Рішення № 100181810, 05.10.2021, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.10.2021
Номер справи
460/1058/21
Номер документу
100181810
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

05 жовтня 2021 року м. Рівне №460/1058/21

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дорошенко Н.О. розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1 доРівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинення певних дій, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі – позивач) звернувся до суду з позовом до Рівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі – відповідач 1), Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (далі – відповідач 2), у якому просить:

визнати порушення конституційних прав позивача неправомірною бездіяльністю відповідачів по призначенню, перерахунку та виплаті пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704;

зобов`язати відповідачів:

- Рівненський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, від 31.05.1994 №342 (п.13) та від 30.08.2017 №704 внести зміни у довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії відповідно до вимог постанов Кабінету Міністрів України:

від 23.04.2012 №355 - з 01.07.2012 підвищення до пенсії у розмірі 35%;

від 07.11.2007 №1294 надбавку за виконання особливо важливих завдань військовослужбовцями розвідувальних органів у розмірі 100% (справа №460/3230/18);

від 13.01.2021 №15 посадового окладу головного спеціаліста у розмірі 11000 грн з 01.01.2021;

- Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії згідно з чинним законодавством та відповідно до отриманої від Рівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки вищевказаної довідки з врахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, а також місячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), та премії, та провести виплату перерахованої пенсії з урахуванням виплачених сум без обмеження максимального розміру пенсії, передбаченого ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 25.12.2020 звернувся до відповідача 1 з заявою про уточнення довідки про розмір грошового забезпечення згідно з постановою Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017. Проте, відповідач 1 повідомив, що існуючий порядок перерахунку пенсії не передбачає видачі довідки про розмір грошового забезпечення, крім передбаченого постановою Кабінету Міністрів України №103 та п.5 Порядку №45. Вважає такі дії відповідача протиправними та просить суд позовні вимоги задовольнити.

Ухвалою від 22.02.2021 позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою від 22.03.2021 продовжено строк на усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою від 05.05.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, встановлено відповідачам строк для подання відзиву на позовну заяву.

04.06.2021 відповідачем 1 подано до суду відзив на позовну заяву. В обґрунтування своїх заперечень зазначає, що перерахунок раніше призначених пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" регламентовано ст.63 вказаного Закону. На виконання Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" прийнято Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 30.01.2007 №3-1, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за №135/13402. Саме цей Порядок регулює питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Отже, існуючий порядок проведення перерахунку пенсії не передбачає видачу Рівненським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки довідки із зазначенням відомостей про розмір додаткових видів грошового забезпечення, крім передбачених постановою № 103 та п.5 Постанови № 45. Вказував на те, що відповідач 1 не має повноважень щодо самостійного проведення нарахувань та видачі довідки з включенням до неї додаткових видів грошового забезпечення. Скасування в судовому порядку п.1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 не впливає на порядок та процедуру проведення перерахунку пенсії, та не може слугувати підставою для надання до пенсійного органу нової довідки для проведення перерахунку пенсії, оскільки уряд не приймав рішень про проведення перерахунку пенсій військовослужбовцям в 2019 році. Також відповідач вважав необґрунтованим покликання позивача на ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", так як вона стосується лише порядку призначення пенсії, а не її перерахунку. Враховуючи викладене, просив повністю відмовити у задоволенні позову (а.с.48-49).

07.06.2021 відповідачем 2 подано до суду відзив на позовну заяву, зі змісту якого вбачається, що позовні вимоги є необґрунтованими та безпідставними. Оскільки Кабінетом Міністрів України, після визнання протиправними та нечинними п.1, 2 Постанови №103 не прийнято нової постанови, яка б регулювала умови проведення перерахунку пенсій та встановлювала розміри, порядок проведення виплат, як це було визначено постановою Кабінету Міністрів України №103, то у відповідача 1 відсутні підстави для видачі довідки, а у Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії. Крім того, відповідач 2 вказав, що на виконання вимог ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 та порядку від 13.02.2008 №45 Рівненським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки було подано до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області довідку №ХГ11751 про зміну грошового забезпечення. На підставі поданої довідки було проведено перерахунок пенсії позивача. Враховуючи викладене, просить суд в задоволенні позовних вимог відмовити повністю (а.с.50-57).

07.06.2021 позивачем подано до суду відповідь на відзив, в якій спростовано аргументи відповідача 1 викладені у відзиві на позовну заяву (а.с.58-60).

