
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 вересня 2021 року справа №380/7346/21
провадження № П/380/7451/21
Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Ланкевича А.З., розглянувши у письмовому провадженні в м.Львові в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області в особі ліквідаційної комісії, Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся з позовною заявою, в якій просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області в особі ліквідаційної комісії та Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» щодо відмови позивачу у виготовленні та видачі нової довідки з повною інформацією про грошове забезпечення ОСОБА_1 за посадою заступника начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області (заступника начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області);
- зобов`язати Головне управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області в особі ліквідаційної комісії та Державну установу «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» у місячний строк з моменту набрання законної сили рішенням суду щодо цього позову виготовити та направити до уповноваженого структурного підрозділу МВС України матеріали щодо призначення (перерахунку) пенсії, у т.ч., нову довідку з повною інформацією про грошове забезпечення ОСОБА_1 за посадою заступника начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області (заступника начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області).
Посилається на те, що звернувся до відповідачів із заявами про виготовлення та видачу довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виходячи із посадового окладу заступника начальника ГУ МВС України у Львівській області, однак у відповідь отримав відмову. Ці відповіді, на думку позивача, є протиправними діями суб`єктів владних повноважень, які не визнають право особи, звільненої з органів внутрішніх справ (пенсіонера), на зміну виду пенсійного забезпечення, який йому належить за законом, та виготовлення і видачу нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виходячи із посадового окладу заступника начальника ГУ МВС України у Львівській області. Вважаючи у зв`язку із цим свої конституційні права та гарантії порушеними та такими, що потребують захисту, позивач звернувся до суду з даним позовом. Просить позов задовольнити повністю.
Від відповідача, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області в особі ліквідаційної комісії, надійшли пояснення, в яких посилається на те, що Управління не є належним відповідачем у даній справі, у зв`язку з тим, що позбавлений функцій з підготовки матеріалів, оформлення, призначення, перерахунку та видачі документів (довідок) щодо призначення (перерахунку) пенсії пенсіонерам органів внутрішніх справ. Зазначив, що у спірному випадку уповноваженим органом для видачі довідки є Державна установа «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області».
Від відповідача, Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області», надійшли пояснення, в яких посилається на те, що 16.06.2021 року позивач звернувся до відповідача із заявою про виготовлення оновленої довідки про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 року згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» за прирівняною посадою поліцейського станом на 19.11.2019 року. На вимогу позивача 16.06.2021 року йому було видано оновлену довідку про розмір грошового забезпечення №1025 від 07.06.2021 року. З урахуванням викладеного вважає, що позовні вимоги позивача є необґрунтованими та безпідставними, відтак у задоволенні позову слід відмовити повністю.
Ухвалою судді від 04.06.2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; на підставі п.2 ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Ухвалою суду від 30.07.2021 року розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження, а засідання для розгляду справи по суті замінено підготовчим засіданням.
Ухвалою суду від 29.09.2021 року закрито підготовче провадження у справі та призначено її до судового розгляду по суті.
Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ у період з 01.11.1974 року по 04.06.2010 року включно.
Згідно наказу ГУ МВС України у Львівській області від 04.06.2010 року №958 о/c та відповідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ позивача звільнено у відставку згідно з п.65 «а» - «за віком». Вислуга років на день звільнення у календарному обчислені складає: 35 років 09 місяців 12 днів, у пільговому обчислені: 40 років 09 місяців 23 дні.
Відповідно до наказу УМВС України у Львівській області від 06.04.2004 року №228 о/с позивача призначено на посаду заступника начальника Управління – начальника кримінальної міліції УМВС України у Львівській області, з місячним посадовим окладом 240,00 грн, встановивши згідно із наказом МВС України від 01.11.2003 року №1236 надбавки за особливі умови служби в розмірі 50 відсотків, за безперервну службу в органах внутрішніх справ у розмірі 90 відсотків.
Наказом ГУ МВС України у Львівській області від 19.04.2007 року №117 о/с позивача призначено на посаду заступника начальника ГУ МВС – начальника штабу ГУ МВС України у Львівській області, з місячним посадовим окладом 240,00 грн, встановивши згідно Указу Президента України від 04.10.1996 року №926/96 (зі змінами та доповненнями) надбавки за особливі умови служби в розмірі 50 відсотків, за безперервну службу в розмірі 90 відсотків, щомісячну премію в розмірі 33,3 відсотки, доплату від суми пенсії, яка б могла бути нарахована, в розмірі 50 відсотків та згідно наказу МВС України від 27.01.2004 року №82дск підвищення посадового окладу на 50 відсотків за інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності органів внутрішніх справ, з 19.04.2007 року.
