
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 вересня 2021 року № 320/8880/21
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Щавінського В.Р., при секретарі судового засідання Ставничому Н.В., за участю: представника позивача - Дегтярьова Д.Т., представників відповідачів - Поліщука О.В., Сологуб В.П. розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Тріо Трейт» до Головного управління Державної податкової служби у Київській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Тріо Трейт» звернулось до суду з позовом до Головного управління Державної податкової служби у Київській області, Державної податкової служби України з вимогами:
- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Київській області:
№2739674/39490119 від 07.06.2021;
№2739673/39490119 від 07.06.2021;
№2739677/39490119 від 07.06.2021;
№2739675/39490119 від 07.06.2021;
№2739676/39490119 від 07.06.2021;
- зобов`язати Державну податкову службу України (ідентифікаційний код юридичної особи 43005393; 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8) у день набрання рішенням суду в цій справі законної сили зареєструвати податкові накладні:
№32 від 07.05.2021;
№33 від 12.05.2021;
№34 від 14.05.2021;
№35 від 20.05.2021;
№36 від 20.05.2021, днем їх фактичного надіслання до Єдиного реєстру податкових накладних - 28.05.2021;
- зобов`язати Державну податкову службу України (ідентифікаційний код юридичної особи 43005393; 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8) подати суду звіт про виконання судового рішення протягом одного місяця з дня набрання ним законної сили.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду 30.07.2021 відкрито спрощене позовне провадження в даній адміністративній справі.
Позов мотивовано протиправністю винесення рішень про відмову у реєстрації поданих позивачем податкових накладних, оскільки контролюючим органом необґрунтовано зупинено реєстрацію податкових накладних №32 від 07.05.2021, №33 від 12.05.2021, №34 від 14.05.2021, №35 від 20.05.2021, №36 від 20.05.2021, без чіткого зазначення в чому полягає ризиковість здійснення господарських операцій позивача з приводу надання послуг оренди, його контрагентам. Також в обґрунтування позову позивачем зазначено про безпідставність висновків відповідача-1 щодо ненадання позивачем первинних документів на підтвердження інформації, вказаних в податкових накладних, оскільки позивачем подавались відповідні пояснення з підтверджуючими документами, яких було достатньо для прийняття рішень про реєстрацію податкових накладних. Як зазначає позивач, доданих до повідомлення пояснень та документів контролюючий орган під час прийняття оспорюваних рішень не врахував, у зв`язку з чим дійшов безпідставних висновків про відмову у реєстрації податкових накладних.
Відповідачі з позовом не погодились, у відзиві на позовну заяву позовні вимоги не визнали, просили відмовити у задоволенні позову посилаючись на те, що позивачем не було надано копії первинних документів, що підтверджують безпосереднє здійснення господарських операцій. Відтак, на думку відповідачів, контролюючий орган діяв в повноважень та у спосіб, визначений чинним законодавством на час виникнення спірних правовідносин.
Позивач надав до суду відповідь на відзив, у якому проти доводів відповідачів заперечував. Зазначив, що ним до контролюючого органу надавались докази, які підвереджують факт здійснення господарських операцій. На думку позивача, висновки відповідачів, які наведенні у відзиві на позовну заяву повністю спростовуються доказами наданими позивачем.
Представник відповідача у судовому засіданні призначеному на 23.09.2021 позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив суд даний адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Представники відповідачів проти позову заперечували, просили суд відмовити у його задоволенні.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази та з`ясувавши обставини справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає, що даний адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Товариство з обмеженою відповідальністю «Тріо Трейт» (код ЄДРПОУ 39490119) зареєстроване як юридична особа 13.11.2014, номер запису: 12241020000070925, місцезнаходження: 08623, Київська область, Васильківський район, смт. Калинівка, вул. Проектна, буд. 1.
