Рішення № 10009249, 25.04.2008, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
25.04.2008
Номер справи
32/195
Номер документу
10009249
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 32/19525.04.08 За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СТК ЛЮТіЧ» До 1. Київської міської ради

2. Головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації

Про визнання права власності на земельну ділянку

Суддя Хрипун О.О.

Представники сторін:

Від позивачаКошарний А.М.предст.

Від відповідача-1Яроцька Є.М. заст.нач.юр.упр.

Від відповідача-2Яроцька Є.М. нач.відд.юр.упр.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «СТК ЛЮТіЧ»до Київської міської ради, Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) про:

- визнання права власності Товариства з обмеженою відповідальністю «СТК ЛЮТіЧ»на оренду земельної ділянки на вул. Магнітогорській, 1 у Деснянському районі м. Києва;

- визнання укладеним договору оренди земельної ділянки для експлуатації та обслуговування нежилих будівель на вул. Магнітогорській, 1 у Деснянському районі м. Києва між Товариством з обмеженою відповідальністю «СТК ЛЮТіЧ»та Київською міською радою, в редакції, яка підписаний позивачем та відповідає Закону України „Про оренду землі”, Типовому договору оренди землі, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 № 220 та переданою дану земельну ділянку на умовах, визначених договором, з моменту набрання чинності судового рішення;

- зобовязання Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) зареєструвати договір оренди земельної ділянки з усіма додатками, що є його невідємними частинами, між Орендодавцем Київською міською радою та Орендарем Товариством з обмеженою відповідальністю «СТК ЛЮТіЧ».

Відповідачі надали відзиви на позовну заяву, відповідно до яких Київська міська рада та Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) позов не визнають та просять суд відмовити позивачу в задоволенні його позовних вимог і повному обсяг, зазначаючи, що договір оренди земельної ділянки може бути укладений лише за взаємним волевиявленням сторін. Крім того, відповідач 2 зазначає, що позивач не звертався з приводу державної реєстрації зазначеного вище договору до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, Господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Статтею 13 Конституції України визначено, що земля є обєктом права власності Українського народу, від імені якого права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцію України. Статтею 9 Земельного кодексу України, з врахуванням пункту 12 Перехідних положень Земельного кодексу України передбачено, що надання земельних ділянок у користування на території міста Києва віднесено до компетенції Київської міської ради.

Відповідно до частини 1 статті 60 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.

Згідно з частиною 5 статті 16 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.

Відповідно до частин 1, 2 статті 16 Закону України „Про оренду землі” визначено, що особа, яка бажає отримати земельну ділянку в оренду із земель державної або комунальної власності, подає до відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування за місцем розташування земельної ділянки заяву (клопотання). Розгляд заяви (клопотання) і надання земельної ділянки в оренду проводяться у порядку, встановленому Земельним кодексом України.

Відповідно до ч. 1 ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

Порядок надання земельних ділянок у користування встановлений статтями 123, 124 Земельного кодексу України. Таким чином, законодавством України передбачено, що право користування набувається у порядку, встановленому Земельним кодексом України.

Порядок надання земельних ділянок у користування в м. Києві затверджений рішенням Київської міської ради від 15.07.2004 № 457/1867.

На виконання зазначених вимог законодавства та рішення Київради від 15.07.2004 № 457/1867 Товариство з обмеженою відповідальністю „СТК ЛЮТіЧ” звернулось до Київської міської ради з клопотанням про виділення в оренду земельної ділянки для експлуатації та обслуговування нежилих будівель (виробничого комплексу з виготовлення паперово-білової продукції) на вул. Магнітогорській, 1 у Деснянському районі м. Києва.

