
Справа № 214/6072/20
2/214/620/21
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
05 серпня 2021 року, Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі головуючого - судді Ковтун Н.Г., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Комунального підприємства «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради, про стягнення невиплаченої заробітної плати (доплат) медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до Комунального підприємства «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради, в якому просять визнати, що ОСОБА_1 , ОСОБА_2 дійсно являлись в період з березня 2020 року по липень 2020 року іншими працівниками, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та мають право на: отримання доплати в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року відповідно до пункту 1 наказу Міністерства охорони здоров`я України від 02.04.2020 року № 768; отримання додаткових доплат у розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов`язкових доплат та надбавок в період з квітня 2020 року по липень 2020 року відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2020 року № 246 ««Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Визнати незаконними дії керівника Комунального підприємства «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради ОСОБА_3 щодо: не внесення та не затвердження ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , які являються іншими працівниками, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, до персонального переліку працівників, яким встановлюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року відповідно до пункту 1 наказу Міністерства охорони здоров`я України від 02.04.2020 року № 768; не внесення та не затвердження ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , які являються іншими працівниками, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, до персонального переліку працівників, яким встановлюється додаткова доплата у розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов`язкових доплат та надбавок в період з квітня 2020 року по липень 2020 року відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2020 року № 246 «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Стягнути з Комунального підприємства «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради (ідентифікаційний код юридичної особи: 26136949, юридична адреса: 49005, м. Дніпро, площа Соборна, 14) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , який працює на посаді водія санітарних автотранспортних засобів виїзної бригади екстреної медичної допомоги відокремленого підрозділу Криворізька станція екстреної медичної допомоги Комунального підприємства «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради: невиплачену доплату в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року відповідно до пункту 1 наказу Міністерства охорони здоров`я України від 02.04.2020 року № 768; невиплачені щомісячні додаткові доплати у розмірі 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов`язкових доплат та надбавок в період з квітня 2020 року по липень 2020 року відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2020 року № 246 «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Стягнути з Комунального підприємства «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради (ідентифікаційний код юридичної особи: 26136949, юридична адреса: 49005, м. Дніпро, площа Соборна, 14) на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 , який працює на посаді водія санітарних автотранспортних засобів виїзної бригади екстреної медичної допомоги відокремленого підрозділу Криворізька станція екстреної медичної допомоги Комунального підприємства «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради: невиплачену доплату в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року відповідно до пункту 1 наказу Міністерства охорони здоров`я України від 02.04.2020 року № 768; невиплачені щомісячні додаткові доплати у розмірі 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов`язкових доплат та надбавок в період з квітня 2020 року по липень 2020 року відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2020 року № 246 «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
В обґрунтування позову зазначили, що ОСОБА_1 працює на посаді водія санітарних автотранспортних засобів виїзної бригади екстреної медичної допомоги відокремленого підрозділу Криворізька станція екстреної медичної допомоги Комунального підприємства «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради. ОСОБА_2 працює на посаді водія санітарних автотранспортних засобів виїзної бригади екстреної медичної допомоги відокремленого підрозділу Криворізька станція екстреної медичної допомоги Комунального підприємства «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради.
Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 12.03.2020 року № 211 установлено з 12 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. на усій території України карантин.
Потім терміни карантину неодноразово продовжувались Кабінетом Міністрів України та Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 року № 392 установлено з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 22 травня 2020 р. до 31 липня 2020 р. на території Автономної Республіки Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, м. Києва, м. Севастополя (далі - регіони) із урахуванням епідемічної ситуації в регіоні карантин, продовживши на всій території України дію карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 23, ст. 896, № 30, ст. 1061).
Пунктом 1 наказу Міністерства охорони здоров`я України від 02.04.2020 року № 768 було затверджено на період виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, визначених у рішенні Кабінету Міністрів України про встановлення карантину, до завершення виконання цих заходів Перелік посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, яким здійснюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року.
Відповідно Переліку посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, яким здійснюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України від 02.03.2020 року № 768, відносяться посади сестра медична станції (відділення) швидкої та невідкладної медичної допомоги, фельдшер, фельдшер з медицини невідкладних станів, водій автотранспортних засобів та прибиральник службових приміщень.
