
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
04 жовтня 2021 року м. Київ № 640/17870/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Аблова Є.В., розглянувши заяву представника відповідача про застосування строків позовної давності в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1 доНаціональної академії аграрних наук Українипровизнання протиправним та скасування рішення (протокол від 22.12.2020 № 3), скасування наказу від 06.01.2021 №4-к, -
У СТ А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) з адміністративним позовом до Національної академії аграрних наук України (далі по тексту - відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення (протокол від 22.12.2020 № 3), скасування наказу від 06.01.2021 №4-к.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 06 липня 2021 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху. Позивачу встановлено п`ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 серпня 2021 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху. Позивачу встановлено п`ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 серпня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі № 640/17870/21 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.
15 вересня 2021 року через відділ документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян (канцелярію) Окружного адміністративного суду міста Києва від відповідача надійшла заява про залишення позовної заяви без розгляду у зв`язку з пропущенням встановленого строку звернення позивача до суду з позовом.
Розглянувши матеріали позовної заяви та клопотання відповідача, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1, 2 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
За наслідком розгляду матеріалів позовної заяви суд дійшов висновку, що відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху чи без розгляду, позовна заява відповідає вимогам, встановленим КАС України.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 31 серпня 2021 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Відповідно до положень ч. 8 статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду з підстав, визначених частинами третьою та четвертою статті 123 цього Кодексу.
Згідно з ч. 3 статті 123 КАС України якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, або суд дійде висновку, що викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
З матеріалів справи вбачається, що позивач оскаржує рішення Конкурсної комісії на посаду директора Державного підприємства «Дослідне господарство «Білокриницьке» Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України» оформлене протоколом №3 від 22.12.2020 року про результати конкурсу на заміщення вакантної посади директора Державного підприємства «Дослідне господарство «Білокриницьке» Інституту сільського господарства Західного Полісся НААН України що відбувся 22.12.2020 та наказ НААН України №4-к від 06.01.2021 про призначення ОСОБА_2 директором державного підприємства «Дослідне господарство «Білокриницьке» Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України».
Як зазначає відповідач, строк позовної давності на підставі позовної заяви ОСОБА_1 від 28.06.2021 мав обчислюватись з того дня, коли позивач дізнався або міг дізнатися про вчинення відповідачем діянь, які на його думку порушили його права, тобто в даному випадку з дати прийняття протоколу - 22.12.2020, а отже на переконання відповідача позивачем пропущено процесуальний строк для оскарження протоколу, а саме на 6 днів.
Разом з тим, суд зауважує, що відповідно до частини 1, 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з позовної заяви позивач оскаржує рішення Конкурсної комісії, оформлене протоколом №3 від 22.12.2020 та наказ НААН України №4-к від 06.01.2021.
У той же час, позивач звернувся до суду з даним позовом 28.06.2021.
Заяви про поновлення строку звернення до суду позивач не надав.
Відповідно до частини першої та другої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Відповідно до частини тринадцятої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Таким чином, суд залишає позовну заяву без руху після відкриття провадження та надає позивачу строк для усунення її недоліків шляхом надання до суду: заяви про поновлення строку звернення до суду.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні заяви відповідача про застосування строків позовної давності в адміністративній справі - відмовити.
2. Залишити позовну заяву без руху після відкриття провадження у справі №640/17870/21.
3. Встановити позивачу пятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання даної ухвали.
4. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, вона буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства.
Ухвала набирає законної сили згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Є.В. Аблов