
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про закриття провадження у справі
05 жовтня 2021 р. м. Чернівці Справа № 600/2068/21-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Григораша В.О.,
за участю:
секретаря судового засідання Кучерявої А.В.,
представників позивача-1 Атаманюка А.І., Кутейнікової Д.Я.
представника позивача-2 Гречиної І.Б., Карчі О.В., Вензовського А.О.,
відповідача Заплітного І.Д.,
представника третьої особи-1 Смутняка О.В.,
представника третьої особи-2 Ігната М.І.,
розглянувши у судовому засіданні під час розгляду справи по суті матеріали адміністративної справи за позовом Приватного підприємства "Люксинор-Будцентр" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія Трансмост" до Державного кадастрового реєстратора Відділу у місті Чернівцях Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області Заплітного Івана Дмитровича, за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Чернівецької міської ради та Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області, про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "Люксинор-Будцентр" (позивач-1) та Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія Трансмост" (позивач-2) звернулись до Чернівецького окружного адміністративного суду з позовом до Державного кадастрового реєстратора Відділу у місті Чернівцях Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області Заплітного Івана Дмитровича (відповідач), з такими позовними вимогами (з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог):
визнати протиправними дії державного кадастрового реєстратора Відділу у місті Чернівцях ГУ Держгеокадастру у Чернівецькій області Заплітного І.Д. при відкритті датою 17.08.2006 року Поземельної книги на земельну ділянку з кадастровим номером 7310136900:63:001:0001 розташовану в місті Чернівці по вулиці Заводській, буд. 41-А та в подальшому при веденні ним зазначеної вище Поземельної книги шляхом внесення записів від 13.06.2018 року;
зобов`язати державного кадастрового реєстратора Заплітного І.Д. скасувати державну реєстрацію земельної ділянки, як об`єкта цивільних прав з кадастровим номером 7310136900:63:001:0001, розташовану в місті Чернівці по вулиці Заводській, буд. 41-А, в Державному земельному кадастрі шляхом закриття Поземельної книги.
Ухвалою суду від 12.05.2021 року даний адміністративний позов залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків - п`ять днів з дня отримання позивачем копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвалою суду від 24.05.2021 року відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання по справі 22.06.2021 року.
Підготовче судове засідання призначене на 22.06.2021 року відкладене на 20.07.2021 року.
Підготовче судове засідання призначене на 20.07.2021 року відкладене на 03.08.2021 року.
Усною ухвалою суду від 03.08.2021 року, занесеною до протоколу судового засідання, підготовче провадження в адміністративній справі №600/2068/21-а закрито та призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 14.09.2021 року.
В судовому засіданні призначеному на 14.09.2021 року оголошено перерву до 05.10.2021 року
Ухвалою суд від 05.10.2021 року відмовлено у задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія Транспорт" про зупинення провадження у справі №600/2068/21-а.
Ухвалою суд від 05.10.2021 року відмовлено у задоволенні клопотання Приватного підприємства "Люксинор-Будцентр" про призначення земельно-технічної експертизи та експертизи з питань землеустрою.
В судовому засіданні 05.10.2021 року, після виступу учасників процесу з вступними промовами, суд поставив на обговорення питання про закриття провадження у справі у зв`язку з неналежністю розгляду за правилами адміністративного судочинства, оскільки у даній справі наявний спір про право.
Представники позивачів в судовому засіданні заперечували проти закриття провадження у даній справі.
Відповідач та треті особи в судовому засіданні не заперечували проти закриття провадження у даній справі.
Заслухавши вступні промови учасників процесу, перевіривши матеріали адміністративної справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, враховуючи думку сторін суд дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження у справі, з огляду на наступне.
Суд зазначає, що відповідно до ст.124 Конституції України, правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Частиною 1 ст. 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
За змістом п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 4 КАС України адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов`язує надавати такі послуги виключно суб`єкта владних повноважень, і спір виник у зв`язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб`єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв`язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб`єкта владних повноважень або іншої особи.
За приписами ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Вимоги до позовної заяви визначені правовими нормами ст.160 КАС України.
Частиною 1 ст. 19 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: 1) спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження; 2) спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спорах між суб`єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спорах, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) за зверненням суб`єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб`єкту законом; 6) спорах щодо правовідносин, пов`язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; 7) спорах фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації; 8) спорах щодо вилучення або примусового відчуження майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності; 9) спорах щодо оскарження рішень атестаційних, конкурсних, медико-соціальних експертних комісій та інших подібних органів, рішення яких є обов`язковими для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших осіб; 10) спорах щодо формування складу державних органів, органів місцевого самоврядування, обрання, призначення, звільнення їх посадових осіб; 11) спорах фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", за винятком спорів, пов`язаних із укладенням договору з переможцем переговорної процедури закупівлі, а також зміною, розірванням і виконанням договорів про закупівлю; 12) спорах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів охорони державного кордону у справах про правопорушення, передбачені Законом України "Про відповідальність перевізників під час здійснення міжнародних пасажирських перевезень".
