Рішення № 100114394, 04.10.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.10.2021
Номер справи
160/11120/21
Номер документу
100114394
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 жовтня 2021 року Справа № 160/11120/21

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Луніної О.С., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у місті Дніпрі адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНКОТРЕЙДБУД» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

07.07.2021 року Товариство з обмеженою відповідальністю «ІНКОТРЕЙДБУД» (вул. Ламана, буд. 17-Б, м. Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 43412357, далі – позивач) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольська, 17-А, м. Дніпро, 49005, код ЄДРПОУ ВП 44118658, далі - відповідач), в якій просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області за формою «ПС» від 07.04.2021 року № 0044390902.

В обґрунтування позовної заяви зазначено, що позивач не погоджується з прийнятим податковим повідомленням-рішенням, оскільки ТОВ «ІНКОТРЕЙДБУД» не має території, на якій загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального перевищує 200 кубічних метрів, а також за адресою місця зберігання: м. Дніпро, вул. Молодогвардійська, буд. 8Л, отримав паливо в загальній кількості 232,03 куб. м., що не перевищує 1000 куб.м., а тому у ТОВ «ІНКОТРЕЙДБУД» відсутній обов`язок реєстрації зазначеного місця зберігання як акцизного складу. Позивач зазначає, що перевіряючі обмежились формальним складанням акту перевірки виключно на підставі даних Єдиного реєстру акцизних накладних щодо обсягу отриманого пального. З огляду на викладене, позивач просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.07.2021 року відкрито провадження у справі та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, а також встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали.

04.08.2021 року на офіційну електронну адресу суду та 10.08.2021 року через канцелярію суду відповідач надав відзив на позовну заяву, в якому зазначає, що позовні вимоги не визнає, просить у задоволенні позову відмовити. В обґрунтування своєї позиції вказує на те, що згідно проведеного аналізу за допомогою інформаційних баз ІС «Податковий блок», Єдиного реєстру акцизних накладних встановлено, що ТОВ «Інкотрейдбуд» отримано для власного споживання, протягом календарного року 8530009,80 літрів пального, що перевищує 1000 куб.м., чим порушено абз. «б» п.п.230.1.2, п.230.1 ст. 230 ПК України. В ході проведення фактичної перевірки підприємством не було надано будь-яких технічних документів, матеріалів тощо, які підтверджують, що ємності для зберігання пального, які використовуються підприємством, є паливними баками в технічному обладнанні та пристрої, які використовуються на виробничих ділянках ТОВ «ІНКОТРЕЙДБУД». Відповідач зазначає, що забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.

10.08.2021 року представником позивача подано до суду відповідь на відзив, в якій останній зазначає про протиправність проведення перевірки, формальним проведенням перевірки без дослідження наданих позивачем документів.

Справа розглядається судом в порядку спрощеного провадження за приписами статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про таке.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ІНКОТРЕЙДБУД» (код ЄДРПОУ 43412357) зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 16.12.2019 року.

Видами діяльності за КВЕД є: 23.99 Виробництво неметалевих мінеральних виробів, н. в. і. у. (основний); 23.61 Виготовлення виробів із бетону для будівництва; 23.63 Виробництво бетонних розчинів, готових для використання; 23.99 Виробництво неметалевих мінеральних виробів, н.в.і.у.; 43.12 Підготовчі роботи на будівельному майданчику; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; 49.41 Вантажний автомобільний транспорт; 42.11 Будівництво доріг і автострад.

23.02.2021 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області прийнято наказ №1001-п «Про проведення фактичної перевірки ТОВ «ІНКОТРЕЙДБУД», яким вирішено провести фактичну перевірку ТОВ «ІНКОТРЕЙДБУД» за адресою: м. Дніпро, Соборний район, вул. Ламана, буд. 17/Б, з питань дотримання законодавства у сфері обігу підакцизних товарів з 24.02.2021 року тривалістю не більше 10 діб.

У період з 24.02.2021 року по 25.02.2021 року посадовими особами Головного управління ДПС у Дніпропетровській області було проведено фактичну перевірку з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з питань виробництва, зберігання та обігу пального, контроль за виконанням якого покладений на органи ДПС оо/оіс, що розташована за адресою: м. Дніпро, вул. Ламана, буд. 17/Б, де здійснює діяльність ТОВ «ІНКОТРЕЙДБУД».

За наслідками перевірки складено акт від 26.02.2021 року №783/04-36-09-02/43412357.