Відповідно до підпункту 2 пункту 5 Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» Кабінету Міністрів України визначено протягом тижня з дня набрання чинності цим Законом встановити додаткові, до встановлених законодавством, доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на коронавірусну хворобу (COVID-19), у розмірі до 300 відсотків заробітної плати на період виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), визначений у рішенні Кабінету Міністрів України про встановлення карантину, до завершення виконання цих заходів.
Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення державних фінансових гарантій медичного обслуговування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та належної оплати праці медичних та інших працівників, які надають медичну допомогу таким пацієнтам» від 24.04.2020 № 331 установлено, що кошти, передбачені для закупівлі медичних послуг, пов`язаних з наданням медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, насамперед спрямовуються на: здійснення додаткових доплат медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров`я у розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням обов`язкових доплат, надбавок) відповідно до законодавства.
Відповідно до пункту 8 постанови Кабінету Міністрів України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення державних фінансових гарантій медичного обслуговування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та належної оплати праці медичних та інших працівників, які надають медичну допомогу таким пацієнтам» від 24.04.2020 № 331 ця постанова набирає чинності з дня її опублікування і застосовується з 1 квітня 2020 року.
Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2020 року № 246 «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» установлено , що на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - коронавірусна хвороба (COVID-19), визначений Кабінетом Міністрів України в акті про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), до завершення здійснення зазначених заходів встановлюється додаткова доплата у розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов`язкових доплат та надбавок: медичним та іншим працівникам центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які задіяні до реагування на випадки коронавірусної хвороби (COVID-19), та уклали договір про медичне обслуговування населення за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення за відповідним переліком та обсягом медичних послуг з Національною службою здоров`я.
Натомість, всупереч положень даних нормативно-правових актів, позивачі в період з березня 2020 року по теперішній час, будучи медичними та іншими працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, жодного разу не отримали доплату у розмірі до 300 відсотків заробітної плати на період виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), визначений у рішенні Кабінету Міністрів України про встановлення карантину, до завершення виконання цих заходів.
Ухвалою суду від 24 листопада 2020 року прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі, розгляд справи ухвалено проводити в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
10 грудня 2020 року від відповідача КП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради» надійшов відзив на позовну заяву, в якому останні просять відмовити у задоволені позову та зазначили, що Відповідач не заперечує той факт, що Позивачі ОСОБА_1 і ОСОБА_2 дійсно працюють на посадах водіїв автотранспортних засобів (санітарних) і дана посада віднесена до Переліку посад, згідно наказу МОЗ України від 02.04.2020 року № 768.
Але однією з основних підстав, яка дає право на доплату є те, що медичні та інші працівники, повинні бути безпосередньо зайнятими у ліквідації епідемії та здійснювати заходи з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.
Відповідно до ст. 40 Закону України від 06.04.2000 року № 1645 «Про захист населення від інфекційних хвороб» (далі Закон № 1645): «Умови і розміри оплати праці медичних та інших працівників, які надають медичну допомогу хворим на інфекційні хвороби, працюють із живими збудниками інфекційних хвороб та в осередках інфекційних хвороб, виконують інші роботи, пов`язані з високим ризиком зараження збудниками інфекційних хвороб, встановлюються відповідно до законодавства.
За період роботи по ліквідації епідемій і спалахів інфекційних хвороб, а також в осередках особливо небезпечних і небезпечних інфекційних хвороб посадові оклади медичним та іншим працівникам встановлюються в порядку і розмірах, визначених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері трудових відносин та соціального захисту населення.»
Порядок оплати праці за період роботи з ліквідації епідемій і спалахів інфекційних хвороб, а також в осередках особливо небезпечних і небезпечних інфекційних хвороб визначено Наказом Міністерством праці та соціальної політики від 02.06.2003 № 145 «Про умови оплати праці медичних та інших працівників за період роботи по ліквідації епідемій і спалахів з інфекційних хвороб, а також в осередках особливо небезпечних і небезпечних інфекцій хвороб» (далі Наказ №145).