У звязку із переходом права власності на нерухоме майно проектною організацією ПП „ЛІР”, яка має відповідні ліцензії на землевпорядні роботи, був розроблений технічний звіт по встановленню зовнішніх меж земельної ділянки на вул. Магнітогорській, 1 у Деснянському районі м. Києва Товариству з обмеженою відповідальністю „СТК ЛЮТіЧ”. Також на підставі розробленого технічного звіту був складений акт встановленню та погодженню зовнішніх меж земельної ділянки в натурі, який погоджений з усіма суміжними землекористувачами та внесений до бази земельного кадастру Головного управління земельних ресурсів.

Товариство з обмеженою відповідальністю „СТК ЛЮТіЧ” розробило в установленому порядку проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, якому Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) було присвоєно номер А8591. Вказаний проект землеустрою був погоджений відповідно до частини 6 статті 123 Земельного кодексу України з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури та культурної спадщини та отримав висновок державної землевпорядної експертизи.

Відповідно до рішення Київської міської ради від 15.07.2004 № 457/1867 „Про врегулювання процедури передачі в користування земельних ділянок в м. Києві” проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки після отримання висновку землевпорядної експертизи подаються землевпорядною організацією до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) для підготовки проекту рішення Київської міської ради. Проект рішення Київської міської ради підписується заступником голови виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), на якого покладені обов'язки здійснення повноважень Київської міської ради та її виконавчого органу (Київської міської державної адміністрації) в частині регулювання земельних відносин.

Проект рішення Київради, підготовлений Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), подається на розгляд Київради.

Відповідно до частини 6 статті 123 Земельного кодексу України Київська міська рада у місячний строк зобовязана прийняти рішення щодо земельної ділянки. Згідно з частиною 5 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок - не рідше ніж один раз на місяць.

27.04.2007 позивачем передано до Київської міської ради проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Магнітогорській, 1 у Деснянському районі м. Києва, проте до цього часу Київська міська рада не розглянула питання надання земельної ділянки Товариству з обмеженою відповідальністю „СТК ЛЮТіЧ” для експлуатації та обслуговування нежилих будівель (виробничого комплексу з виготовлення паперово-білової продукції) на вул. Магнітогорській, 1 у Деснянському районі м. Києва.

Отже, позивачем відповідно до вимог статті 16 Закону України „Про оренду землі” та статті 125 Земельного кодексу України забезпечено підготовку всіх необхідних документів для укладення договору оренди земельної ділянки.

Оцінюючи подані позивачем докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і обєктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно статті 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до статті 6 Закону України „Про оренду землі” орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.

Стаття 16 Закону України „Про оренду землі” визначає, що особа, яка бажає отримати земельну ділянку в оренду із земель державної або комунальної власності, подає до відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування за місцем розташування Земельної ділянки заяву (клопотання).

Відповідно до частини 1 статті 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Відповідно до статті 638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Стаття 641 Цивільного кодексу України встановлює, що пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов'язаною у разі її прийняття. Відповідь особи, відповідно до статті 642 Цивільного кодексу України, якій адресована пропозиція укласти договір, про її прийняття (акцепт) повинна бути повною і безумовною.

Статтею 181 Господарського кодексу України визначено загальний порядок укладення господарських договорів, відповідно до якого господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.

За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

Частиною 3 статті 181 Господарського кодексу України передбачено, що сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні.

Матеріалами справи підтверджується, що позивач звернувся до Київської міської ради з листом щодо підписання договору оренди земельної ділянки та надіслано підписані з боку Товариства з обмеженою відповідальністю „СТК ЛЮТіЧ” договори оренди земельної ділянки на вул. Магнітогорській, 1 у Деснянському районі м. Києва.

Однак, договір оренди земельної ділянки Київською міською радою не був підписаний та не був повернутий позивачу із зауваженнями.

Судом не приймаються заперечення Київської міської ради про те, що сторонами не було узгоджено усі істотні умови договору оренди земельної ділянки, з огляду на те, що процедура узгодження умов договору має відбуватись шляхом направлення протоколу розбіжностей до договору. Ні протоколу розбіжностей до договору, ні заперечень щодо редакції договору, яка була надана позивачем до суду, Київською міською радою надано не було. На сьогоднішній день з боку Київської міської ради не надано жодних зауважень до договору оренди земельної ділянки.