Перевіркою встановлено, що ТОВ «ІНКОТРЕЙДБУД» отримало ліцензії на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки) без реєстрації акцизного складу. Згідно Єдиного реєстру акцизних накладних підприємство протягом календарного року отримано (придбано) 8530009,80л. пального, що перевищує 1000 куб.м. (за календарний рік). Таким чином, встановлено, що підприємство повинно зареєструвати акцизний склад в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, якщо обсяг отриманого (придбаного) пального перевищив 1000 куб.м. протягом календарного року, чим порушено абз. «б» п.п.230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПК України. Відповідальність за вказане порушення: п. 128.2 ст. 128 ПК України.

19.03.2021 року до ГУ ДПС у Дніпропетровській області надійшли заперечення позивача на акт перевірки.

02.04.2021 року за вих. №15036/6/04-36-09-02-07 відповідачем направлено на адресу позивача лист «про розгляд заперечення».

На підставі акту перевірки від 26.02.2021 року №783/04-36-09-02/43412357 відповідачем сформовано та направлено позивачу податкове повідомлення-рішення від 07.04.2021 року №0044390902, яким застосовано до позивача суму штрафних (фінансових) санкцій на суму 1 000 000 грн.

Правомірність прийняття податкового повідомлення-рішення від 26.02.2021 року №783/04-36-09-02/43412357 є предметом розгляду у цій справі.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.

Судова палата з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов`язкових платежів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду у постанові від 21.02.2020 у справі №826/17123/18 сформулювала правовий висновок, відповідно до якого, оскаржуючи в подальшому наслідки проведеної контролюючим органом перевірки у вигляді податкових повідомлень-рішень та інших рішень, платник податків не позбавлений можливості посилатись на порушення контролюючим органом вимог законодавства щодо проведення такої перевірки, якщо вважає, що вони зумовлюють протиправність таких податкових повідомлень-рішень. При цьому, таким підставам позову, за їх наявності, суди повинні надавати правову оцінку в першу чергу, а у разі, якщо вони не визнані судом такими, що тягнуть протиправність рішень, прийнятих за наслідками такої перевірки, - переходити до перевірки підстав позову щодо наявності порушень податкового та/або іншого законодавства.

Таким чином, звертаючись до суду з позовом про скасування податкового повідомлення-рішення, позивач вправі посилатись на процедурні порушення проведення перевірки та надіслання рішень за результатами перевірки, а суд зобов`язаний надавати правову оцінку таким доводам позивача в першу чергу.

В обгрунтування підстав звернення до суду позивачем, крім іншого, зазначено про відсутність підстав для проведення перевірки.

Надаючи правову оцінку відповідним доводам позивача в першу чергу у відповідності до правової позиції Верховного Суду, викладеній у постанові від 21.02.2020 у справі №826/17123/18, суд зазначає наступне.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулюються Податковим кодексом України, в редакції чинній станом на момент виникнення спірних правовідносин, який, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

У відповідності до п.п.19-1.1 п. 19-1.1 ст. 19 ПК України контролюючі органи здійснюють, зокрема, адміністрування податків, зборів, платежів, у тому числі проводять відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків.

На підставі п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 ПК України, контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Приписами п.п. 75.1 ст. 75 Податкового Кодексу України визначено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Згідно із п.п. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 Податкового Кодексу України, фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об`єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Відповідно до ст. 80 Податкового Кодексу України фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).

Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з таких підстав: у разі коли за результатами перевірок інших платників податків виявлено факти, які свідчать про можливі порушення платником податків законодавства щодо виробництва та обігу підакцизних товарів, здійснення платником податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, та виникає необхідність перевірки таких фактів; у разі отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів; письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій, касових операцій, патентування або ліцензування; неподання суб`єктом господарювання в установлений законом строк обов`язкової звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, подання їх із нульовими показниками; у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального; у разі виявлення за результатами попередньої перевірки порушення законодавства з питань, визначених у пункті 75.1.3; у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету, а також здійснення фізичною особою підприємницької діяльності без державної реєстрації.

Відповідно до абз. 3 п. 81.1 ст. 81 Податкового Кодексу України: посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред`явлення або надіслання, в тому числу копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу.

В свою чергу, п. 80.5 ст. 80 Податкового Кодексу України передбачає, що допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення фактичної перевірки, здійснюється згідно із ст. 81 цього Кодексу.

У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) у допуску посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення перевірки посадовими (службовими) особами контролюючого органу за місцем проведення перевірки, невідкладно складається у двох примірниках акт, що засвідчує факт відмови, із зазначенням заявлених причин відмови, один примірник якого вручається під підпис, відразу після його складання, платнику податків та/або уповноваженій особі платника податків (п. 81.2 ст. 81 Податкового Кодексу України).

З аналізу наведених норм права вбачається, що здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального є самостійною обставиною, з якою законодавець пов`язує право контролюючого органу проводити фактичні перевірки суб`єктів господарювання. В свою чергу вказане право має реалізовуватися суб`єктом владних повноважень в порядку та у спосіб, визначені чинним законодавством та порушення такого порядку є підставою для недопуску посадових осіб контролюючого органу до проведення перевірки.

При цьому в даному випадку достатньо факту покладення на контролюючий орган здійснення контролю за дотриманням норм законодавства у відповідній сфері правовідносин (виробництво і обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального).

Відповідна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 25.01.2019 року у справі №812/1112/16.

Судом встановлено, що в наказі від 23.02.2021 року №1001-5 зазначено про проведення перевірки на підставі ст. 19-1, ст. 20, п. 75.1 ст. 75, на підставі п.п.80.2.5 п. 80.2 ст. 80 Податкового кодексу України.

Отже, наказ містить посилання на норм законодавства, якою передбачено проведення перевірки, та в силу правового висновку Верховного Суду, відповідач має відповідні повноваження на проведення фактичної перевірки з метою здійснення функцій, визначених законодавством.

Судом не встановлено процедурних порушень проведення перевірки, а тому з метою надання правової оцінки правомірності прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, дослідженню підлягає суть встановленого порушення.

Положеннями п.230.1 ст. 230 ПК України передбачено, що акцизні склади та акцизні склади пересувні утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходження до бюджету акцизного податку.

Відповідно до абз.1 п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПК України, акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.

Відповідно до п.п. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 ПК України, розпорядник акцизного складу - суб`єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб`єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.

Згідно із п.п.14.1.6 п.14.1 ст. 14 ПК України, акцизний склад - це:

а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;

б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

В той час, положеннями п.п. «б» п.п.14.1.6 п.14.1 ст. 14 ПК України визначено, що не є акцизним складом: а) приміщення відокремлених підрозділів розпорядника акцизного складу, які використовуються ним виключно для пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі маркованих марками акцизного податку горілки та лікеро-горілчаних виробів, відвантажених з акцизного складу, а також для здійснення оптової та/або роздрібної торгівлі відповідно до отриманої розпорядником акцизного складу ліцензії; б) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб`єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) -власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

ТОВ «ІНКОТРЕЙДБУД» отримано ліцензію на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки) реєстраційний номер 04680414202002327, дата реєстрації 29.09.2020 року, в якій адресою місця зберігання визначено: м. Дніпро, вул. Молодогвардійська, буд. 8Л. Загальна місткість резервуарів, що використовується для зберігання пального – 25000 л., що відповідає 25 куб. м.

Нерухоме майно, що розташоване за адресою: м. Дніпро, вулиця Молодогвардійська, будинок 8Л, використовується ТОВ «ІНКОТРЕЙДБУД» (орендар) на підставі укладеного з ТОВ «ТЕРЦІЯ СОЛО» (орендодавець) договору оренди нерухомого майна від 01.06.2020 року № 01-06/2020/0 (акт прийому-передачі від 01.06.2020 року), строком до 31.05.2021 року, копії яких було надано ДПС разом з запереченнями ТОВ «ІНКОТРЕЙДБУД» на акт від 26.02.2021 року № 783/04-36-09-02/43412357.

Для зберігання палива (дизтоплива) на території за вказаною адресою ТОВ «ІНКОТРЕЙДБУД» використовує одну цистерну металеву ємкістю 25 кубічних метрів, придбану у TOB «РЕЛЕВАНТЕ» на підставі видаткової накладної від 19.03.2020 року №РН-0000001.

Позивач зазначає, що крім вказаної цистерни, ТОВ «ІНКОТРЕЙДБУД» інших ємностей для зберігання палива не використовує, доказів зворотнього відповідачем суду не надано.