Приписами ч. 3 ст. 19 КАС України встановлено, що адміністративні суди не розглядають позовні вимоги, які є похідними від вимог у приватно-правовому спорі і заявлені разом з ними, якщо цей спір підлягає розгляду в порядку іншого, ніж адміністративне, судочинства і знаходиться на розгляді відповідного суду.
Інший порядок судового провадження для розгляду таких спорів встановлено частиною 1 статті 20 Господарського процесуального кодексу України, яка визначає справи, що відносяться до юрисдикції господарських судів.
Відповідно до пунктів 1, 6 та 13 частини 1 статті 20 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема:
справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, а також у спорах щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці;
справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на майно (рухоме та нерухоме, в тому числі землю), реєстрації або обліку прав на майно, яке (права на яке) є предметом спору, визнання недійсними актів, що порушують такі права, крім спорів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, та спорів щодо вилучення майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, а також справи у спорах щодо майна, що є предметом забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці;
вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, визнання недійсними актів, що порушують права на майно (майнові права), якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав чи спору, що виник з корпоративних відносин, якщо цей спір підлягає розгляду в господарському суді і переданий на його розгляд разом з такими вимогами.
Інший порядок судового провадження для розгляду таких спорів також встановлений статтею 19 Цивільного процесуального кодексу України суди, яка визначає справи, що відносяться до юрисдикції загальних судів.
Згідно з вказаною статтею Кодексу суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.
Згідно із частинами 1 та 4 ст.11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. У випадках, установлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов`язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.
Пунктом 10 частини 2 статті 16 Цивільного кодексу України визначено, що цивільні права та інтереси суд може захистити в спосіб визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
Водночас правовідносини щодо володіння, користування і розпорядження землею регулюються, зокрема, приписами Земельного кодексу України, а також прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами.
Згідно із частинами 2 та 3 ст. 78 Земельного кодексу України право власності на землю - це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками. Право власності на землю набувається та реалізується на підставі Конституції України, цього Кодексу, а також інших законів, що видаються відповідно до них. Земля в Україні може перебувати у приватній, комунальній та державній власності.
Згідно із ч. 1 ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Порядок набуття права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності громадянами та юридичними особами передбачено вказаною нормою та статтями 118, 122 Земельного кодексу України.
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 04 квітня 2018 року в справі № 676/3596/16-а (провадження №11-187апп18) зазначила, що при визначенні предметної юрисдикції справ суди повинні виходити із суті права та/або інтересу, за захистом якого звернулася особа, заявлених вимог, характеру спірних правовідносин, змісту та юридичної природи обставин у справі.
Приватно-правові відносини вирізняються наявністю майнового чи немайнового, особистого інтересу учасника. Спір має приватно-правовий характер, якщо він обумовлений порушенням або загрозою порушення приватного права чи інтересу, як правило, майнового, конкретного суб`єкта, що підлягає захисту в спосіб, передбачений законодавством для сфери приватно-правових відносин, навіть і в тому випадку, якщо до порушення приватного права чи інтересу призвели управлінські дії суб`єктів владних повноважень.
Аналогічні висновки викладені в постановах Великої Палати Верховного Суду від 21 березня 2018 року № 802/1792/17-а, від 17 квітня 2018 року у справі № 815/6956/15, від 29 травня 2018 року в справі № 826/19487/14, в постановах Верховного Суду від 18 червня 2020 року в справі № 360/3626/18, від 08 липня 2020 року в справі № 560/859/19.
Велика Палата Верховного Суду в постанові від 25 квітня 2018 року в справі №336/2177/17 також зазначила, що сама по собі участь у спорі суб`єкта владних повноважень не дає підстав ототожнювати спір із публічно-правовим та відносити його до справ адміністративної юрисдикції. Необхідно з`ясовувати, у зв`язку з чим виник спір та за захистом яких прав особа звернулася до суду.
Велика Палата Верховного Суду в цій постанові також зазначила, що якщо порушення своїх прав особа вбачає у наслідках, які спричинені рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень, які вона вважає неправомірними, і ці наслідки призвели до виникнення, зміни чи припинення цивільних правовідносин, мають майновий характер або пов`язаний з реалізацією її майнових або особистих немайнових інтересів, то визнання незаконними (протиправними) таких рішень та дій є способом захисту цивільних прав та інтересів.