Види господарської діяльності підприємства за кодом КВЕД: 77.32 надання в оренду будівельних машин і устатковання (основний); 43.12 підготовчі роботи на будівельному майданчику; 43.99 інші спеціалізовані будівельні роботи, н.в.і.у.; 46.19 діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; 77.33 надання в оренду офісних машин і устатковання, у тому числі комп`ютерів; 77.39 надання в оренду інших машин, устатковання та товарів, н.в.і.у.; 46.72 оптова торгівля металами та металевими рудами; 46.73 оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням; 46.74 оптова торгівля залізними виробами, водопровідним і опалювальним устаткованням і приладдям до нього; 46.75 оптова торгівля хімічними продуктами; 46.76 оптова торгівля іншими проміжними продуктами; 46.90 неспеціалізована оптова торгівля; 77.12 надання в оренду вантажних автомобілів; 42.11 будівництво доріг і автострад.
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ «Тріо Трейт» є власником не інвентарних металевих риштувань, що підтверджується договором купівлі-продажу від 29.01.2021 №29/01-21/46, видатковою накладною №2-04/01 від 25.02.2021, інвентарною карткою основних засобів.
Вказане обладнання ТОВ «Тріо Трейт» передало в користування ТОВ «Шляхове будівництво «АЛЬТКОМ» відповідно до договору оренди №01/03-21/54ХГ від 01.03.2021, що підтверджується актом приймання-передачі від 01.03.2021.
Фактичне надання послуг оренди підтверджується актами здачі-прийняття робіт (надання послуг) №25 від 31.03.2021, №34 від 30.04.2021, №150 від 31.05.2021, №183 від 30.06.2021.
ТОВ «Шляхове будівництво «АЛЬТКОМ» здійснено оплату за договором оренди, що підтверджується платіжним дорученням №13237 від 07.05.2021.
Оскільки, ТОВ «Тріо Трейт» як платником податку на додану вартість (далі - ПДВ) отримано оплату за послуги, тому на підставі п.п. "а" п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України у ТОВ «Тріо Трейт» виникли податкові зобов`язання з ПДВ.
Внаслідок наведеного на підставі п. 201.1 ст. 201 ПК України ТОВ «Тріо Трейт» зобов`язано скласти податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).
Надалі, ТОВ «Тріо Трейт» виписало податкову накладну №32 від 07.05.2021 та 28.05.2021 надіслало її на реєстрацію в ЄРПН.
Однак, від контролюючого органу позивачем отримана квитанція, відповідно до якої реєстрація вищевказаної податкової накладної зупинена, оскільки начебто господарська операція ТОВ «Тріо Трейт» відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.
ТОВ «Тріо Трейт» згідно з п. 4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520, направило Головному управлінню ДПС у Київській області повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, до якого були надані пояснювальна записка та документи, які в сукупності цілком очевидно підтверджують реальність здійснення господарських операцій з оренди.
За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів, 07.06.2021 комісією Головного управління ДПС у Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення №2739674/39490119 про відмову в реєстрації податкової накладної №32 від 07.05.2021 в ЄРПН.
В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем зазначено про ненадання платником податку копій документів, а саме первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні. При цьому, у графі додаткова інформація контролюючим органом не зазначено, яких саме конкретно документів не було надано позивачем.
Не погоджуючись з прийнятими рішеннями, позивач оскаржив його в адміністративному порядку до ДПС України (скарга від 11.06.2021 реєстраційний №9155813172).
ДПС України прийняло рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №28372/39490119/2 від 17.06.2021 про залишення скарги без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних без змін.
Як вже зазначалося вище, ТОВ «Тріо Трейт» є власником неінвентарних металевих риштувань, які надані в оренду ТОВ «Шляхове будівництво «АЛЬТКОМ».
Фактичне надання послуг оренди підтверджується актами здачі-прийняття робіт (надання послуг) №25 від 31.03.2021, №34 від 30.04.2021, №150 від 31.05.2021, №183 від 30.06.2021.
ТОВ «Шляхове будівництво «АЛЬТКОМ» здійснена оплата за договором оренди, що підтверджується платіжним дорученням №13295 від 12.05.2021.
