Рішення № 10009288, 01.04.2009, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
01.04.2009
Номер справи
30/327
Номер документу
10009288
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 30/32701.04.09 За позовом          Торгово-промислової палати України

До          1) Київської міської ради

          2) Міністерства охорони здоров’я України

3) Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів Державне управління справами

про          визнання права та спонукання до укладення договору оренди

Суддя Ващенко Т.М.

Представники сторін:

від позивача Ландишева С.М. –представник за довіреністю № б/н від 26.06.08.          

від відповідача 1          Фрідман О.О. –представник за довіреністю № 225-КР-284 від 16.03.09.

від відповідача 2          Волік Я.В. –представник за довіреністю № 14.02/01 від 01.07.08.

від відповідача 3          Колодрубський О.О. –представник за довіреністю № 06-34/48647 від 03.12.08.

від третьої особи          не з’явився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Торгово-промислової палати України до Київської міської ради, Міністерства охорони здоров'я України та Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про:

- визнання за Торгово-промисловою палатою України права оренди земельної ділянки площею 0,06 га, кадастровий номер 8000000000:91:171:0006, для будівництва, експлуатації та обслуговування жилого будинку з адміністративними приміщеннями на 1-му поверсі та підземним паркінгом на вул. Стрітенській, 8-а у Шевченківському районі міста Києва;

- припинення поліклініці № 1 Четвертого головного управління при Міністерстві охорони здоров'я УРСР (Міністерству охорони здоров'я України) права користування земельною ділянкою площею 0,04 га, відведеною згідно рішення виконкому Київської міської ради народних депутатів трудящихся від 21.08.78. № 1231/7 „Про відведення додаткової земельної ділянки під будівництво автостоянки і трансформаторної підстанції для поліклініки № 1 Четвертого головного управління при Міністерстві охорони здоров'я УРСР„ у зв'язку з не використанням її за цільовим призначенням та зарахувати її до земель запасу житлової і громадської забудови;

- вважати укладеним, з дня набрання рішенням суду законної сили, договір оренди земельної ділянки площею 0,06 га, кадастровий номер 8000000000:91:171:0006, для будівництва, експлуатації та обслуговування жилого будинку з адміністративними приміщеннями на 1-му поверсі та підземним паркінгом на вул. Стрітенській, 8-а у Шевченківському районі міста Києва між Київською міською радою та Торгово-промисловою палатою України у редакції, підписаній позивачем;

- зобов'язання відповідача 3 зареєструвати договір оренди у книзі записів державної реєстрації договорів.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 23.09.08. порушено провадження у справі № 30/327, розгляд справи призначено на 09.10.08. о 11-45.

Представником відповідача-1 в судовому засіданні 09.10.08 було подано суду письмовий відзив на позов, відповідно до якого Київська міська рада проти позову заперечує та просить суд відмовити позивачу в задоволенні його позовних вимог.

Відповідачем-3 в судовому засіданні було надано суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) проти позову заперечує та просить суд відмовити позивачу в задоволенні його позовних вимог повністю.

Представник позивача в судовому засіданні 21.10.08. подав уточнення позовних вимог, яким уточнив вимогу, заявлену під пунктом 2 у позовній заяві та просить суд визнати таким, що припинилося право користування земельною ділянкою площею 0,04 га, відведеною поліклініці № 1 Четвертого головного управління при Міністерстві охорони здоров'я УРСР (Міністерству охорони здоров'я України), рішення виконкому Київської міської ради народних депутатів трудящихся від 21.08.78 № 1231/7 „Про відведення додаткової земельної ділянки під будівництво автостоянки і трансформаторної підстанції для поліклініки № 1 Четвертого головного управління при Міністерстві охорони здоров'я УРСР”.

У судовому засіданні 10.02.09. представник позивача подав заяву про уточнення позовних вимог згідно якої уточнив вимогу, пред’явлену до відповідача-3 та просить суд зобов’язати Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) зареєструвати договір оренди, укладений між Київською міською радою та Торгово-промисловою палатою України з усіма додатками до договору, які є його невід’ємною частиною, у встановленому законодавством порядку.

19.02.09. до канцелярії Господарського суду міста Києва найшла заява Державного управління справами про залучення його в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 19.02.09. № 30/327 залучено до участі у розгляді даної справи в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів –Державне управління справами.

Державне управління справами надало суду пояснення, в яких проти позову заперечує та просить суд відмовити позивачу в задоволенні його позовних вимог.

У судовому засіданні 19.03.09. представник позивача подав заяву, якою змінив позовні вимоги та просить суд зобов’язати Київську міську раду на найближчій сесії розглянути питання щодо затвердження проекту землеустрою щодо відведення позивачу земельної ділянки загальною площею 0,06 га для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового будинку з адміністративними приміщеннями на першому поверсі та підземним паркінгом на вул. Стрітенській, 8-а у Шевченківському районі міста Києва (справа А 2152); розглянути питання щодо припинення поліклініці № 1 Четвертого головного управління при Міністерстві охорони здоров’я УРСР (Державного управління справами) права користування земельною ділянкою площею 0,04 га, відведеною відповідно до рішення виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів трудящихся від 21.08.78. № 1231/7 „Про відведення додаткової земельної ділянки під будівництво автостоянки і трансформаторної підстанції для поліклініки № 1 Четвертого головного управління при Міністерстві охорони здоров’я УРСР ” та зарахування її до земель запасу житлової і громадської забудови, а також розглянути питання щодо передачі Торгово-промисловій палаті України в довгострокову оренду строком на п’ять років вищевказаної земельної ділянки.

Відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, в судовому засіданні за згодою представників сторін було оголошено тільки вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши подані матеріали справи, та заслухавши пояснення представників сторін, Господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до частини першої статті 116 Земельного кодексу України, юридичні особи набувають права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

Пунктом 12 Перехідних положень Земельного кодексу України встановлено, що до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

Відповідно до частини другої статті 15 Закону України „Про оренду землі” (в редакції від 07.03.02., яка була чинною на момент виникнення спірних правовідносин), особа, яка бажає одержати земельну ділянку в оренду із земель державної або комунальної власності, подає до відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування заяву (клопотання).

Згідно частини третьої статті 124 Земельного кодексу України (в редакції від 20.12.01., яка була чинною на момент виникнення спірних правовідносин), передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та із земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку, встановленому статтями 118, 123 цього Кодексу.

Стаття 123 Земельного кодексу України (в редакції від 20.12.01.) зазначає, що юридична особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у користування із земель державної або комунальної власності, звертається з відповідним клопотанням до районної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або сільської, селищної, міської ради. Відповідна районна державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає згоду на розроблення проекту відведення земельної ділянки.

Матеріалами справи підтверджується, що у жовтні 2002 року Торгово-промислова палата України звернулася до Київської міської ради з клопотанням № 4856/10.91. про передання у користування земельної ділянки, розташованої на вул. Стрітенській, 8 у Шевченківському районі міста Києва для будівництва житлового будинку з адмінприміщеннями на першому поверсі.

На підставі вказаного клопотання Головному управлінню земельних ресурсів було надано доручення комісії Київської міської ради з питань земельних відносин на розроблення проекту відведення земельної ділянки площею 0,06 га, розташованої у м. Києві, на вул. Стрітенській, 8 у Шевченківському районі для будівництва, експлуатації та обслуговування жилого будинку з адміністративними приміщеннями на 1-му поверсі.

Товариство з обмеженою відповідальністю „Топос” згідно доручення Головного управління земельних ресурсів № А 2152 від 12.11.2003 розробило проект відведення Торгово-промисловій палаті України земельної ділянки площею 0,06 га, на вул. Стрітенській, 8 у Шевченківському районі міста Києва для будівництва житлового будинку з адмінприміщеннями на першому поверсі (справа А2152). При цьому, у процесі розроблення проекту відведення земельної ділянки їй було присвоєно адресу: м. Київ, вул. Стрітенська, 8-а, а висновки погоджувальних служб, видані на адресу місцезнаходження земельної ділянки: м. Київ, вул. Стрітенська, 8, вважалися дійсними.