Відповідно до вищевказаного Наказу № 145 робота таких працівників оплачується лише за період здійснення робіт із ліквідації епідемій та спалахів таких хвороб, або якщо вони працюють в осередках особливо небезпечних і небезпечних інфекційних хвороб та лише в умовах установлення Кабміном на відповідних територіях карантину згідно з порядком, визначеним ст. 29 Закону № 1645.
Якщо працівники не були залучені до вищевказаних робіт, оплата їхньої праці має здійснюватись у звичайному порядку, тобто згідно з умовами, визначеними за їхніми посадами ще до встановлення карантинного періоду (п. 1.2 Наказу № 145).
Як бачимо, в позовній заяві Позивачі, посилаючись на нормативно правові акти, не розуміють зміст слова «безпосередньо». Тлумачення слова «безпосередньо/ безпосередній» - це той, який не має проміжних ланок, здійснюється без посередництва кого -, чого -небудь; прямий, особистий/при контактах людей.
Отже, норми вищевказаних правових актів розуміються так, що якщо працівник не був залучений до вищевказаних робіт, не здійснював перевезення та надання медичної допомоги пацієнтам зі встановленим діагнозом COVID, або пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу, оплата його праці має здійснюватись у звичайному порядку.
Зазначені доводи підтверджуються Актом Східного офісу Держаудитслужби від 25.08.2020 року № 04.04-20/5 ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради» за період з 01.01.2020 року по 30.06.2020 року, зокрема щодо перевірки використання коштів, отриманих від Національної служби здоров`я України за договорами про надання екстреної медичної допомоги пацієнтам з підозрою або встановленим захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 (копія акта додається). Також у додатках до позовної заяві містяться звернення депутата Немченка А.М. до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області (відділ з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Криворізькому регіоні) та до Міністерства охорони здоров`я. За результатами розгляду вищевказаних звернень депутата Немченка А.М. порушень, щодо виплат працівникам КП «ОЦЕМД та МК» ДОР» виявлено не було. Більш, того було роз`яснено, що саме працівникам, які безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії здійснюються відповідні доплати.
Як бачимо зі змісту Наказу № 768 випливає, те що на період виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, визначених у рішенні Кабінету Міністрів України про встановлення карантину, до завершення виконання цих заходів, медичним та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, здійснюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року. Персональний перелік працівників, яким встановлюється доплата, затверджується керівником відповідного закладу охорони здоров`я.
Починаючи з квітня 2020 року порядок нарахування цієї доплати регулює вже Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 23.03.2020 року № 246 (Постанова № 246). В якій також йдеться про те, що доплати проводяться медичним та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, але вже в розмірі до 300% заробітної плати (з підвищеннями).
Як бачимо різниця у виплатах у березні та квітні 2020 року полягає лише у розмірі доплат, а не в їх умовах.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30 серпня 2002 року № 1298 (зі змінами), Постанови Кабінету Міністрів України «Єдина тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 22 серпня 2005 року № 790 (зі змінами) та Наказу Мінсоцполітики та МОЗ від 05.10.2005 року № 308/519 (зі змінами) «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров`я та установ соціального захисту населення» у Позивачів станом на березень 2020 року були наступні тарифні оклади: У водія автотранспортних засобів (санітарних), а саме ОСОБА_1 і ОСОБА_2 4 тарифний розряд: коефіцієнт згідно ЄТС 1,27 * 1 тариф (станом на 1 січня 2020 року 2102, 00 грн.) = 2670, 00 грн.
Відповідно до ст. ст. 1, 2 Закону України «Про оплату працi» від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР (зі змінами): «заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно -ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства.
Основна заробітна плата - це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов`язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.
Додаткова заробітна плата - це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов`язані з виконанням виробничих завдань і функцій.
Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
По-друге: 12 травня 2020 року КП «ОЦЕМД та МК» ДОР» уклав договір з Національною службою здоров`я України про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій щодо надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19. На суми договорів, щодо надання допомоги пацієнтам з підозрою чи встановленим діагнозом COVID-19 впливає епідеміологічна ситуація кожної з областей. Суми оплат розраховуються шляхом множення тарифу на кількість підтверджених випадків COVID в області за період з першого по останній день місяця.
Тариф на медичні послуги з надання екстреної медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 становить 12163,64 гривні. Цей тариф враховує як виїзди до пацієнтів зі встановленим діагнозом COVID, так і до пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу.
Згідно Порядку використання коштів, виділених для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України
від 6 травня 2020 року № 372: «бюджетні кошти виділяються для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а саме для:
1) закупівлі засобів індивідуального захисту (засоби для захисту рук, очей, респіратори, медичні маски, захисний одяг) (далі - засоби індивідуального захисту) для покриття потреби закладів охорони здоров`я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, для госпіталізації пацієнтів із зазначеною хворобою та екстреної медичної допомоги;
2) закупівлі засобів індивідуального захисту, лабораторного обладнання та розхідних матеріалів для проведення лабораторних досліджень, необхідних для забезпечення готовності та реагування на спалахи гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, лабораторними підрозділами МОЗ;
3) додаткових доплат до заробітної плати медичним та іншим працівникам лабораторних центрів МОЗ, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2».
Отже вищевказані доплати до заробітної плати медичним працівникам екстреної медичної допомоги здійснюється в тому випадку, якщо вони були безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.
Відповідно до Постанови № 246 конкретний перелік посад працівників, яким встановлюється доплата, затверджується керівником відповідного закладу охорони здоров`я.
При визначенні такого переліку слід враховувати, зокрема наступне:
За Стандартами медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затвердженими наказом МОЗ України «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)» від 28.03.2020 року № 722, інфікування SARS-CoV-2 відбувається контактним та крапельним шляхами. У групі осіб і знайвищим ризиком зараження знаходяться особи, які перебували в контакті з пацієнтами або надають медичну допомогу проводять догляд за ними. Контактними визначаються працівники закладів охорони здоров`я, що підпадають під такі визначення:
1) медичний працівник або інша особа, яка надає екстрену медичну допомогу, стаціонарну медичну допомогу або проводить догляд за хворим на COVID-19.
Відповідно до ч. 2 постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 23.03.2020 року № 246 визначенідоплати, здійснюються за рахунок коштів, отриманих закладами охорони здоров`я відповідно до договорів про медичне обслуговування населення за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення за відповідним переліком та обсягом медичних послуг, укладених з Національною службою здоров`я, та з місцевих бюджетів. Тобто інші кошти для виплат працівникам в даному випадку закладом охорони здоров`я не можуть використовуватися. На суми договорів, щодо надання допомоги пацієнтам з підозрою чи встановленим діагнозом COVID-19 впливає епідеміологічна ситуація кожної з областей України.
Суми оплат розраховуються шляхом множення тарифу на кількість підтверджених випадків COVID в області за період з першого по останній день місяця. Тариф на медичні послуги з надання екстреної медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 становить 12163,64 гривні. Цей тариф враховує як виїзди до пацієнтів зі встановленим діагнозом COVID, так і до пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу.
Тобто, кошти виділені на доплати тільки тим бригадам, які здійснювали виїзди протягом відповідного місяця до пацієнтів із встановленим діагнозом, а не всім працівникам.
Також слід підкреслити що у вищевказаній Постанові № 246 зазначено, що конкретний перелік працівників, яким проводиться доплата затверджується керівником відповідного закладу охорони здоров`я. (а не переліком посад затверджених Наказом МОЗ №768 від 02.04.2020 на який посилається позивач взагалі)!
Відповідно до статті 94 КЗпП України, заробітною платою вважається винагорода, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Стаття 2 Закону України «Про оплату праці» визначає структурні елементи такої винагороди:
-основна заробітна плата, яка надається працівнику за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці;
-додаткова заробітна плата, яка надається працівнику за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість, а також особливі умови праці;
-заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать винагороди за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів тощо.