ТОВ «ІНКОТРЕЙДБУД» за період з 27.02.2020 року по 01.09.2020 року отримано за адресою: м. Дніпро, вулиця Молодогвардійська, будинок 8Л, палива дизельного в загальній кількості 232,03 кубічних метрів, що підтверджується видатковими накладними та товарно-транспортними накладними, копії яких були надані відповідачу разом із запереченнями на акт перевірки, а саме:

- від 27.02.2020 року видаткова накладна №5 та товарно-транспортна накладна №27-02/01-20 на поставку 9610 л.;

- від 04.04.2020 року видаткова накладна №7 та товарно-транспортна накладна №04-04/01-20 на поставку 10150 л.;

- від 14.04.2020 року видаткова накладна №10 та товарно-транспортна накладна №14-04/01-20 на поставку 9038 л.;

- від 23.04.2020 року видаткова накладна №12 та товарно-транспортна накладна №23-04/01-20 на поставку 8040 л.;

- від 04.05.2020 року видаткова накладна №501 та товарно-транспортна накладна №04-05/01-20 на поставку 10180 л.;

- від 14.05.2020 року видаткова накладна №ВСГ0514-008 та товарно-транспортна накладна №00000001232 на поставку 8820,61 л.;

- від 18.05.2020 року видаткова накладна №ВСГ0518-011 та товарно-транспортна накладна №00000001298 на поставку 6270,00 л.;

- від 21.05.2020 року видаткова накладна №ВСГ0521-008 та товарно-транспортна накладна №00000001344 на поставку 4823,84 л.;

- від 25.05.2020 року видаткова накладна №ВСГ0525-005 та товарно-транспортна накладна №00000001372 на поставку 8820,02 л.;

- від 28.05.2020 року видаткова накладна №ВСГ0528-003 та товарно-транспортна накладна №00000001420 на поставку 4923,78 л.;

- від 29.05.2020 року видаткова накладна №ВСГ0529-005 та товарно-транспортна накладна №00000001432 на поставку 4816,01 л.;

- від 01.06.2020 року видаткова накладна №ВСГ0601-002 та товарно-транспортна накладна №00000001442 на поставку 4824,26 л.;

- від 03.06.2020 року видаткова накладна №ВСГ0603-002 та товарно-транспортна накладна №00000001472 на поставку 4819,61 л.;

- від 05.06.2020 року видаткова накладна №ВСГ0605-006 та товарно-транспортна накладна №00000001498 на поставку 8820,61 л.;

- від 16.06.2020 року видаткова накладна №ВСГ0616-003 та товарно-транспортна накладна №00000001590 на поставку 6012,80 л.;

- від 19.06.2020 року видаткова накладна №ВСГ0619-008 та товарно-транспортна накладна №00000001670 на поставку 4782,98 л.;

- від 23.06.2020 року видаткова накладна №ВСГ0623-003 та товарно-транспортна накладна №00000001695 на поставку 6012,81 л.;

- від 26.06.2020 року видаткова накладна №ВСГ0626-001 та товарно-транспортна накладна №00000001746 на поставку 6028,08 л.;

- від 01.07.2020 року видаткова накладна №ВСГ0701-006 та товарно-транспортна накладна №00000001771 на поставку 4786,80 л.;

- від 03.07.2020 року видаткова накладна №ВСГ0703-015 та товарно-транспортна накладна №00000001812 на поставку 2961,62 л.;

- від 07.07.2020 року видаткова накладна №ВСГ0707-012 та товарно-транспортна накладна №00000001844 на поставку 6194,68 л.;

- від 10.07.2020 року видаткова накладна №ВСГ0710-003 та товарно-транспортна накладна №00000001879 на поставку 3962,24 л.;

- від 13.07.2020 року видаткова накладна №ВСГ0713-006 та товарно-транспортна накладна №00000001902 на поставку 4787,53 л.;

- від 14.07.2020 року видаткова накладна №ВСГ0714-012 та товарно-транспортна накладна №00000001921 на поставку 6044,12 л.;

- від 16.07.2020 року видаткова накладна №ВСГ0716-006 та товарно-транспортна накладна №00000001950 на поставку 3975,79 л.;

- від 20.07.2020 року видаткова накладна №ВСГ0720-006 та товарно-транспортна накладна №00000001998 на поставку 6017,92 л.;

- від 22.07.2020 року видаткова накладна №ВСГ0722-010 та товарно-транспортна накладна №00000002029 на поставку 4786,98 л.;

- від 24.07.2020 року видаткова накладна №ВСГ0724-019 та товарно-транспортна накладна №00000002087 на поставку 6012,83 л.;

- від 27.07.2020 року видаткова накладна №ВСГ0727-001 та товарно-транспортна накладна №00000002101 на поставку 6028,09 л.;

- від 30.07.2020 року видаткова накладна №ВСГ0730-003 та товарно-транспортна накладна №00000002133 на поставку 4293,64 л.;