Відповідно до частини шостої статті 123 Земельного кодексу України (в редакції від 27.04.07.), проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури та охорони культурної спадщини і після одержання висновку державної землевпорядної експертизи по об'єктах, які їй підлягають, подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.

Як вбачається з матеріалів справи, на виконання вимог вказаної норми закону, проект відведення вищезазначеної земельної ділянки було погоджено з Державним управлінням екології та природних ресурсів в м. Києві (лист від 21.10.03. № 08-8-20/7406, висновок № 1781), Головним державним санітарним лікарем м. Києва (лист від 01.09.03. № 6307), Головним управлінням культури, мистецтв та охорони культурної спадщини КМДА (листи від 28.04.04. № 001-05/1161, від 24.12.04.), Державною службою охорони культурної спадщини (лист від 10.02.05. № 22-234/35), Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища (листи від 01.03.04. № 19-1837, від 12.12.05. № 09-10681), Головним управлінням земельних ресурсів КМДА (лист від 26.09.05. № 03-23/1082-В), Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією (лист від 11.05.07. № 01/38-2987), ВАТ „Київпроект” ДП „Інститут генерального плану міста Києва”(лист від 16.02.06. № 358).

Крім того, у відповідності до Закону України „Про державну землевпорядну експертизу”, у вересні 2005 року було отримано позитивний висновок № 10-83 державної землевпорядної експертизи проекту відведення (справа А 2152) земельної ділянки Торгово-промисловій палаті України.

Генеральним планом м. Києва передбачено будівництво п’ятиповерхового житлового будинку з мансардою та розміщення гостьового майданчику для автомобілів на вищевказаній земельній ділянці.

Також, позивачем було отримано погодження від Інституту археології НАН України (лист від 01.12.03. № 84-4а-125/01) на будівництво житлового будинку з адміністративними приміщеннями на вул. Стрітенській, 8 у м. Києві.

Крім того, з наданого у матеріали справи проекту відведення (справа А 2152) вбачається, що до складу земельної ділянки площею 0,06 га, розташованої у м. Києві, Шевченківській район, вул. Стрітенська, 8-а, яку позивач має намір отримати у користування, входить земельна ділянка площею 0,04 га, розташована на вул. Поліни Осипенко, 8 (на сьогодні –вул. Стрітенська, 8-а), що була надана поліклініці № 1 Четвертого головного управління при Міністерстві охорони здоров’я УРСР на підставі рішення виконкому Київської міської ради народних депутатів трудящихся від 21.08.78. № 1231/7.

Відповідно до рішення виконкому Київської міської ради народних депутатів трудящихся від 21.08.78. № 1231/7, поліклініці № 1 Четвертого головного управління при Міністерстві охорони здоров’я УРСР була відведена вказана земельна ділянка під будівництво автостоянки і трансформаторної підстанції.

З наявного у матеріалах справи листа Госпрозрахункової організації „Центр містобудування та архітектури” Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища від 27.11.03. № 03-1128 вбачається, що в архівах Головкиївархітектури відсутні матеріали щодо відведення земельної ділянки на вул. Стрітенській, 8 у Шевченківському районі м. Києва та відсутні документи щодо розроблення і затвердження землевпорядного проекту на земельну ділянку площею 0,04 га, розташовану на вул. Поліни Осипенко, 8 та відводу цієї земельної ділянки в натурі.

З висновків Головного управління земельних ресурсів Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Державного управління екології та природних ресурсів в м. Києві, Головного державного санітарного лікаря м. Києва, Головного управління культури, мистецтв та охорони культурної спадщини КМДА, Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища вбачається, що на земельній ділянці загальною площею 0,04 га, розташованій на вул. Поліни Осипенко, 8, наявні гаражі та асфальтобетонне покриття.

Також, в матеріалах справи наявний лист Міністерства охорони здоров’я України від 07.06.99. № 9-03-09/468 яким Міністерство охорони здоров’я України відмовилося будувати трансформаторну підстанцію на цій земельній ділянці.

Матеріалами справи підтверджується, що на сусідній земельній ділянці у 2000 році позивачем за власні кошти була побудована трансформаторна підстанція № 5713, яка на сьогоднішній день обслуговує житлові будинки та споруди, розташовані поряд. А тому, суд дійшов висновку, що рішення виконкому Київської міської ради народних депутатів трудящихся від 21.08.78. № 1231/7 щодо будівництва трансформаторної підстанції фактично було виконано Торгово-промисловою палатою України у 2000 році.

Таким чином, з вищевикладеного вбачається, що поліклініка № 1 Четвертого головного управління при Міністерстві охорони здоров’я УРСР, чи Міністерство охорони здоров’я, чи Державне управління справами не використовували земельну ділянку загальною площею 0,04 га, розташовану на вул. Поліни Осипенко, 8; що рішення виконкому Київської міської ради народних депутатів трудящихся від 21.08.78. № 1231/7 не було виконано ні поліклінікою № 1 Четвертого головного управління при Міністерстві охорони здоров’я УРСР, ні Міністерством охорони здоров’я, ні Державним управлінням справами.

У відповідності до вимог ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, докази на спростування протилежного відповідач-2 та третя особа суду не надали.

Стаття 35 Земельного кодексу УРСР зазначала, що у разі неосвоєння протягом двох років підряд наданої земельної ділянки, право підприємств, організацій і установ на користування наданою їм землею підлягає припиненню за рішенням (постановою) органів, які надали земельні ділянки.

Положеннями статті 27 Земельного кодексу України (в редакції за 1990 рік) також було передбачено таку підставу для припинення права користування земельною ділянкою як нераціональне використання земельної ділянки; використання землі не за цільовим призначенням та невикористання протягом двох років земельної ділянки, наданої для несільськогосподарських потреб, за рішення відповідної ради народних депутатів.

Враховуючи зазначене, Київська міська рада народних депутатів зобов’язана була ще до 2001 року припинити поліклініці № 1 Четвертого головного управління при Міністерстві охорони здоров’я УРСР право користування земельною ділянкою площею 0,04 га на вул. Поліни Осипенко (вул. Стрітенській, 8а).

Положеннями Земельного кодексу України, який є чинним станом на сьогоднішній день, зокрема, його статтею 141, передбачено, що у разі використання земельної ділянки не за цільовим призначенням право користування земельною ділянкою підлягає припиненню.

Крім того, однією з підстав припинення права користування земельною ділянкою у відповідності до статті 141 Земельного кодексу України, є також припинення діяльності державних чи комунальних підприємств, установ та організацій.

Частиною другою статті 17 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” встановлено, що у Єдиному державному реєстрі міститься інформація про дату та номер запису про проведення державної реєстрації юридичної особи, дані про юридичних осіб, правонаступником яких є зареєстрована юридична особа.

Як вбачається з наданого у матеріли справи витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 205776, такої юридичної особи як поліклініка № 1 Четвертого головного управління при Міністерстві охорони здоров’я УРСР не існує, дані про її правонаступника також відсутні.

У судовому засіданні представник Міністерства охорони здоров’я України пояснив, що Міністерство охорони здоров’я України не має права користування земельною ділянкою площею 0,04 га на вул. Стрітенській, 8-а у м. Києві та не є правонаступником поліклініки № 1 Четвертого головного управління при Міністерстві охорони здоров’я УРСР.

У зв’язку із зазначеним, суд дійшов висновку про безпідставність тверджень Державного управління справами про те, що правонаступником поліклініки № 1 Четвертого головного управління при Міністерстві охорони здоров’я УРСР є Державне управління справи до сфери якого входить поліклініка № 1, розташована на вул. Верхній, 5 у м. Києві.

З розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.11.02. № 674-р не вбачається факт вказаного правонаступництва.

Таким чином, за відсутності діяльності поліклініки № 1 Четвертого головного управління при Міністерстві охорони здоров’я УРСР та за відсутності у неї правонаступників, право користування земельною ділянкою площею 0,04 га на вул. Стрітенській, 8-а у м. Києві згідно пункту „в” частини першої статті 141 Земельного кодексу та пункту 3 частини першої та частини п’ятої статті 27 Земельного кодексу України (в редакції за 1990 рік), підлягає припиненню за рішенням Київської міської ради як органу місцевого самоврядування до повноважень якого віднесено розпорядження землями у межах міста Києва.

Отже, з вищевикладеного вбачається, що Торгово-промислова палата України виконала всі вимоги закону та вчинила всі необхідні дії, передбачені чинним законодавством України, для отримання землі у користування, в тому числі отримала позитивний висновок проекту відведення зазначеної земельної ділянки (справа А 2152), який згідно положень статті 35 Закону України „Про державну експертизу землевпорядної документації” обов’язково враховується при вирішенні питання щодо надання земельної ділянки у користування органами місцевого самоврядування.

У липні 2007 року проект відведення (справа А 2152) земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування жилого будинку з адміністративними приміщеннями на 1-му поверсі та підземним паркінгом на вул. Стрітенській, 8-а у м. Києві у Шевченківському районі було передано на розгляд Київської міської ради.

Пунктом „в” частини першої статті 186 Земельного кодексу України встановлено, що проекти відведення земельних ділянок із земель державної чи комунальної власності затверджуються органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які надають і вилучають земельні ділянки.

З огляду на положення частини шостої статті 123 Земельного кодексу України Київська міська рада зобов’язана була розглянути проект відведення (справа А 2152) у місячний строк і прийняти рішення про надання земельної ділянки.

Враховуючи вказане вище, Київська міська рада повинна була розглянути на сесії погоджений відповідними органами проект відведення земельної ділянки (справа А 2152) щодо надання Торгово-промисловій палаті України в орендне користування зазначеної земельної ділянки, у встановленому чинним законодавством України порядку, не пізніше вересня 2007 року та вирішити питання щодо припинення права землекористування поліклініці № 1 Четвертого головного управління при Міністерстві охорони здоров’я УРСР. Однак, цього не зробила, що призвело до порушення прав позивача на отримання в орендне користування земельної ділянки.

Відповідно до пункту 34 частини першої статті 26 Закону України „Про місцеве самоврядування”, виключно на пленарних засіданнях міської ради вирішується, зокрема, питання регулювання земельних відносин відповідно до закону.

Стаття 59 Закону України „Про місцеве самоврядування” зазначає, що рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради.

Згідно частини п’ятої статті 46 Закону України „Про місцеве самоврядування”, сесії міської ради скликаються міським головою в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок - не рідше ніж один раз на місяць.

Відповідно до частини другої статті 77 Закону України „Про місцеве самоврядування”, спори про поновлення порушених прав юридичних і фізичних осіб, що виникають в результаті рішень, дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування, вирішуються в судовому порядку.

Згідно вимог статтей 15, 16 Цивільного кодексу України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання шляхом звернення до суду.

Пунктом 5 частини другої статті 16 Цивільного кодексу України передбачено такий спосіб захисту права як примусове виконання обов'язку в натурі.

Відповідно до частини першої статті 32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Статтею 33 Господарського процесуального кодексу України покладено обов’язок на кожну сторону довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідачі та третя особа не надали суду доказів на спростування обставин, вказаних позивачем.

Отже, вимоги Торгово-промислової палата України, з урахуванням заяви про зміну предмету позову, поданої у судовому засіданні 19.03.09., пред’явлені до Київської міської ради є такими, що підлягають задоволенню.

При цьому суд зазначає, що право позивача на отримання в орендне користування вказаної земельної ділянки не підлягає набуттю на акціоні (земельні торги), оскільки Законом України від 16.09.08. № 509-VI доповнено пункт 1 розділу Х Перехідних положень Земельного кодексу України абзацом 3, відповідно до якого у разі прийняття відповідними органами рішення про погодження місця розташування об'єкта або про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки до 1 січня 2008 року передача в оренду таких земельних ділянок із земель державної та комунальної власності здійснюється без проведення земельних торгів (аукціонів).

Враховуючи те, що Торгово-промислова палата України звернулася до Київської міської ради з клопотанням про передання у користування вищевказаної земельної ділянки у жовтні 2002 року та у цьому ж році отримала згоду на розроблення проекту щодо відведення зазначеної земельної ділянки, передача позивачу в оренду зазначеної земельної ділянки повинна здійснюватися без проведення земельних торгів (аукціону).

Разом з тим, провадження у справі щодо Міністерства охорони здоров’я України та Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (з урахуванням заяви про зміну предмету позовних вимог від 19.03.09.) є таким, що підлягає припиненню, оскільки згідно вимог частини першої статті 21 Господарського процесуального кодексу України, сторонами в судовому процесі: позивачами і відповідачами можуть бути підприємства та організації.

Відповідно до частини третьої статті 21 Господарського процесуального кодексу України, відповідачами є підприємства та організації, яким пред'явлено позовну вимогу.

Враховуючи те, що після зміни предмету позову у позивача відсутні позовні вимоги до Міністерства охорони здоровся України та Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), між вказаними відповідачами та позивачем немає спору.

А тому, на підставі підпункту 1-1 частини першої статті 80 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд припиняє провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

Відповідно до статті 49 Господарського кодексу України, стороні, на користь якої відбулося рішення, господарський суд відшкодовує мито за рахунок другої сторони і в тому разі, коли друга сторона звільнена від сплати державного мита. Суми, які підлягають сплаті за проведення судової експертизи, послуги перекладача, адвоката, витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу та інші витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються: при задоволенні позову - на відповідача; при відмові в позові - на позивача; при частковому задоволенні позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Від позивача надійшло усне клопотання про покладення витрат зі сплати державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення на позивача, яке задоволено судом.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 32, 33, 35, 44, 49, 82 –85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, –

В И Р І Ш И В:

1.          Позовні вимоги задовольнити частково.

2.          Зобов’язати Київську міську раду (м. Київ, вул. Хрещатик, 36, код ЄДРПОУ 22883141) на найближчій сесії розглянути питання щодо затвердження проекту землеустрою щодо відведення Торгово-промисловій палаті України (м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33, код ЄДРПОУ 00016934) земельної ділянки загальною площею 0,06 га для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового будинку з адміністративними приміщеннями на першому поверсі та підземним паркінгом на вул. Стрітенській, 8-а у Шевченківському районі міста Києва (справа А 2152).

3.          Зобов’язати Київську міську раду (м. Київ, вул. Хрещатик, 36, код ЄДРПОУ 22883141) на найближчій сесії розглянути питання щодо припинення поліклініці № 1 Четвертого головного управління при Міністерстві охорони здоров’я УРСР (Державного управління справами) права користування земельною ділянкою площею 0,04 га, відведеною відповідно до рішення виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів трудящихся від 21.08.78 № 1231/7 „Про відведення додаткової земельної ділянки під будівництво автостоянки і трансформаторної підстанції для поліклініки № 1 Четвертого головного управління при Міністерстві охорони здоров’я УРСР ” та зарахування її до земель запасу житлової і громадської забудови.

4.          Зобов’язати Київську міську раду (м. Київ, вул. Хрещатик, 36, код ЄДРПОУ 22883141) на найближчій сесії розглянути питання щодо передачі Торгово-промисловій палаті України (м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33, код ЄДРПОУ 00016934) в довгострокову оренду строком на п’ять років земельну ділянку загальною площею 0,06 га для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового будинку з адміністративними приміщеннями на першому поверсі та підземним паркінгом на вул. Стрітенській, 8-а у Шевченківському районі міста Києва, в тому числі, площею 0,02 га за рахунок міських земель, не наданих у власність чи користування; площею 0,04 га за рахунок земель запасу житлової і громадської забудови.

5.          Припинити провадження у справі щодо Міністерства охорони здоров’я та Головного управління земельних ресурсів Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

6.          Рішення вступає в законну силу після десятиденного терміну з дня його прийняття, оформленого у відповідності до ст. 84 ГПК України.

Суддя                                                                       Т.М. Ващенко