
Справа № 346/4685/21
Провадження № 3/346/2594/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 жовтня 2021 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Калинюк О.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Коломийського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянина України, за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення –
ВСТАНОВИВ:
22.09.2021 року о 01 год. 05 хв. в с. Раківчик, по вул. Височана, Коломийського району Івано-Франківської області ОСОБА_1 керував автомобілем марки «Volkswagen Touran», номерний знак « НОМЕР_2 », та відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан такого сп`яніння.
Свою вину в скоєному адміністративному правопорушенні ОСОБА_1 не визнав та 11.10.2021 року його захисник, адвокат Луцак А.О. подав клопотання про закриття провадження в даній справі, оскільки огляд водія на стан наркотичного сп`яніння було запропоновано провести з грубим порушенням законодавства, а, отже, стан будь-якого сп`яніння не встановлено.
Захисник зазначає, що огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров`я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров`я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров`я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров`я.
Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.»
Нормою ст.266 КпАП України передбачено, що огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій.
Крім того, п.7 І розділу Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції /затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України №1452/735 від 09.11.2015 року/, передбачено, що у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Також, ІІ розділом Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції /затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України №1452/735 від 09.11.2015 року/, передбачено, що огляд на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків. Із метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров`я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров`я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Із відеозапису вбачається, що на порушення вимог Інструкції №1452/735 від 09.11.2015 року та ст.266 КпАП України поліцейський зафіксував тільки саму відмову ОСОБА_1 від проходження медичного огляду в закладах охорони здоров`я.
Крім того, згідно з розглядуваним протоколом про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 у вищевказані час та місці керував транспортним засобом з ознаками наркотичного сп`яніння (порушена координація рухів, поблідніть обличчя, зіниці очей, які не реагують на світло), однак, на долученому до протоколу відеозаписі зафіксовано, що цей транспортний засіб перебуває у нерухомому стані.
Проте, початок керування транспортним засобом слід розуміти як момент, коли транспортний засіб почав рухатися внаслідок запуску двигуна.
Крім того, на порушення вимог наказу МВС України №1026 від 18.12.2018 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за №28/322999 від 11.01.2019 року, на долученому до протоколу СD-R -диску із вказаним відеозаписом безперервність останнього порушена. Крім того, на наданому відеофайлі відсутні докази руху транспортного засобу та не зрозуміло у який спосіб інспектор поліції виявив вищезазначені ознаки наркотичного сп`яніння, а такодж на відеофайлі відсутня дата та час події.
На відео, яке долучено працівниками поліції видно як ОСОБА_1 знаходиться біля автомобіля та відмовляється від проходження медичного огляду в лікарні. Однак, на відео не зафіксовано даних про те, що ОСОБА_1 керував автомобілем, тобто що він був водієм в розумінні ст. 130 КУпАП, а також відсутня фіксація проходження ОСОБА_1 огляду на місці зупинки ТЗ за допомогою технічних засобів. До матеріалів справи долучена копія свідоцтва про повірку приладу «Drager 6820», однак, такий прилад встановлює стан алкогольного, а не наркотичного сп`яніння.
Проте, без проходження огляду на місці зупинки ТЗ за допомогою технічних засобів, направлення в лікарню складено поліцейським без жодної правової підстави, а, отже, відмова ОСОБА_1 від проходження медичного освідчення була правомірною.
Наведені протиріччя та неузгодженість у своїй сукупності не дають суду підстав для висновку про винуватість ОСОБА_1 поза розумним сумнівом.
Однак, вина правопорушника знайшла своє підтвердження в судовому засіданні та підтверджується:
-даними в протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 459901 від 22.09.2021 року о 01 год. 05 хв. в с. Раківчик, по вул. Височана, Коломийського району Івано-Франківської області ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «Volkswagen Touran», номерний знак « НОМЕР_2 », відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан такого сп`яніння;
- даними акту огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів та направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують швидкість реакції, в яких зазначено, що ОСОБА_1 від проходження вказаного огляду відмовився;
- даними переглянутого в судовому засіданні відеозапису з нагрудної камери працівника поліції, на якому зафіксовано, що ОСОБА_1 чітко стверджує, що він керував автомобілем після вживання наркотичного засобу - марихуани та категорично відмоляється від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп`яніння .
Отже, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
На підставі вищенаведеного та, керуючись ст.ст. 33, 221, 283, 284, 288-290, 294 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 454 гривні у дохід держави: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків,передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Суддя Калинюк О. П.