Постанова № 100127342, 18.06.2021, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
18.06.2021
Номер справи
760/15154/21
Номер документу
100127342
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Провадження № 3/760/6520/21

в справі 760/15154/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 червня 2021 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Коробенко С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця: м. Київ, проживаючого: АДРЕСА_1 , працевлаштованого: НВ ТОВ «Фармакос», документованого паспортом громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_1 , виданого 31.01.2018 року, органом 8069, ІПН НОМЕР_2 , за ознаками порушення митних правил, передбаченого ст.471 Митного кодексу України, -

В С Т А Н О В И В :

09 червня 2021 року до Солом`янського районного суду м. Києва надійшов протокол про порушення митних правил № 0101/10000/21, з якого вбачається, що 29.01.2021 о 22 год. 30 хв. для проходження митного контролю в зону митного контролю залу «Приліт» терміналу «D» ДП МА «Бориспіль» з`яивися громадянин України ОСОБА_1 , який прибув до України з Єгипту, з м. Шарм-ель-Шейх, а/к «SkyUP», рейсом № 7508.

Для проходження митного контролю громадянин ОСОБА_1обрав канал, позначений символами зеленого кольору - «зелений коридор», тим самим, відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України та засвідчив про факти, що мають юридичне значення.

На підставі положень п. 4 ст. 336 та ст. 342 Митного Кодексу України, в якості використання однієї з форм митного контролю, співробітниками митниці було проведено усне опитування громадянина України ОСОБА_1 . На запитання співробітників митниці громадянин України ОСОБА_1 повідомив, що має з собою особисті речі та повідомив, що придбав у Єгипті в магазині безмитної торгівлі тютюн для паління з використанням кальяну.

Після цього громадянина України ОСОБА_1 було запрошено до службового приміщення митниці в залі «Приліт» терміналу «Д» ДПМА Бориспіль, де під час проведення митного огляду багажу, було виявлено: 10 пачок блакитно-зеленого кольору з написом «MAZAYA», в яких міститься желеподібна суміш, а саме тютюн для паління з використанням кальяну, по 500 грамів у кожній пачці, 7 пачок блакитно-зеленого кольору з написом «MAZAYA» із зображенням м`яти та жувальної гумки, в яких міститься желеподібна суміш, а саме тютюн для палі ння з використанням кальяну, по 250 грамів у кожній пачці, 1 пачка фіолетового кольору з написом «MAZAYA» із зображенням ягід ожини, в яких міститься желеподібна суміш, а саме тютюн для паління з використанням кальяну, вагою 1000 грамів та 1 пачка червоного кольору з написом «MAZAYA» із зображенням гранату, в яких міститься желеподібна суміш, а саме тютюн для паління з використанням кальяну, вагою 250 грамів.

Загальна вага тютюну для кальяну становить 8000 гр. Тютюн для кальяну знаходився у ручній поклажі, які громадянин України ОСОБА_1 пререміщував через митний кордон України у руках.

Зі слів пасажира всі пачки з желеподібною сумішшю є тютюном для кальяну. Весь тютюн для кальяну належать йому особисто та призначені для передачі в якості подарунку для друзів, що проживають в Україні.

Положеннями ст. 378 МК України встановлено, що пропуск на митну територію України товарів, що класифікуються в 1 - 24 групах УКТ ЗЕД та ввозяться громадянами для вільного обігу, в будь-яких обсягах не дозволяється. Разом із тим обмеження, встановлене частиною першою цієї статті, не поширюється на алкогольні та тютюнові вироби, що ввозяться громадянами в кількостях та у способи, зазначені у частині другій статті 376 МК України.

Відповідно до положень ч.2 ст. 376 Митного кодексу України громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити на митну територію України без сплати митних платежів та без письмового декларування у кількості із розрахунку на одну особу - 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів.

На підставі вищевикладених норм громадянину ОСОБА_1 було пропущено через митний кордон України 1 пачка тютюну для кальяну торгової марки «MAZAYA» загальною вагою 250 грам.

З пояснень наданих громадянином ОСОБА_1 , які містяться у справі, встановлено, що злого умислу громадянин ОСОБА_1 не мав, про те, що для переміщення через митний кордон України на дані речі необхідні дозвільні документи, не знав. Своє порушення громадянин ОСОБА_1 визнав, мотивуючи незнанням порядку переміщення предметів через митний кордон України.

Відповідно до ч. ч. 4, 5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає відповідний канал («зелений коридор» або «червоний коридор») для проходження митного контролю за двоканальною системою.

Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Товари (предмети), ввезення яких здійснив громадянин ОСОБА_1 , відносяться до категорії товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України відповідно ст.ст. 376, 378 Митного кодексу України.

В ході провадження по справі було отримано експертний висновок від 19.04.2021 №1420003202-0040 СЛЕД ДМСУ, відповідно до якого товар, який переміщував через митний кордон громадянин ОСОБА_1, являє собою тютюн для кальяну.

Предмети правопорушення - 10 пачок блакитно-зеленого кольору з написом «MAZAYA», в яких міститься желеподібна суміш, а саме тютюн для паління з використанням кальяну, по 500 грамів у кожній пачці, 7 пачок блакитно-зеленого кольору з написом «MAZAYA» із зображенням м`яти та жувальної гумки, в яких міститься желеподібна суміш, а саме тютюн для паління з використанням кальяну, по 250 грамів у кожній пачці, 1 пачка фіолетового кольору з написом «MAZAYA» із зображенням ягід ожини, в яких міститься желеподібна суміш, а саме тютюн для паління з використанням кальяну, вагою 1000 грамів та 1 пачка червоного кольору з написом «MAZAYA» із зображенням гранату, в яких міститься желеподібна суміш, а саме тютюн для паління з використанням кальяну, вагою 250 грамів., вилучені та знаходяться на відповідальному зберіганні на складі Київської міської митниці ДФС за адресою: м. Київ, бульвар В. Гавела (І. Лепсе), 8А.

Загальна вартість предметів правопорушення - 6887,79 грн., що згідно курсу НБУ на 29.01.2021 становить 201,96 євро.

В протоколі зазначено, що ОСОБА_1 митної декларації не заповнював, з приводу декларування до інспекторів митниці не звертався, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.

Статтями 196, 197 Митного кодексу України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.

Дії громадянина ОСОБА_1 , як стверджує представник митного органу, мають ознаки порушення митних правил, передбачені статтею 471 Митного кодексу України.

Відповідно до статті 369 МК України особисті речі, що переміщуються (пересилаються) громадянами через митний кордон України підлягають декларуванню шляхом учинення дій, усно, або, за бажанням власника чи на вимогу митного органу, письмово та не оподатковуються.

Статтею 370 МК України визначений перелік товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей громадян.

Таким чином громадянин ОСОБА_1 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор», перемістив товари в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України

Представник митного органу в судовому засіданні підтримав позицію Київської міської митниці ДФС щодо притягнення громадянина ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 471 МК України, посилаючись на наявність в матеріалах справи достатніх доказів, які свідчать про порушення останнім митних правил.

Громадянин ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся.

Суд, заслухавши пояснення представника митниці, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про притягнення громадянина ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності з наступних підстав.

Згідно з ст. 486 Митного кодексу України, завданням провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким порушенням.

Відповідно до пункту 2 статті 459 Митного кодексу України суб`єктами адміністративної відповідальності можуть бути громадяни, які на момент вчинення порушення митних правил досягли 16-річного віку, а при вчиненні таких порушень підприємствами - посадові особи цих підприємств.

Згідно з ст. 471 Митного кодексу України порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.

Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що винуватість громадянина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, повністю підтверджується дослідженими у судовому засіданні доказами, які містяться в матеріалах справи.

Таким чином, враховуючи, що безпосереднім предметом правопорушення митних правил є товар переміщення якого через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, суд вважає за необхідне застосувати до громадянина ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн.) з конфіскацією безпосереднього предмету порушення митних правил.

Керуючись ст. ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 373, 471, 511, 527-529 Митного кодексу України, суддя -

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винним громадянина України ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 471 Митного кодексу України.

Накласти на громадянина України ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень, який необхідно сплатити за наступними реквізитами: Отримувач: ГУК у м. Києві/ Солом`янський район/21081100, ЄДРПОУ: 37993783; МФО: 899998; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); р/рахунок: UA568999980313040106005026010; Призначення платежу: сплата до державного бюджету адміністративного штрафу від (ПІБ порушника) за протоколом про порушення митних правил № (номер справи); з конфіскацією в дохід держави безпосередніх предметів порушення митних правил згідно з описом предметів до протоколу про порушення митних правил №0101/10000/21 від 29.01.2021, які вилучені та зберігаються на складі Київської міської митниці ДФС, за адресою: м. Київ, б-р Вацлава Гавела, 8А

Стягнути з громадянина України ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 454,00 грн.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через районний суд, шляхом подання скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: