Рішення № 100070620, 04.10.2021, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.10.2021
Номер справи
300/2198/21
Номер документу
100070620
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" жовтня 2021 р. справа № 300/2198/21

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Главач І.А., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень № 002377/0706 та № 002378/0706 від 22.04.2021, -

ВСТАНОВИВ:

13.05.2021 фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень № 002377/0706 та № 002378/0706 від 22.04.2021.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.05.2021 дану позовну заяву залишено без руху, а позивачу надано строк для усунення її недоліків.

У зазначений строк фізична особа-підприємець ОСОБА_1 недоліки позовної заяви усунула.

Ухвалою суду від 10.06.2021 відкрито провадження у даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Позовні вимоги мотивовано тим, що нормами чинного законодавства обов?язок щодо ведення обліку товарних запасів фізичними особами-підприємцями на загальній системі оподаткування не встановлений. За таких обставин, контролюючим органом безпідставно оскаржуваними податковими повідомленнями-рішеннями № 002377/0706 та № 002378/0706 від 22.04.2021 нараховано позивачу штраф у сумі 136 248,46 грн. за порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, а саме продаж товарів, які не обліковані у книзі обліку доходів і витрати, та штраф у сумі 5 117,60 грн. за проведення розрахункових операцій через РРО для підакцизних товарів без використання режиму попереднього програмування коду товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД та проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосування реєстратора розрахункових операцій.

05.07.2021 відповідач подав суду відзив на позовну заяву із викладом заперечень щодо наведених позивачем обставин та правових підстав позову, з якими відповідач не погоджується, із посиланням у ньому на відповідні норми права та твердження. Просив у задоволенні позову відмовити (а.с.31-35).

Суд, розглянувши відповідно до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, встановив наступне.

03.02.2020 державний реєстратор здійснив державну реєстрацію ОСОБА_1 (реєстраційний номер ОКПП НОМЕР_1 ) як фізичної особи-підприємця, про що зробив запис в Єдиному державному реєстрі про включення до Єдиного державного реєстру відомостей про фізичну особу-підприємця за №2 120 000 0000 013003. Основний вид економічної діяльності: 47.11 роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (а.с.2).

03.02.2020 фізична особа-підприємець ОСОБА_1 взята на облік Головним управлінням ДПС Івано-Франківській області, Калуське управління, Калуська ДПІ (м. Калуш) як платник податків; позивач перебуває на загальній системі оподаткування.

У період з 18.03.2021 до 26.03.2021 посадовими особами Головного управління ДПС в Івано-Франківській області на підставі наказу №465п від 18.03.2021 та направлень №№562, 563 від 18.03.2021 проведено фактичну перевірку належної позивачу крамниці "Карпати", що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , за результатами якої складено акт (довідку) за №090083 від 26.03.2021.

У даному акті від 26.03.2021 зафіксовано факти порушення фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 порядку проведення розрахунків, а саме:

- проведення розрахункової операції на повну суму покупки, а саме однієї пляшки шампанського "Ореанда" 0,75 л за ціною 109,00 грн. та однієї пачки сигарет "Парламент сільвер" за ціною 67,00 грн., без застосування реєстратора розрахункових операції, невидачу розрахункового документу встановленого зразка, чим порушено вимоги пункту 1, пункту 2 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг";

- проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, для підакцизних товарів, а саме: згідно контрольних стрічок за 02.08.2020 о 09:00 год. реалізовано сигарети "Собрані сумер слім" за ціною 40,00 грн., 03.08.2020 о 15:00 год. реалізовано пиво "Тернопільське біле" за ціною 23,50 грн. без зазначення кодів УКТ ЗЕД, чим порушено пункт 11 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг";

- порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації здійснення продажу товарів, які не обліковані у встановленому порядку, а саме не відображення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації у книзі обліку доходів і витрат. Вартість товарів отриманих для їх реалізації згідно накладних становить 68 124,23 грн., а саме:

- постачальник ТОВ "Тедіс Україна" накладна №ФР20-000107296 від 01.09.2020 на суму 955,20 грн.;

- постачальник ТОВ "Волинь Табак" накладна №888416 від 05.03.2021 на суму 10 206,00 грн.;

- постачальник ТОВ "ТС плюс" накладна №2652627 від 13.03.2021 на суму 1 924,45 грн.;

- постачальник ТОВ "Дистрибуційна компанія Алко-Стиль" накладна №АS0Ц-006002 від 02.03.2021 на суму 2 487,74 грн.;

- постачальник ТОВ "ДДС+" накладна №52-0001712 від 03.03.2021 на суму 939,12 грн.;

- постачальник ТОВ "Прикарпатський торговий Дім" накладна №FA-00016879 від 01.03.2021 на суму 1 067,85 грн.;

- постачальник ТОВ "Київська дистрибуційна компанія" накладна №ИФ-0001667 від 16.03.2021 на суму 1 086,12 грн.;

- постачальник ТОВ "Тедіс Україна" накладна №ФР21-00034199 від 16.03.2021 на суму 7 690,42 грн.;

- постачальник ТОВ "ВОРЛД Бір Трейд" накладна №196 від 09.03.2021 на суму 936,72 грн.;

- постачальник ТОВ "Прикарпатський торговий Дім" накладна №FA-00018923 від 08.03.2021 на суму 2 895,86 грн.;

- постачальник ТОВ "ВКФ Тріумф" накладна №042838 від 28.04.2020 на суму 1 170,00 грн.;

- постачальник ФОП ОСОБА_2 накладна №ПП-000241 від 04.03.2020 на суму 1 120,00 грн.;

- постачальник ТОВ "Прикарпатський торговий Дім" накладна №FA-00019955 від 09.03.2020 на суму 3 024,29 грн.;

- постачальник ТОВ "Прикарпатський торговий Дім" накладна №FA-00019958 від 09.03.2020 на суму 3 679,52 грн.;

- постачальник ТОВ "ТС Плюс" накладна №2252557 від 09.03.2020 на суму 1 495,00 грн.;

- постачальник ТОВ "Прикарпатський торговий Дім" накладна №FA-00020053 від 09.03.2020 на суму 2 657,94 грн.;

- постачальник ТОВ "Прикарпатський торговий Дім" накладна №FA-00020038 від 09.03.2020 на суму 1 573,74 грн.;

- постачальник ТОВ "Прикарпатський торговий Дім" накладна №FA-00020042 від 09.03.2020 на суму 2 556,00 грн.;

- постачальник ТОВ "Рома" накладна №68509 від 06.03.2020 на суму 1 720,34 грн.;

- постачальник ТОВ "Баядера Логістик" накладна №6546/6078 від 06.03.2020 на суму 519,36 грн.;

- постачальник ТОВ "ДДС+" накладна №52-0002020 від 11.03.2020 на суму 1 259,04 грн.;

- постачальник ТОВ "УДК" накладна №4979 від 11.03.2020 на суму 6 152,10 грн.;

- постачальник ПП "Буковина Трек" накладна №В-00038691 від 26.03.2020 на суму 1 062,72 грн.;

- постачальник ТОВ "Прикарпатський торговий Дім" накладна №FA-00026164 від 30.03.2020 на суму 1 298,94 грн., не зазначених в книзі обліку доходів і витрат, чим порушено пункт 12 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", пункту 177.10 статті 177 Податкового кодексу України, наказу Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 №481 "Про затвердження форми книги обліку доходів і витрат", затвердженого Міністерством юстиції України 01.10.2013 (а.с.16-19).

На підставі вищевказаного акту про результати фактичної перевірки від 26.03.2021 року, відповідач згідно підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, пунктів 1, 7 статті 17, статті 20 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" виніс податкові повідомленнями-рішеннями № 002377/0706 та № 002378/0706 від 22.04.2021, згідно яких до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 136 248,46 грн. за здійснення нею продажу товарів, які не обліковані у встановленому порядку, та штраф у сумі 5 117,60 грн. за проведення розрахункових операцій через РРО для підакцизних товарів без використання режиму попереднього програмування коду товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД та проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосування реєстратора розрахункових операцій відповідно (а.с.20, 21).

Не погоджуючись із вказаними податковими повідомленнями-рішеннями №002377/0706 та № 002378/0706 від 22.04.2021 позивач звернулася з даним позовом до суду.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначаються Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" із змінами та доповненнями.

Пунктом 12 статті 3 цього Закону закріплено, що суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов`язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

При цьому суб`єкт господарювання зобов`язаний надати контролюючим органам під час проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об`єкті).

Відповідно до пункту 177.10 статті 177 Податкового кодексу України у редакції, чинній до 08.08.2020, фізичні особи - підприємці зобов`язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Форма Книги обліку доходів і витрат та порядок її ведення визначаються центральним органом державної податкової служби.

08.08.2020 набрав чинності Закон України від 14.07.2020 786-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб - підприємців», яким пункт 177.10 Податкового кодексу України викладено у такій редакції:

"177.10. Фізичні особи - підприємці зобов`язані вести облік доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Облік доходів і витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет.

Типова форма, за якою здійснюється облік доходів і витрат, та порядок ведення такого обліку визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Фізичні особи - підприємці застосовують реєстратори розрахункових операцій відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Суд зазначає, що до 16.07.2021 чинним був Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи-підприємці, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність», затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України № 481 від 16.09.2013 , зареєстрованого Міністерством юстиції України за №1686/24218 від 01.10.2013.

Пунктом 1 даного Порядку встановлено, що відповідно до пункту 177.10 статті 177 та пункту 178.6 статті 178 розділу ІV Податкового кодексу України (далі - Кодекс) фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність (далі - самозайняті особи), зобов`язані вести Книгу обліку доходів і витрат (далі - Книга), у якій за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати.

Книга ведеться за вибором платника податку в паперовому або електронному вигляді (пункт 2).

Пунктом 6 даного Порядку 6 встановлено, що самозайняті особи заносять до Книги відомості в такому порядку, зокрема, у графі 5 зазначаються реквізити документа, який підтверджує понесені витрати, що безпосередньо пов`язані з отриманим доходом. Документами, які підтверджують витрати, можуть бути, зокрема, платіжне доручення, прибутковий касовий ордер, квитанція, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші первинні документи, що засвічують факт оплати товарів, робіт, послуг; у графі 6 відображається сума витрат, які документально підтверджені та безпосередньо пов`язані з отриманням доходу за підсумками дня.

Згідно зі статтею 20 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" до суб`єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, та/або не надали під час проведення перевірки документи, які підтверджують облік товарів, що знаходяться у місці продажу (господарському об`єкті), за рішенням контролюючих органів застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості таких товарів, які не обліковані у встановленому порядку, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Аналогічне визначає стаття 20 Податкового кодексу України.

Таким чином, фізичні особи-підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, при продажі товарів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов`язані вести облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації. Недотримання вказаного обов`язку має наслідком застосування фінансової санкції у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації.

Як наслідок, доводи позивача про те, що нормами чинного законодавства обов?язок щодо ведення обліку товарних запасів фізичними особами-підприємцями на загальній системі оподаткування не встановлений, є необгрунтованими та такими, що не відповідають дійсності.

Згідно письмових пояснень ОСОБА_3 , бухгалтера позивача, від 18.03.2021, в обов?язки якої входить ведення Книги обліку доходів і витрат №71 від 07.02.2020, у графу 5 даної Книги нею не записані підтверджуючі документи про понесені витрати, а саме накладні на придбання товару. Суми даних накладних також не вписані Книги обліку доходів і витрат (а.с.37).

Наведене підтверджує факт здійснення позивачем продажу товарів, вартість яких згідно накладних становить 68 124,23 грн., які не обліковані у встановленому порядку, а саме не відображені за місцем їх реалізації у Книзі обліку доходів і витрат.

Позивачем також не подано суду доказів, що нею відповідно до підпункту 17.1.3 пункту 17.1 статті 17 Податкового кодексу України обрано інший метод ведення обліку доходів і витрат та докази, які підтверджують ведення такого обліку.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що фізична особа - підприємець ОСОБА_1 здійснювала продаж товару, який не облікований у встановленому порядку, а відтак відповідачем правомірно нараховано позивачу штраф у сумі 136 248,46 грн. (подвійна вартість необлікованих товарів, 68 124,23 грн.*2), а підстави для скасування податкового повідомлення-рішення №002377/0706 від 22.04.2021 відсутні.

Такий висновок відповідає висновкам, викладеним Верховним Судом у постанові від 4 червня 2019 року у справі № 809/886/15.

Щодо правомірності застосування штрафних санкцій за порушення вимог пунктів 1, 2 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 3 даного Закону суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов`язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

2) надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов`язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

З акту фактичної перевірки від 26.03.2021 слідує, що перед початком проведення перевірки, яка розпочалась 18.03.2021 о 14:35 год., податковими інспекторами було здійснено контрольну закупку товарів, зокрема, однієї пляшки шампанського "Ореанда" 0,75 л за ціною 109,00 грн. та однієї пачки сигарет "Парламент сільвер" за ціною 67,00 грн. на загальну суму 176,00 грн. При цьому, позивач не провела дану розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій та не видала розрахунковий документ встановленого зразка на вказану суму покупки.

У своїх письмових поясненнях від 18.03.2021 позивач підтвердила факт продажу вказаного товару на загальну суму 176,00 грн. та зазначила, що "чек не видала, у зв?язку з тим, що хотіла відпустити іншого покупця" (а.с.36).

Статтею 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб`єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

1) у разі встановлення в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невидача (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об`єкті такого суб`єкта господарювання:

100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше.

При цьому, суд зазначає, що відповідно до пункту 11 розділу ІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" тимчасово, до 1 січня 2022 року, санкції, визначені пунктом 1 статті 17 цього Закону, застосовуються в таких розмірах: 10 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше.

Таким чином, відповідачем на підставі акту фактичної перевірки від 26.03.2021 та керуючись пунктом 1 статті 17 цього Закону правомірно застосовано до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції у розмірі 17,60 грн. (10% від 176,00 грн.).

Щодо правомірності застосування штрафних санкцій за порушення вимог пункту 11 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 11 статті 3 даного Закону суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов`язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.

В акті фактичної перевірки від 26.03.2021 зафіксовано, що у належній позивачу крамниці "Карпати" відповідно до контрольних стрічок за 02.08.2020 о 09:00 год. реалізовано сигарети "Собрані сумер слім" за ціною 40,00 грн., 03.08.2020 о 15:00 год. реалізовано пиво "Тернопільське біле" за ціною 23,50 грн. без зазначення кодів УКТ ЗЕД.

Жодних пояснень з приводу допущеного порушення позивач у позовній заяві не вказала.

Статтею 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб`єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості.

За таких обставин, відповідачем на підставі акту фактичної перевірки від 26.03.2021 правомірно застосовано до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції у розмірі 5 100,00 грн. (17,00 грн. * 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для скасування податкового повідомлення-рішення №002378/0706 від 22.04.2021, яким фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 нараховано штраф у загальній сумі 5 117,60 грн. за проведення розрахункових операцій через РРО для підакцизних товарів без використання режиму попереднього програмування коду товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД та проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосування реєстратора розрахункових операцій.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставах, в межах та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частиною першою статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що заявлені позивачем позовні вимоги є необґрунтованими, тому в задоволенні позову слід відмовити.

Щодо судових витрат, то відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, оскільки суд дійшов висновку про те, що заявлені позивачем вимоги не підлягають до задоволення, підстави для повернення позивачу сплаченого нею судового збору у сумі 1 413,66 грн. відсутні.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Учасники справи:

позивач - фізична особа-підприємеуць ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ) ;

відповідач - Головне управління ДПС в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ - 43142559, вулиця Незалежності, 20, місто Івано-Франківськ, 76018).

Суддя Главач І.А.