Оскільки, ТОВ «Тріо Трейт» як платником ПДВ було отримано оплату за послуги, то на підставі п.п. "а" п. 187.1 ст. 187 ПК України у ТОВ «Тріо Трейт» виникли податкові зобов`язання з ПДВ.
Внаслідок наведеного на підставі п. 201.1 ст. 201 ПК України ТОВ «Тріо Трейт» зобов`язано скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН.
ТОВ «Тріо Трейт» виписало податкову накладну №33 від 12.05.2021 та 28.05.2021 надіслало її на реєстрацію в ЄРПН.
Однак, від контролюючого органу позивачем отримана квитанція, відповідно до якої реєстрація вищевказаної податкової накладної зупинена, оскільки начебто господарська операція ТОВ «Тріо Трейт» відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.
ТОВ «Тріо Трейт» згідно з п. 4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, направило Головному управлінню ДПС у Київській області повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, до якого були надані пояснювальна записка та документи, які в сукупності цілком очевидно підтверджують реальність здійснення господарських операцій з оренди.
За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів, 07.06.2021 комісією Головного управління ДПС у Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення №2739673/39490119 про відмову в реєстрації податкової накладної №33 від 12.05.2021 в ЄРПН.
В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем зазначено про ненадання платником податку копій документів, а саме первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні. При цьому, у графі додаткова інформація контролюючим органом не зазначено, яких саме конкретно документів не було надано позивачем.
Не погоджуючись з прийнятими рішеннями, позивач оскаржив його в адміністративному порядку до ДПС України (скарга від 11.06.2021 реєстраційний №9155859689).
ДПС України прийняло рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №28377/39490119/2 від 17.06.2021 про залишення скарги без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних без змін.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач є власником транспортного засобу MAN, що підтверджується договором купівлі-продажу транспортного засобу №5343/2020/1959135 від 27.022020, свідоцтвом про державну реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_1 , інвентарною карткою основного засобу типової форми №03-6.
Транспортний засіб MAN ТОВ «Тріо Трейт» передало в користування TOB «Шляхове будівництво «АЛЬТКОМ» відповідно до договору оренди №ТР13/01-20/4 від 13.01.2020, що підтверджується актом приймання-передачі №1 від 06.03.2021.
Фактичне надання послуг оренди підтверджується актами здачі-прийняття робіт (надання послуг) №1 від 31.01.2021, №8 від 28.02.2021, №18 від 31.03.2021, №152 від 31.05.2021, №185 від 30.06.2021.
ТОВ «Шляхове будівництво «АЛЬТКОМ» здійснена оплата за договором оренди, що підтверджується платіжним дорученням №2822 від 14.05.2021.
Оскільки, позивачем як платником ПДВ отримано оплату за послуги, то на підставі п.п. "а" п. 187.1 ст. 187 ПК України у ТОВ «Тріо Трейт» виникли податкові зобов`язання з ПДВ.
Внаслідок наведеного на підставі п. 201.1 ст. 201 ПК України ТОВ «Тріо Трейт» зобов`язано скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН.
ТОВ «Тріо Трейт» виписало податкову накладну №34 від 12.05.2021 та 28.05.2021 надіслало її на реєстрацію в ЄРПН.
Однак, від контролюючого органу позивачем отримана квитанція, відповідно до якої реєстрація вищевказаної податкової накладної зупинена, оскільки господарська операція ТОВ «Тріо Трейт» відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.
ТОВ «Тріо Трейт» згідно з п. 4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, направило Головному управлінню ДПС у Київській області повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, до якого були надані пояснювальна записка та документи, які в сукупності цілком очевидно підтверджують реальність здійснення господарських операцій з оренди.
За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів, 07.06.2021 комісією Головного управління ДПС у Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення №2739677/39490119 про відмову в реєстрації податкової накладної №34 від 14.05.2021 в ЄРПН.
В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем зазначено про ненадання платником податку копій документів, а саме первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні. При цьому, у графі додаткова інформація контролюючим органом не зазначено, яких саме конкретно документів не було надано позивачем.
