її відсторонити сторона обвинувачення. Захисник вважає, що клопотання прокурора необґрунтоване та таке, що не підлягає задоволенню.
Підозрювана підтримала думку свого захисника.
Дослідивши клопотання та долучені в його обґрунтування матеріали, а також матеріали, надані в судовому засіданні, заслухавши думку учасників судового засідання, слідчий суддя приходить до наступного переконання.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 154 КПК України, відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину.
Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.157 КПК України, слідчий суддя, суд відмовляє у задоволенні клопотання про відсторонення від посади, якщо слідчий, прокурор не доведе наявність достатніх підстав вважати, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного чи обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Як вбачається з клопотання та наданих в його обґрунтування матеріалів, 10 вересня 2021 року ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.367 КК України за кваліфікуючими ознаками: неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки.
Як вбачається з поданого клопотання, в обґрунтування необхідності застосування відносно підозрюваної ОСОБА_1 , заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади, сторона обвинувачення посилається на те, що перебуваючи на посаді начальника виробничо-технічного відділу Управління капітального будівництва Одеської міської ради, ОСОБА_1 може негативно впливати на хід досудового розслідування та судового розгляду шляхом знищення або підроблення документів і речей, які мають значення для досудового розслідування, а також продовжувати вчиняти протиправні дії на своєму робочому місці.
В судовому засіданні з пояснень учасників провадження та досліджених документів встановлено, що розпорядженням Одеського міського голови ОСОБА_3 від 15.04.2011 №711/к-01р, ОСОБА_1 призначено на посаду начальника виробничо-технічного відділу управління капітального будівництва Одеської міської ради, як таку, що пройшла за конкурсом.
Крім того встановлено, що ОСОБА_1 має кваліфікаційний сертифікат інженера технічного нагляду за спеціальністю – технічний нагляд за будівництвом будівель і споруд № АТ000591, виданий 15.05.2012 на підставі рішення Всеукраїнської громадської організації «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об`єктів архітектури» від 26.04.2012 за № 4-ТН.
Наказом №91П-1 від 23.11.2016 року начальника виробничо-технічного відділу управління капітального будівництва Одеської міської ради ОСОБА_1 було призначено відповідальним по здійсненню технічного нагляду на об`єкті «Капітального ремонту стадіону Одеської загальноосвітньої школи №27 по Люстдорфській дорозі, 33 у м. Одесі», тобто на неї покладені обов`язки по здійсненню технічного нагляду на зазначеному об`єкті.
Разом з тим, здійснюючи посилання в клопотанні на те, що ОСОБА_1 може негативно впливати на хід досудового розслідування та судового розгляду шляхом знищення або підроблення документів і речей, які мають значення для досудового розслідування, а також продовжувати вчиняти протиправні дії на своєму робочому місці, стороною обвинувачення в клопотанні не зазначено яким чином підозрювана може це зробити, ні будь-якого обґрунтування, яке б давало можливість слідчому судді прийти до переконання про обґрунтованість доводів сторони обвинувачення в частині посилання на існування такого ризику.
Слідчим суддею встановлено, що порушення, які інкримінуються ОСОБА_1 при виконанні обов`язків по здійсненню технічного нагляду на об`єкті «Капітального ремонту стадіону Одеської загальноосвітньої школи №27 по Люстдорфській дорозі, 33 у м. Одесі», покладених не неї, жодним чином не стосуються виконання її обов`язків на посаді начальника виробничо-технічного відділу управління капітального будівництва Одеської міської ради.
В цілому, в обґрунтування поданого клопотання сторона обвинувачення посилається виключно на тяжкість інкримінованого підозрюваній ОСОБА_1 кримінального правопорушення.
З урахуванням викладеного, слідчий суддя приходить до переконання про відсутність правових підстав для застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади. Слідчий суддя вважає не доведеним в судовому засіданні, з огляду на обґрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_1 інкримінованого їй кримінального правопорушення, те, що перебуваючи на посаді начальника виробничо-технічного відділу управління капітального будівництва Одеської міської ради підозрювана може негативно впливати на хід досудового розслідування та судового розгляду шляхом знищення або підроблення документів і речей, які мають значення для досудового розслідування, а також продовжувати вчиняти протиправні дії на своєму робочому місці.
За таких обставин, слідчий суддя приходить до переконання, що стороною обвинувачення не доведено необхідності в застосуванні відносно підозрюваної ОСОБА_1 заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади, в свою чергу подане стороною обвинувачення клопотання є необґрунтованим, формальним та не підтвердженим відповідними доказами, а відтак, таке клопотання задоволенню не підлягає.
Таким чином, керуючись ст. ст. 154, 155, 156, 157, 309 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні клопотання слідчого ОРУП №1 ГУНП в Одеській області Чорної А.О, погодженого прокурором Київської окружної прокуратури міста Одеси Сівак М.В. про відсторонення від посади ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в рамках кримінального провадження № 12021162480001279 відомості про яке 03.08.2021 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України – відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя Чаплицький В. В.