Відповідно до наказу ГУ МВС України у Львівській області №56 о/с від 31.01.2008 року позивача призначено на посаду заступника начальника ГУМВС – начальника Львівського міського управління ГУМВС з місячним посадовим окладом 1600,00 грн.
Наказом Міністра внутрішніх справ України від 30.11.2009 року №3008 о/с «По особовому складу» призначено полковника міліції ОСОБА_1 (К-049186), начальником Львівського міського управління ГУ МВС України у Львівській області, звільнивши його з посади заступника начальника ГУ МВС України у Львівській області – начальника Львівського міського управління. Підставою для видання зазначеного наказу стали подання ГУ МВС України у Львівській області від 25.11.2009 року №1/1-4870 та рапорт ОСОБА_1 від 25.11.2009 року.
Наказом ГУ МВС України у Львівській області від 01.12.2009 року №303 о/с позивача призначено на посаду: «начальника Львівського міського управління ГУ МВС з місячним посадовим окладом 1350,00 грн, встановивши, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294, надбавку за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50 відсотків, увільнивши від посади заступника начальника ГУ МВС – начальника Львівського міського управління ГУ МВС з 30.11.2009 року (підстава: наказ МВС України від 30.11.2009 року №3008 о/с)».
12.03.2021 року позивач звернувся до ГУ МВС України у Львівській області в особі ліквідаційної комісії з заявою, в якій просив видати полковнику міліції ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виходячи із посадового окладу заступника начальника ГУ МВС України у Львівській області, яку позивач займав до його переведення 30.11.2009 року не менше 3 років.
31.03.2021 року ГУ МВС України у Львівській області в особі ліквідаційної комісії надало відповідь №18-35/31/01-2021 на вищевказану заяву позивача, в якій повідомлено, що посада начальника Львівського міського управління ГУ МВС України у Львівській області, з якої звільнено позивача. Прирівнюється до посади начальника відділу поліції – до п.1 розділу VІІ Переліку (Наказ МВС від 17.02.2017 №138 «Про затвердження Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що прирівнюються посадам поліцейських»). В ГУ МВС України у Львівській області підготовлено відповідну довідку для перерахунку пенсії, виходячи із співвідношення до займаної посади при звільненні, та направлено до Пенсійного підрозділу для проведення перерахунку. Крім того, повідомлено, що з 01.04.2019 року розпочав свою роботу сектор із соціально-гуманітарних питань Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області», до повноважень якого віднесено функції щодо надання до уповноваженого структурного підрозділу МВС матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ, оформлення довідок про грошове забезпечення тощо.
13.04.2021 року позивач звернувся до Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» з заявою, в якій просив виготовити та надати до уповноваженого структурного підрозділу МВС нову довідку з повною інформацією про грошове забезпечення ОСОБА_1 за посадою заступника начальника Національної поліції у Львівській області (заступника начальника ГУ МВС України у Львівській області), яку позивач займав до його переведення 30.11.2009 року не менше 3 років, з метою призначення (перерахунку) пенсії пенсіонерам органів внутрішніх справ.
20.04.2021 року Державною установою «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» надано відповідь №3/34-685 на вищевказану заяву позивача, в якій повідомлено, що згідно з наказом МВС України від 25.02.2019 року №129 уповноваженим структурним підрозділом з підготовки та подання документів для призначення (перерахунку) пенсії визначено Департамент персоналу з покладанням таких функцій на управління координації пенсійних та соціально-гуманітарних питань цього Департаменту. Сектор із соціально-гуманітарних питань Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» такими повноваженнями не наділений.
Позивач, вважаючи протиправними дії відповідача щодо відмови у підготовці та наданні до уповноваженого структурного підрозділу МВС оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача за листопад 2019 року за посадою заступника начальника Національної поліції у Львівській області (заступника начальника ГУ МВС України у Львівській області), яку позивач займав до його переведення 30.11.2009 року не менше 3 років, звернувся до суду з даним позовом. На його думку, зазначеними діями відповідачів порушується його право на вибір окладу, передбачене ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Між тим, матеріалами справи підтверджено, що в процесі розгляду даного спору позивач повторно 07.06.2021 року звертався до Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» із заявою, в якій просив підготувати оновлену довідку про розмір грошового забезпечення позивача за листопад 2019 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» за прирівняною посадою поліцейського станом на 19.11.2019 року.
07.06.2021 року Державною установою «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» виготовлено оновлену довідку про розмір грошового забезпечення позивача за листопад 2019 року за прирівняною посадою поліцейського – начальник відділу поліції.