Не погоджуючись з прийнятими рішеннями, позивач оскаржив його в адміністративному порядку до ДПС України (скарга від 11.06.2021 реєстраційний №9155831286).
ДПС України прийняло рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №28373/39490119/2 від 17.06.2021 про залишення скарги без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних без змін.
Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «Тріо Трейт» отримало у володіння та користування від фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 4 одиниці понтонів металевих КС-63, що підтверджується договором оренди №01/04-2021 від 01.03.2021 та актом приймання-передачі від 01.03.2021 до цього договору.
Вказані понтони металеві ТОВ «Тріо Трейт» передало в суборенду ТОВ «Шляхове будівництво «АЛЬТКОМ» відповідно до договору суборенди №01/03-21/53ХГ від 01.03.2021 та акту приймання-передачі від 01.03.2021 до цього договору.
Фактичне надання послуг за договором суборенди підтверджується актами здачі-прийняття робіт (надання послуг) №24 від 31.03.2021, №33 від 30.04.2021 №151 від 31.05.2021.
TOB «Шляхове будівництво «АЛЬТКОМ» здійснена оплата за договором оренди, що підтверджується платіжним дорученням №2902 від 20.05.2021.
Оскільки, позивачем як платником ПДВ отримано оплату за послуги, то на підставі п.п. "а" п. 187.1 ст. 187 ПК України у ТОВ «Тріо Трейт» виникли податкові зобов`язання з ПДВ.
Внаслідок наведеного на підставі п. 201.1 ст. 201 ПК України ТОВ «Тріо Трейт» зобов`язано скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН.
ТОВ «Тріо Трейт» виписало податкову накладну №35 від 20.05.2021 та 28.05.2021 надіслало її на реєстрацію в ЄРПН.
Однак, від контролюючого органу позивачем отримана квитанція, відповідно до якої реєстрація вищевказаної податкової накладної зупинена, оскільки начебто господарська операція ТОВ «Тріо Трейт» відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.
ТОВ «Тріо Трейт» згідно з п. 4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, направило Головному управлінню ДПС у Київській області повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, до якого були надані пояснювальна записка та документи, які в сукупності цілком очевидно підтверджують реальність здійснення господарських операцій з суборенди.
За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів, 07.06.2021 комісією Головного управління ДПС у Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення №2739675/39490119 про відмову в реєстрації податкової накладної №35 від 20.05.2021 в ЄРПН.
В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем зазначено про ненадання платником податку копій документів, а саме первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні. При цьому, у графі додаткова інформація контролюючим органом не зазначено, яких саме конкретно документів не було надано позивачем.
Не погоджуючись з прийнятими рішеннями, позивач оскаржив його в адміністративному порядку до ДПС України (скарга від 14.06.2021 реєстраційний №9157462161).
ДПС України прийняло рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №28251/39490119/2 від 17.06.2021 про залишення скарги без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних без змін.
Як вже зазначалося вище, ТОВ «Тріо Трейт» передало в суборенду ТОВ «Шляхове будівництво «АЛЬТКОМ» понтони металеві відповідно до договору суборенди №01/03-21/53ХГ від 01.03.2021 та акту приймання-передачі від 01.03.2021 до цього договору.
ТОВ «Шляхове будівництво «АЛЬТКОМ» здійснена оплата за договором оренди, що підтверджується платіжним дорученням №2895 від 20.05.2021.
Оскільки, позивачем як платником ПДВ отримано оплату за послуги, то на підставі п.п. "а" п. 187.1 ст. 187 ПК України у ТОВ «Тріо Трейт» виникли податкові зобов`язання з ПДВ.
Внаслідок наведеного на підставі п. 201.1 ст. 201 ПК України ТОВ «Тріо Трейт» зобов`язано скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН.
ТОВ «Тріо Трейт» виписало податкову накладну №36 від 20.05.2021 та 28.05.2021 надіслало її на реєстрацію в ЄРПН.