Виходячи зі змісту статті 2 Закону України «Про оплату праці», доплата, передбачена наказом Міністерства охорони здоров`я України від 2 квітня 2020 року № 768, є саме додатковою заробітною платою, яка проводитися за весь робочий час, відпрацьований працівником за професією (посадою), яка зазначена у переліку до наказу № 768 та у персональному переліку працівників, яким встановлена доплата за особливі умови праці, а саме в даному випадку за безпосередню зайнятість у ліквідації епідемії COVID-19.
По- третє:
Позивач ОСОБА_1 працюючи водієм автотранспортних засобів (санітарних) у відокремленому підрозділі Криворізька станція екстреної медичної допомоги КП «ОЦЕМД та МК» ДОР» в період з березня 2020 року по липень 2020 року отримав доплату (премію) в травні 2020 року за виїзди до пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу (копії розрахункових листів додаються).
Позивач ОСОБА_2 працюючи водієм автотранспортних засобів (санітарних) у відокремленому підрозділі Криворізька станція екстреної медичної допомоги КП «ОЦЕМД та МК» ДОР» в період з березня 2020 року по липень 2020 року отримав доплату (премію) в червні 2020 року за виїзди до пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу (копії розрахункових листів додаються).
28 січня 2021 року, 22 квітня 2021 року та 24 червня 2021 року до суду позивачем ОСОБА_1 були надані заяви про долучення доказів до справи.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо даних про права та взаємовідносини сторін, суд вважає можливим вирішити справу на підставі наявних у ній матеріалів.
Відповідно до ч.1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
В тому числі, суд враховує вимоги ст. 80 ЦПК України, зокрема достатність доказів для вирішення справи, наданих до суду.
Суд, з`ясувавши всі обставини справи та дослідивши матеріали справи, дійшов такого висновку.
Судом встановлено, що позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 дійсно працюють в КП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ДОР» на посаді водіїв автотранспортних засобів санітарних виїзної бригади ЕМД Криворізької станції ЕМД (а.с. 8, 12).
Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 12.03.2020 року № 211 установлено з 12 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. на усій території України карантин, який неодноразово продовжується.
З наказу Міністерства охорони здоров`я України від 02.04.2020 року № 768, вбачається, що на період виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, визначених у рішенні Кабінету Міністрів України про встановлення карантину, до завершення виконання цих заходів Перелік посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, яким здійснюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року (а.с. 14).
Відповідно Переліку посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, яким здійснюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України від 02.03.2020 року № 768, відносяться посади сестра медична станції (відділення) швидкої та невідкладної медичної допомоги, фельдшер, фельдшер з медицини невідкладних станів, водій автотранспортних засобів та прибиральник службових приміщень (а.с. 15-17, 87-89).
Відповідно до підпункту 2 пункту 5 Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» Кабінету Міністрів України визначено протягом тижня з дня набрання чинності цим Законом встановити додаткові, до встановлених законодавством, доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на коронавірусну хворобу (COVID-19), у розмірі до 300 відсотків заробітної плати на період виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), визначений у рішенні Кабінету Міністрів України про встановлення карантину, до завершення виконання цих заходів.
Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення державних фінансових гарантій медичного обслуговування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та належної оплати праці медичних та інших працівників, які надають медичну допомогу таким пацієнтам» від 24.04.2020 № 331 установлено, що кошти, передбачені для закупівлі медичних послуг, пов`язаних з наданням медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, насамперед спрямовуються на: здійснення додаткових доплат медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров`я у розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням обов`язкових доплат, надбавок) відповідно до законодавства.
Відповідно до пункту 8 постанови Кабінету Міністрів України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення державних фінансових гарантій медичного обслуговування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та належної оплати праці медичних та інших працівників, які надають медичну допомогу таким пацієнтам» від 24.04.2020 № 331 ця постанова набирає чинності з дня її опублікування і застосовується з 1 квітня 2020 року.
Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2020 року № 246 «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» установлено, що на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - коронавірусна хвороба (COVID-19), визначений Кабінетом Міністрів України в акті про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), до завершення здійснення зазначених заходів встановлюється додаткова доплата у розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов`язкових доплат та надбавок: медичним та іншим працівникам центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які задіяні до реагування на випадки коронавірусної хвороби (COVID-19), та уклали договір про медичне обслуговування населення за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення за відповідним переліком та обсягом медичних послуг з Національною службою здоров`я.
З наказу № 59/1 від 19 березня 2020 року «Про визначення бригад екстреної медичної допомоги та переліку посад для надання медичної допомоги пацієнтам з підозрою або підтвердженим захворюванням на коронавірусну хвороб у(COVID-19) »виданого директором КП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ДОР» вбачається, що Криворізька станція екстреної медичної допомоги визначена до бригад екстреної медичної допомоги для надання медичної допомоги пацієнтам з підозрою або підтвердженим захворюванням на коронавірусну хворобу (а.с. 64-71).
Так, з довідки старшого інспектора ВК КП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катостроф» ДОР Федоріва Л.В. та Додатку № 2 до наказу № 59вбачається, що під номером 2635 списку посад працівників, які надають медичну допомогу пацієнтам з підозрою або встановленим захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19 зазначений ОСОБА_2 - водій автотранспортних засобів санітарних виїзної бригади екстреної медичної допомоги, під номером 2623 зазначений ОСОБА_1 - водій автотранспортних засобів санітарних виїзної бригади екстреної медичної допомоги (а.с. 162, 163-182). Даний наказ з Додатками не обмежений строками в дії та не має застережень щодо виконання та пов"язаний з наданнями екстреної медичної допомоги пацієнтам з підозрою або підтвердженим захворюванням на короновірусну хворобу.
Відповідно до Розрахункових листів позивачів ( табуляграм) , вбачається, що останні працювали водіями автотранспортних засобів санітарної виїзної бригади екстреної медичної допомоги в період з березня по липень 2020 (а.с.57-61), їм робились нарахування за виконану роботу, однак не здійснено нарахування додаткової доплати для інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19.
Суд не погоджується з доводами відповідача щодо застосування при оплаті праці позивачам Наказу № 145, оскільки відповідачем не данані докази - сам наказ та локальні нормативні акти щодо порядку застосування даного наказу в установі, починаючи з березня 2020 року.
Також суд не бере до уваги посилання відповідача на виконання вимог Постанови КМУ № 246 в частині забеспечення права позивачів на отримання доплат шляхом здійснення виплат в травні 2020 року ОСОБА_1 та в червні 2020 року ОСОБА_2 премій за виїзд до пацієнтів з підозрою на короновірусну хворобу, оскільки преміювання та виплата додаткової доплати за зайнятістю на роботі з ліквідації гострої респіраторної хвороби мають різну правову природу та не підміняють один одного. Відповідачем не надано доказів, що ці виплати нараховувались та здійснювалися за Постановою КМУ№ 246 від 23.03.2020 року. Таким чином посилання відповідача у відзиві на виплату позивачам премій в травні 2020 року ОСОБА_1 та в червні 2020 року ОСОБА_2 лише підтверджують право останніх на отримання доплати передбаченої Постановою КМУ № 246 від 23.03.2020 року. Крім того, суд не бере до уваги надані позивачами стенограму з записом допиту свідка ОСОБА_5 та ОСОБА_3 при розгляді аналогічної справи Криворізьким районним судом Дніпропетровської області, оскільки останній доказ не надає приюдиції при розгляді даної справи та є неналежним.