Щодо позовних вимог до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), слід зазначити, що відповідно до статті 33 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать реєстрація суб'єктів права власності на землю; реєстрація права користування землею і договорів на оренду землі; видача документів, що посвідчують право власності і право користування землею.

Відповідно до Положення про Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) затверджене рішенням Київської міської ради від 19.12.02 № 182/342, дане управління організовує видачу державних актів на право власності на землю і право користування землею, оформлення та видачу договорів оренди земельних ділянок та здійснює їх реєстрацію.

Відповідно до частини 1 статті 20 Закону України „Про оренду землі” укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації.

Згідно статті 18 „Про оренду землі” договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації.

З огляду на вищевикладене та приймаючи до уваги те, що відповідачами не були наведені заперечення щодо істотних умов запропонованого позивачем договору оренди земельної ділянки, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю „СТК ЛЮТіЧ” є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Державне мито, судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідачів.

Керуючись ст. ст. 32-34, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити повністю.

Визнати право Товариства з обмеженою відповідальністю «СТК ЛЮТІЧ»(03103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 13; код 25386934; рахунок № 26009169320001 в філії “Розрахунковий центр” Приватбанку м. Києві, МФО 32649) на оренду земельної ділянки на вул. Магнітогорській, 1 у Деснянському районі м. Києва згідно з технічним звітом по встановленню зовнішніх меж земельної ділянки.

Вважати укладеним договір оренди земельної ділянки для експлуатації та обслуговування нежилих будівель на вул. Магнітогорській, 1 у Деснянському районі м. Києва між Товариством з обмеженою відповідальністю «СТК ЛЮТІЧ»(03103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 13; код 25386934; рахунок № 26009169320001 в філії “Розрахунковий центр” Приватбанку м. Києві, МФО 32649) та Київською міською радою (01044, м. Київ, вул. Хрещатик, 36; код 22883141), в редакції, яка підписана позивачем та відповідає Закону України „Про оренду землі”, Типовому договору оренди землі, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 № 220, та переданою дану земельну ділянку на умовах, визначених договором, з моменту набрання чинності судового рішення на умовах, визначених договором:

ДОГОВІР

оренди земельних ділянок

м. Київ, «___»_____ 2008 року

Київська міська рада (м. Київ, вул. Хрещатик, 36) далі у тексті „Орендодавець”, в особі Київського міського голови Черновецького Леоніда Михайловича, який діє на підставі ст.42 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” з однієї сторони, та товариство з обмеженою відповідальністю „СТК ЛЮТіЧ” (03103, м.Київ, вул.Кіквідзе, 13) далі у тексті - „Орендар”, в особі директора Чушко Віктора Михайловича, що діє на підставі Статуту, - з другої сторони, уклали договір оренди земельної ділянки (далі у тексті Договір) про нижченаведене:

1.Предмет Договору

1.1. Орендодавець передає, а Орендар приймає в оренду (строкове платне користування) земельну ділянку (далі обєкт оренди або земельні ділянки), визначені цим Договором.

2. Обєкт оренди

2.1. Обєктом оренди відповідно до цього Договору є Земельна ділянка з наступними характеристиками:

- місце розташування - вул. Магнітогорська, 1 в Деснянському районі м. Києва;

- розмір 0,78 (нуль цілих сімдесят вісім сотих) га;

- цільове призначення для експлуатації та обслуговування нежилих будівель

(виробничого комплексу з виготовлення паперово-білової продукції);

- кадастровий код 8000000000:62:068:205;

2.2. Нормативна грошова оцінка згідно з витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

2.3. Земельна ділянка, які передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.

3. Строк дії Договору

3.1. Договір укладено на 15 (пятнадцять) років.

4. Орендна плата

4.1. Визначена цим Договором орендна плата за Земельну ділянку становить платіж, який Орендар вносить Орендодавцеві за користування Земельною ділянкою у грошовій формі.

4.2. Річна орендна плата за Земельну ділянку, відповідно до рішення Київської міської ради від 21 грудня 2000 року №118/1095 „Про оренду плату за землю в м.Києві” встановлюється у розмірі 3 (трьох) відсотків від її нормативної грошової оцінки.

4.3. Розмір орендної плати може змінюватись за згодою сторін шляхом прийняття відповідного рішення Київською міською радою та внесення змін до цього Договору.

4.4. Зміна нормативної грошової оцінки Земельної ділянки та її індексація проводиться без внесення змін та доповнень до цього Договору у порядку та у випадках, передбачених законодавством України.

4.5. Орендна плата вноситься Орендарем щомісячно рівними частинами за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, протягом тридцяти календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

4.6. Зміна отримувача орендної плати та його банківських реквізитів може здійснюватися Орендодавцем в односторонньому порядку і не потребує внесення змін до цього Договору. Орендар зобовязується уточнювати банківські реквізити і назву отримувача орендної плати.

4.7. Розмір орендної плати може переглядатись у випадках, передбачених законом, за згодою сторін, але не частіше ніж один раз у рік.

4.8. За несвоєчасне внесення орендної плати справляється пеня в розмірі 120 (ста двадцяти) відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого боргу або на день його (його частини) погашення, при цьому для розрахунку використовується більша із зазначених ставок. Розрахунок пені здійснюється на дату погашення суми боргу (частини боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, включаючи день такого погашення.

4.9. Контроль за правильністю обчислення і справляння орендної плати, нарахування пені за несвоєчасну сплату орендної плати та її стягнення здійснює районний податковий орган за місцем розташування Земельної ділянки.

5. Умови використання та обмеження (обтяження) щодо використання Земельної ділянки

5.1. Умови збереження стану обєкта оренди:

- на Земельній ділянці не дозволяється діяльність, не повязана з цільовим призначенням Земельної ділянки. Зміна цільового призначення Земельної ділянки можлива лише в разі прийняття Київською міською радою рішення про затвердження проекту відведення Земельної ділянки у звязку зі зміною цільового призначення Земельної ділянки та внесення відповідних змін до Договору. Роботи по розробці проекту відведення сплачує Орендар.

5.2. Обмеження та сервітути щодо Земельної ділянки на день підписання цього Договору відсутні.

6. Умови і строки передачі Земельної ділянки в оренду

6.1. Земельна ділянка є переданою з моменту державної реєстрації цього Договору.

6.2. Право на оренду Земельної ділянки виникає після державної реєстрації цього Договору.

7. Умови повернення Земельної ділянки

7.1. Після припинення дії договору Орендар повертає Орендодавцеві Земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду .

Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої Земельної ділянки, пов'язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв'язується у судовому порядку.

8. Права та обовязки Сторін

8.1. Орендодавець має право вимагати від Орендаря:

- використання Земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з цим Договором;

- дотримання місцевих правил забудови;

- своєчасного внесення орендної плати;

- дострокового розірвання цього Договору;

- відшкодування понесених збитків, в тому числі неотриманих доходів, відповідно до чинного законодавства у разі розірвання цього Договору.

8.2. Орендодавець зобовязаний:

- повідомити в письмовій формі Орендаря про намір продати Земельну ділянку третій особі із зазначенням її ціни та інших умов, на яких вона продається;

- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендарю користуватися Земельною ділянкою;

- передати в користування Земельну ділянку у стані, що відповідає умовам цього Договору.

8.3. Орендар має право:

- самостійно господарювати на землі з дотриманням вимог чинного законодавства України та умов цього Договору;

- за письмовою згодою Орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди;

- у разі розірвання цього Договору, за погодженням сторін, має право вимагати відшкодування нанесених збитків відповідно до чинного законодавства;

- після закінчення строку, на який було укладено цей Договір при умові належного виконання обовязків відповідно до умов цього Договору, Орендар має за інших рівних умов переважне право на поновлення Договору;

- переважне право на купівлю Земельної ділянки у разі її продажу.

8.4. Орендар зобовязаний:

- приступати до використання Земельної ділянки в строк, встановлений цим Договором, та після підписання цього Договору і Акту приймання-передачі Земельної ділянки та державної реєстрації Договору;

- використовувати Земельну ділянку відповідно до її цільового призначення;

- своєчасно вносити орендну плату;

- забезпечити вільний доступ до Земельної ділянки представнику контролюючих органів;

- повернути Земельну ділянку Орендодавцю у стані, придатному для її подальшого використання після припинення дії цього Договору;

- у строки, встановлені чинним законодавством звітувати перед податковими органами району за місцем розташування Земельної ділянки про сплату орендної плати;

- у разі необхідності проведення реконструкції чи нового будівництва питання оформлення дозвільної та проектно-кошторисної документації вирішувати в порядку, визначеному правилами забудови м.Києва;

- виконати вимоги, викладені в листах Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища від 30.05.2006 №19-4340, Державного управління екології та природних ресурсів в м.Києві від 05.05.2006 №06-6-75/1851;

- питання пайової участі вирішити до початку будівництва відповідно до рішення Київради від 27.02.2003 N 271/431 "Про пайову участь (внески) інвесторів (забудовників) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва" (із змінами та доповненнями, внесеними рішеннями Київської міської ради від 12.02.2004 №14/1223 та від 28.12.2004 №1051/2461);

- забезпечити вільний доступ для прокладання нових, ремонту та експлуатації існуючих інженерних мереж і споруд, що знаходяться в межах земельної ділянки;

- у пятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки надати копію цього Договору до районного податкового органу за місцем розташування Земельної ділянки.

8.5. Сторони також мають інші права і несуть інші обовязки, визначені законодавством України.

9. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини

Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендар.

10. Страхування об'єкта оренди

Сторони домовилися про те, що Орендар має право застрахувати об'єкт оренди.

11. Зміна умов договору та припинення і поновлення Договору

11.1. Всі зміни та/або доповнення до цього Договору вносяться за згодою сторін. Згодою або запереченням Орендодавця на зміни та/або доповнення до цього Договору, є його рішення, прийняте в установленому законодавством порядку.

11.2. Витрати, повязані з внесенням зміни та/або доповнення до цього Договору, сплачує Орендар.

11.3.Договір оренди припиняється в разі:

- закінчення строку, на який його було укладено;

- викупу Земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження Земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законодавством України;

- поєднання в одній особі власника Земельної ділянки та Орендаря;

- ліквідації юридичної особи Орендаря.

Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.

11.4. Припинення Договору шляхом розірвання.

Договір може бути розірваний:

- за взаємною згодою сторін;

- за рішенням суду, в порядку, встановленому законом;

- в односторонньому порядку за ініціативою Орендодавця, із звільненням Орендодавця від відповідальності, згідно з Господарським кодексом України, в разі коли Орендар використовує Земельну ділянку способами, які суперечать екологічним вимогам, не за цільовим призначенням, систематично не сплачує орендну плату (протягом півроку), здійснення без згоди Орендодавця передачі або відчуження права користування Земельною ділянкою третім особам;

11.5. Договір може бути достроково розірваний у разі невиконання або неналежного виконання Орендарем обовязків визначених у пунктах 8.4 та 5.1 цього Договору.

11.6. Розірвання цього Договору не потребує укладення додаткової угоди. Договір вважається розірваним з моменту прийняття Орендодавцем відповідного рішення, якщо інше не встановлено рішенням.