Однак, від контролюючого органу позивачем отримана квитанція, відповідно до якої реєстрація вищевказаної податкової накладної зупинена, оскільки начебто господарська операція ТОВ «Тріо Трейт» відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.
ТОВ «Тріо Трейт`згідно з п. 4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, направило Головному управлінню ДПС у Київській області повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, до якого були надані пояснювальна записка та документи, які в сукупності цілком очевидно підтверджують реальність здійснення господарських операцій з суборенди.
За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів, 07.06.2021 комісією Головного управління ДПС у Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення №2739676/39490119 про відмову в реєстрації податкової накладної №36 від 20.05.2021 в ЄРПН.
В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем зазначено про ненадання платником податку копій документів, а саме первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні. При цьому, у графі додаткова інформація контролюючим органом не зазначено, яких саме конкретно документів не було надано позивачем.
Не погоджуючись з прийнятими рішеннями, позивач оскаржив його в адміністративному порядку до ДПС України (скарга від 14.06.2021 реєстраційний №9157458885).
ДПС України прийняло рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №28250/39490119/2 від 17.06.2021 про залишення скарги без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних без змін.
Позивач, не погоджуючись з рішеннями комісії Головного управління ДПС у Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склались між сторонами спору, суд зазначає наступне.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права, обов`язки платників податків та зборів, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI (в редакції, чинній на час виникнення між сторонами спірних відносин, далі - ПК України).
Згідно з підпунктами «а», «б» пункту 185.1 статті 185 ПК України, об`єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.
У свою чергу, датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг, згідно положень пункту 187.1 статті 187 ПК України, вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.
Відповідно до пункту 188.1 статті 188 ПК України база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів.
Пунктом 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Відповідно до пункту 74.3 статті 74 ПК України зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики
За визначенням пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (далі - Порядок №1246) податкова накладна - це електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог ПК України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно з пунктом 12 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності кваліфікованого електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України «Про електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до пункту 13 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Аналогічні норми містяться у пункті 201.16 статті 201 ПК України, згідно яким реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 на виконання вимог пункту 201.16 статті 201 ПК України затверджено Порядок з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №1165).
Пунктом 3 Порядку №1165 визначені ознаки податкових накладних/розрахунків коригування, яким вони повинні відповідати для безумовної їх реєстрації.
Відповідно до пунктів 4, 5 вказаного Порядку, у разі коли за результатами перевірки податкової накладної / розрахунку коригування визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті З цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.
Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації. перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).
Податкова накладна / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Згідно із п.п. 7,8 Порядку №1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної / розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної / розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється. Платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет.
Пунктами 10,11 Порядку №1165 встановлено, у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
З аналізу змісту вказаних норм вбачається, що податковий орган зобов`язаний зазначити в квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування критерій (критерії) ризиковості здійснення операцій з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку та з обов`язковим зазначенням переліку документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Як вбачається із матеріалів справи, у квитанціях контролюючого органу від 28.05.2020 вказано, що відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкових накладних №32 від 07.05.2021, №33 від 12.05.2021, №34 від 14.05.2021, №35 від 20.05.2021, №36 від 20.05.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 77.32, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсяг) його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.
Так, у Додатку 3 Порядку №1165 визначено критерії ризиковості здійснення операцій.
Пунктом 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій передбачено - відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов`язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.
Отже, зупинення реєстрації ПН/РК за п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій відбувається у разі одночасного дотримання трьох умов: відсутність товару в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товару, що на постійній основі постачається; обсяг постачання дорівнює або перевищує товарні залишки; переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.
Разом з цим, суд звертає увагу, що у квитанціях не зазначено конкретної інформації щодо ризиковості здійснення операцій позивачем, достатньої для зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі якої здійснено зупинення реєстрації податкових накладних позивача, а зазначено лише загальне посилання на відповідність критерію ризиковості здійснення операцій.
При цьому, у вказаних квитанціях відсутній перелік документів, необхідних для подання позивачем для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Отже, під час зупинення реєстрації спірних податкових накладних відповідач застосував критерії ризиковості здійснення операцій до податкової накладної, що не відповідає наведеним вище приписам пунктів 6, 7 Порядку №1165 та свідчить про відсутність обґрунтованих підстав для зупинення реєстрації податкових накладних.
Наказом Міністерства фінансів України №520 від 12.12.2019, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 за №1245/34216, затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі по тексту - Порядок №520), який визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пунктів 2-4 Порядку №520 прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).
Комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
Пунктом 5 Порядку №520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, який може включати:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Пунктом 6 Порядку №520 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку (п. 7 Порядку №520).
Пунктами 9-11 визначено, що письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;
- та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;
- та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Як вбачається з матеріалів справи, оскаржуваними рішеннями Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Київській області відмовлено у реєстрації податкових накладних №32 від 07.05.2021, №33 від 12.05.2021, №34 від 14.05.2021, №35 від 20.05.2021, №36 від 20.05.2021, де підставами ухвалення оскаржуваних рішень зазначено: «ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних», при цьому вказані рішення не містять підкреслень тих документів, які позивачем не надано.
Суд зауважує, що посилання на вказану підставу в обґрунтування прийняття рішень про відмову, за відсутності встановленого законодавством вичерпного переліку документів, та за умови не наведення Комісією доказів того, що документи, подані є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності наданої інформації, свідчить про протиправність такого рішення.
Головною рисою індивідуальних актів є їхня конкретність (чіткість), а саме: чітке формулювання конкретних юридичних волевиявлень суб`єктами владних повноважень, які видають такі акти; розв`язання за їх допомогою конкретних, а саме індивідуальних, справ або питань, настанов для їх розв`язання що виникають у сфері державного управління; чітка визначеність адресата, конкретної особи або осіб; чітка відповідність такого акта нормам чинного законодавства.
Європейським Судом з прав людини у рішенні по справі "Суомінен проти Фінляндії" від 01.07.2003 вказано, що орган влади зобов`язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.
Отже, рішення суб`єкта владних повноважень повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується. Суб`єкт владних повноважень повинен врахувати усі ці обставини, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити. У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими, особливо, коли має місце несприятливе для особи рішення.
Таким чином, рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Київській області: №2739674/39490119 від 07.06.2021, №2739673/39490119 від 07.06.2021, №2739677/39490119 від 07.06.2021, №2739675/39490119 від 07.06.2021, №2739676/39490119 від 07.06.2021 є протиправними та підлягають скасуванню.
Що ж до позовних вимог в частині зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову зареєструвати податкові накладні: №32 від 07.05.2021, №33 від 12.05.2021, №34 від 14.05.2021, №35 від 20.05.2021,№36 від 20.05.2021, то суд зазначає наступне.
Відповідно до вимог пунктів 201.1, 201.10 статті 201 ПК України, реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов`язків платника податків.
В той же час, наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, позаяк у випадку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування механізм її подальшої реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних є іншим.
Згідно з приписами пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку. Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням..
Отже, реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої попередньо було зупинено, є повноваженням Державної податкової служби України.
В даному ж випадку, обставин, які б унеможливлювали реєстрацію податкових накладних: №32 від 07.05.2021, №33 від 12.05.2021, №34 від 14.05.2021, №35 від 20.05.2021,№36 від 20.05.2021, в Єдиному реєстрі податкових накладних, судом не встановлено.
Відповідно ч. 3 ст. 245 КАС України, у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
Таким чином, з метою відновлення прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, та з метою дотримання судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, суд дійшов висновку про необхідність зобов`язання ДПС України зареєструвати податкові накладні позивача №32 від 07.05.2021, №33 від 12.05.2021, №34 від 14.05.2021, №35 від 20.05.2021, №36 від 20.05.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних днем фактичного надіслання до Єдиного реєстру податкових накладних - а саме 28.05.2021.