09.06.2021 позивачем подано до суду відповідь на відзив, в якій позивач виклав свої пояснення, міркування та аргументи щодо наведених відповідачем 2 у відзиві заперечень та мотиви їх відхилення (а.с.61-62).

Ухвалою суду від 05.10.2021 в задоволенні клопотання відповідача 1 про закриття провадження у справі відмовлено.

Оскільки розгляд справи здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, то відповідно до ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши позовну заяву, відзиви на позовну заяву, відповіді на відзиви, повно та всебічно з`ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, суд встановив та врахував таке.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області та з 19.11.1996 отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб" (а.с.55).

Рівненський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки листом від 16.01.2021 № 12/1/150, на заяву позивача від 28.12.2020 № 7485 щодо надання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2021, повідомив, що існуючий порядок проведення перерахунку пенсії не передбачає видачу довідки про розмір грошового забезпечення, крім передбачених постановою №103 та пунктом 5 постанови №45. Також вказано про те, що до Рівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки не надходили списки осіб, які підлягають перерахунку пенсії від головного управління Пенсійного фонду України у Рівненській області для оформлення довідок про грошове забезпечення з 01.01.2021 згідно постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Вказівок, стосовно оформлення нових (інших) довідок, що регламентуються постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" на адресу Рівненського ОТЦК та СП не надходило. Враховуючи вищезазначене видати нову довідку на даний час немає підстав.

У даному листі зазначено, що довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії згідно постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019 за №857/10113/9 була надана Головному управлінню Пенсійного фонду України в Рівненській області 03.12.2019 за №12/1/220 (а.с.34).

Вважаючи дії відповідача 1 щодо не видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2021 протиправними, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За приписами ч.1 ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Таким чином, право особи на отримання пенсії, як складової права на соціальний захист, є її конституційним правом.

Відповідно до ч.1-3 ст.9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 №2011-ХІІ (далі – Закон №2011-ХІІ) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Згідно з ч.1 ст.15 Закону № 2011-ХІІ пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 01.01.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Преамбулою Закону №2262-ХІІ передбачено, що держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до ч.3 ст.43 Закону №2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Статтею 63 Закону №2262-XII визначено порядок перерахунку раніше призначених пенсій.

Згідно з ч.4 ст.63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", яка набрала чинності 01.03.2018 (далі - Постанова № 704).

Зазначеною постановою затверджені, зокрема, тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1; схема тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 14.

Пунктом 4 Постанови №704 установлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

Така редакція Постанови № 704 діяла до 24.02.2018, оскільки п.6 Постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 № 103 (яка набрала чинності 24.02.2018) до Постанови № 704 були внесені зміни, внаслідок яких п. 4 Постанови № 704 викладено у новій редакції: "4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14".

Отже, на момент набрання чинності Постановою №704 (01.03.2018) пункт 4 зазначеної постанови викладений у редакції згідно з п.6 Постанови № 103, а саме: "4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14".

Разом з тим, згідно з п. 1 Примітки Додатку 1 постанови № 704 "Тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу" (у редакції, постанови Кабінету Міністрів України № 1041 від 20.12.2017) посадові оклади за розрядами тарифної сітки визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

Відповідно до Примітки Додатку 14 "Схема тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу" оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

В подальшому рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пунктів 5 і додатка 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45.

З 29.01.2020 п.6 Постанови №103 (яким п.4 Постанови №704 викладено у новій редакції) втратив чинність у зв`язку із набранням законної сили постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі № 826/6453/18, якою визнано протиправним та скасовано п.6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

При цьому, суд зазначає, що скасування п. 6 Постанови № 103 не впливає на порядок та процедуру проведення перерахунку розмірів посадового окладу та не може слугувати підставою для надання до Головного управління Пенсійного фонду України оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2021, оскільки постанова Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі № 826/6453/18 не створює підстав для здійснення перерахунку пенсії позивача.

Так, порядок проведення перерахунку пенсій особам з числа колишніх військовослужбовців врегульований постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону від 09.04.1992 № 2262-XII" (далі - Порядок № 45).

Відповідно до п.1 Порядку № 45 (у редакції Постанови №103) пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-XII, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Тобто право позивача на перерахунок пенсії у зв`язку зі зміною розміру грошового забезпечення виникає виключно у зв`язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України рішення про перерахунок пенсії конкретно визначеній категорії пенсіонерів, що має наслідком застосування відповідної процедури, передбаченої, зокрема, п.3 Порядку № 45, згідно з яким на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Поряд з цим, суд зазначає, що Кабінетом Міністрів України будь-якого рішення, крім Постанови № 103 прийнято не було.

