
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
08 жовтня 2021 р. № 520/15010/21
Харківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Мар`єнко Л.М.,
розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Відділу соціальних допомог Управління соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення органу місцевого самоврядування про відмову в призначенні житлової субсидії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Відділу соціальних допомог Управління соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради, в якому просить суд:
- визнати неправомірним рішення-повідомлення Відділу соціальних допомог Управління соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради №13156 від 29 червня 2021 року;
- скасувати рішення - повідомлення Відділу соціальних допомог Управління соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради №13156 від 29 червня 2021 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач, зокрема, зазначив, що відповідачем неправомірно застосовано до позивача п.п. 3 п.6 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побудовою палива" від 21.10.1995 року №848, без врахування ст.8, ст.46, ст.48 Конституції України як норми прямої дії, які мають вищу юридичну силу. Відповідачем не врахована сума винагороди за роботу в дільничній комісії у розмірі 2336,68 грн. під час розрахунку субсидії. Позивач зазначив, що він знаходиться у скрутному матеріальному становищі, юридичну практику не веде через брак часу, який він витрачає на захист своїх прав, зокрема, у судових справах, не працює, здійснює догляд за особою похилого віку, що досягла 80-річного віку та у зв`язку з чим - отримує компенсаційні виплати від Управління соціального захисту населення Холодногірського району Харківської міської ради.
Від представника відповідача - Кононенко Т.І., через канцелярію суду, надійшов відзив на позов, в якому представник відповідача просив відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що відповідач під час спірних правовідносин діяв у спосіб та у межах, визначених чинним законодавством.
Від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій він, зокрема, зазначив, що відповідачем невірно застосовуються норми матеріального права, оскільки постанова КМУ від 27.07.1998 року №1156 суперечить ст. 46, ст.48 Конституції України. Також, позивач зазначив, що з 12.10.2020 року по 29.10.2020 року він працював на посаді голови дільничної виборчої комісії звичайної виборчої дільниці №631381 територіального округу №174 з Перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад, територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25.10.2020 року та ним було отримано одноразову грошову винагороду та добові в загальному розмірі 2336,68 грн. Проте, відповідачем не було враховано вказану суму у доходах позивача за 3-4 квартали 2020 року під час розрахунку субсидії.
Від представника відповідача - Кононенко Т.І. надійшли заперечення, в яких він, зокрема, посилається на ст.113 Конституції України, зазначаючи, що постанова КМУ від 27.07.1998 року №1156
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 229 КАС України.
Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Позивач - ОСОБА_1 перебуває на обліку у відділі соціальних допомог Управління соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради та отримує компенсацію по догляду за особою старше 80 років з 27.11.2018 року по 12.09.2026 року у розмірі 4,80 грн., згідно повідомлення від 10.12.2018 року та довідки від 02.08.2021 №1077/03-21.
Згідно довідки Управління соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради від 02.08.2021 року №1078/03-21 позивачу з 01.05.2021 року по 30.09.2021 року призначено допомогу - житлову субсидію на ЖКТ.
Проте, позивачем було отримано повідомлення Управління соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради №13156 від 29.06.2021 року, згідно якого: уповноваженому власнику/наймачеві ОСОБА_1 - АДРЕСА_1 , опалювана площа 41,45 кв.м., (площа на яку призначається субсидія - 42,30 кв.м.) житлову субсидію з 01 травня 2021 року не призначено, з підстав - вартість послуг у межах норм споживання не перевищує визначеного обов`язкового платежу сім`ї.
Не погоджуючись з вказаним повідомленням відповідача, позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду із даним позовом.
Предметом даної справи є встановлення наявності або відсутності правових підстав на отримання позивачем житлової субсидії на оплату комунальних послуг.
Положення статті 46 Конституції України гарантують, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг врегульовані приписами Закону України "Про житлово-комунальні послуги".
Відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.
Приписами статті 13 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" визначено, що залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на: комунальні послуги (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), газопостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо); послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо); послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо); послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд (заміна та підсилення елементів конструкцій та мереж, їх реконструкція, відновлення несучої спроможності несучих елементів конструкцій тощо).
Механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінсоцполітики для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, умови призначення та порядок надання громадянам таких житлових субсидій визначено Положенням №848.
Відповідно до пункту 3 Положення №848 житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.
Пунктом 4 Положення №848 передбачено, що право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).
Житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, внеску/платежу об`єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком (далі - соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування) і розміром обов`язкового відсотка платежу, установленого відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 №1156 «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії» (Офіційний вісник України, 1998, №30, ст. 1129) (пункт 5 Положення).
Абзацами 1, 4 пункту 22 Положення №848 передбачено, що житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку).
Рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії у випадках, передбачених абзацами другим і третім цього пункту, приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
За правилами абзаців 1-2 пункту 24 Положення №848 житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства.
До складу домогосподарства включаються всі особи, що зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) (для орендарів, внутрішньо переміщених осіб - особи, які фактично проживають). На таких осіб розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і їх доходи враховуються під час призначення житлової субсидії.
Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім`ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства (крім доходів одного з подружжя, якщо обом більше 60 років і вони проживають у сільській місцевості або селищах міського типу, доходів батьків у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання, та доходів одного з батьків дитини у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною у разі, коли батьки розлучені або не перебували у шлюбі, а також осіб, які вважаються безвісно відсутніми за рішенням суду або мають правовий статус осіб, зниклих безвісти). При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.
Кількість членів домогосподарства визначається на початок місяця, з якого призначається житлова субсидія.
Відповідно до пункту 30 Положення №848 для розрахунку житлової субсидії враховуються нараховані доходи членів домогосподарства, членів сім`ї особи із складу домогосподарства, зазначених у пунктах 24-28 цього Положення, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються такі доходи.
За змістом пункту 35 Положення №848 для розрахунку житлової субсидії середньомісячний сукупний дохід осіб, зазначених у пунктах 24, 25, 27 і 28 цього Положення, враховується: за III і IV квартали попереднього календарного року - у разі, коли житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону; за I і II квартали поточного календарного року - у разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону; за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії, - у разі, коли житлова субсидія призначається не з початку опалювального (неопалювального) сезону.
У такому ж порядку розраховується середньомісячний сукупний дохід під час призначення житлової субсидії без звернення на наступний строк, а також під час розрахунку житлової субсидії на опалювальний сезон домогосподарствам, яким призначено її в минулому неопалювальному сезоні.
Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо, зокрема: у складі домогосподарства або у складі сім`ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі - особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді:
- за інформацією ДПС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії;
- або нарахований середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;
- та/або ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім військовослужбовців, а також осіб, щодо яких наявна заборгованість роботодавця із виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування).
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , перебував на обліку у відділі соціальних допомог Управління як отримувач житлової субсидії, яку востаннє було призначено автоматично відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (зі змінами та доповненнями), на період з травня 2020 року по квітень 2021 року в готівковій формі згідно з рішенням районної комісії з питань надання державних соціальних допомог та пільг від 14.06.2019 з урахуванням фактично отриманих доходів.
Відповідно до п. 5 Положення житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, внеску/платежу об`єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком і розміром обов`язкового відсотка платежу, установленого відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1156 «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії».
Для розрахунку житлової субсидії середньомісячний сукупний дохід членів домогосподарства враховується:
за ІІІ-ІV квартали попереднього календарного року - у разі, коли житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону;
за І-ІІ квартали поточного календарного року - у разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону;
за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії, - у разі, коли житлова субсидія призначається не з початку опалювального (неопалювального) сезону.
Для призначення житлових субсидій до сукупного доходу осіб враховуються доходи відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім`ї для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632.
Так, відповідно до п. 14 Порядку для обчислення житлової субсидії до середньомісячного сукупного доходу враховуються:
- для осіб, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, які в цьому періоді не мали доходів або середньомісячний сукупний дохід яких був меншим за розмір мінімальної заробітної плати станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та/або які чи за яких не сплачено єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців періоду, за який враховуються доходи (крім військовослужбовців, а також осіб, щодо яких наявна заборгованість роботодавця із сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, або осіб, які відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування):
0,25 розміру мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - у разі, коли такі особи протягом цього періоду перебували на строковій військовій службі;
0,5 розміру мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи:
- у разі, коли такі особи перебувають у складних життєвих обставинах, пов`язаних з інвалідністю, тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я встановленого зразка, алко-або наркозалежністю, що підтверджується висновком лікарсько- консультативної комісії закладу охорони здоров`я первинного рівня на підставі довідки встановленого зразка закладу охорони здоров`я, що провадить діяльність з надання наркологічної допомоги населенню, в якому особа перебувала на диспансерному обліку;
- у разі, коли такі особи протягом цього періоду навчалися за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти або зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні та не отримували допомоги по безробіттю;
враховуються фактично отримані особами доходи:
- у разі, коли вони отримують компенсацію за надання соціальних послуг з догляду відповідно до законодавства або щомісячну компенсаційну виплату, призначену непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи;
- у разі, коли вони отримували хоча б один з таких видів доходів, як пенсія, стипендія, допомога по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVAD-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, державна допомога при народженні (усиновленні) дитини, державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею, державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату. Розрахунок середньомісячної суми цих видів доходів проводиться шляхом ділення їх загальної суми за період, за який враховуються доходи, на кількість місяців, протягом яких її отримано.