Згідно з частинами 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні з оцінкою належності, допустимості, достовірності кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності (ст. 90 КАС України).
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що право позивача на реєстрацію податкової накладної порушено та позовні вимоги є обґрунтованими.
Також, у своїй позовній заяві позивач просить суд зобов`язати Державну податкову службу України подати суду звіт про виконання судового рішення протягом одного місяця з дня набрання ним законної сили, з даного приводу суд зазначає наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Частиною 2 ст. 14 КАС України визначено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.
Суд зазначає, що Пленум Вищого адміністративного суду України у своїй постанові №3 від 13.03.2017 наголошував, що КАС України встановлено право, а не обов`язок суду, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, зобов`язати суб`єкта владних повноважень, проти якого ухвалено судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Отже, з аналізу вищевикладеного слідує, що зобов`язання суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, а не його обов`язком.
Крім того, позивачем не наведено підстав та не зазначено безспірних обставин, які б свідчили про загрозу невиконання рішення Київського окружного адміністративного суду.
З огляду на викладене, а також приймаючи до уваги обставини даної справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для встановлення судового контролю щодо виконання рішення в даній справі, оскільки позивачем не наведено доводів та не надано доказів, які свідчать про те, що відповідач ухилятиметься від виконання рішення суду.
Визначаючись щодо розподілу судових витрат суд виходив з того, що згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до платіжного доручення від 29.06.2021 №13 позивачем сплачено судовий збір на суму 22700 грн. 00 коп.
Таким чином, у зв`язку із задоволенням позову, судові витрати позивача по сплаті судового збору в розмірі 22700,00 грн. належить стягнути на його користь з Головного управління ДПС у Київській області, оскільки саме Комісією регіонального рівня прийняте оскаржуване рішення про відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
в и р і ш и в:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління Державної податкової служби у Київській області №2739674/39490119 від 07.06.2021.
3. Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління Державної податкової служби у Київській області №2739673/39490119 від 07.06.2021.
4. Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління Державної податкової служби у Київській області №2739677/39490119 від 07.06.2021.
5. Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління Державної податкової служби у Київській області №2739675/39490119 від 07.06.2021.
6. Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління Державної податкової служби у Київській області №2739676/39490119 від 07.06.2021.
7. Зобов`язати Державну податкову службу України (ідентифікаційний код юридичної особи 43005393; 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8) зареєструвати податкову накладну №32 від 07.05.2021 днем фактичного надіслання до Єдиного реєстру податкових накладних - 28.05.2021.
8. Зобов`язати Державну податкову службу України (ідентифікаційний код юридичної особи 43005393; 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8) зареєструвати податкову накладну №33 від 12.05.2021 днем фактичного надіслання до Єдиного реєстру податкових накладних - 28.05.2021.
9. Зобов`язати Державну податкову службу України (ідентифікаційний код юридичної особи 43005393; 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8) зареєструвати податкову накладну № 34 від 14.05.2021 днем фактичного надіслання до Єдиного реєстру податкових накладних - 28.05.2021.
10. Зобов`язати Державну податкову службу України (ідентифікаційний код юридичної особи 43005393; 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8) зареєструвати податкову накладну №35 від 20.05.2021 днем фактичного надіслання до Єдиного реєстру податкових накладних - 28.05.2021.
11. Зобов`язати Державну податкову службу України (ідентифікаційний код юридичної особи 43005393; 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8) зареєструвати податкову накладну №36 від 20.05.2021 днем фактичного надіслання до Єдиного реєстру податкових накладних - 28.05.2021.
12. Стягнути сплачений судовий збір у розмірі 22700 (двадцять дві тисячі сімсот) грн. 00 коп. на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Тріо Трейт" (код ЄДРПОУ - 39490119) за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень Головного управління Державної податкової служби у Київській області (код ЄДРПОУ - 44096797).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення .
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Щавінський В.Р.
Дата виготовлення і підписання повного тексту рішення - 30 вересня 2021 р.