З матеріалів справи судом встановлено, що в основі поданої позовної заяви лежить твердження щодо відсутності, на думку позивачів, сформованої земельної ділянки з присвоєним кадастровим номером 7310136900:63:001:0001 та, що вказана земельна ділянка не належність до земель комунальної форми власності, як об`єкт цивільних прав.
В ході судового розгляду судом встановлено, що рішенням Чернецької міської ради IV скликання від 16.02.2006 року №945, надано Закритому акціонерному товариству "Трансмост" земельну ділянку за адресою вул. Заводська, 41-A (кадастровий номер 7310136900:63:001:0001) для обслуговування виробничої бази в оренду терміном до 01.12.2016 року.
На підставі вищевказаного рішення мiж Чернівецькою міською радою та ЗАТ "Трансмост" укладено договір оренди землі №2866 від 30.06.2006 року.
Рішенням Чернівецької міської ради VI скликання від 27.09.2012р № 617, визнано таким, що втратив чинність, пункт 30.1 рішення міської ради IV скликання від 16.02.2006 року №945 "Про надання в оренду та користування земельними ділянками, відміну та внесення змін в ранiше прийняті рішення" в частині надання закритому акціонерному товариству "Трансмост" земельної ділянки за адресою вул.Заводська,41-А (кадастровий номер 7310136900:63:001:0001) площею 4,7319 га в оренду до 01.12.2016 року для обслуговування виробничої бази, в зв`язку із добровільною відмовою від користування землею та переходом права власності на нерухоме майно до ТОВ "Будiвельна компанія Трансмост" та ПП "Люксинор-Будцентр", та визнано припиненим договір оренди землi №2866 від 30.06.2006 року укладений мiж мiською радою та ЗАТ "Трансмост". Цим же рішенням запропоновано ТОВ "Будівельна компанія Трансмост" та ПП "Люксинор-Будцентр" виготовити правовстановлюючі документи на земельну ділянку за адресою, вул. Заводська, 41-А, площею 4,7319 га.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів майна щодо об`єкта нерухомого майна від 20.08.2019 року №178162513, власниками нерухомого майна за адресою вул. Заводська, 41-А ТОВ "Будівельна компанія Трансмост" 15/100 частин, 36/100 частин нежитлових будівель та споруд та ПП "Люксинор-Будцентр" 49/100 частин.
Факт безперервного існування з часу державної реєстрації (17.08.2006 року) земельної ділянки під кадастровим номером 7310136900:63:001:0001, площею 4,7319 га в м. Чернівці, по вул. Заводськiй, 41-А, підтверджується витягами з Державного земельного кадастру, технічною документацією iз землеустрою, даними Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області, витягами з технічного документації про нормативну грошову оцінку вказаної земельної ділянки за 2012-2021 роки, актом обстеження земельної ділянки.
Зокрема, відповідно до витягів з Державного земельного кадастру №HB- 7302681732018 від 16.07.2018 року, №HB-7305211472020 вiд 09.01.2020 року, №HB-7305796192020 від 13.10.2020 року, земельна ділянка пiд кадастровим номером земельної 7310136900:63:001:0001, площею 4,7319 га в м. Чернівці, по вул. Заводськiй, 41-А, зареєстрована 17.08.2006 року та належить територіальній громаді м. Чернівці (комунальна власність).
Державна реєстрація вказаної земельної ділянка як об`єкта цивільних прав проведена у зв`язку із передачею її в оренду попередньому власнику нерухомого майна ЗАТ "Трансмост" на підставі рішення Чернівецької міської ради №945 16.02.2006 року, посилання на яке містить витяг з Державного земельного кадастру.
На підставі вищевказаного рiшення ЗАТ "Трансмост" та Чернівецькою міською радою укладено договір оренди землі №2866 від 30.06.2006 року, який зареєстрований в Чернівецькій регіональній фiлiї Центр ДЗК за №4AA007061, запис №040680900133 від 17.08.2006 року.
Відповідно до даних Державного земельного кадастру земельна ділянка площею 4,7319 га за адресою вул. Заводська, 41-а з кадастровим номером 7310136900:63:001:0001 була зареєстрована 17.08.2006 року за №040680900133 в книзі записів реєстрації договорів оренди земельних ділянок №4АА007061.
Крім цього, згідно із пунктом 14 договору купівлі-продажу серія ВРО №265331, 265332, укладеного з ТДВ "Трансмост", земельна ділянка, на якій знаходяться 49/100 часток нежилих будівель та незавершене будівництво знаходяться на земельній ділянці, яка передана продавцю в строкове платне користування на підставі договору оренди земельної ділянки, укладеного 30 червня 2006 року та зареєстрованого у Чернівецькій регіональної філії ДЗК 17.08.2006 за №4AA-040680900133.