Щодо заявлених позовних вимог в частині стягнення з Комунального підприємства «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради (ідентифікаційний код юридичної особи: 26136949, юридична адреса: 49005, м. Дніпро, площа Соборна, 14) на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 , який працює на посаді водія санітарних автотранспортних засобів виїзної бригади екстреної медичної допомоги відокремленого підрозділу Криворізька станція екстреної медичної допомоги Комунального підприємства «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради: невиплачену доплату в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року відповідно до пункту 1 наказу Міністерства охорони здоров`я України від 02.04.2020 року № 768; невиплачені щомісячні додаткові доплати у розмірі 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов`язкових доплат та надбавок в період з квітня 2020 року по липень 2020 року відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2020 року № 246 «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» суд вважає, що дана вимога є дискрецією керівника щодо вирішення розміру доплати, які передбачає Постанова КМУ № 246 від 23.03.2020 року, тому в цій частині позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Таким чином, судом встановлено, що позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в період з березня 2020 року по час звернення до суду, є медичними працівниками, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та останнім передбачено доплата визначена постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2020 року № 246 та рішенням Кабінету Міністрів України про встановлення карантину, у розмірі до 300 відсотків заробітної плати на період виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), до завершення виконання цих заходів.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
Відповідно до ч.6 ст. 141 ЦПК України, вирішуючи питання стягнення судових витрат, суд приходить до висновку, що з відповідача слід стягнути на користь держави судові витрати у розмірі по 908 гривень суми судового збору.
Керуючись ст.ст. 2, 11, 12, 13, 76, 81, 89, 141, 263-265, 268, 273 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Комунального підприємства «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради, про стягнення невиплаченої заробітної плати (доплат) медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2 - задовольнити частково.
Визнати, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 дійсно являлись в період з березня 2020 року по липень 2020 року іншими працівниками, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та мають право на отримання доплати в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року відповідно до пункту 1 наказу Міністерства охорони здоров`я України від 02.04.2020 року № 768; отримання додаткових доплат у розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов`язкових доплат та надбавок в період з квітня 2020 року по липень 2020 року відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2020 року № 246 ««Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Визнати незаконними дії керівника Комунального підприємства «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради ОСОБА_3 щодо не внесення та не затвердження ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , які являються іншими працівниками, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, до персонального переліку працівників, яким встановлюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року відповідно до пункту 1 наказу Міністерства охорони здоров`я України від 02.04.2020 року № 768.
Визнати незаконними дії керівника Комунального підприємства «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради ОСОБА_3 щодо не внесення та не затвердження ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , які являються іншими працівниками, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, до персонального переліку працівників, яким встановлюється додаткова доплата у розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов`язкових доплат та надбавок в період з квітня 2020 року по липень 2020 року відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2020 року № 246 «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Зобов`язати Комунальне підприємство «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради (ідентифікаційний код юридичної особи: 26136949, юридична адреса: 49005, м. Дніпро, площа Соборна, 14) здійснити нарахування та виплати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , який працює на посаді водія санітарних автотранспортних засобів виїзної бригади екстреної медичної допомоги відокремленого підрозділу Криворізька станція екстреної медичної допомоги Комунального підприємства «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради, а саме:
-доплату в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року відповідно до пункту 1 наказу Міністерства охорони здоров`я України від 02.04.2020 року № 768;
-щомісячні додаткові доплати у розмірі передбаченому пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2020 року № 246 «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», в період з квітня 2020 року по липень 2020 року.
Зобов`язати Комунальне підприємство «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради (ідентифікаційний код юридичної особи: 26136949, юридична адреса: 49005, м. Дніпро, площа Соборна, 14) здійснити нарахування та виплати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 , який працює на посаді водія санітарних автотранспортних засобів виїзної бригади екстреної медичної допомоги відокремленого підрозділу Криворізька станція екстреної медичної допомоги Комунального підприємства «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради, а саме:
-доплату в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року відповідно до пункту 1 наказу Міністерства охорони здоров`я України від 02.04.2020 року № 768;
-щомісячні додаткові доплати у розмірі передбаченому пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2020 року № 246 «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», в період з квітня 2020 року по липень 2020 року.
Стягнути з Комунальне підприємство «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради на користь держави судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 908 гривень.
Стягнути з Комунальне підприємство «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради на користь держави судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 908 гривень.
В іншщій частині позову - відмовити.
Рішення суду може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області протягом 30 днів.
Рішення набирає законної після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 05 серпня 2021 року.
Відомості про сторін:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 .
Позивач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса проживання: АДРЕСА_2 .
Відповідач: Комунальне підприємство «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради, юридична адреса: м. Дніпро, площа Соборна, буд. 14.
Суддя Н.Г.Ковтун