
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1УХВАЛА
про зупинення провадження в адміністративній справі
06 вересня 2021 року м. Київ № 640/18807/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Донця В.А., секретар судового засідання Барміна Г.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в підготовчому провадженні клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Наш 365" до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про визнання протиправними та скасування рішення,
за участю:
представник позивача - адвокат Мухін М.М.;
представник відповідача - Жолак Л.О.,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Наш 365" звернулось до суду з позовом про:
- визнання протиправним та скасування рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 10.06.2021 №720 "Про призначення позапланової безвиїзної перевірки ТОВ "Наш 365", м. Київ (НР №01544-м від 08.11.2019, супутникове мовлення, логотип: "НАШ", акт перевірки від 26.03.2021 №98)";
- визнання протиправним та скасування розпорядження Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення №17/1058 "Про усунення порушень законодавства та сплату штрафу" від 16.06.2021.
У судове засідання 06.09.2021 прибули представники сторін.
Представником позивача подано клопотання про зупинення провадження у справі №640/18807/21 до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №640/8470/21 за позовом ТОВ "Наш 365" до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про визнання протиправними та скасування рішення від 25.02.2021 №186.
Клопотання обґрунтоване тим, що позивачем оскаржується рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 25.02.2021 №186 "Про призначення позапланової виїзної перевірки ТОВ "Наш 365", м. Київ (НР №01544-м від 08.11.2019, супутникове ТБ, логотип "Наш", яке слугувало правовою підставою для проведення перевірки, за наслідками якої прийнято актів індивідуальної дії, які оскаржуються позивачем в адміністративній справі №640/18807/21.
Представник відповідача проти задоволення клопотання заперечила.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
На думку суду, клопотання представника позивача є обґрунтованим, оскільки оскарження позивачем рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 25.02.2021 №186, яке є предметом розгляду в адміністративній справі №640/8470/21, на підставі якого проведено перевірку позивача, складено акт позапланової перевірки від 26.03.2021 №98, прийнято оскаржувані рішення від 10.06.2021 №720 та розпорядження від 16.06.2021 №17/1058, що об`єктивно перешкоджає розгляду адміністративної справи №640/18807/21. Суд ураховує, що в разі скасування рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 25.02.2021 №186 та висновку суду в адміністративній справі №640/8470/21 про безпідставність призначення контрольного заходу, такі висновки суд мають бути обов`язково оцінені судом під час розгляду адміністративної справи №640/18807/21.
З огляду на такі висновки суду клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі підлягає задоволенню.
Керуючись пунктом 3 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача задовольнити.
Зупинити провадження в адміністративній справ №640/18807/21 до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №640/8470/21.
Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Згідно зі статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Повний текс ухвали складено 07 жовтня 2021 року.
Суддя В.А. Донець