Згідно з даними Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькі області земельна ділянка пiд кадастровим номером 7310136900:63:001:0001, площею 4,7319 га за адресою вул. Заводська, 41-а, починаючи з часу її державної реєстрації - 17.08.2006 року, існує як об`єкт у незмінному вигляді та щодо неї до ДЗК не вносилися відомості про скасування її державної реєстрації, зміни її площі, форми власності.
Аналогічні відомості щодо земельної ділянки площею 4,7319 га за адресою по АДРЕСА_1 з кадастровим номером 7310136900:63:001:0001 та розміщених на ній об`єктів нерухомого майна, належного позивачам містить акт обстеження земельної ділянки, яке проведене 12.02.2020 року спеціалістами Департаменту містобудівного комплексу Чернівецької міської ради, Інспекції з благоустрою управління контролю за благоустроєм Чернівецької міської ради.
Земельна ділянка площею 4,7319 га по вул. Заводськiй, 41-А, в м. Чернівці, до надання її в оренду ЗАТ "Трансмост" на підставі договору оренди землі №2866 від 30.06.2006 року, перебувала у постійному користуванні цього ж суб`єкта з 16.11.1995 року на підставі державного акту на право постійного користування землею серії І-ЧВ №000303.
Судом встановлено, що предметом розгляду даної справи є дії державного кадастрового реєстратора при відкритті датою 17.08.2006 року Поземельної книги на земельну ділянку з кадастровим номером 7310136900:63:001:0001 розташовану в місті Чернівці по вулиці Заводській, буд. 41-А та в подальшому при веденні ним зазначеної вище Поземельної книги шляхом внесення записів від 13.06.2018 року.
В основу звернення до суду з даним позовом позивачі вказують на відсутність сформованої земельної ділянки з присвоєним їй кадастровим номером 7310136900:63:001:0001 та що вказана земельна ділянка не належить до земель комунальної форми власності, і обрали спосіб захисту порушених прав шляхом скасування державної реєстрації земельної ділянки, як об`єкта цивільних прав, з кадастровим номером 7310136900:63:001:0001 в Державному земельному кадастрі шляхом закриття Поземельної книги, яка в сою чергу належить до земель комунальної власності Чернівецької міської ради.
Отже, спірні правовідносини виникли з питання правомірності вчинених відповідачем реєстраційних дій, здійснених на основі юридичних фактів, стосовно яких існує спір про цивільне право, в межах якого можуть бути й вирішені питання, пов`язані з реєстрацією речових прав на спірну земельну ділянку та внесення до них відповідних змін.
Разом з цим, скасування державної реєстрації земельної ділянки безумовно призведе до припинення речових прав на таку земельну ділянку Чернівецькою міською радою, яка буде позбавлена права розпорядження нею, як об`єктом цивільних прав.
З огляду на наведене в справі вбачається спір про право між позивачами та Чернівецькою міською радою з приводу володіння, користування та розпорядження земельною ділянкою з кадастровим номером 7310136900:63:001:0001, який, згідно вищенаведених норм законодавства та позиції Великої палати Верховного суду України не може розглядатись в порядку адміністративного судочинства.
Таку ж правову позицію викладено і у постанові Великої Палати Верховного Суду від 21 березня 2018 року у справі №184/2470/13.
З урахуванням вищенаведеного, слід дійти висновку, що даний спір не носить характеру публічно-правового та не підпадає під юрисдикцію адміністративних судів, у зв`язку з чим провадження у цій справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 238 КАС України.
Оскільки позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства, то у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 238 КАС України наявні правові підстави для закриття провадження у справі.
Зважаючи на те, що спір про право власності на спірну земельну ділянку є цивільно-правовим, суд роз`яснює, що вирішення таких спорів здійснюється за правилами цивільного або господарського судочинства залежно від суб`єктного складу сторін.
Враховуючи суб`єктивний склад учасників процесу, суд роз`яснює позивачам їх право на звернення за захистом порушених прав у спірних правовідносинах до Господарського суду Чернівецької області в порядку господарського судочинства.
На підставі наведеного та керуючись статтями 238, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
УХВАЛИВ:
Провадження у справі №600/2068/21-а за позовом Приватного підприємства "Люксинор-Будцентр" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія Трансмост" до Державного кадастрового реєстратора Відділу у місті Чернівцях Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області Заплітного Івана Дмитровича про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії, - закрити.
Згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково. Апеляційна скарга на ухвалу подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання).
Суддя В.О. Григораш
Ухвалу в повному обсязі складено 11 жовтня 2021 року.