В усіх інших випадках для обчислення житлової субсидії до середньомісячного сукупного доходу враховується розмір однієї мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.
Згідно з п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 19.05.2021 № 505 «Деякі питання призначення житлових субсидій» розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, проводиться без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:
- надавалася у грошовій безготівковій формі;
- була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень (будинків); індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщені особи);
- була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації.
Як зазначалось вище, ОСОБА_1 перебуває на обліку у відділі соціальних допомог Управління як отримувач компенсації, як непрацююча працездатна особа, яка здійснює догляд за особою, яка досягла 80 років, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.1996 № 832 «Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян» і за ІІІ-ІV квартали 2020 року загальна сума одержаної ним компенсації складала - 208,50 грн. (розмір щомісячної виплати становить - 34,75 грн.).
Оскільки середньомісячний сукупний дохід ОСОБА_1 за ІІІ-ІV квартали 2020 року (34,75 грн.) був меншим за розмір мінімальної заробітної плати станом на початок періоду, за який враховуються доходи (станом на 01.07.2020 розмір мінімальної заробітної плати становив - 5000,00 грн.), а одержаний ним вид компенсації відповідно до п. 14 Порядку №632 не враховується у фактично отриманому розмірі, до розрахунку його середньомісячного сукупного доходу враховано розмір мінімальної заробітної плати - 5000,00 грн. за кожен місяць періоду з липня по грудень 2020 року.
Обсяг обов`язкового відсотку платежу з урахуванням даного доходу становив 17,13%, або 856,50 грн. (5000,00 грн. х 17,13 %),
Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1156 «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії» обсяг обов`язкового відсотка платежу при призначенні житлової субсидії (Ро) визначається за такою формулою: Ро = Кд / Кг х Рг, де: Ро - частка плати за послуги для домогосподарства (частка доходу); Кд - коефіцієнт доходу домогосподарства - відношення розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу до прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, встановленого на дату, з якої призначається субсидія (станом на 01.05.2021 - 2189,00 грн.); Кг - базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії - два прожиткових мінімумів на одну особу в розрахунку на місяць (Кг = 2); Рг - базова норма плати за житлово-комунальні послуги - 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу домогосподарства (Рг = 15).
Отже, розмір обов`язкового відсотка платежу для ОСОБА_1 розрахований наступним чином: (5000,00/2189,00)/2 х 15 = 17,13%).
Оскільки різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами у травні 2021 року (633,57 грн.) та розміром обов`язкового відсотка платежу (856,50 грн.) має від`ємне значення (633,57 - 856,50 = - 222,93), житлову субсидію з травня 2021 року ОСОБА_1 не призначено правомірно.
Щодо твердження позивача, що відповідачем при розрахунку субсидії не було враховано сума винагороди та добові за роботу ОСОБА_1 в дільничній комісії у розмірі 2336,68 грн., суд зазначає наступне.
Згідно п.6-7 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім`ї для усіх видів державної соціальної допомоги затвердженого постановою КМУ від 22.07.2020 року №632 "Деякі питання виплати державної соціальної допомоги" - до середньомісячного сукупного доходу не включається державна соціальна допомога, для призначення якої обчислюється сукупний дохід.
Розмір житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу не враховується до середньомісячного доходу.
До середньомісячного сукупного доходу також не враховуються, зокрема: оплата праці членів виборчих комісій, а також осіб, яких залучають до роботи у цих комісіях, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів.
Таким чином, судом встановлено, що для розгляду питання про призначення ОСОБА_1 житлової субсидії з травня 2021 року у відповідності до п. 78 Положення не може бути застосований дохід позивача від праці у виборчій комісії.
Слід зазначити, що відповідно до п. 89 Положення якщо в неопалювальний сезон розмір плати за житлово-комунальні послуги, внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування не перевищує обсягу обов`язкового відсотка платежу структурний підрозділ з питань соціального захисту населення розраховує розмір житлової субсидії на початку наступного опалювального сезону без додаткового звернення громадянина.
Таким чином, з початком опалювального періоду 2021-2022 років Управлінням відповідно до п. 89 Положення буде здійснено автоматичний перерахунок житлової субсидії ОСОБА_1 .
Згідно частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відтак, суд дійшов до висновку щодо відсутності правових підстав для задоволення позовних вимог.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до положень ст. 139 КАС України.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. т. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 257-263, 295, 297 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Відділу соціальних допомог Управління соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення органу місцевого самоврядування про відмову в призначенні житлової субсидії - відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Мар`єнко Л.М.