- від 31.07.2020 року видаткова накладна №ВСГ0731-002 та товарно-транспортна накладна №00000002143 на поставку 4468,94 л.;

- від 04.08.2020 року видаткова накладна №ВСГ0804-001 та товарно-транспортна накладна №00000002166 на поставку 6017,92 л.;

- від 05.08.2020 року видаткова накладна №ВСГ0805-009 та товарно-транспортна накладна №00000002186 на поставку 6012,83 л.;

- від 07.08.2020 року видаткова накладна №ВСГ0807-006 та товарно-транспортна накладна №00000002204 на поставку 4782,19 л.;

- від 10.08.2020 року видаткова накладна №ВСГ0810-001 та товарно-транспортна накладна №00000002212 на поставку 6012,11 л.;

- від 14.08.2020 року видаткова накладна №ВСГ0814-008 та товарно-транспортна накладна №00000002274 на поставку 6033,27 л.;

- від 27.08.2020 року видаткова накладна №ВСГ0827-001 та товарно-транспортна накладна №00000002383 на поставку 6028,01 л.;

- від 01.09.2020 року видаткова накладна №ВСГ0901-001 та товарно-транспортна накладна №00000002413 на поставку 6029,18 л.

Позивач надає копії вказаних видаткових накладних та товарно-транспортних накладних та стверджує, що у 2020 та 2021 роках станом на 26.02.2021 року – дату складання акту перевірки будь-яке інше паливо не отримувалось.

Як пояснено позивачем, обсяги отриманого у 2020 році палива використані позивачем під час здійснення господарської діяльності за основним видом «Виробництво неметалевих мінеральних виробів, н. в. і. у.», код КВЕД 23.99, для виробництва асфальтобетонної суміші, а саме: для заправлення виробничого обладнання - асфальтозмішувальних установок марки ДС-16837, що працюють на дизельному пальному, безпосередньо в конструкції мають вбудований паливний бак ємністю 13,3 кубічних метрів, розташовані за іншими адресами, ніж цистерна для зберігання палива. За одну робочу зміну згадана установка може спожити шість тон пального.

При цьому, відповідач у відзиві та акті перевірки в обгрунтування наявності порушень зазначає, що згідно проведеного аналізу за допомогою інформаційних баз ІС «Податковий блок», Єдиного реєстру акцизних накладних встановлено, що ТОВ «ІНКОТРЕЙДБУД» отримано для власного споживання, протягом календарного року 8530009,80 літрів пального, що перевищує 1000 куб.м., чим порушено абз. «б» п.п.230.1.2, п.230.1 ст. 230 ПК України.

Проте, жодних доказів на підтвердження зазначеного відповідачем ані до відзиву, ані до акту перевірки не надано.

У постанові Верховного Суду від 04.10.2016 року у справі №810/7161/14 зазначено, що довести правомірність своїх дій чи бездіяльності відповідно до принципу офіційності у адміністративному судочинстві зобов`язаний суб`єкт владних повноважень. Разом з тим, відповідно до принципу змагальності суб`єкт господарювання має спростувати доводи суб`єкта владних повноважень, якщо заперечує їх обґрунтованість.

Контролюючим органом всупереч вимогам ст. 71 КАС України не надано належних доказів та не доведено правомірність встановленого порушення, проте позивачем наданими до суду доказами доведено отримання палива дизельного в загальній кількості 232,03 кубічних метрів, що не перевищує 1000 куб.м., та спростовує правомірність нарахування позивачу штрафних санкцій.

За наведених обставин, суд дійшов висновку про недоведеність відповідачем порушення позивачем абз. «б» п.п. 230.1.2, п. 230.1 ст. 230 ПК України, з огляду на що, податкове повідомлення-рішення підлягає скасуванню.

Відповідно до ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно із ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З урахуванням зазначеного, на підставі наявних у матеріалах справи доказів, виходячи з системного аналізу норм чинного законодавства України, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 143 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

За умовами ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду позивачем сплачено суду судового збору у розмірі 15000,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням №4338 від 07.07.2021 року.

Отже, оскільки позовну заяву задоволено, сплачений судовий збір за подачу позову до суду в сумі 15000,00 грн. підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 77, 90, 139, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНКОТРЕЙДБУД» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області за формою «ПС» від 07.04.2021 року №0044390902.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНКОТРЕЙДБУД» (вул. Ламана, буд. 17-Б, м. Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 43412357) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольська, 17-А, м. Дніпро, 49005, код ЄДРПОУ ВП 44118658) судові витрати за подання позову до суду у розмірі 15000 грн. 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.С. Луніна