11.7. Поновлення Договору:

- після закінчення строку, на який було укладено цей Договір, Орендар, за умови належного виконання своїх обовязків, має за інших рівних умов переважне право на поновлення Договору. У цьому разі Орендар повинен не пізніше, ніж за 3 (три) місяці до закінчення строку дії Договору повідомити письмово Орендодавця про намір продовжити його дію;

- у разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.

11.8. У разі припинення або розірвання цього Договору Орендар зобовязаний повернути Орендодавцеві Земельну ділянку, на умовах, визначених цим Договором. У разі невиконання Орендарем обовязку щодо умов повернення Орендодавцеві земельної ділянки Орендар зобовязаний відшкодувати Орендодавцеві завдані збитки.

11.9. Перехід права власності на орендовану Земельну ділянку до третьої особи, а також реорганізація юридичної особи-Орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання Договору.

12. Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання Договору та вирішення спорів

12.1. У разі невиконання своїх зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність, визначену цим Договором та законодавством.

12.2. У разі невиконання Орендарем умов цього Договору та обовязків, передбачених законодавством України, Договір може бути достроково розірваний.

12.3. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.

12.4. Усі спори, що пов'язані із виконанням умов цього Договору, вирішуються судами України, при неможливості досудового врегулювання спорів, що виникають при виконанні умов цього Договору.

13. Суборенда Земельної ділянки

13.1. Орендар має право передати Земельну ділянку або її частину у суборенду виключно за письмовою згодою Орендодавця.

13.2. Орендодавець надає свою згоду чи заперечення щодо передачі Земельної ділянки або її частини у суборенду шляхом прийняття в установленому законодавством порядку відповідного рішення.

13.3. Умови договору суборенди Земельної ділянки повинні обмежуватися умовами даного Договору і не суперечити йому.

14. Прикінцеві положення

14.1. Цей Договір складений у двох примірниках. Один примірник для зберігання у Орендаря, один для Орендодавця (знаходиться на зберіганні у Головному управлінні земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

14.2. Невідємною частиною цього Договору є:

- план Земельної ділянки;

- кадастровий план Земельної ділянки;

- акт визначення меж Земельної ділянки в натурі (на місцевості);

- акт приймання-передачі Земельної ділянки.

Орендодавець Київська міська рада

Орендар Товариство з обмеженою відповідальністю “СТК ЛЮТіЧ”

Зобовязати Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) (01601, м. Київ, вул. Хрещатик, 32-а; код 261990097) зареєструвати договір оренди земельної ділянки з усіма додатками, що є його невідємними частинами, між Орендодавцем Київською міською радою (01044, м. Київ, вул. Хрещатик, 36; код 22883141) та Орендарем Товариством з обмеженою відповідальністю “СТК ЛЮТіЧ (03103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 13; код 25386934; рахунок № 26009169320001 в філії “Розрахунковий центр” Приватбанку м. Києві, МФО 32649), у встановленому порядку.

Стягнути з Київської міської ради (01044, м. Київ, вул. Хрещатик, 36; код 22883141) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “СТК ЛЮТіЧ” (03103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 13; код 25386934; рахунок № 26009169320001 в філії “Розрахунковий центр” Приватбанку м. Києві, МФО 32649) 42 (сорок дві) грн. 50 (пятдесят) коп. витрат по сплаті державного мита та 59 (пятдесят девять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Стягнути з Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) (01601, м. Київ, вул. Хрещатик, 32-а, код 261990097) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “СТК ЛЮТіЧ” (03103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 13; код 25386934; рахунок № 26009169320001 в філії “Розрахунковий центр” Приватбанку м. Києві, МФО 32649) 42 (сорок дві) грн. 50 (пятдесят) коп. витрат по сплаті державного мита та 59 (пятдесят девять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Рішення вступає в законну силу після закінчення десятиденного строку з дня підписання рішення, оформленого у відповідності до ст. 84 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя О.О.Хрипун

Дата підписання рішення: 19.05.2008