Вказані обставини та зміст спірних правовідносин підтверджені наявними у справі доказами.
Вирішуючи спір, суд застосовує наступні норми права.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст.46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках передбачених законом.
Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року визначені умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Відповідно до ч.11 ст.43 цього Закону, особам начальницького складу із спеціальним званням полковника поліції (міліції), які були переведені в інтересах служби на посади з меншим посадовим окладом, пенсія обчислюється за бажанням пенсіонерів, виходячи з посадового окладу за останньою штатною посадою, яку ці особи займали не менше трьох років до переведення і на день переведення мали право на пенсію за вислугу років.
Порядок та умови проходження служби в міліції регламентуються Положенням про проходження служби особовим складом органів внутрішніх справ, затверджуваним Кабінетом Міністрів України (ч.1 ст.18 Закону України «Про міліцію» №565-ХІІ від 20.12.1990 року, чинного на момент проходження позивачем служби в органах внутрішніх справ).
Згідно ч.4 п.21 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 29.07.1991 року №114 (надалі – Положення №114), особи рядового і начальницького складу зобов`язані проходити службу там, де це викликано інтересами служби і обумовлено наказами прямих начальників. Направлення для проходження служби за межами республіки здійснюється за згодою працівника в порядку, встановленому законодавством.
Відповідно ст.4 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, затвердженого Законом України від 22.02.2006 року №3460-ІV, наказ є формою реалізації службових повноважень особи начальницького складу, згідно з якими визначаються мета і предмет завдання, строк його виконання та відповідальна особа, якій належить його виконати. Накази повинні бути законними, зрозумілими і виконуватися беззаперечно, точно та у визначений строк.
Згідно зі ст.32 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 року (із змінами і доповненнями) (далі – КЗпП України), переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 цього Кодексу та в інших випадках, передбачених законодавством. Не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника переміщення його на тому ж підприємстві, в установі, організації на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ у тій же місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або агрегаті у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права переміщати працівника на роботу, протипоказану йому за станом здоров`я.
Пунктом 31 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 року №9 (далі – Постанова № 9) містить роз`яснення, що переведенням на іншу роботу вважається доручення працівникові роботи, що не відповідає спеціальності, кваліфікації чи посаді, визначеній трудовим договором.
Як слідує з матеріалів справи, позивач був переведений на роботу у Львівське міське управління ГУ МВС України у Львівській області з ГУ МВС України у Львівській області, втім у наказах №3008 о/с від 30.11.2009 року та за №303 о/с від 01.12.2009 року відсутнє посилання на те, що позивачем змінено місце роботи у зв`язку з переведенням по службі.
На момент переведення позивача на іншу (нижче оплачувану посаду) відповідно до наказу ГУ МВС України у Львівській області від 01.12.2009 року №303 о/с, його призначення/увільнення відбулося у формі переміщення (переведення), передбаченого Розділом IV Положення №114.
Так, відповідно до підп.«а» п.45 цього Положення №114, переміщення осіб середнього, старшого і вищого начальницького складу з вищих посад на нижчі провадиться, у тому числі, при скороченні штатів, яке відбулося на підставі наказу МВС України від 30.11.2009 року №3008 о/с.
Суд враховує, що оскільки у спеціальних нормативно-правових актах немає визначення поняття «переведення в інтересах служби», таке спеціальним законом не врегульовано, тому згідно із ч.6 ст.8 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 24.07.2019 року у справі №820/3205/16 та постанові Верховного Суду від 31.07.2019 року у справі №806/5226/15.
За таких обставин, суд вважає, що зміну умов проходження служби працівниками органів внутрішніх справ слід розглядати рівнозначним до поняття змін умов трудового договору, яке застосовується у трудовому праві. Переміщення по службі працівників органів внутрішніх справ має теж відповідати загальним вимогам трудового законодавства та не суперечити нормам Конституції України щодо заборони примусової праці.
Переведення працівника органів внутрішніх справ на іншу роботу – тимчасова або постійна зміна умов проходження служби, у результаті якої змінюється трудова функція (в тому числі виконання покладених завдань, які не передбачені професійно-кваліфікаційними характеристиками основних посад працівників органів внутрішніх справ), місце служби, населений пункт, істотні умови служби, які обумовлені при прийомі на службу з урахуванням бажання працівника.
Пунктом 46 Положення №114 передбачено, зокрема, що особи середнього, старшого і вищого начальницького складу, переміщені по службі, підлягають відрядженню до нового місця служби.
