
Справа № 158/1399/21
Провадження № 3/0158/423/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 жовтня 2021 року м. Ківерці
Суддя Ківерцівського районного суду Волинської області Корецька В.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 484090, 08.05.2021 року о 22 год. 45 хв. в с. Берестяне, по вул. Перемоги, Волинської області, ОСОБА_1 керуючи автомобілем марки «Nissan Qashqai», д.н.з. « НОМЕР_1 » з явними ознаками алкогольного спяніння (різкий запах з порожнини рота). Пройти огляд на виявлення стану алкогольного спяніння на місці зупинки та у медичному закладі у встановленому законом порядку відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5. Правил дорожнього руху України.
У судове засідання ОСОБА_1 на неодноразові виклики не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, в тому числі через його захисника.
Захисник ОСОБА_1 – адвокат Нестерук М.М. у судовому засіданні зазначив, що ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні не визнає та те, що працівниками поліції, шляхом введення його в оману було складено протокол про адміністративне правопорушення.
Дослідивши всі докази в сукупності, суддя приходить до наступного висновку.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Із протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №484090 від 08.05.2021 року вбачається, що ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за порушення п. 2.5. ПДР та вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до п. 2.5. Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Диспозиція ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я.
Процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції та оформлення результатів такого огляду визначено Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 09.11.2015 р. (Інструкція)
Відповідно до п.п. 6, 7 розділу І Інструкції огляд на стан сп`яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення(далі - заклад охорони здоров`я).
Відповідно до п. 9 Розділу ІІ Інструкції з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров`я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров`я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Згідно з ч. 4 ст. 266 КУпАП огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров`я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення.
У судовому засіданні поліцейський СРПП ВП №3 Луцького РУП ГУНП у Волинській області Кіпень І.І. показав суду, що 08.05.2021 року в ході патрульного чергування, близько 22 год. 45 хв. було помічено транспортний засіб марки «Nissan Qashqai», д.н.з. « НОМЕР_1 », який на вимогу зупинки не відреагував, внаслідок чого, шляхом переслідування, з використанням проблискових маячків та звукової сирени останнього було зупинено. Поспілкувавшись з особою, яка представилась ОСОБА_1 , ним було помічено ознаки алкогольного сп`яніння в останнього, а саме різкий запах алкоголю з ротової порожнини. Крім того, ОСОБА_1 зазначив, що вживав алкогольні напої – пиво. Від проходження огляду на стан спяніння на місці зупинки, а також в медичному закладі у встановленому законом порядку останній відмовився. Зазначену відмову було зафіксовано нагрудною боді-камерою, письмовими поясненнями свідків та самого правопорушника. З врахуванням наведеного ним було складено протокол про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 130 КУпАП (відмова від проходження огляду).
Разом з тим, у судовому засіданні також встановлено, що факт відмови ОСОБА_1 , від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці події та в медичному закладі підтверджується відеозаписом з боді-камер працівників поліції, наявним у матеріалах справи, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 від 08.05.2021 року, а також письмовими поясненнями особи відносно якої складено протокол – ОСОБА_1 від 08.05.2021 року.
Крім того, як вбачається зі протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №484090 від 08.05.2021, ОСОБА_1 із зазначеним порушенням ознайомленим та згідний (графа «Пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, по суті порушення»).
Під час розгляду справи судом не встановлено жодних обставин, котрі б давали суду підстави ставити під сумнів відеозапис, письмові пояснення свідків та ОСОБА_1 . Дані докази є належними, допустимими та достовірними, а тому суд не вбачає підстав для ненадання їм доказового значення.
Окрім того, суд не бере до уваги твердження захисника ОСОБА_1 – адвоката Нестерука М.М. що працівниками поліції, шляхом введення його в оману було складено протокол про адміністративне правопорушення та керування ОСОБА_1 транспортним засобом, оскільки дані твердження суперечать доказам, наявними у матеріалах справи та розцінює це як спосіб уникнення адміністративної відповідальності.
Жодних інших доказів ні ОСОБА_1 , ні його захисником Нестеруком М.М. суду надано не було.
Таким чином, на підставі вищенаведених доказів в судовому засіданні встановлено, що 08.05.2021 року о 22 год. 45 хв. в с. Берестяне, по вул. Перемоги, Волинської області, ОСОБА_1 керуючи автомобілем марки «Nissan Qashqai», д.н.з. « НОМЕР_1 » з явними ознаками алкогольного спяніння (різкий запах з порожнини рота). Пройти огляд на виявлення стану алкогольного сп`яніння на місці зупинки та у медичному закладі у встановленому законом порядку відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5. Правил дорожнього руху України.
Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який вперше притягається до адміністративної відповідальності та приходить до висновку, що слід застосувати адміністративне стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП, не вбачаючи підстав для звільнення його від адміністративної відповідальності.
Крім цього, у відповідності до вимог Закону України «Про судовий збір», слід стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454 грн.
Керуючись ст. ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, на підставі ч. 1 ст. 130 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 (одна тисяча) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) грн. з позбавлення права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік, які слід сплатити за реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у Волин.обл/Волинська обл./21081300, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38009371, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA588999980313050149000003001, код класифікації доходів бюджету: 21081300.
В разі не сплати штрафу протягом 15 днів з дня вручення постанови про накладення стягнення, штраф стягнути у подвійному розмірі.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн., які слід сплатити за реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом 10-ти днів з дня винесення постанови.
Суддя Ківерцівського районного суду В.В. Корецька