Таким чином, оскільки у спірний період Кабінет Міністрів України не приймав змін до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII, як і не приймав інших рішень щодо перерахунку таких пенсій, то підстави для здійснення перерахунку відповідних пенсій, в тому числі пенсії позивача відсутні.

Більше того, під час розгляду справи судом не здобуто доказів зміни (збільшення) з 01.01.2021 посадових окладів або інших складових грошового забезпечення позивача за посадою, яку він займав на момент звільнення з військової служби, то суд дійшов висновку, що передбачені законом підстави для видачі позивачу нової довідки для здійснення перерахунку пенсії станом на 01.01.2021 відсутні.

Також суд враховує, що після 01.03.2018 грошове забезпечення військовослужбовців не підвищувалося, а Кабінет Міністрів України не приймав інших рішень щодо перерахунку пенсій військовослужбовців.

Водночас, згідно з п.2, 3 Порядку № 45 тільки після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та надходження списків від Головного управління Пенсійного фонду України обласні військові комісаріати готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій.

У ході розгляду справи судом встановлено, що на виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019 у справі №460/3230/18 відповідачем 1 видано ОСОБА_1 довідку №12/1/1237 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Дана довідка видана з врахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 №414, постанови Кабінету Міністрів України від 06.02.2008 №34, постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1013, постанови Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 №292, постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 №15, постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 №355, постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №129 (а.с.24, 39).

Крім того, судом також встановлено, що 08.07.2021 Рівненським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки ОСОБА_1 видано довідку №ХГ11751/1837 про грошове забезпечення для обчислення пенсії з 05.03.2019 встановлене згідно рішення МО України доведене листом КСВ ЗСУ №116/14/2/614 від 29.06.2021 згідно ПКМУ від 30.07.2017 №704 за посадою уповноважений комітету з питань соціального захисту (до відрядження – начальник групи оперативного маскування). Зі змісту даної довідки вбачається, що розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії становить 19990,80грн (а.с.70).

Таким чином, відповідачем 1 виконано вимоги Порядку № 45 та видано довідку про грошове забезпечення для обчислення пенсії станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Оскільки вказані довідки видані відповідно до норм чинного законодавства України, то підстави для внесення змін у будь-яку з вказаних довідок у суду відсутні.

Будь – які інші довідки про грошове забезпечення для обчислення пенсії позивача в матеріалах справи відсутні.

Як було встановлено судом, Кабінетом Міністрів України після 01.03.2018 рішення щодо перерахунку пенсій не приймалося, то підстави для оформлення відповідачем 1 нової довідки про розмір грошового забезпечення позивача для здійснення перерахунку його пенсії з 01.01.2021 відсутні.

Крім того суд зауважує, що відповідно до ч.1 ст.5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішеннями, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Тобто, судовому захисту підлягає лише дійсне порушене право особи. Задоволення позовних вимог на майбутнє не допускається.

Враховуючи, що до моменту отримання довідки про грошове забезпечення для обчислення пенсії у пенсійного органу не виникає обов`язку з перерахунку пенсії позивача, то в межах спірних правовідносин жодних прав позивача відповідачем 2 не порушено.

Тому, позовні вимоги до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про зобов`язання здійснити перерахунок пенсії позивача та провести її виплату до задоволення не підлягають.

У сукупності викладених обставин, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги є безпідставними та не ґрунтуються на нормах чинного законодавства.

Відповідно до ч. 1, 2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачі, як суб`єкти владних повноважень обґрунтували обставини, на яких ґрунтуються їх заперечення, а позивач не довів ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

Отже, позовна заява до задоволення не підлягає.

Враховуючи, що позовні вимоги до задоволення не підлягають, то підстави для розподілу судових витрат відповідно до ст.139 КАС України відсутні.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В :

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Рівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (вул. Грабник, 4, м. Рівне, 33023, ідентифікаційний код юридичної особи 08060817), Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул. Короленка, 7, м. Рівне, 33028, ідентифікаційний код юридичної особи 21084076) про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинення певних дій відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складений 05 жовтня 2021 року

Суддя Н.О. Дорошенко