Як результат цього, у працівника органів внутрішніх справ змінюється трудова функція, місце роботи, істотні умови служби і в окремих випадках населений пункт, що характерно для переведень.
З аналізу змісту зазначених вище норм слідує, що визначальною ознакою переведення працівника органів внутрішніх справ на іншу посаду є зміна умов проходження служби, у результаті якої змінюються істотні умови трудового договору, зокрема і розміру оплати праці (місячного посадового окладу).
Увільнення ОСОБА_1 з посади заступника начальника ГУ МВС України у Львівській області – начальника Львівського міського управління та призначення начальником Львівського міського управління ГУ МВС України у Львівській області мало наслідком зміну умов проходження служби (зменшення розміру посадового окладу), тобто відбулося переведення позивача для подальшого проходження служби.
При цьому, суд враховує, що відповідно до наявного у матеріалах справи рапорту позивача, останній погодився із запропонованою посадою, що є необхідною умовою для переведення в інтересах служби, адже згода працівника на зміну місця служби в даному випадку є необхідною та кореспондується з нормами ст.43 Конституції України.
Отже, призначення на посади у таких випадках необхідно розглядати як такі, що проводяться виключно в інтересах служби.
Разом з тим, у спірному випадку мали місце обставини, а саме організаційно-штатні зміни, які не залежали від волі позивача, тобто фактично наказ про його переведення та призначення на посаду начальника Львівського міського управління ГУ МВС України у Львівській області, увільнення від посади заступника начальника ГУ МВС України у Львівській області – начальника Львівського міського управління ГУ МВС України у Львівській області видані з ініціативи роботодавця.
А тому суд приходить висновку, мало місце «переведення в інтересах служби», що і було підставою призначення ОСОБА_1 на посаду. Втім, Державною установою «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» не враховано вказаного, у зв`язку із чим протиправно зазначено у довідці від 07.06.2021 року №1025 про розмір грошового забезпечення позивача за листопад 2019 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» в якості прирівняної посади поліцейського – начальник відділу поліції, а слід було зазначити – заступник начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області (заступник начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області).
З урахуванням досліджених судом фактичних даних в контексті вищенаведених норм, суд приходить висновку, що, виготовляючи нову довідку від 07.06.2021 року №1025 про розмір грошового забезпечення позивача за листопад 2019 року, відповідачем, Державною установою «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області», не було дотримано критерію, передбаченого п.1 ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому такі дії не можуть вважатись правомірними.
Щодо вимог про спонукання до вчинення дій.
Відповідно до ч.4 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок №45).
Згідно п.3 Порядку №45, на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Наказом МВС України від 16.04.2021 року №291 внесені зміни до п.1 наказу МВС України від 25.02.2019 року №129 «Про визначення в Міністерстві внутрішніх справ України уповноваженого структурного підрозділу з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій», яким підпункти 1 і 2 п.1 наказу, зокрема:
« 1. Визначити в Міністерстві внутрішніх справ України:
1) Департамент персоналу уповноваженим структурним підрозділом з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій з покладанням таких функцій на управління координації пенсійних питань та соціальної роботи цього Департаменту;
2) територіальні медичні об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по областях, місту Києву уповноваженими установами за видачу довідок про розмір грошового забезпечення з покладанням таких функцій на відповідні сектори (відділ) із соціально-гуманітарних питань цих державних установ».
За таких обставин, на думку суду, відповідач, Державна установа «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області», зобов`язаний видати позивачу нову довідку про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» за прирівняною посадою заступника начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області (заступника начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області) із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. А, згідно ч.1 ст.90 цього ж Кодексу, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню повністю.
Щодо судового збору, то згідно ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України такий відшкодовується позивачу в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 134, 139, 241-246, 250, 262, 291, 382, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
в и р і ш и в:
позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» щодо видачі довідки від 07.06.2021 року №1025 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за листопад 2019 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» із зазначенням прирівняної посади поліцейського – начальник відділу поліції.
Зобов`язати Державну установу «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» (місцезнаходження: вул.Замарстинівська, 233, м.Львів, 79068; код ЄДРПОУ: 08734210) видати нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) за листопад 2019 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» за прирівняною посадою поліцейського – заступника начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області (заступника начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області) із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» (місцезнаходження: вул.Замарстинівська, 233, м.Львів, 79068; код ЄДРПОУ: 08734210) на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) судовий збір, сплачений за подання цього позову, в сумі 2724 (дві тисячі сімсот двадцять чотири) гривні 00 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ланкевич А.З.
Оригінал повного тексту судового рішення складено в одному примірнику 08.10.2021 року.